Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2007., 11:44   #1
Exclamation djeca vojnici

treba mi neka knjiga za seminar iz sociologije o tome kak u africi kidnapiraju djecu i tjeraju ih da se bore za njih, drogiraju ih, ispiru im mozak itd, i onda ih njihovi starci poslije ne žele vidjet jer znaju da su ubijali ugl, jel zna neko neku knjigu o tome, ja sam samo našla filmiće na jubitou i google video,i neke članke u novinama i na netu a brijem da mi treba baš prava knjiga za napisat seminar... help
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 19:30   #2
A Long Way Gone: Memoirs of a Boy Soldier by Ishmael Beah

Child Soldiers in Africa (The Ethnography of Political Violence) by Alcinda Honwana
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:08   #3
hvala puno!!
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:32   #4
nisam mislila da je tema zapravo upitnik,al dakako je interesantna i tužna. eto to je bilo pred neki dan na televiziji, baš o klincima u africi i to je jedina reportaža na koju sam se baš rasplakala.
tragična, surova i jako jako tužna.
bilo bi zanimljivo kad završiš referat ak ti se da da neki sažetak rada izneseš na forum.
o tome zapravo jako malo znam,kako žive,kako preživljavaju,kako se snalaze,o čemu razmišljaju ti mali ljudi.
sama činjenica da su to što jesu je zastrašujuća
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 01:16   #5
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
nisam mislila da je tema zapravo upitnik,al dakako je interesantna i tužna. eto to je bilo pred neki dan na televiziji, baš o klincima u africi i to je jedina reportaža na koju sam se baš rasplakala.
tragična, surova i jako jako tužna.
bilo bi zanimljivo kad završiš referat ak ti se da da neki sažetak rada izneseš na forum.
o tome zapravo jako malo znam,kako žive,kako preživljavaju,kako se snalaze,o čemu razmišljaju ti mali ljudi.
sama činjenica da su to što jesu je zastrašujuća
Bio je prije godinu dana negdje u kinima film u kojemu je bitan dio priče bila baš ta tematika..."Krvavi dijamant" (s L. di Capriom)
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 11:45   #6
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
nisam mislila da je tema zapravo upitnik,al dakako je interesantna i tužna. eto to je bilo pred neki dan na televiziji, baš o klincima u africi i to je jedina reportaža na koju sam se baš rasplakala.
tragična, surova i jako jako tužna.
bilo bi zanimljivo kad završiš referat ak ti se da da neki sažetak rada izneseš na forum.
o tome zapravo jako malo znam,kako žive,kako preživljavaju,kako se snalaze,o čemu razmišljaju ti mali ljudi.
sama činjenica da su to što jesu je zastrašujuća
je i meni je to jako tužno, prvi put sam za takve stvari saznala iz jednog članka u KLIKU prije 4 godine i šokirala se mislim, znala sam da je svijet sjeban, al tolko!!! ak ikad nađem ove knjige (lol) i napišem seminar, bum ga tu stavila

gledala sam krvavi dijamant nedavno, to me vjerojatno i potaknulo da napišem seminar o tome.. tužan film.. još tužnije je što je to stvarnost u africi...

ako itko ima još neku knjigu (dao Bog na hrv) nek se javi!!!! ja biti jako zahvalna
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 11:51   #7
Quote:
goranOR kaže: Pogledaj post
A Long Way Gone: Memoirs of a Boy Soldier by Ishmael Beah

Child Soldiers in Africa (The Ethnography of Political Violence) by Alcinda Honwana
daj mi PLIZ reci di si ti našo te knjige, nema ih u medveščak, ni radničkoj ni u NSB-u
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:34   #8
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
daj mi PLIZ reci di si ti našo te knjige, nema ih u medveščak, ni radničkoj ni u NSB-u

ja sam u Americi, pa sam ih ovdje nabavio i procitao...pogledaj u algoritmu ak imaju, ak ne, mozes preko njih naruciti...
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 14:42   #9
zakaj afrika...a partizani i djeca u 2.s.r.....koliko je djece izginulo u partizanskim redovima
bosko buha,sirogojno,dragan kovacevic.....
i to se moze...a i nemora podvest pod zlouporabu djece u ratu...kak kome volja
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 23:12   #10
Quote:
goranOR kaže: Pogledaj post
ja sam u Americi, pa sam ih ovdje nabavio i procitao...pogledaj u algoritmu ak imaju, ak ne, mozes preko njih naruciti...
naručila prek amazona hvala još jednom za preporuku
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.