Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2007., 00:47   #1
Sanjala - dogodilo se!

Evo slušajte ovo prije otprilike 2 tjedna sanjala sam kako se vraćam kući s automobilom i da je netko išao iz susjednog smjera nisam imala gdje i sletjela sam s ceste sutra popodne dok sam bila na jednom štandu dogodilo se isto to samo što je vozio jedan čovjek...znam ga iz viđenja...neznam je li to slučajnost ili što??
__________________
Daj reci... Je li nakon svega stvarno grijeh zastati kad čuješ sličan smijeh?
kyk@15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 00:49   #2
Vjerojatno slučajnost. Krešimir Mišak bi rekao: sinkronicitet

Meni se takve stvari stalno dešavaju, samo ne baš da znam da netko sleti s ceste. To su više nekakve male stvari.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 01:00   #3
Ja uvijek sanjam da sam vozač. Dok sam išao u srednju školu, sanjao bih da vozim auto i odjednom shvatim da sam si to umislio i nađem se da luđački pedaliram na nekom bicikliću. Sad kad sanjam da vozim, takve mi se stvari ne dešavaju. Zapravo, skoro uvijek kad sanjam da vozim, uopće nema drugih automobila na cesti. Da je bar tako na javi! Sad kad su razbucali zeleni val, tamošnja gužva (bolje reći, parkiralište auta s upaljenim motorima) je noćna mora.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 02:27   #4
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Vjerojatno slučajnost. Krešimir Mišak bi rekao: sinkronicitet

Meni se takve stvari stalno dešavaju, samo ne baš da znam da netko sleti s ceste. To su više nekakve male stvari.
E ja ne kuzim neke ljude .
Da, to je slucajnost s vjerojatnoscu od 1 naprema beskonačno.

PS: A sinkronicitet kolko se ja sjecam nema veze sa slucajnoscu. o su u stvari smislene slucajnosti, sto je samo po sebi nekaj neodrzivo, tj. nemoguc spoj rijeci, jer slucajnost po definiciji nije smislena, kak ja na to gledam.

To je ocito prekognicija. I to se u snovima zna desit bas da se sanja nesto sto ce se krakto nakon toga desit, sljedeceg dana ili dan dva kasnije. To se najcesce desava.

Isto kao i kad, kad neki događaj tokom nekog dana (u svakodnevnom smislu značajnosti on možće biti beznačajan) ostavi snažan dojam na vas, velika je vjerojantost da cete nesto glede tog utiska sanjati. E, kako to vrijedi unatrag, tak vrijedi i unaprijed. Prakticki bi se reklo - bez neke vece razlike...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 02:29   #5
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ja uvijek sanjam da sam vozač. Dok sam išao u srednju školu, sanjao bih da vozim auto i odjednom shvatim da sam si to umislio i nađem se da luđački pedaliram na nekom bicikliću. Sad kad sanjam da vozim, takve mi se stvari ne dešavaju. Zapravo, skoro uvijek kad sanjam da vozim, uopće nema drugih automobila na cesti. Da je bar tako na javi! Sad kad su razbucali zeleni val, tamošnja gužva (bolje reći, parkiralište auta s upaljenim motorima) je noćna mora.
Ima više vrsta tih snova, negdje sam bas citao osam vrsta snova, jedni od tih osam vrsta su prekognitivni, kad se sanaj nesto o buducnosti.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 02:53   #6
Quote:
kyk@15 kaže: Pogledaj post
Evo slušajte ovo prije otprilike 2 tjedna sanjala sam kako se vraćam kući s automobilom i da je netko išao iz susjednog smjera nisam imala gdje i sletjela sam s ceste sutra popodne dok sam bila na jednom štandu dogodilo se isto to samo što je vozio jedan čovjek...znam ga iz viđenja...neznam je li to slučajnost ili što??
Uf, kako ne volim postove bez interpunkcija.
Ajd sad polako. Čovjek kojeg znaš iz viđenja je vozio auto je sletio sa ceste ili ti? Ili vas oboje u autu kojeg je vozio čovjek kojeg znaš iz viđenja? Dobro pretpostvljam da ovo prvo, čovjek kojeg znas iz vidjenja je sletio s ceste, ali jel' sletio blizu tog štanda ili si ti bila na štandu pa si došla doma pa ti je to javila frendica jer je to bilo 200 km dalje?
Ako hoćeš dobre odgovore, potrudi se da malo i opises situaciju. I koristi interpunkcije, za boga miloga.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 03:00   #7
Što se tiče fenomena sinkroniciteta, imam dosta takvih priča osobno. Jedno vrijeme sam i prestao obraćati pažnju na to, u smislu bilo mi je to kao da sam pojeo vrećicu kokica. Pa i danas je nekako tako, ali nerijetko zna biti vrlo zabavno i vrlo lijep osjećaj . Ako koga zanima, ispricat cu par prica, neke su mi i dan danas dosta nevjerojatne ...
Iako ce onda doci neki racionalizator u svojem uskom sustavu razmisljanja i sve uciniti da nesto sto jos nije shvatio prilagodi svom ogranicenom kognitivnom aparatu (da budemo jasni, svaki poznati kognitivni aparat je ogranicen, tako da ovo nije uvreda)...

Za pocetak istrazivanja tog zanimljivog fenomena i bolji uvid u te i takve stvari preporucujem vec klasicno djelo: Carl Gustav Jung i Wolfgang Pauli - "Tumačenje prirode i psihe". Literatura za koju se morate malo i potruditi da čitate, dakle nije baš neko "esoteria croatica", Milan the tarot master njesra .
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 11:00   #8
Paaa meni se to često događa ali to nikom ne govorim jer zvuči ludo.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 11:19   #9
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ako koga zanima, ispricat cu par prica, neke su mi i dan danas dosta nevjerojatne ...
Ajd' nabaci koju... Mene zanima...
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:32   #10
Quote:
kyk@15 kaže: Pogledaj post
Evo slušajte ovo prije otprilike 2 tjedna sanjala sam kako se vraćam kući s automobilom i da je netko išao iz susjednog smjera nisam imala gdje i sletjela sam s ceste sutra popodne dok sam bila na jednom štandu dogodilo se isto to samo što je vozio jedan čovjek...znam ga iz viđenja...neznam je li to slučajnost ili što??
Najvjerojatnije puka slučajnost. Ja često sanjam da letim pa još uvijek nisam poletio.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:42   #11
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Uf, kako ne volim postove bez interpunkcija.
Ajd sad polako. Čovjek kojeg znaš iz viđenja je vozio auto je sletio sa ceste ili ti? Ili vas oboje u autu kojeg je vozio čovjek kojeg znaš iz viđenja? Dobro pretpostvljam da ovo prvo, čovjek kojeg znas iz vidjenja je sletio s ceste, ali jel' sletio blizu tog štanda ili si ti bila na štandu pa si došla doma pa ti je to javila frendica jer je to bilo 200 km dalje?
Ako hoćeš dobre odgovore, potrudi se da malo i opises situaciju. I koristi interpunkcije, za boga miloga.
čovjek je sletio s ceste, bio je sam u autu ,sletio je odmah preko puta toga štanda i sve sam vidjela a to mi je bio čudan san pa sam ga odmah ujutro ispričala bratu...tako da je i on znao..ma većina toga je bila kao u snu samo što nije vozio čovjek nego sam vozila ja
__________________
Daj reci... Je li nakon svega stvarno grijeh zastati kad čuješ sličan smijeh?
kyk@15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:44   #12
to se i meni par puta dogodilo...
da sanjam nešto i obistini se sutradan...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:54   #13
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
to se i meni par puta dogodilo...
da sanjam nešto i obistini se sutradan...
Ono što bi bilo stvarno nevjerojatno je da ti se nije nikad dogodilo. U prosjeku svaku noć sanjamo i to više snova. Tematika tih snova su vrlo često realne životne situacije i/ili elementi istih. Da se nešto slično sanjanom događaju nikad ne dogodi i u javi, to bi bilo bliže pravom čudu.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:33   #14
Ko je izbrisao moj post o bjelom prahu. Nisam se uopće zajebavao i naglasio sam da nije zajebancija!!!! Šta je tu toliko čudno bilo?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:26   #15
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Ko je izbrisao moj post o bjelom prahu. Nisam se uopće zajebavao i naglasio sam da nije zajebancija!!!! Šta je tu toliko čudno bilo?
Sad sam vidio na vijestima da je Osijek bijel (pročitao sam tvoj post bio) ... Baš fora... a šta si ti iz Osijeka ?
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 15:30   #16
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Sad sam vidio na vijestima da je Osijek bijel (pročitao sam tvoj post bio) ... Baš fora... a šta si ti iz Osijeka ?
Nisam, iz Rijeke sam, ali nikada tako neš nisam sanjao, ili barem se ne sjećam takvog sna.
Napisati ću ponovno u nadi da se ne obriše. Znači bilo je ovako, ovo će biti kap opširnije ->

Stajali smo na nekom uzvišenju, nas par, znam da smo komentirali ali ne znam tko je bio samnom. Gledali smo bijela stabla i čudili se što je to palo po stablima usred ljeta. Komentirali smo da snijeg nije jer snijeg ne može padati usred ljeta (jebiga san je to )Uglavnom, snijeg nije bio nego nešto drugo. Onda je počelo i padati u taj čas kada smo raspravljali o tome.

I ništa sve bilo oke dok mi stara nije rekla da je po osjeku padao bijeli prah, odmah sam se sna sjetio. To je bilo dva dana kasnije.

Ne brišite post!!!!!!!!!!
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 19:03   #17
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Ono što bi bilo stvarno nevjerojatno je da ti se nije nikad dogodilo. U prosjeku svaku noć sanjamo i to više snova. Tematika tih snova su vrlo često realne životne situacije i/ili elementi istih. Da se nešto slično sanjanom događaju nikad ne dogodi i u javi, to bi bilo bliže pravom čudu.
ok al kako objašnjavaš ovo:

dok sam išla u srednju jedne noći sam sanjala curu iz razreda (s kojom se nisam uopće družila) kako plače. i cijelo vrijeme je samo plakala a ja nisam znala zašto.
i dođem sutradan u školu i sve ok do 2-3 sata kad se ona odjednom rasplakala usred sata. javili su joj da joj je ujak umro.

ajde da je ona netko s kim sam se družila onda bi shvatila zašto sam ju sanjala. al ja tu curu uopće nisam doživljavala jer je glupača. i nisam ju sanjala nikad prije i nikad poslje toga. a meni se rijetko kad dogodi da sanjam nekoga koga neznam dobro.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 19:27   #18
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
ok al kako objašnjavaš ovo:

dok sam išla u srednju jedne noći sam sanjala curu iz razreda (s kojom se nisam uopće družila) kako plače. i cijelo vrijeme je samo plakala a ja nisam znala zašto.
i dođem sutradan u školu i sve ok do 2-3 sata kad se ona odjednom rasplakala usred sata. javili su joj da joj je ujak umro.

ajde da je ona netko s kim sam se družila onda bi shvatila zašto sam ju sanjala. al ja tu curu uopće nisam doživljavala jer je glupača. i nisam ju sanjala nikad prije i nikad poslje toga.
Da nije tu curu napustio dečko koji dan prije nego si to sanjala? Vjerojatno se dogodilo nešto s tom curom potpuno nevažno za tebe, ali si ti to čula i nesvjesno upamtila iako te nije bilo briga. To se stalno događa, što i objašnjava ovakve "proročanske" snove.

Quote:
awia kaže: Pogledaj post
a meni se rijetko kad dogodi da sanjam nekoga koga neznam dobro.
To ti i nije neko mjerilo.

edit: To očito znači da nemaš nikakva posla s onima koje ne znaš dobro.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 20:04   #19
Big deal Meni se takve stvari stalno dešavaju.
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 22:23   #20
ja isto nekada sanjam događaje koji se stvarno dogode nakon nekog vremena.nije to, kako neki misle, ono ,sanjam da idem u dućan, pa sutra se to obistini -. ja sanjam konkretne situacije i doslovne dijaloge.pitam skeptike kako objašnjavaju ovo: baš razmišljam o tom snu i on se obistini!! nisu to velika predviđanja, nego par sekundi koje sam noć prije doživio ....
__________________
Blood was everywhere. One of the mimes caught a knife in the side of his head. He screamed and cried, but all the other mimes were being impaled and couldn't help him. He looked at me and exploded.
julijanski kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.