Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 22:58   #1601
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
mozda si u pravu , ali stari moj cisto sumnjam.
Vidjeti ćemo.

Vanzemaljci lako mogu ostati "neotkriveni" ako su napredniji tehnološki od nas ljudi.

I u trenu mogu postati "vidljivi" ako se to generalno odluči.

Mnogi koji su vidjeli NLO objekte tvrde da su odjednom jednostavno NESTALI.

Da li su nestali ili su samo postali "nevidljivi" za ljudsko oko je dobro pitanje.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:28   #1602
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
S time da NISMO mi ljudi jedina civilizacija u svemiru se potpuno slažem. Dapače.

S time da mogu postojati i civilizacije IZVAN svemira, koje nisu materijalnoga porijekla, a koje "omogućuju" da ovaj svemir postoji.

Ali nikako se ne slažem da je svemir beskonačan. Nije. Ali se nalazi u nečemu što jeste doslovno beskonačno. Eto ukratko.
Slažem se s tobom. Samo zato što mi ne možemo vidjeti gdje završava ovaj naš svemir, ne znači da je on beskonačan. Sve materijalno je ograničeno i konačno.

Možda ovaj naš svemir ima promjer od milijardu svjetlosnih godina, možda deset, peteset, možda i stotinu milijardi svjetlosnih godina, ali on negdje ima kraj. Iza kojeg počinje duhovni svemir koji jest beskonačan, dok su materijalni svemiri izolirani otoci u oceanu beskonačnog duhovnog svemira. S time da granica između materijalnog i duhovnog svemira nije točno određena, nego se više radi o tome da je svemir sve rjeđi i rjeđi kako se ide prema njegovom rubu, a jezgro je relativno čivrsto i čine ga brojne galaktike.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:41   #1603
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Samo zato što mi ne možemo vidjeti gdje završava ovaj naš svemir, ne znači da je on beskonačan. Sve materijalno je ograničeno i konačno.

Možda ovaj naš svemir ima promjer od milijardu svjetlosnih godina, možda deset, peteset, možda i stotinu milijardi svjetlosnih godina, ali on negdje ima kraj. Iza kojeg počinje duhovni svemir koji jest beskonačan, dok su materijalni svemiri izolirani otoci u oceanu beskonačnog duhovnog svemira. S time da granica između materijalnog i duhovnog svemira nije točno određena, nego se više radi o tome da je svemir sve rjeđi i rjeđi kako se ide prema njegovom rubu, a jezgro je relativno čivrsto i čine ga brojne galaktike.
Naravno da svemir nije beskonačan, to je samo "mali otok" u svijetu duhovnih bića, koji se proteže beskonačno, s time se potpuno slažem s tobom.
A to znači da poruke svetih knjiga čovječanstva kao recimo iz Veda ili iz Biblije, dolaze daleko IZVAN našega svemira, izvan materijalnoga svijeta.

A govore o brojnim CIVILIZACIJAMA koje su daleko i starije i naprednije od nas ljudi.

I dakako da su predstavnici tih civilizacija bili na našoj planeti Zemlji, donijevši svaki svoju poruku koja je bila prikladna za to vrijeme.

Dakle nismo sami u svemiru. Dapače! Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.