Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 12:47   #1
Govor- kako započeti seminar, obranu dipl.,...

Molim vas da napišete neke rečinice kojima se mogu započeti seminari, obrana diplomskog i sl.
Nešto umjesto uobičajenog "Pozdravljam sve prisutne...." jer mi se to ne sviđa pogotovo u situaciji gdje znaš sve prisutne (komisija) i već ste se napričali prije početka izlaganja.
Da li se može jednostavno početi s tipa "Evo počela bi s izlaganjem. Tema rada je........" i onda normalno nastaviti uvod......zaključak.
Dakle oni se svi sjednu, ti stojiš i što prvo reći?

I kako završiti, navedite primjere, osim "Zahvaljujem na pažnji!", jer radi se o ljudima koje dobro znam i to mi smiješno zvuči da njima govorim a s druge strane ipak želim održati neku distancu i profesionalnost.

Dakle, molim vas što više primjera!
adria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 23:41   #2
uf, ja kad drzim seminar, prvo zamolim za tisinu..
onda ide, 'danasnja tema jest...', 'danas cu govoriti o..', 'u ovom seminar cu se osvrnuti na...' i tako nesto tome slicno...
a sto se kraja tice, uglavnom radim power point prezentacije, tako da je zadnji slide uvijek 'hvala' ili 'hvala na paznji'.. ali i bez prezentacije, tako mozes zavrsit..

Zadnje uređivanje mali_oglasnik : 11.06.2008. at 23:42. Reason: greskica
mali_oglasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 23:52   #3
Quote:
mali_oglasnik kaže: Pogledaj post
a sto se kraja tice, uglavnom radim power point prezentacije, tako da je zadnji slide uvijek 'hvala' ili 'hvala na paznji'.. ali i bez prezentacije, tako mozes zavrsit..
Promieni pažnju u pozornost. Slušatelji/ce tiekom tvojih izlaganjâ su ili pozorni, ili pače nemarni, bezobzirni, raztreseni, brbljavi, itd. Pažnja i nepažnja ne pripadaju toj skupini pojmova.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.