Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2019., 10:20   #1
Žrtvovanje

Zanima me kakav je stav moderne magije o krvnim žrtvama (ubijanju životinja u ritualne svrhe)? Mislite li da je prinošenje žrtava prevaziđeno ili bi onaj ko se bavi magijom trebalo da bude spreman ubiti makar koku ili petla ako to određeni magijski ritual od njega zahteva?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 13:57   #2
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Zanima me kakav je stav moderne magije o ... (ubijanju životinja u ritualne svrhe)? ...
Zavisi što smatraš pod modernom magijom. Moderna magija na Zemlji je ljubav. Krvne žrtve su stara magija. Stara magija koja pripada najnižim vibracijama podrazumijeva izmišljanje što gorih metoda.
Ako govorimo o modernoj magiji onda ona podrazumijeva modernu Zemlju, a to je Zemlja visokih vibracija. Najljepše i najugodnije vibracije koje vode do najviših razina sreće i ljubavi.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 22:44   #3
Kršćanstvo je najveći i najpoznatiji magijski kult, žrtvovanje Isusa Krista im je donijelo toliko dobar i čvrst temelj da se održavaju i danas čak i uz toliko raširenu pedofiliju u svojim svećenskim redovima...tko želi dugotrajne magijske rezultate mora naći i prinijeti kvalitetnu žrtvu
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 12:25   #4
Upravo tako, temelj kršćanstva je ljudska žrtva. A to se dalje nastavlja metaforičnim kanibalizmom gdje se jede žrtvino meso i pije krv.

A što se tiče moderne magije tu ne znam da li postoji općenito prihvaćeni stav. Naravno da će svi odmahivati glavom na spominjanje bilo kakvog žrtvovanja i nakon toga otići na tost ili hamburger.
Svakodnevno žrtvujemo veliki broj životinja zbog hrane i nitko od toga ne radi veliki problem. Vojnici bez problema šalju tisuće ljudi u ratovanje i smrt ali to se smatra "normalnim". Banke bez imalo
grižnje savjesti blokiraju ljudima računa i na taj način ugrožavaju njihovu egzistenciju, tj. skoro pa ih osuđuju na smrt no to nije problem. Ali ako dođe magičar i ubije jednog pjevca (po mogućnosti crne boje)
to je onda za naslovne stranice i svaku osudu.

Baš me zanima, sa psihološke strane, zašto se ljudi toliko boje religioznog žrtvovanja dok ih umiranje za mundane stvari previše ne dotiče.

Da li će netko žrtvovati kakvu žabu ili goluba zavisi od njihove teorije na čemu počiva njihov magijski rad
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 13:59   #5
Sa time imaju problema, pretpostavljam, uglavnom moderna razvijena drustva na etickoj razini (primitivna vjerpojatno vise na razini sujevjerja/straha od magije, ako su u takvoj svjetonazorskoj indoktrinaciji), pa bih pretpostavio da je to zato sto su odvojeni od gledanja smrti u svakodnevnom zivotu. Hamburgere koje jedemo kolje netko drugi, a mi si lazemo da rastu na stablu. Vojnike se salje negdje na bliski istok, drugi kontinent, a rat se vidi samo po romantiziranim filmovima. Drustvo je iznimno nenasilno, sto nije losa stvar, ali to znaci i preosjetljivost na nasilje u usporedbi sa kulturom koja kolje vlastitu hranu na dnevnoj bazi.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 20:28   #6
Ritualno ubijanje zivotinja najvise prakticiraju muslimani (halal) i Zidovi (koser). Krscani s druge strane imaju simbolicke kanibalisticke rituale gdje vjernicima daju da jedu "tijelo Isusovo" a svecenici piju "krv Isusovu".
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 21:14   #7
Čini mi se da ljudi burnije reagiraju na smrt žrtvovanjem nego na smrt sa mundanim uzrokom kao npr. rat, nesreće, metak, glad.....

Kao da nam je urođeno da nam to više smeta. A opet, možda samo ja tako mislim.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 21:39   #8
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Čini mi se da ljudi burnije reagiraju na smrt žrtvovanjem nego na smrt sa mundanim uzrokom kao npr. rat, nesreće, metak, glad.....

Kao da nam je urođeno da nam to više smeta. A opet, možda samo ja tako mislim.
Kako kome, ali u pravu si. Npr. dronovi ubijaju na dnevnoj bazi najcesce one sta nisu zasluzili smrt ali javnosti je sokantnije je kada vudu svecenik prikolje kokos i objavi snimak na youtube.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 14:01   #9
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Hamburgere koje jedemo kolje netko drugi, a mi si lazemo da rastu na stablu. Vojnike se salje negdje na bliski istok, drugi kontinent, a rat se vidi samo po romantiziranim filmovima.
Lažemo sebi jer nam je tako lakše...licemjerje jest obilježje modernih društava i to si odlično opisao...čovjekov život uopće nije moguć bez žrtvovanja ili zakidanja drugoga po bilo kojoj osnovi pa je licemjerno dramatizirati oko toga ali drama valjda ide uz licemjerje i odvojenost od prirodnog poretka
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2019., 12:28   #10
Zašto bi Bog, božanstva, demoni ili neki drugi entiteti uopšte zahtevali takvu (ili bilo kakvu) žrtvu?

Nekako sam pre uverenja da će oni pomoći - ako žele, a neće - ako ne žele, te da to ima više veze s njihovim hirovima i time koliko smo im simpatični u datom trenutku, nego što ima veze s tim što mi radimo.

Ukoliko su oni od nas daleko moćniji - šta im uopšte možemo pružiti, a da za njih ima bilo kakvu vrednost? Ili se vrednuje sam čin, spremnost da se učini bilo šta ne bi li se zaslužila njihova milost?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2019., 15:36   #11
Ritual je kao recept za kolač, ne moraš staviti sve sastojke, ma niti pola sastojaka, ali nećeš dobiti željeni kolač...
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2019., 00:58   #12
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Zašto bi Bog, božanstva, demoni ili neki drugi entiteti uopšte zahtevali takvu (ili bilo kakvu) žrtvu?
Ne bih rekao da zahtjevaju već da je to mamac da ih se privuče
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2019., 11:55   #13
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da zahtjevaju već da je to mamac da ih se privuče
Zamišljam strašna bića kako se polako prikradaju i palacaju jezicima, jer su nanjušila krv.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2019., 15:21   #14
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Zamišljam strašna bića kako se polako prikradaju i palacaju jezicima, jer su nanjušila krv.
Ne moras zamisljati. Ako imas otvorenu ajna cakru mozes vidjeti, a ako nemas osjetit ces razliku u intezitetu energije kada stavis krv na sigil i sve ono sta sljedi danima nakon toga.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 19:11   #15
Quote:
Rofocal kaže: Pogledaj post
Ne moras zamisljati. Ako imas otvorenu ajna cakru mozes vidjeti, a ako nemas osjetit ces razliku u intezitetu energije kada stavis krv na sigil i sve ono sta sljedi danima nakon toga.
Negdje sam pročitao da se to osjeća već i ako je otvorena anahata čakra.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 19:31   #16
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Baš me zanima, sa psihološke strane, zašto se ljudi toliko boje religioznog žrtvovanja
U nastavku posta samome sebi si dao odgovor na ovo pitanje.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da li će netko žrtvovati kakvu žabu ili goluba zavisi od njihove teorije na čemu počiva njihov magijski rad
Ako bi omjer rizika i profita bio prihvatljiv, mislim da bi se našao sasvim dovoljan broj ljudi, pa bio to jedan naspram tisuću ili jedan naspram deset tisuća prosječnih osoba; koje bi bile spremene nekom bogu/demonu žrtvovati, pa ako treba i na živo spaliti nekog muškarca, ženu ili dijete.

Samo kako smanjiti taj omjer rizika i profita, ako mi naprosto nemamo što ponuditi nekom moćnom biću kojemu nudimo nešto za žrtvu, osim ako mu ne budemo simpatični, ili muj ne postanemo simpatični, ali on zbog nečega vrednuje taj naš čin, pa nam pomogne.

A i mislim da je jedna stvar čopit npr. potpuno nepoznatog čovjeka i žrtvovat ga, a sasvim deseta stvar je žrtvovati svoje vlastito dijete.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 21:06   #17
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da se to osjeća već i ako je otvorena anahata čakra.
Moguce. Ne postoji sablon manifestacija i svatko je dozivi (ili uopce ne dozivi) na sfecifican nacin.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.