Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 08:37   #201
hmm... samo kaj ljudi koji žive na tim područijma rusije, svjedoče po predaji kako su vidjeli svjetleći objekt kako je projurio i nastavio prema horizontu te se tamo na obzoru desila velika svejtlost...
moje je mišljenje kako ta "stvar" doista je došla iz svemira, i sve bi bilo razjašnjivo da je udarila u površinu kako to inače rade svemirski objekti koji se provuku kroz atmosferu.
ali ovo čudo je explodiralo iznad zemlje...
i još jedna stvar... ne može biti čudnije što je takva explozija, 50x jača od one nad hirošimom, bila baš iznad tog nepristupačnog dijela planete na kojem je živjela pokoja ptica i jelen... to je stvarno malo prevelika slučajnost...

ako stvarno nije bilo radioaktivnosti prilikom prvih istraživanja, tada to još komplicira stvar... ali koliko sam ja zapamtio iz jednog dokumentarca, radioaktivnost prilikom prvih istraživanja bila je povišena... ili možda nije... tko će ga znat...

vjerojatno neka prirodna pojava... zato su je životinje i osjetile kao opasnost...

Zadnje uređivanje Glavni frajer kaže: : 18.03.2009. at 08:46.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 22:44   #202
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
hmm... samo kaj ljudi koji žive na tim područijma rusije, svjedoče po predaji kako su vidjeli svjetleći objekt kako je projurio i nastavio prema horizontu te se tamo na obzoru desila velika svejtlost...
Negdje imam i sliku skice "kretanja", no što ako su to bile sporadične eksplozije prije nego je nastupila glavna?
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:09   #203
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Eksplozija plina objašnjava sve.

I svijetla prije i "kretanje" bolida na nebu, način eksplozije, posljedice, a i dan danas na tom području nema ptica.

Žao mi je nije niti misterija.
Žao mi je, ali ne radi se o eksploziji plina. Plin ne ostavlja za sobom radioaktivno zračenje kojeg na tom dijelu ima i koje je koliko znam više nego u ostalim dijelovima Sibira. Ili sam štogod krivo pomješao.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:13   #204
Quote:
mrgixyz kaže: Pogledaj post
plin jer su tamo močvare a u močvarama se raspadaju organske tvari i oslobađa plin metan i nakuplja ispod zemlje
Kako to da metan odlazi u zemlju a ne visoko u atmosferu pošto je lakši od zraka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:45   #205
Ja imam rješenje misterije Tunguske Eksplozije.


Ja sam Vanzemaljac. Neću reći koje vrste da ne prezirete moju vrstu. Vozio sam se te godine (po vašem kalendaru 1908.) u svome NLO-u. Ispod njega sam kao u nekim veeeelikim kombinirkama imao atomsku bombu i bio poslan da uništim glavni grad neke države na Zemlji. (veliki, veliki grad). Moji nalogodavci nadali su se da će me žestokim mind controllingom programirati da im budem poslušan robot, što su nažalost u velikoj mjeri i uspjeli. Te su se nadali da ću i ovaj zadatak rutinski izvesti.

Ali mi se srce steglo pri pomisli na pogibelj 2+ milijuna žitelja toga grada.

Shvatio sam koliko sam bio isporgramiran i zamrzio svoje gospodarem mržnjom od kakve bi prosječan Zemljanin istog trena umro.

I u toj silnoj mržnji odvezao sam se na sjeverni pol da si ohladim glavu. Visoko u vašoj atmosferi izgubio sam kontrolu nad "kombinirkama". Uzrok tome bila je već spomenuta ooooogromna mržnja koju sam osjećao prema svojim gospodarima.

I dok sam tražio najpogodnije mjesto gdje bi se "sparkirao" na sjevernom polu da me nitko ne vidi, umjesto da pritisnem dugme za namjestiti zumove na kamerama u svome "letečem tanjuru"; kako bi imao bolji pregled terena 25km ispod mene - stisno sam krivo dugme.

Kombinirke su se rastvorile, bomba je pala i cijelo to područje gdje je ona pala ošlo je u 3PM.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:03   #206
Imam 14.godina i fkt me zanima Sibirska eksplozija ,a sad što se tog dana dogodilo nikada nečemo saznati
nikolarosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 12:28   #207
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Iz same Zemlje.
Ako nisi znao u Sibiru postoje tajge.
Eksplozija se dogodila u ljetu kada nije smrznuta površina, postoje ogromne naslage organskog materijala, nafte i plina, a metan je lakši od zraka.
Sam način eksplozije (u središtu su stabla bila okomita i spaljena, a u okolini polegnuta. Prije same eksplozije su po pričama viđeni bljeskovi na nebu koji nisu bili na jednoj liniji tako da nije moguće da je došlo iz Svemira, osim ako nisu bili izvanzemaljci.
Zaključak je bio tijelo male mase i prozračno velike energije.
Nema radioaktivnosti niti tragova udara "svemirskih" materijala.
Niti dan danas na tom području nema ptica, ali ima obilje komaraca.
A ptice su prilično osjetljive na metan.
Sve manifestacije objašnjava eksplozija velikog plinskog oblaka, istina je tu.
Enough?
Pitanje je što je zapalilo plin u hladnome sibiru, možda su sve teorije djelomično točne pa je komet prolazivši velikom brzinom kroz plin zapalio plin i uzrokovao eksploziju.
xyxyxyxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 14:13   #208
eksplodirao meteorit.
takva sranja se događaju...

http://news.nationalgeographic.com/n...ia-crater.html

Zadnje uređivanje NMT : 06.12.2009. at 14:29.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 00:50   #209
Quote:
xyxyxyxy kaže: Pogledaj post
Pitanje je što je zapalilo plin u hladnome sibiru, možda su sve teorije djelomično točne pa je komet prolazivši velikom brzinom kroz plin zapalio plin i uzrokovao eksploziju.
Mogla ga je zapaliti munja tijekom neke oluje na tom podrucju.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:54   #210
Taj događaj u tunguziji šta li bimogao biti.
Meteori jesu logični. Možda nekolicina večih komada meteora bogatih plutoniom da je se sručila i izazvala kemisku reakciju pa eksplozije.
Možda je moguče da je se događala i bitka poput one iz filma ratovi zvijezda pa su možda uletjeli i tukli se. Možda i ne, naravno.
Ali svjedoci kažu da su čuli i desetak eksplozija u razmacima. Čak se spominje neki let nekog cilindričnog oblika od indiskog okeana preko mongolije do tunguzije. Možda je ispaljen s mora ili antarktike.
Tamo je radijacije uticaj. Očito je to bio niz ili barem jedna nuklearna eksplozija.
Bitka slična ratovima zvijezda je spomenuta da su je vidjeli ljudi 1561 u europi i još 1566
A u Bibliji piše da je izbio rat na nebu i da su se borili anđeli Mihaelovi sa zmajem i njegovim. Ali nisu zli nadvladali i bili su bačeni na zemlju.
A datum tunguska događaja ima dobar datum moguče da se poklopi sa padom đavola na zemlju,
jer je poslije toga nedugo započeo i veliki prvi svjecki rat i vrijeme kraja
prema Bibliji.
VelikiKruhovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 13:10   #211
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ja imam rješenje misterije Tunguske Eksplozije.


Ja sam Vanzemaljac. Neću reći koje vrste da ne prezirete moju vrstu. Vozio sam se te godine (po vašem kalendaru 1908.) u svome NLO-u. Ispod njega sam kao u nekim veeeelikim kombinirkama imao atomsku bombu i bio poslan da uništim glavni grad neke države na Zemlji. (veliki, veliki grad). Moji nalogodavci nadali su se da će me žestokim mind controllingom programirati da im budem poslušan robot, što su nažalost u velikoj mjeri i uspjeli. Te su se nadali da ću i ovaj zadatak rutinski izvesti.

Ali mi se srce steglo pri pomisli na pogibelj 2+ milijuna žitelja toga grada.

Shvatio sam koliko sam bio isporgramiran i zamrzio svoje gospodarem mržnjom od kakve bi prosječan Zemljanin istog trena umro.

I u toj silnoj mržnji odvezao sam se na sjeverni pol da si ohladim glavu. Visoko u vašoj atmosferi izgubio sam kontrolu nad "kombinirkama". Uzrok tome bila je već spomenuta ooooogromna mržnja koju sam osjećao prema svojim gospodarima.

I dok sam tražio najpogodnije mjesto gdje bi se "sparkirao" na sjevernom polu da me nitko ne vidi, umjesto da pritisnem dugme za namjestiti zumove na kamerama u svome "letečem tanjuru"; kako bi imao bolji pregled terena 25km ispod mene - stisno sam krivo dugme.

Kombinirke su se rastvorile, bomba je pala i cijelo to područje gdje je ona pala ošlo je u 3PM.

Piskavac ako neznaš, postoji IZVRSNI! domaći SF -od Z.Furtingera -na tu temu - "Osvajač 2 se ne javlja"


Inače ,ja sumnjam da je bio plin, vj. je meteor ili komet iznad zemlje, baš kao sad nedavno u Čelabinsku, samo mrvicu veći .
Svjedoci su kolko znam prijavljivali nebeski objekt, i eksplozija je bila nadzemna,sudeći po stojećem drveću u centru .
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 13.07.2016. at 13:31.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 18:36   #212
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
blizu si ima veze sa meteoritom ali ne sa Teslom.
I ima samo veze sa meteoritom.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 19:25   #213
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
hmm... samo kaj ljudi koji žive na tim područijma rusije, svjedoče po predaji kako su vidjeli svjetleći objekt kako je projurio i nastavio prema horizontu te se tamo na obzoru desila velika svejtlost...
moje je mišljenje kako ta "stvar" doista je došla iz svemira, i sve bi bilo razjašnjivo da je udarila u površinu kako to inače rade svemirski objekti koji se provuku kroz atmosferu.
ali ovo čudo je explodiralo iznad zemlje...
i još jedna stvar... ne može biti čudnije što je takva explozija, 50x jača od one nad hirošimom, bila baš iznad tog nepristupačnog dijela planete na kojem je živjela pokoja ptica i jelen... to je stvarno malo prevelika slučajnost...

ako stvarno nije bilo radioaktivnosti prilikom prvih istraživanja, tada to još komplicira stvar... ali koliko sam ja zapamtio iz jednog dokumentarca, radioaktivnost prilikom prvih istraživanja bila je povišena... ili možda nije... tko će ga znat...

vjerojatno neka prirodna pojava... zato su je životinje i osjetile kao opasnost...
nazalost o tojs tvari jako malo znam
ali znam da ljudi,vojske najcesce podrucje proglase opasnim,radioakticnim kada nesto zele zataskati
dakle nema se pristupa

vjerujem da se mnog toga zna ali nije javno i nesmiju ljudi koji znaju govoriti ili KRC-FU
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 19:27   #214
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
I ima samo veze sa meteoritom.
a u meteoritu"alieni" heheh
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:49   #215
Bilo je to davno, a i ekspedicija koja se tamo uputila da istrazi sto se dogodilo otisla je tek 10-ak godina kasnije na mjesto dogdjaja. U nekoj sam knjizi jednog (cini mi se) ruskog autora procitao da je snaga energije oslobodjena tada pri toj eksploziji mogla biti jednaka samo onoj eksplozije nulearnih bombi. Buduci da tada na Zemlji jos nije bilo nuklearnog oruzja, postavlja se pitanje kako je uopce moglo doci do nuklearne eksplozije. Udar meteora bi tu bio iskljucen, premda nije nemoguce da udar meteora prouzroci eksploziju jednaku atomskoj bombi.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 15:10   #216
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
...... snaga energije oslobodjena tada pri toj eksploziji mogla biti jednaka samo onoj eksplozije nulearnih bombi.

Da, to je to.

Quote:
https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_weapon_yield


The explosive yield of a nuclear weapon is the amount of energy released when that particular nuclear weapon is detonated, usually expressed as a TNT equivalent (the standardized equivalent mass of trinitrotoluene which, if detonated, would produce the same energy discharge), either in kilotons (kt—thousands of tons of TNT), in megatons (Mt—millions of tons of TNT), or sometimes in terajoules (TJ). An explosive yield of one terajoule is 0.239 kt of TNT. Because the accuracy of any measurement of the energy released by TNT has always been problematic, the conventional definition accepted since the dawn of the Atomic Age is that one kiloton of TNT is simply to be 1012 calories equivalent, which only approximately equal to the energy yield of 1,000 tons of TNT.
Inače procjene idu od 5 do 30 Mt za taj događaj.

Za usporedbu imamo nedavnu Chelyabinsku eksploziju meteora, koja je imala malahnih 500 Kt na visini od 30km.

Zadnje uređivanje memulica : 17.07.2016. at 15:45.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 15:53   #217
I u čemu je onda uopće problem? Došla kamenčuga ili komad leda, u jednom trenutku je grunula i raspala se (a ako je bio led, otopila se) a zrak koji je gurala ispred sebe je napravio efekt udara. Ovisno o veličini, brzini i kutu udara izračunata je snaga koja odgovara određenoj snazi eksplozije koju možemo usporediti. Ali to je usporedba voća i povrća.
U svakom slučaju, najbolje su ideje od raspadnutim brodovima i česticama antimaterije.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 20:41   #218
Ovo je dobra fora s ledom , ali na žalost ništa od toga kad znamo :

"Komet je nebesko tijelo koja se nalazi u eliptičnoj putanji oko Sunca. Dolaze iz najudaljenijih i najhladnijih područja Sunčevog sustava. Tamo su odbačeni gravitacijom divovskih planeta kada je Sunčev sustav tek nastajao. Većina ih stiže iz Oortovog oblaka-ledene sferične oblasti na samom rubu Sunčevog sustava. Kometi se sastoje iz silikatne prašine i smrznutih plinova u obliku raznih vrsta leda (inja) koji čine poroznu jezgru. Kada se putanja kometa počne približavati Suncu, zbog povećanja temperature, led i smrznute čestice počinju isparavati stvarajući oblak plina oko kometa koji se zove koma. Zbog pritiska Sunčevog vjetra i radijacije koma (plinovi) i tijelo (prašina) kometa prilikom raspadanja pretvaraju se u karakteristične repove koji su vidljivi na nebu.."
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 00:18   #219
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ovo je dobra fora s ledom , ali na žalost ništa od toga kad znamo :

"Komet je nebesko tijelo koja se nalazi u eliptičnoj putanji oko Sunca. Dolaze iz najudaljenijih i najhladnijih područja Sunčevog sustava. Tamo su odbačeni gravitacijom divovskih planeta kada je Sunčev sustav tek nastajao. Većina ih stiže iz Oortovog oblaka-ledene sferične oblasti na samom rubu Sunčevog sustava. Kometi se sastoje iz silikatne prašine i smrznutih plinova u obliku raznih vrsta leda (inja) koji čine poroznu jezgru. Kada se putanja kometa počne približavati Suncu, zbog povećanja temperature, led i smrznute čestice počinju isparavati stvarajući oblak plina oko kometa koji se zove koma. Zbog pritiska Sunčevog vjetra i radijacije koma (plinovi) i tijelo (prašina) kometa prilikom raspadanja pretvaraju se u karakteristične repove koji su vidljivi na nebu.."
Prvo, ti opet sebi persiraš s "mi"?

Za nastavak, kad već pokušavaš odgovoriti tuđim citatom, bar ga pročitaj. Pa se nećeš isprovaliti kao recimo sada. Jer taj tekst upravo kaže isto, što sam ja rekao da može biti led. I gdje si sad ti tu našao protuargument?

Nigdje LUN, jer nisi ni pročitao tekst.


Koji foler...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:33   #220
Mislim da je stvar Tunguske katastrofe potpuno jednostavna i prirodna pojava - drugim riječima tada se u Tunguziji dogodila "Slovenija 2014." ali na drugom području gdje je gusta šuma i visoko drveće. Od negdje prije Ljubljane pa skoro do Sežane - sva stabla su bila porušena ko u Tunguziji, ali zbog jednostavnog razloga - prvo je pao velik snijeg, pa zatoplilo, pa naglo opet zahladnilo, a da se snijeg nije otopio, nego se sve zaledilo, pa na sve to pao novi snijeg, i onda strahovito zahladnilo, i opet se sve se zaledilo, pa je svo drveće sistemom "domina" popadalo-jedno na drugo, i tako u krugu od nekih 300km - još ni do danas nisu sve rasčistili - ja slučajno bio u prolazu tada tamo i prvo što čovjeku dođe u glavu je - hebote isto ko u Tunguziji - samo što je tamo drveće još više, i pod šumom je ogromna površina- i to je to - kad onakvo visoko drvrće počne padati - pada sve jedno na drugo - do kraja....Ja tada u Sloveniji jedva izvuko živu glavu jer drveće je padalo sa svih strana, sve zaleđeno a nemaš kuda. To je jedino objašnjenje i nema tu nikakve misterije, vanzemaljaca, nuklearnih eksplozija, kometa i sl.
https://youtu.be/qj4CZOPXWBo
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.