Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2009., 22:33   #1
Motorna kopačica

Motorna kopačica BMK-3


Susjed ima motornu kopačicu BMK-3 Batuje koju povremeno koristim.
Problem je u tome što ista radi dok se ne zagrije ili pregrije (pređe oko 50 m) i jednostavno se ugasi, a onda se mora čekati da se ohladi (15-ak min.) kako bi se nastavilo sa radom.
Primjetio sam da duže radi kad je manje opterećena npr. kad ima manje noževa
Zanima me da li netko zna u čemu bi bila stvar pa da je probam riješiti?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.04.2017. at 17:54. Reason: naslov umetnut u post zbog spajanja tema
ŽELJAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 13:16   #2
Quote:
ŽELJAC kaže: Pogledaj post
Susjed ima motornu kopačicu BMK-3 Batuje koju povremeno koristim.
Problem je u tome što ista radi dok se ne zagrije ili pregrije (pređe oko 50 m) i jednostavno se ugasi, a onda se mora čekati da se ohladi (15-ak min.) kako bi se nastavilo sa radom.
Primjetio sam da duže radi kad je manje opterećena npr. kad ima manje noževa
Zanima me da li netko zna u čemu bi bila stvar pa da je probam riješiti?
Neznam bas kakav je to stroj, no kopacice imaju nekakvo ulje u prijenosnom sklopu tako da ispitaj u kakvom je stanju.
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 13:28   #3
Da nije začepljen odzračnik na poklopcu rezervoara, pa se stvara podtlak? (veće opterećenje->veća potrošnja goriva->brži prekid rada). Probaj raditi s lagano otpuštenim poklopcem, tako da zrak može ulaziti.
BTW, koji motor ima BMK3? Moja 22-godišnja BMK2 ima UMO-06.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 13:38   #4
najvjerojatnije bobina probija kad se ugrije. drugi put kad se ugasi, skinut svjećicu i probat baca li iskru.. moguće i da je kondezator radi isto..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:28   #5
Odzračnik nije začepljen koliko sam provjerio, ali ću svejedno probati sa malo otpuštenim poklopcem.
Ovo sa bobinom sam već čuo kao mogući problem, ako nije problem da mi malo našire pojasniš.
Hvala.
Ako još neko ima kakvu ideju neka puca.
ŽELJAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:00   #6
Testirati bobinu možeš tako da ju prekriješ vlažnom krpom koja je prije toga odležala neko vrijeme u kištri (zamrzivaču). Ako motor bude duže radio nego inače (krpa će ga hladiti), onda je do pregrijavanja bobine.

Naravno, ovo je moguće samo ako je vanjska bobina.
svakak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 18:15   #7
Hajmo ekipa ! Za staru kopačicu SOLO 565 potrebni su mi komplet noževa-freza. Uopšte nije bitno u kakvom su stanju, jedino da su im 'glavčine' ispravne. To mi je potrebno za jednu preinaku koju radim na svojoj kopačici. Zapravo bilo bi mi dovoljno i samo par prvih noževa do prjenosa i jedan par 'običnih' noževa. Ako neko prodaje i staru neispravnu kopačicu SOLO 565, kupio bih je, samo pod uvjetom da ima sve noževe. Hvala unaprjed. može me se kontaktirati na E-mail [email protected]
zvancinov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:38   #8
Motorna kopačica Standard MIO F400

Imam priliku kupiti oko 27 godina staru motornu kopačicu Standard MIO F400 sa honda motorom.
Zadnjih 10 godina stoji u garaži nekorištena a i inače se nije puno koristila.
Da li ima smisla kupovati to i koliko bi okvirno koštao takav servis?
I koliko uopće da platim takvu kosilicu (bez servisa)?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
myroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:37   #9
Sve zavisi u kakvom je stanju, dali se motor zapekao od ne rada, kakva je getriba, dali su svi dijelovi na broju itd. Plus naravno koliku kvadraturu mislis obradivati.
Ja imam otprilike 150m2 za obradivati pa sam se odlucio na novu kopacicu od Benassia s B&S motorom za 4000kn s jednom brzinom naprijed i jednom nazad, zasto ?
Zato sto sam se bio nagledao tih polovnih kopacica i skoro niti jedna mi se nije dopala, odnosno u skoro svaku je trebalo jos dodatno ulagati nakon kupnje, a onu koju nije trebalo ulagati kostala je preko 6000kn kojih nisam imao !
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 03:36   #10
Quote:
myroman kaže: Pogledaj post
Imam priliku kupiti oko 27 godina staru motornu kopačicu Standard MIO F400 sa honda motorom.
Zadnjih 10 godina stoji u garaži nekorištena a i inače se nije puno koristila.
Da li ima smisla kupovati to i koliko bi okvirno koštao takav servis?
I koliko uopće da platim takvu kosilicu (bez servisa)?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Od polovnog, starog 27 godina, da i nije zapekao motor od stajanja, možeš očekivati probleme sa probijanjem struje, pucanje špage za paljenje itd. Nakon stajanja vole pući i karike kad se dobro zgriju i ohlade par puta..
Realno, bi li kupovao toliko stari auto?
https://fuxtec.hr/proizvod/fuxtec-motokultivator-af200/ za ne previše novca solidan strojčić uz dvije godine garancije ali iskustva ljudi sa njima su ok, nitko se ne žali na kvarove, poneki lom na spojnici multitoola je sve što znam da se dešavalo a rezervna spojnica cca 100kn i puca zbog korisnika a ne greške
Ako baš želiš skakavca, imaju i njih po nižoj cijeni.
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 08:50   #11
Inače ponudio sam 1000 kn za kopačicu na neviđeno pa ćemp vidjeti... Ako se ulož još 1000 ipak je to još uvijek puno manje od 5000. Znam da je stara ali mnogi mi vele da su stvarno nepoderive.
A veli susjed da će je otkupiti od mene za dijelove ako ne bude u "voznom" stanju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
myroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:34   #12
Gotovo da nema nikakve šanse da će ti netko dati za 1000kn čak niti pod dijelove osim ako ne zna što prodaje, jer je običaj da se ovakve prodaju pod spikom malo je radila tako da je ko nova i tada ju daje za 5-6000kn !
Takvu kopačicu bez motora ili sa crknutim motorom prodavači traže 2-3000kn. Ne pričam bez veze jer sam aktivno gledao i pratio takve kopačice prije 3 godine.

A ove spike nepoderivo, sve je na ovom svijetu poderivo čak i kad je upitanju dijamant, a di ne hrpu željeza koju načme hrđa.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 20:28   #13
imam benassi motornu kopačicu

noži su na okrugloj cijevi (ne na hexagonu) i uhvačeni vidama. naravno te vide pucaju. barem jedna po korištenju.

ima li ko neki savjet sa čime fiksirati nože da ne puca tako često?
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 12:13   #14
Kakve su vam Stihl kopačice u odnosu na druge, jesu u vrhu ili prosjek?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 22:57   #15
Quote:
zmenk kaže: Pogledaj post
imam benassi motornu kopačicu

noži su na okrugloj cijevi (ne na hexagonu) i uhvačeni vidama. naravno te vide pucaju. barem jedna po korištenju.

ima li ko neki savjet sa čime fiksirati nože da ne puca tako često?
Kako pucaju ne kužim kakve to vide imaš ?


Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Kakve su vam Stihl kopačice u odnosu na druge, jesu u vrhu ili prosjek?
Ništa posebno pogotovo ako imaju pužni prijenos ili su izimno lagane, ispod 50kg.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2021., 21:30   #16
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post

Ništa posebno pogotovo ako imaju pužni prijenos ili su izimno lagane, ispod 50kg.

Valjade li ovo išta i čiji motor koristi?

https://www.stihl.com/STIHL-power-to...71/MH-700.aspx
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2021., 07:10   #17
Na naslovu: STANOVANJE _ Sam svoj majstor ......ima daleko više korisnih informacija!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2021., 10:56   #18
Quote:
Etanol kaže: Pogledaj post
Valjade li ovo išta i čiji motor koristi?

https://www.stihl.com/STIHL-power-to...71/MH-700.aspx
Sasvim solidna naprava. Koja je cijena?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2021., 23:21   #19
Quote:
Biljka kaže: Pogledaj post
Sasvim solidna naprava. Koja je cijena?
cca 1000€
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2021., 11:14   #20
Quote:
Etanol kaže: Pogledaj post
cca 1000€
Hm, preskupo.
Koliku površinu želiš obrađivati i kakva je zemlja? Za kućni povrtnjak i srednje teško tlo moglo bi poslužiti.
Ako ti pak treba za veću površinu onda taj Stihl nikako nije opcija. U tom slučaju treba uložiti više novca u ovako nešto
https://www.njuskalo.hr/strojevi-obr...oglas-31397086
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.