Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2010., 17:30   #121
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nemoj biti bas siguran. Ja mislim da je netko recimo 1985 godine u Hrvatskoj radio slicne ankete ( a pri tome jos netko iz Beograda ) vjerovatno bi postoci bili 10 puta manji.
Pa dobro sad, ali ipak ne možeš uspoređivate te dvije stvari. Ne vjerujem da itko u Kataloniji osjeća neki strah izjasniti se pozitivno o neovisnosti, dapače.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 17:33   #122
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Pa dobro sad, ali ipak ne možeš uspoređivate te dvije stvari. Ne vjerujem da itko u Kataloniji osjeća neki strah izjasniti se pozitivno o neovisnosti, dapače.
Stvar je jos i gora...evo npr. ovi zadnji prosvjedi su bili zato sto je ustavni sud Spanjolske pazi odlucio da nije u redu da Katalonski jezik u Kataloniji ima prvenstvo nad Kastiljskim...jer to kao steti jedinstvu Spanjolske! Naravno istovremeno u Madridu nitkome ne pada na pamet pricati Katalonski.


A glede nekakvog straha....njima je receno sljedece: pricajte vi koliko god hocete ali ako slucajno pokusate napraviti referendum o nezavisnosti...sve cemo vas pohapsiti!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 17:33   #123
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Po cemu bi to bio presedan?? Pa Hrvatska se otcijepila na osnovu referenduma!
presedan za neke druge regije u španjolskoj.
hrvatska se pravno gledano nije odcijepila, već se SFRJ raspala.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 17:35   #124
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
presedan za neke druge regije u španjolskoj.
hrvatska se pravno gledano nije odcijepila, već se SFRJ raspala.
I u cemu je problem?

Mozda hoces kazati da bi recimo Baski trebali zivjeti u toj kvazi drzavi?
Za Galijce namjerno necu kazati nista jer koliko cujem oni su poput nasih Muslimana prihvatili Bratstvo i Jedinstvo...iako mislim da bi i oni isli svojim putem da odu Katalonija i Baskija...jer to vise nebi bilo to.


btw. koga brige sto se dogodilo pravno....Juga se raspala onog trenutka kada su Hrvatska i Slovenija kazale "odjebi"....i to na osnovu rezultata referenduma u obje republike...to je uzrocno posljedicna veza.


Ja znam da se ekipi u Madridu ( citaj: Beogradu ) dize kosa na glavi od same pomisli da Baskija i Katalonija odu....pa tko bi radio za njih?...Kastiljci nece sigurno.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 16.07.2010. at 17:46.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 18:33   #125
s obzirom da sam živio u Barceloni 6-7 mjeseci, uočio sam da je katalonski idenitet potpuno oprečan većinskim Kastilijancima, tako da prosječan Katalonac iz ponosa ne želi s Kastalijancem koji živi u Kataloniji ili bilo kojim drugim Španjolcem ostvariti kontakt ako ne znaju katalonski jezik. i ne šljive Madrid ni 2%. oni koji su se stoplili s katalonskom kulturom i jezikom su dobrodošli, a takvi su većina. nogometnim fanaticima bi to bilo jednostavno objasniti, takvi navijaju za Espanyol.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 18:37   #126
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Razlika je sto bi Hrvati u Jugi najebali da ne zele igrati, a Kataloncima se apsolutno nista nece dogoditi.
Ne bih rekao,da bi najebali prije bi zavrsili na golom otoku.
Division Alone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:20   #127
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
I u cemu je problem?

Mozda hoces kazati da bi recimo Baski trebali zivjeti u toj kvazi drzavi?
Za Galijce namjerno necu kazati nista jer koliko cujem oni su poput nasih Muslimana prihvatili Bratstvo i Jedinstvo...iako mislim da bi i oni isli svojim putem da odu Katalonija i Baskija...jer to vise nebi bilo to.


btw. koga brige sto se dogodilo pravno....Juga se raspala onog trenutka kada su Hrvatska i Slovenija kazale "odjebi"....i to na osnovu rezultata referenduma u obje republike...to je uzrocno posljedicna veza.


Ja znam da se ekipi u Madridu ( citaj: Beogradu ) dize kosa na glavi od same pomisli da Baskija i Katalonija odu....pa tko bi radio za njih?...Kastiljci nece sigurno.
gle, pitao si zašto španjolska ne raspiše referendum ako u kataloniji većina nije z aneovisnost.
ja sam ti lijepo rekao: zato jer bi se dto španjolskoj moglo obit o glavu drugdje.
a juga se velikim djelom raspala jer srbija nije vodila više politiku jugoslavije, već velike srbije....al to je druga tema
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:42   #128
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
gle, pitao si zašto španjolska ne raspiše referendum ako u kataloniji većina nije z aneovisnost.
ja sam ti lijepo rekao: zato jer bi se dto španjolskoj moglo obit o glavu drugdje.
a juga se velikim djelom raspala jer srbija nije vodila više politiku jugoslavije, već velike srbije....al to je druga tema
Da ali ti ok, mozda ti ne ali neki ovdje tvrde da su Spanjolci jedan narod.

Ja postavljam jednostavno pitanje....ako su Spanjolci jedan narod kako im se nekakav referendum moze odbiti o glavu? Probaj u Hrvatskoj raspisati referendum bilo gdje...ljudi bi ti se smijali.


Moj zakljucak je da Spanjolci nisu nikakav narod, tj. nisu nista vise narod od nekakvih "Jugoslavena"...pa ako je to tako, onda smatram da je moralna duznost svakog Hrvata da suosjeca sa Kataloncima jer smo se mi nasli u istim govnima.

Mislim, odluci se dali su Spanjolci = Jugoslaveni a Spanjolska = Jugoslavija ili nisu? Ako to definiramo onda mislim da vrlo jednostavno mozemo nastaviti raspravljati. Iz moje pozicije sve se na kraju svodi na to!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 16.07.2010. at 19:47.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:53   #129
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Da ali ti ok, mozda ti ne ali neki ovdje tvrde da su Spanjolci jedan narod.

Ja postavljam jednostavno pitanje....ako su Spanjolci jedan narod kako im se nekakav referendum moze odbiti o glavu? Probaj u Hrvatskoj raspisati referendum bilo gdje...ljudi bi ti se smijali.


Moj zakljucak je da Spanjolci nisu nikakav narod, tj. nisu nista vise narod od nekakvih "Jugoslavena"...pa ako je to tako, onda smatram da je moralna duznost svakog Hrvata da suosjeca sa Kataloncima jer smo se mi nasli u istim govnima.

Mislim, odluci se dali su Spanjolci = Jugoslaveni a Spanjolska = Jugoslavija ili nisu? Ako to definiramo onda mislim da vrlo jednostavno mozemo nastaviti raspravljati. Iz moje pozicije sve se na kraju svodi na to!
da Španjolci nisu narod
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:58   #130
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
da Španjolci nisu narod
a ti kao mislis da jesu...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:14   #131
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
a ti kao mislis da jesu...
Baš me interesira kak se budu prema tome odnosili potomci Katalonaca po Južnoj Americi , budu li oni tražili autonomije i zasebni jezik po Argentini , Čileu , Urugvaju , Meksiku ... , a ako oni krenu pa onda mogu i potomci Hrvata (ako se nebudu u međuvremenu podjelili na Dalmatince , Zagorce , Slavonce ... pa tražili prekomorska Zagorja, Slavonije,Dalmacije..) , a ako može po južnoj zašto nebi i po sjevernoj .
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:18   #132
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Baš me interesira kak se budu prema tome odnosili potomci Katalonaca po Južnoj Americi , budu li oni tražili autonomije i zasebni jezik po Argentini , Čileu , Urugvaju , Meksiku ... , a ako oni krenu pa onda mogu i potomci Hrvata (ako se nebudu u međuvremenu podjelili na Dalmatince , Zagorce , Slavonce ... pa tražili prekomorska Zagorja, Slavonije,Dalmacije..) , a ako može po južnoj zašto nebi i po sjevernoj .
Ne kuzim te kakva Juzna amerika. Mi ovdje pricamo o tome da Katalonci ne smiju traziti autonomiju u Kataloniji.


Ja moram priznati da ja vas ekipu bas ne shvacam...trudim se...ali dojma sam da vas pola bas i nije dobro razmislilo o temi i da zapravo pucate onako kaubojski bezveze.


btw. sto se tice Hrvata...mi smo za razliku od "Spanjolaca", "Jugoslavena", "Sovijeta", "Britanaca", "Belgijanaca" i slicnih kvazi naroda... pravi narod..recimo poput Baska. Naravno da se kao takvi nemamo potrebu dijeliti. Kakvi smo vjerovatno i bi....ali na kraju uvijek domovina prevagne. Nama 1000 godina razdvojenosti nije moglo izbiti iz glave da smo jedan narod....a onima dolje 500 godina zajednickog zivota nije uspjelo stvoriti naciju.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 16.07.2010. at 20:28.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:33   #133
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ne kuzim te kakva Juzna amerika. Mi ovdje pricamo o tome da Katalonci ne smiju traziti autonomiju u Kataloniji.


Ja moram priznati da ja vas ekipu bas ne shvacam...trudim se...ali dojma sam da vas pola bas i nije dobro razmislilo o temi i da zapravo pucate onako kaubojski bezveze.
Kad si se zagrijal za tu autonomiju ko da je to nešto posebno dobro za Evropu koja je ionak prepuna razlika pa mi je oko toga draža priča oko stvaranja krovne Europske nacije kozmopolitskih Europljana ko pandana Amerikancima , jer rasturit to ionak slabo EU zajedništvo je čas posla , pa i nama draga Njemačka je isto tak umjetna država i npr Bavarska ili Saska su isto zrele da se sutra odvoje od ostatka federacije Njemaca .
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:38   #134
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Kad si se zagrijal za tu autonomiju ko da je to nešto posebno dobro za Evropu koja je ionak prepuna razlika pa mi je oko toga draža priča oko stvaranja krovne Europske nacije kozmopolitskih Europljana ko pandana Amerikancima , jer rasturit to ionak slabo EU zajedništvo je čas posla , pa i nama draga Njemačka je isto tak umjetna država i npr Bavarska ili Saska su isto zrele da se sutra odvoje od ostatka federacije Njemaca .
Slobodno...ako uspijes u tom naumu ja ti skidaj kapu....samo nemoj ocekivati od Njemaca da ce oni postati ti europljani, radim ja sa tim Njemcima i to su jako dragi i kulturni ljudi...samo nakon sto malo popricas sa njima vidis da svi oni sanjaju novi 4. Reich...bili oni Bavarci, Sasi ili Westfalci. A sto se tice ostalih "kosomopolitskih europljana", znamo sto se sa njima dogadja u Reichu!

Njemci umjetan narod...jesu... dok ne zasvira Horst Whessel...a onda cujes samo bat cizama.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 16.07.2010. at 20:45.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:47   #135
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Slobodno...ako uspijes u tom naumu ja ti skidaj kapu....samo nemoj ocekivati od Njemaca da ce oni postati ti europljani, radim ja sa tim Njemcima i to su jako dragi i kulturni ljudi...samo nakon sto malo popricas sa njima vidis da svi oni sanjaju novi 4. Reich...bili oni Bavarci, Sasi ili Westfalci. A sto se tice ostalih "kosomopolitskih europljana", znamo sto se sa njima dogadja u Reichu!
Ima svakakvih švaba tak da je sve relativno jer i oni komunjarski ideolozi su ti manje više bili Njemci , a raichove sanja raja koja ne vidi prst pred nosom baš kak i u hrvatskoj prave rvatine sanjaju veliku Hvatsku ko i troprstaši veliku Srbiju , to shvačaju ko maksimum dobrobiti prema svojem narodu , fol veliki krščani kojima su svi ljudi braća a sve odreda ksenofobi .
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:50   #136
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Ima svakakvih švaba tak da je sve relativno jer i oni komunjarski ideolozi su ti manje više bili Njemci , a raichove sanja raja koja ne vidi prst pred nosom , baš kak i u hrvatskoj prave rvatine sanjaju veliku Hvatsku baš kak i troprstaši veliku Srbiju , to im je maksimum koji mogu shvatiti ko dobrobit svojeg naroda a fol veliki krščani kojima su svi ljudi braća .
Je..sve je relativno osim onog da kada Njemacka zove svabo stoji mirno..pa bio on komunjara ili desnicar..
Vidis po tome vidis da su Njemci pravi narod....njima nikada u povijesti nije bio cilj dezintegracija nego su uvijek ma koliko god su ih drugi gurali jedne od drugih, dijelili radi sebicnih interesa i razbijali u sitne komade... tezili stvaranju jedne velike Njemacke drzave. Na koncu...Njemacka se zove po njima a ne oni po njoj kao sto je u 9/10 slucaj kod tih "umjetnika".


Na koncu, probaj Bavarcima predloziti da bi bilo dobro raspisati nekakav referendum o otcjepljenju od Njemacke i ides ti kroz dimnjak!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 16.07.2010. at 21:02.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:15   #137
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Na koncu, probaj Bavarcima predloziti da bi bilo dobro raspisati nekakav referendum o otcjepljenju od Njemacke i ides ti kroz dimnjak!
Da zbilja im je ideja strana !

http://en.wikipedia.org/wiki/Bavaria_Party
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:01   #138
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Da zbilja im je ideja strana !

http://en.wikipedia.org/wiki/Bavaria_Party
Scrollaj malo dolje i vidjeti ces da ti dobiju 0,5% glasova na izborima!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:31   #139
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Scrollaj malo dolje i vidjeti ces da ti dobiju 0,5% glasova na izborima!!
Sad kad Katalonci postanu država dobijaju krila !
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:43   #140
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Na koncu, probaj Bavarcima predloziti da bi bilo dobro raspisati nekakav referendum o otcjepljenju od Njemacke i ides ti kroz dimnjak!
Šta ćemo onda sa Austrijancima? Onda oni po toj logici isto čekaju uskrsnuće Reicha? Nema, od toga ništa. Oni koji bi ušli u taj stroj nema više od 7-8%.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.