Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2011., 12:12   #141
Misliš na onaj treći forum?
Haha...ja sam ironizirao, nemam se što žaliti, dapače nemam želje "dijeliti dionicu" s dotičnim a i ne mislim da će svratiti jer problem količina koji bi on imao (kako skupiti) mi s malim portfeljom u odnosu na njegov nemamo.

A JDKM stvarno ne bih komentirao.
Kao ni JDTC.
Osim s HRDH ZTNJ se ne može uspoređivati ni sa jednom od navedenih...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 12:18   #142
Ja sam procitao ovaj danasnji nastavak bloga NB, i covjek mi se cini sasvim korektnim.Sve sto je rekao je objasnio, mozemo mu vjerovati ili ne da je u pravu, al je objasnio.Cak je objasnio i ono na sto sam ja oduvijek mahao rukom, a to su nelikvidne dionice, iako i dalje bih ja reko , zaobidi to.
To kaj se dionicom varteksa trguje daleko ispod stvarne vrijednosti ne znaci nista konkretno, takva situacija moze trajati xy godina.
to je moje misljenje , jel.
A bome se u točci 8 osvrnuo i na forume

E i da, apsolutni na ono sto je napravio s tim internet portalima koje je prodao.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:10   #143
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post

Sve sto je rekao je objasnio, mozemo mu vjerovati ili ne da je u pravu, al je objasnio.

Problem i jest u tome što on to vama može bez problema objašnjavati kad vi ne znate da on nije u pravu.
Zato i ima toliko sljedbenika

Samo neznalice misle da je bolje investirati/špekulirati ( nemam pojma što on zapravo radi a nije ni njemu jasno jer je to neki mutant investiranja i špekluliranja - vidi slučaj Varteks ) na neefikasnom tržištu........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:11   #144
Evo pitanje NBeu i cijeloj investicijskoj zajednici............što je bolje; kupiti Podr na 238kn ili Korf ( nemam pojma koliko je danas )???

Odgovor mora biti s točke investitora a ne špekulanta......
Hvala unaprijed
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:13   #145
Vidim da su neki ovdje samo da bi se ložili na Bakića.

Sutra očekujem blog ovog sadržaja?

mislim da bi Bakić uskoro mogao napisati o svom ulaganju:
Zar nije skandalozno da jedan Hrvat drugom Hrvatu to radi? Ja sam dao milijun eura, milijun eura koji pripadaju mojoj djeci. Što je tu smiješno?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 22:15   #146
Sram vas bilo. Zatupljeni ste i inertni. Zasto ne kupujete?
Quote:
Zagrebačka burza nije sudjelovala u ovoj eksploziji optimizma, prvenstveno zbog zatupljenosti i inertnosti njenih sudionika čiju depresivnost oblikuje uglavnom negativno komuniciranje analitičara i medija. Za one koji vjeruju da se svijet ipak neće raspasti, to je prilika za naknadno uskakanje u vagon kako bi se iskoristio vlak koji još nije došao u Hrvatsku.
http://www.jutarnji.hr/hitna-akcija-...-banke/990743/
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 22:23   #147
Očekujem blog optimiza.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 22:51   #148
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Sram vas bilo. Zatupljeni ste i inertni. Zasto ne kupujete?

Kolega.....kakvo nerazumijevanje Misli 21 stoljeća by "guru" .........
to je sve posljedica neefikasnog marketa koji zato pruža puno povoljnih prilika........koje nitko ne kupuje zato što je market neefikasan....a neefikasan je jer nitko ne kupuje.......što opet dovodi do još neefikasnijeg marketa
što da kažem....
vicious cycle.....

btw danas su mi pozicije u US i Kanadi u plusu između 7-12%.....nakon jučerašnjih 3-5%
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 01.12.2011. at 00:21.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 23:18   #149
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
to je sve posljedica neefikasnog marketa koji zato pruža puno povoljnih prilika........koje nitke ne kupuje zato što je market neefikasan....a neefikasan je jer nitko ne kupuje.......što opet dovodi do još neefikasnijeg marketa
što da kažem....
vicious cycle.....
slažem se sa zaključkom, samo će i tome vicious ciklusu doći kraj...kada pitanje je
kada gledam promete na ZSE ne znam jel bi se smijao ili plakao...
mala smo državica sa nikakvom kulturom investiranja, fond menadžerčići i analitičari znamo kakvi su većinom, i tu je dao NB dobar komentar.


P.S.
drago mi je da ti je danas bio uspješan dan na north american marketu, a sigurno i Neni isto ako čita, dobar je on čovjek
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 00:27   #150
za vas mrzitelje nema odmora.

http://www.jutarnji.hr/komentar-nena...drzati/990768/
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 10:49   #151
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post

btw danas su mi pozicije u US i Kanadi u plusu između 7-12%.....nakon jučerašnjih 3-5%
Neznam s čim smo zaslužili da takav ulagač koji mjesečno podupla svoj portfelj (kud će s tolkim novcima) uopče hoće razgovarati s nama ili je to samo jal spram gospodina N.B.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:00   #152
Uopće ne znam čemu toliko oduševljenje? Fundamentalno se ništa ne mijenja.
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:09   #153
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam čemu toliko oduševljenje? Fundamentalno se ništa ne mijenja.
Pojma nemam, jedino sto znam je da cu morati pronaci nesto pametnije od cash pozicije u USD u kojoj sam sada...
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:10   #154
Quote:
Traper kaže: Pogledaj post
Neznam s čim smo zaslužili da takav ulagač koji mjesečno podupla svoj portfelj (kud će s tolkim novcima) uopče hoće razgovarati s nama ili je to samo jal spram gospodina N.B.
Ima pojedinaca koji to nisu zaslužili ničim. , ali ima i većina krasnih ljudi koji su to itekako zaslužili..........

Radi njih sam tu :klap:

Btw ne treba pretjerivati, ne poduplam svaki mjesec portfelj ali mi je zarada ove godine više nego dobra, da ostane takva idućih dvadeset godina mogao bi slobodno u Hall of Fame
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:21   #155
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam čemu toliko oduševljenje? Fundamentalno se ništa ne mijenja.
to sam i ja rekao, pirova pobjeda. osim onim ljudima kojima je porast indexa jedini smisao zivota i sve su podredili tome. ali mi obrisali post, moguce da sam opet pretjerao sa zajedljivim komentarima.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:46   #156
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam čemu toliko oduševljenje? Fundamentalno se ništa ne mijenja.
Kao sto 2007. nije shvatio sto dolazi i zasto dolazi ono sto je doslo 2008, tako ni sada, cini se, ne razumije sto znace ovakvi potezi, i kako ce to zavrsiti (ili samo ne pise o tome). Ali nema veze, 'Bravo decki' iz CB-a! Vazno je da smo mi zaradili, ko jebe average Joea. Svijet je danas jedno pravedno mjesto.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:20   #157
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Kao sto 2007. nije shvatio sto dolazi i zasto dolazi ono sto je doslo 2008, tako ni sada, cini se, ne razumije sto znace ovakvi potezi, i kako ce to zavrsiti (ili samo ne pise o tome). Ali nema veze, 'Bravo decki' iz CB-a! Vazno je da smo mi zaradili, ko jebe average Joea. Svijet je danas jedno pravedno mjesto.

U mašti "zatupljenih" nikad pravednije, u realnosti sve gore i gore
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:39   #158
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post

Nema ni za njega
samo ukucaš u google "zatupljeni" Nenad Bakic.............. i čitaš
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 01.12.2011. at 14:09.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 16:28   #159
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam čemu toliko oduševljenje? Fundamentalno se ništa ne mijenja.
Kupuje se vrijeme za donošenje teških političkih odluka. U jednom danu pokriveni su minusi od prošlo tjedna. A nije ni prošloga tjedna bila nijedna fundamentalna odluka koja bi opravdala veliki pad.

Stvar je u tome što treba stubokom promijeniti način funkcioniranja EU. To se ne može napraviti na jednom poslovnom ručku, za to ipak treba malo više vremena, a buza je nestrpljiva.

Zato je potrebno kupiti vrijeme. Samo je problem da se to vrijeme ne preplati.

Ili, ovako - da se jučer riješio fundamentalni problem, indexi bi skočili 20 posto.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:18   #160
Povećana je dolarska likvidnost prema centralnim bankama te su snižene kamatne stope. To neće spasit euro kako je Bakić zaključio.
Zapravo tek danas je objavljena vijest koja se može protumačit kao spašavanje eura - Dragijev govor kojim je dao naslutit veću ulogu ECB ako se ispune određeni uvjeti.
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.