Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2016., 09:20   #101
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Iz gluposti idete u još veču glupost....
U jednoj sjemenoj čahuri ima više tisuča sjemenki a vi kupujete 100 sjemenki koje je neko nabrao po parkovim... Ja ti kažem lokaciju u Zagrebu gdje nabereš sjemena na stotine tisuča...
Da posiješ 1000 sjemenki dobičeš bar 10 biljaka od toga (nešto ne proklije, povijanje nakon nicanja, ošzelenje kod presađivanja) a vi bute plačali sadnive po 30 i više kuna koje bu vam se vjerovatno smrzle...
Stvarno su ljudi ovce......
Ovca nisam ali da jesam bila bih ponosna na to i ne bih se pravila da sam najpametnija na svijetu.
Vezano za temu paulovnija mogu reći da su upitna intelektualne sposobnosti ljudi koji sade paulovnije iz sjemena koje se nađe u parkovima.
Svatko tko zna malo razmišljati vrlo lako može zaključiti da će na taj način zasadti korov te da je upitno što će u konačnici izaći.

Možda sam naivna ali glupa nisam!
Naivnosti sam dala šansu prošle sezone ali ove ne.
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 10:46   #102
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Svatko tko zna malo razmišljati vrlo lako može zaključiti da će na taj način zasadti korov te da je upitno što će u konačnici izaći.
.
Možeš molim te ovo pojasniti.
Hvala.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 11:32   #103
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Možeš molim te ovo pojasniti.
Hvala.
Vrlo rado
ako se biljka sama od sebe razmnožava jasno je da će se ciljanim uzgojem još jače razmnožiti te da će na taj način postati opasnost za polja koja se nalaze u blizini polja na kojem se uzgaja paulovnija.
Osim toga sadnjom sjemena ne znamo što sadimo a upitna je i genska kvaliteta onoga što izraste. Npr. svi mi smo genska kopija svojih predaka ali braća i sestre istih roditelja su potpuno različiti jer se geni kod svakoga ne poslože na isti način. Od tuda proizlazi trisomnija, većina neuroloških bolesti je genski uvjetovana...

Mislim da se ova pomama oko sjemena paulovnije javila u silnoj želi da se dođe do cilja (velikih prihoda) sa minimalnim ulaganjem..Ništa od toga, shvatili smo to nakon 2 mj. zezancije i truda.

Dala sam si truda i razgovarala sa ljudima koji su biolozi i agronomi pa sada sve to gledam na neki drugi (pametniji) način.
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 12:46   #104
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Ovca nisam ali da jesam bila bih ponosna na to i ne bih se pravila da sam najpametnija na svijetu.
Vezano za temu paulovnija mogu reći da su upitna intelektualne sposobnosti ljudi koji sade paulovnije iz sjemena koje se nađe u parkovima.
Svatko tko zna malo razmišljati vrlo lako može zaključiti da će na taj način zasadti korov te da je upitno što će u konačnici izaći.

Možda sam naivna ali glupa nisam!
Naivnosti sam dala šansu prošle sezone ali ove ne.
Evo ovim upisom si upravo dokazala da si ovca na kvadrat....
Koja razklika između sjemena iz parka i certificiranog sjemena kojeg si ti kupila na internetu...
Ono iz parka je besplatno a ovo s interneta ipak nekaj košta nebitno što je skupljeno u istom parku ko i ono prvo...
Ostale gluposti koje pišeš nebum ni komentirao...

Inače za informaciju, počele su hodati inspekcije i izdaju se nalozi za uništavanje rasada i posađenih površina pod paulonijom....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 12:56   #105
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Evo ovim upisom si upravo dokazala da si ovca na kvadrat....
Koja razklika između sjemena iz parka i certificiranog sjemena kojeg si ti kupila na internetu...
Ono iz parka je besplatno a ovo s interneta ipak nekaj košta nebitno što je skupljeno u istom parku ko i ono prvo...
Ostale gluposti koje pišeš nebum ni komentirao...

Inače za informaciju, počele su hodati inspekcije i izdaju se nalozi za uništavanje rasada i posađenih površina pod paulonijom....

Da bi kometirao moraš znati čitati i moći razumjeti što si pročitao, malo se udubiti u temu.

Inače moj komentar se odnosio na kupnju sjemena ali i na sve sadnice koje se prodaju kao gotove ali se rade iz sjemena.

Igrom slučaja pratimo iste grupe na Facebooku samo ti nisi shvatio da je jučer je bio 1.4. (Prvi april) :klap:
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 12:59   #106
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Da bi kometirao moraš znati čitati i moći razumjeti što si pročitao, malo se udubiti u temu.

Inače moj komentar se odnosio na kupnju sjemena ali i na sve sadnice koje se prodaju kao gotove ali se rade iz sjemena.

Igrom slučaja pratimo iste grupe na Facebooku samo ti nisi shvatio da je jučer je bio 1.4. (Prvi april) :klap:
Netreba meni prvi feisbuk jer ja imam OPG i sam imam problema s veterinarskom inspekcijom....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 15:24   #107
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Vrlo rado
ako se biljka sama od sebe razmnožava jasno je da će se ciljanim uzgojem još jače razmnožiti te da će na taj način postati opasnost za polja koja se nalaze u blizini polja na kojem se uzgaja paulovnija.
Očito si pobrkala lončiće.
Ciljanim uzgojem neke biljke kontroliramo njezinu rasprostranjenost i nema opasnosti od širenja.

Quote:
Osim toga sadnjom sjemena ne znamo što sadimo a upitna je i genska kvaliteta onoga što izraste. Npr. svi mi smo genska kopija svojih predaka ali braća i sestre istih roditelja su potpuno različiti jer se geni kod svakoga ne poslože na isti način. Od tuda proizlazi trisomnija, većina neuroloških bolesti je genski uvjetovana...
Sjeme se sije. Sijanjem sjemena paulovnije vrlo dobro se zna što se sije i genetska kvaliteta ni najmanje nije upitna jer ne postoji baš nikakva opasnost da se matično stablo paulovnije križa sa nekom drugom vrstom.

Quote:
Mislim da se ova pomama oko sjemena paulovnije javila u silnoj želi da se dođe do cilja (velikih prihoda) sa minimalnim ulaganjem..Ništa od toga, shvatili smo to nakon 2 mj. zezancije i truda.
Mislim da su lihvari našli zlatni rudnik prodajući muda pod bubrege. Odeš u park, pokupiš sjeme paulovnije, posiješ ga i imaš rasad bez kupovine sjemena.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 20:07   #108
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Očito si pobrkala lončiće.
Ciljanim uzgojem neke biljke kontroliramo njezinu rasprostranjenost i nema opasnosti od širenja.



Sjeme se sije. Sijanjem sjemena paulovnije vrlo dobro se zna što se sije i genetska kvaliteta ni najmanje nije upitna jer ne postoji baš nikakva opasnost da se matično stablo paulovnije križa sa nekom drugom vrstom.



Mislim da su lihvari našli zlatni rudnik prodajući muda pod bubrege. Odeš u park, pokupiš sjeme paulovnije, posiješ ga i imaš rasad bez kupovine sjemena.
Pobrkala lončiće nisam

Komentar 1:
Ne pričam o križanju paulovnije s drugim biljkama....
Isti roditelji imaju dvoje djece svako od njih je različito, jedno visoko, drugo malo i debeljuškasto. Pa tako paulovnija ima na 10000 sjemenki kakav će biti podmladak je igra gena.

Komentar 2:
Tvoja tvrdnja je točna jedino ako ćeš pokupiti svo sjeme i tako svake godine.


Komentar 3:
Nema smisla iz sjemena (bilo kupljenog a još manje iz parka), probala sam i sve riknulo za 2 mj.
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 20:29   #109
@neva_m, nema velike opasnosti od genetskog poremećaja kod biljaka. Čak i ako dođe do nekog poremećaja imaš zanimljivu biljku, novu sortu.
To što ti nije uspio uzgoj iz sjemena znači da si nešto napravila krivo.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 22:49   #110
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
@neva_m, nema velike opasnosti od genetskog poremećaja kod biljaka. Čak i ako dođe do nekog poremećaja imaš zanimljivu biljku, novu sortu.
To što ti nije uspio uzgoj iz sjemena znači da si nešto napravila krivo.
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 22:56   #111
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Pobrkala lončiće nisam

Komentar 1:
Ne pričam o križanju paulovnije s drugim biljkama....
Isti roditelji imaju dvoje djece svako od njih je različito, jedno visoko, drugo malo i debeljuškasto. Pa tako paulovnija ima na 10000 sjemenki kakav će biti podmladak je igra gena.

Komentar 2:
Tvoja tvrdnja je točna jedino ako ćeš pokupiti svo sjeme i tako svake godine.


Komentar 3:
Nema smisla iz sjemena (bilo kupljenog a još manje iz parka), probala sam i sve riknulo za 2 mj.
Kupnja bilo sadnica , bilo sjemena ... ima smisla samo ako želite određeni hibrid ili sortu iz nekog razloga.
Vaša greška prošle godine je vjerojatno bila zbog neiskustva. Uzgoj iz sjemena rade i uzgajivači sadnica koje ćete kupiti.
Kod kulture koja nema štetnike ni bolesti kod nas vlastiti uzgoj iz sjemena je jako dobra opcija. A sjeme možete, poželjno je čak, i sami tretirati fungicidima.
Ako i kupite ovogodišnje sijance, bez dobre pripreme tla, navodnjavanja, debelog sloja slame oko sadnica po zimi.... će vam i te sadnice propasti, odnosno izmrznuti.

Ja bih se na vašem mjestu zapitao- kako onaj tko prodaje sadnice ih uzgoji iz sjemena a vama nije uspjelo?
Otkrijte grešku, savladajte uzgoj pa i vi prodajte sadnice ako ih imate viška
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 23:03   #112
Quote:
meliri kaže: Pogledaj post
Kupnja bilo sadnica , bilo sjemena ... ima smisla samo ako želite određeni hibrid ili sortu iz nekog razloga.
Vaša greška prošle godine je vjerojatno bila zbog neiskustva. Uzgoj iz sjemena rade i uzgajivači sadnica koje ćete kupiti.
Kod kulture koja nema štetnike ni bolesti kod nas vlastiti uzgoj iz sjemena je jako dobra opcija. A sjeme možete, poželjno je čak, i sami tretirati fungicidima.
Ako i kupite ovogodišnje sijance, bez dobre pripreme tla, navodnjavanja, debelog sloja slame oko sadnica po zimi.... će vam i te sadnice propasti, odnosno izmrznuti.

Ja bih se na vašem mjestu zapitao- kako onaj tko prodaje sadnice ih uzgoji iz sjemena a vama nije uspjelo?
Otkrijte grešku, savladajte uzgoj pa i vi prodajte sadnice ako ih imate viška

Ne rade svi iz sjemena.
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 23:08   #113
Quote:
meliri kaže: Pogledaj post
Kupnja bilo sadnica , bilo sjemena ... ima smisla samo ako želite određeni hibrid ili sortu iz nekog razloga.
Vaša greška prošle godine je vjerojatno bila zbog neiskustva. Uzgoj iz sjemena rade i uzgajivači sadnica koje ćete kupiti.
Kod kulture koja nema štetnike ni bolesti kod nas vlastiti uzgoj iz sjemena je jako dobra opcija. A sjeme možete, poželjno je čak, i sami tretirati fungicidima.
Ako i kupite ovogodišnje sijance, bez dobre pripreme tla, navodnjavanja, debelog sloja slame oko sadnica po zimi.... će vam i te sadnice propasti, odnosno izmrznuti.

Ja bih se na vašem mjestu zapitao- kako onaj tko prodaje sadnice ih uzgoji iz sjemena a vama nije uspjelo?
Otkrijte grešku, savladajte uzgoj pa i vi prodajte sadnice ako ih imate viška
Ali vidiš da iz sjemena ne valja, onda izraste valjda hrast a ne paulonija...Obožavam kad ljudi iz svega rade nuklearnu fiziku....
Ja danas čistio maline i povadio izdanke koji mi netrebaju i nudim ih szsjedu da si posadi a on neče jer nisu cjepljene pa nezna kakve bu ispale... Ono da si pucaš u glavu...
Zato i jesu sadnice malina po 30 kn u dučanima a ja ih danas pobacao par stotina.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 23:18   #114
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali vidiš da iz sjemena ne valja, onda izraste valjda hrast a ne paulonija...Obožavam kad ljudi iz svega rade nuklearnu fiziku....
Ja danas čistio maline i povadio izdanke koji mi netrebaju i nudim ih szsjedu da si posadi a on neče jer nisu cjepljene pa nezna kakve bu ispale... Ono da si pucaš u glavu...
Zato i jesu sadnice malina po 30 kn u dučanima a ja ih danas pobacao par stotina.....
Vidiš da ti ni susjed ne vjeruje

Pa mogao si ih zasaditi i raditi džem. Ja ne kužim kako ti ih nije bilo žao baciti....a mogao si silnu lovu zaraditi.... ili dati nekome tko bi od njih nešto korisno napravio...
Vidiš, lako je pametovati i drugima soliti pamet.
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 01:39   #115
neva_m, šta ti pričaš? Za čega si ti, za kloniranje možda? Pa da ubiješ genetsku varijabilnost? Ili šta? Uopće ne razumijem šta pišeš, pa mi molim te objasni o čemu ti uopće govoriš?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 15:00   #116
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Vidiš da ti ni susjed ne vjeruje

Pa mogao si ih zasaditi i raditi džem. Ja ne kužim kako ti ih nije bilo žao baciti....a mogao si silnu lovu zaraditi.... ili dati nekome tko bi od njih nešto korisno napravio...
Vidiš, lako je pametovati i drugima soliti pamet.
Trebaš smanjiti ego i prihvatiti da i drugi nekaj znaju, a ne sam piliti po svom, i to još k tome netočno i bez veze. Shvati da ti ovaj forum ne bi trebao predstavljati kantu za smeće.
U vezi uzgoja malina vjerojatno ne znaš da je rezidba i odstranjivanje prvih izboja glavna agrotehničkih mjera, nemoj lupetati više i besmislice pisati.

I sam da pitam, 18 let imaš ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 16:53   #117
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Trebaš smanjiti ego i prihvatiti da i drugi nekaj znaju, a ne sam piliti po svom, i to još k tome netočno i bez veze. Shvati da ti ovaj forum ne bi trebao predstavljati kantu za smeće.
U vezi uzgoja malina vjerojatno ne znaš da je rezidba i odstranjivanje prvih izboja glavna agrotehničkih mjera, nemoj lupetati više i besmislice pisati.

I sam da pitam, 18 let imaš ?

Rorion, valja čitati sve a tek onda komentirati. Sarkazam je način izražavanja i odgovor na činjenicu da me netko, ničim izazvan, nazvao ovcom.

I da imam 18 godina.
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 00:24   #118
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Ne rade svi iz sjemena.
Možete li mi dati primjer jednog uzgajivača u hr koji ne radi iz sjemena?
Samo jednog

U hr su sve sijanci a ni u eu nećete naći nikoga tko će isporučiti 1000 vegatativno dobivenih sadnica.
O labaratorijskoj proizvodnji da ni ne mislim. Nije isplativa za takvu kulturu,
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 08:32   #119
Quote:
meliri kaže: Pogledaj post
Možete li mi dati primjer jednog uzgajivača u hr koji ne radi iz sjemena?
Samo jednog

U hr su sve sijanci a ni u eu nećete naći nikoga tko će isporučiti 1000 vegatativno dobivenih sadnica.
O labaratorijskoj proizvodnji da ni ne mislim. Nije isplativa za takvu kulturu,
Evo

www.paulovnija.hr

Za njih smo dobili preporuku sa Agronomskog fakulteta u ZG
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:28   #120
Jel ima netko savjet oko sadnje lipe?

Pobacao sam mali milion sjemenki (skupljenih po Zg), i nijedna jedina se nije pojavila. Vidio sam negdje da lipinoj sjemenki treba i par godina da se aktivira, ali prošlo je i tih par godina.

Jesu ta gradska stabla sterilna, koji vrag?

Glupo mi je da za lipu isključivo prolazi sadnja sadnica.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.