Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 23:57   #81
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Slobodno citirajte Plenkovićev članak pa ću ga secirati. Iskreno, bilo mi ga je mučno čitati cijeloga.

Iako, ne vidim zašto žrtvovati svoje vrijeme zarad davanja feedbacka Plenkovićevoj karijeri kojom bi on onda mogao dalje spinati vlastite stavove kojima će avancovati svoju karijeru u Briselu. Može on i platiti za kritičku analizu, ipak je ovo tržišni kapitalizam. Nije jeftino, ali je temeljito. Ipak u ovoj državi ima profesionalaca.

U redu, znači ne možeš iznijeti ni jednu netočnu činjenicu. To sam i očekivao.
Kanzas is offline  
Old 15.09.2014., 00:00   #82
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Svijet ce biti jako zabavno mjesto kad jednog dalekog dana Rogozin zamijeni Putina

Putin i Rogozin bili bi smiješni da upravljaju sa nekom afričkom državicom, ovako su opasni.
Kanzas is offline  
Old 15.09.2014., 00:04   #83
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
U redu, znači ne možeš iznijeti ni jednu netočnu činjenicu. To sam i očekivao.
Koju netočnu činjenicu? Ja iznosim samo točne činjenice. Čak ste i vi to registrirali.
ruka-slave is offline  
Old 15.09.2014., 00:05   #84
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post

Ups, pa taj prorocanski intervju je objavljen 16.5.2014.
http://www.n24.de/n24/Mediathek/vide...ausgehen-.html
neces vjerovat, sjetila sam se jos neceg prorocanskijeg maloprije, dok sam citala upise o karijeristima koji nas predstavljaju i vode
objavljeno mjesec dana prije tvog prorocanskog intervjua

Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post

pocetak teksta

Vesna Pusić: Pitanje energetske neovisnosti važno je pitanje
'Energetska politika postala je pitanje gospodarske i političke neovisnosti.'


kraj teksta

Forum organiziraju američko veleposlanstvo ,Hrvatska udruga poslodavaca i Hrvatska gospodarska komora.

izvor

nego, jel ima u ovoj zemlji vise itko normalan, sklon zdravorazumskom prosudjivanju i slicnim tricarijama, sta mislite
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post49571544
sukKi is offline  
Old 15.09.2014., 00:07   #85
Snimke iz okoline Marinovke:

http://www.youtube.com/watch?v=Bx5PuyA3eWA

Nisu mi jasni ukri. Poredaju jedinice kao da su na parkingu ili na pisti u kasarni. Nikakvo cudo nije sto imaju tolike gubitke kad ih visecjevni bacaci poklope.

Novorusi su uhvatili bolju taktiku. Osim nekoliko gradova koje drze skoro da nemaju nigdje stacionarnih ili ukopanih trupa. Imaju manjak vojske da pokriju onoliku teritoriju ili da uspostave liniju fronta pa su glavne bataljone pretvorili u udarne bataljone sa konjickom taktikom - non-stop u pokretu, iznenada udri i produzi dalje.
tihobl is offline  
Old 15.09.2014., 00:09   #86
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Slažem se da je teza već dosadna iz naše forumaške perspektive, ali u visokoj EU politici je relativno nova i svježa, a sada ima i visokopozicionirane zagovornike.

Zadovoljan sam time što svi hrvatski političari zastupaju tu tezu i što je to službeni stav našeg ministarstva vanjskih poslova.
Ma covik moj dragi ke "dežgracije"ud naših politicari ma si vidija u zadnjih 100 lit da neki desna ruka na srcu liva na našem takujinu politicara ni spustija mudante kada su ga "Veliki" kulturno zamoli ili da petama vitar, samo su tri bila... prvog su napunili olovom u Bg, drugi je vumra v Slovenijio brez noge ali u postaji a trecoj se ni ime moglo javno reci ali je nisu nikad dali da se torna pole.
Uf opet sam skrenija s teme ali skužajte
__________________
Osiguranje maksimalnog kapitalističkog profita putem eksploatacije, podjarmljivanje i sistematskog pljačkanja naroda drugih zemalja, osobito nerazvijenih zemalja, najzad putem ratova i militarizacije privrede, koji se koriste za izvlačenje najviših profita.J.V.S.
lugal is offline  
Old 15.09.2014., 00:12   #87
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Da, jasno se vidi iz te izjave ruski rasistički stav prema ukrajinskom narodu. Taj stav je prisutan i ovdje na forumu, gdje se Ukrajince stalno ismijava i želi prikazati kao maloumne ljude, majmune, zaostale.

Razlog zbog kojeg i ovdje pojedinci svaki dan ismijavaju Ukrajince je taj što na taj način žele opravdati zločine nad njima, eto, ti Ukrajinci su praktički životinje, pa i trebaju biti robovi ruskog nadčovjeka.
ismijavaju se samo neki ukrajinci...
izjava o novom atomskom oruzju kad nemas ni za kruh je za ismijavanje...
zvuci kao "prijetnja" ...vidjet cete vi jednog dana...baciti cemo mi na vas atomsku bombu...smijesno i tragicno istovremeno...
ali ne i nemoguce...ukrajinci ne moraju, da su pametni ,biti niciji robovi...
ali i moraju paziti tko zastupa njihove interese...ovo do sada je bilo kontra-produktivno...ja sam za reprocitet...koliko se ukrajinaca borilo na nasoj strani,toliko cemo im poslati nasih boraca...
zalazak pameti is offline  
Old 15.09.2014., 00:19   #88
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
ismijavaju se samo neki ukrajinci...
izjava o novom atomskom oruzju kad nemas ni za kruh je za ismijavanje...
zvuci kao "prijetnja" ...vidjet cete vi jednog dana...baciti cemo mi na vas atomsku bombu...smijesno i tragicno istovremeno...
ali ne i nemoguce...ukrajinci ne moraju, da su pametni ,biti niciji robovi...
ali i moraju paziti tko zastupa njihove interese...ovo do sada je bilo kontra-produktivno...ja sam za reprocitet...koliko se ukrajinaca borilo na nasoj strani,toliko cemo im poslati nasih boraca...


Ne, ne, redovito se ismijavaju Ukrajinci, ima forumaša koji svaki dan stavljaju "smiješne" klipove i vijesti iz Ukrajine samo sa jednim ciljem, dehumanizirati Ukrajince i opravdati sve zlo nad njima počinjeno.
Kanzas is offline  
Old 15.09.2014., 00:31   #89
Tu sam i čitam
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 15.09.2014., 00:39   #90
UA - Ukrajina X - prije postanja pročitati uvodni post.

Sarilj na ladovanju u Pragu i opst naleti na Ukre

http://youtu.be/mS1tZ7LGm54

Na gradskom trgu postavljen Euromajdan sator gdje se propagira ukrajinska istina, sakupljaju potpisi podrske i protiv Putina te mladi vojni obveznici paradiraju zaogrnuti ukrajinskom zastavom.
Sve legalno, imaju dozvole.

Desetak metara dalje od njih lokalci postavili stand na kojem sakupljaju potpise da se ovima do njih oduzme dozvola jer smatraju kako svojim putujucim cirkusom nagrduju vizuru trga koji ipak obilaze turisti.

I sto su ucinili potomci heroja Majdana tj. veliki demokrate koji se zalazu za slobodu i pravo govora ?
Pozvali policiju da rastjera kontra ekipu.
AndrejX is offline  
Old 15.09.2014., 00:44   #91
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Sarilj na ladovanju u Pragu i opst naleti na Ukre

http://youtu.be/mS1tZ7LGm54

Na gradskom trgu postavljen Euromajdan sator gdje se propagira ukrajinska istina, sakupljaju potpisi podrske i protiv Putina te mladi vojni obveznici paradiraju zaogrnuti ukrajinskom zastavom.
Sve legalno, imaju dozvole.

Desetak metara dalje od njih lokalci postavili stand na kojem sakupljaju potpise da se ovima do njih oduzme dozvola jer smatraju kako svojim putujucim cirkusom nagrduju vizuru trga koji ipak obilaze turisti.

I sto su ucinili potomci heroja Majdana tj. veliki demokrate koji se zalazu za slobodu i pravo govora ?
Pozvali policiju da rastjera kontra ekipu.
To ima veze s temom kao i dvojica koji se u kafiću na Rivi svađaju tko je u pravu Rusij ili Ukrajina i vlasnik ih izbaci iz kafića.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 15.09.2014., 00:47   #92
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Sarilj na ladovanju u Pragu i opst naleti na Ukre

http://youtu.be/mS1tZ7LGm54

Na gradskom trgu postavljen Euromajdan sator gdje se propagira ukrajinska istina, sakupljaju potpisi podrske i protiv Putina te mladi vojni obveznici paradiraju zaogrnuti ukrajinskom zastavom.
Sve legalno, imaju dozvole.

Desetak metara dalje od njih lokalci postavili stand na kojem sakupljaju potpise da se ovima do njih oduzme dozvola jer smatraju kako svojim putujucim cirkusom nagrduju vizuru trga koji ipak obilaze turisti.

I sto su ucinili potomci heroja Majdana tj. veliki demokrate koji se zalazu za slobodu i pravo govora ?
Pozvali policiju da rastjera kontra ekipu.
cak nit ne treba imat nes prevec maste da se opisana slicica preslika na situaciju na nasem malom lokalnom forumcicu tijekom zadnjih mjeseci pracenja krize

znaju bit zajebani ti lokalci, istina
sukKi is offline  
Old 15.09.2014., 00:49   #93
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Da, jasno se vidi iz te izjave ruski rasistički stav prema ukrajinskom narodu. Taj stav je prisutan i ovdje na forumu, gdje se Ukrajince stalno ismijava i želi prikazati kao maloumne ljude, majmune, zaostale.

Razlog zbog kojeg i ovdje pojedinci svaki dan ismijavaju Ukrajince je taj što na taj način žele opravdati zločine nad njima, eto, ti Ukrajinci su praktički životinje, pa i trebaju biti robovi ruskog nadčovjeka.
Primjetio sam da si zlonamjeran, da imas duple standarde, da smatras da je istinito samo tvoje misljenje i da se ponasas kao Meri Harf, ali ovaj put si pretjerao. Citirao sam sta je jedan politicar odgovorio drugom i pri tom ga uporedio sa majmunom, a ti potezes rasizam prema ukrajinskom narodu u cilju opravdanja njegovog unistenja.

Kad smo vec kod rasizma: nivo rasizama kod rusa, srba i hrvata je skoro pa zanemarljiv. Ja ga nisam primjetio na ovom forumu (priznajem da nisam zalazio u africke, azijske ili arapske teme). Nivo rasizma najveci je u SAD.

Ukrajinskom narodu najvece zlo cine njihovi demokratski dusebriznici. Rezultat takve silne brige i pomoci je nekoliko desetina tiuca mrtvih i ranjenih, jos vise mrtvih i preko milion izbjeglica.


Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ne, ne, redovito se ismijavaju Ukrajinci, ima forumaša koji svaki dan stavljaju "smiješne" klipove i vijesti iz Ukrajine samo sa jednim ciljem, dehumanizirati Ukrajince i opravdati sve zlo nad njima počinjeno.
Tacno je da sam danas stavio jedan klip, ali nije mi jasno gdje ti vidis ismijavanje kad se jedino moze primjetiti moje cudjenje prema nivou gluposti njihove komande. Prezivio sam jedan rat, znam kako se bore i srbi i hrvati i muslimani. Mogu ti garantovati da kad bi okupio jednu brigadu vetrana od bilo koje od ove tri vojske da bi razbucala prosenkovu armiju i umarsirala u Kijev za manje od mjesec dana.
tihobl is offline  
Old 15.09.2014., 00:53   #94
BBC
NATO je počeo dovlačiti svoju skalameriju u Ukrajinu
While the issue of restoring Ukraine's nuclear arsenal was not on the agenda, Mr Heletey said it would not be ruled out in future.

http://www.bbc.com/news/world-europe-29198497
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 15.09.2014., 00:53   #95
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
To ima veze s temom kao i dvojica koji se u kafiću na Rivi svađaju tko je u pravu Rusij ili Ukrajina i vlasnik ih izbaci iz kafića.

Mozda, ali bih prije rekao kao jedan vrlo znakovit primjer kako je vecini u EU ukrajinski cirkus odavno dosadio sto oni nece jos prilicno dugo shvatiti.
AndrejX is offline  
Old 15.09.2014., 00:58   #96
UA - Ukrajina X - prije postanja pročitati uvodni post.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
BBC

NATO je počeo dovlačiti svoju skalameriju u Ukrajinu

While the issue of restoring Ukraine's nuclear arsenal was not on the agenda, Mr Heletey said it would not be ruled out in future.



http://www.bbc.com/news/world-europe-29198497

Biti ce to jako cudna prica gdje ce jako brzo od velikih ocekivanja doci do gorkog okusa u ustima.

Nece tu biti nista od zapadne tehnike nego stara sovjetska kojih razne istocne clanice imaju u hrpama po lagerima - a toga su poostavljali na istoku u stotinama primjeraka.

Protuoklopna sredstva vec vjerojatnije ali se nece niti s njima usreciti s vec videnom taktikom.

Sve u svemu dobiti ce krs kakav su vec imali i uludo prokockali.
AndrejX is offline  
Old 15.09.2014., 01:09   #97
Pismo jedne Ukrajinke:

http://fakti.org/sites/default/files.../laskevc_1.jpg
Quote:
Ja sam Ukrajinka bez ikakve mešavine krvi. Rodbina su mi samo Ukrajinci. Ovakve ljude kao što sam ja, Farion je nazvala „titularna nacija”.

Imala sam dve bake. U kući jedne od baka na stolu je bila često čitana knjiga – stihovi Tarasa Ševčenka. Baka je sa mnom učila stihove i moram da kažem – veoma uspešno.

U prvom razredu znala sam polovinu stihova iz te knjige. Učitelji su za sebe organizovali zabavu, dok traje odmor postave me na stolicu u zbornici i ja recitujem Katerinu.

Recitovala sam sa tugom u glasu i izražajno. Verovatno je bilo smešno zato što su učitelji plakali od smeha.

Druga baka bila je inteligentna i tiha. Stalno je vezla, tkala ćilime na razboju koji je imao stotinak godina. Za svadbu mi je poklonila vezeni peškir i tradicionalnu ukrajinsku vezenu košulju.

Roditelji su bili glumci u amaterskom ukrajinskom pozorištu. Sve probe i predstave ja sam pratila iza kulisa. Od prvog razreda znala sam napamet „Kajdaševu porodicu” i „Zašto volovi riču kad su jasle pune”.

Moja porodica je poštovala sve iz ukrajinske tradicije, pevali je ukrajinske pesme za sve praznike i kod kuće smo govorili samo na ukrajinskom jeziku.

Završila sam ukrajinsku školu.

U vreme studija bila sam u Peterburgu. Prvo sam posetila Umetničku akademiju, pogledala beleške Ševčenka, bila u sobi u kojoj je on živeo pri akademiji. O Ševčenku znam sve, barem ne manje od današnjih poznavalaca Ševčenka. Prikupljala sam svako zrno materijala.

Volim ukrajinsku književnost, ništa manje od ruske. Tako su nas učili. Bilo je sramota ne čitati. Bilo je sramota ne znati dva jezika.

Moja kućna biblioteka je mala, oko 300 knjiga, ali samo one koje sam čitala. Polovina knjiga je na ruskom, druga polovina na ukrajinskom jeziku.

Zbog čega ja ovo detaljno pripovedam?

Želim da pitam naciste koji su došli na vlast posle Majdana: kako ste za tako kratko vreme uspeli, posle svih pokreta koji su bili usmereni na uzdizanje nacionalne ideje, nacionalnog duha i patriotizma, da kod mene izazovete alergiju na ukrajinsku zastavu, na himnu, na tradicionalnu ukrajinsku vezenu košulju?

Kako ste uspeli da izazovete u meni, Ukrajinki do srži kostiju, mržnju prema svemu ukrajinskom? Čak ne mržnju, nego stid zbog zemlje?

Kako ste uspeli da uništite sve živo, nacionalno što je u njoj postojalo? Kako ste uspeli da za nekoliko meseci moju Ukrajinu pretvorite u naseobinu izmučenih, bespravnih, siromašnih i ozlojađenih ljudi?

Ko vam je dao pravo da sudbinu zemlje rešavate na Majdanu, a ne a izborima?

Ko ste vi? Skinite maske!

Pravi Ukrajinac neće činiti ono što će naneti štetu njegovoj Otadzbini. Pravi Ukrajinac se neće radovati smrti hiljada civila.

Gospodo, vi ste zveri, gospodo! Vas će prokleti sopstvena zemlja!

Ukrajinka. Brovčenko Irina Vladimirovna (Laškevič– je muževljevo prezime. Preciziram za bolesne u glavu američke majmune).
Izvor: Fakiti.org



Vec sam na formu pisao da je najveci problem Ukrajine manjak pravih patriota i to sto su onemoguceni da se njihov glas cuje.
A najveci poblem na forumu sto ce i dalje biti onih koji ce tvrditi da se Ukrajina sad oslobodila, da prije nisu imali svojih skola, da je bilo zabranjeno govoriti ukrajinskim jezikom i da su bili nacionalno obespravljeni i da je to glavni uzrok svih desavanja.
tihobl is offline  
Old 15.09.2014., 01:19   #98
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Biti ce to jako cudna prica gdje ce jako brzo od velikih ocekivanja doci do gorkog okusa u ustima.

Nece tu biti nista od zapadne tehnike nego stara sovjetska kojih razne istocne clanice imaju u hrpama po lagerima - a toga su poostavljali na istoku u stotinama primjeraka.
Bolje ce proci sa sovjetskim oruzjem nego da im Britanija isporuci svoje.
Moj komsija proveo je skoro citav radni vijek kao tenkovski mehanicar u JNA. Poslednjih par godina do penzije radio je kod britanaca iz SFOR. Tvrdi da su britanski tenkovi skalamerija teska i da se ne mogu porediti ni sa T-34. Transporeri su jos veci krs.
Covjek je ozbiljan, nema obicaj da laze, a ko hoce moze odbaciti ovo sto sam nappisao.
tihobl is offline  
Old 15.09.2014., 01:29   #99
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Andrej Plenković u tom članku otvoreno laže oko notornih činjenica u ukrajinskoj krizi.

Toliko o Plenkoviću.
HDZovci nikad ne lazu. Covjek jednostavno ne zna tko je poslao vojsku,tenkove,avione i rusi gradove i ubija civile.
babas is offline  
Old 15.09.2014., 01:41   #100
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Andrej Plenković u tom članku otvoreno laže oko notornih činjenica u ukrajinskoj krizi.

Toliko o Plenkoviću.
toga klauna sam zapamtio po prvoj izjavi povodom krize Ukrajini
https://www.youtube.com/watch?v=5mEJfoaZS-U

vojnik zapada.


Reakcija Putina na nove sankcije:
Quote:
Također, rekao je kako je sretan jer će sada ruski parlamentarni zastupnici koji se nalaze na crnoj listi ostati kod kuće i raditi, umjesto da "se sunčaju u nekim inozemnim odmaralištima".

Pored Bajdena, koji je postao jedan od glavnih funkcionera najjace ukrajinske energetske firme, Ukrajina ce iz Amerike uvoziti materijal za nuklearne elektrane
http://bizzenergytoday.com/ukraine_k...3%A4be_den_usa
kontrasvijeta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.