Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 16:38   #1
Rast krščanstva u svijetu

Broj krščana u Europi je u padu, i to u brzom padu. Dok je Islam u veoma brzom porastu.

Rođen sam i odrastao u katoličkoj obitelji te mi je stoga žao što je stanje takvo kakvo je, ali šta se tu može. Pa me interesiralo jel igdje krščanstvo u porastu i veoma sam se iznenadio rezultatima.

China on course to become 'world's most Christian nation' within 15 years

Christian Chorus Rising Among Tribal Hindus

Church in Nepal is growing rapidly

Rising numbers of Christians in Islamic countries could pose threat to social order

The Explosion of Christianity in Africa

Orthodox Christian Belief Rises Among Russians

U velikoj večini tih zemalja krščane se maltretira i ugnjetava. Pogotovo u Islamskim zemljama i Kini. U Kini konstantno ruše crkve, otimaju svećenike, zatvaraju vjernike te je Kina nacionalizirali krščanstvo.

Kakav će to seljenje s zapada na istok/jug imat efekt na Crkvu? Hoćemo li vidjet krščanski ekstremizam sličan muslimanskom?
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 22:28   #2
To su varljive projekcije jer se ne uzima u obzir zasicenost trzista. Neki ljudi su razocarani lokalnom religijom i onda prelaze na neku koja uopce ne mora biti kvalitetnija, a zato jer idealiziraju nepoznato.

Pogledaj molim te samo komentar ove zaludjene kineskinje:

""If everyone in China believed in Jesus then we would have no more need for police stations. There would be no more bad people and therefore no more crime," she added."


Takvi nek slobodno idu medju krscane jer bi ja ipak htio da su budisti kvalitativno bolji. Ta kineskinja bi trebala otici ili psihijatru ili povjesnicaru, ali odabrala je otici tamo gdje si i drugi nesto imaginarno zamisljaju da se moze osjecati kao doma.

Quote:
U Kini konstantno ruše crkve, otimaju svećenike, zatvaraju vjernike
To su mucenicke price kojima se krscani hrane. Kinezi su prihvatili cak i islam (mnogi poznati Kinezi visoko u vlasti su bili muslimani). Krscanstvo isto nije zabranjeno a ako sruse koju crkvu onda nam napisi zasto su ju srusili, i zasto su zatvorili neke vjernike, jer bez konteksta meni ovo gore nista ne znaci.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 02:45   #3
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
To su varljive projekcije jer se ne uzima u obzir zasicenost trzista. Neki ljudi su razocarani lokalnom religijom i onda prelaze na neku koja uopce ne mora biti kvalitetnija, a zato jer idealiziraju nepoznato.

Pogledaj molim te samo komentar ove zaludjene kineskinje:

""If everyone in China believed in Jesus then we would have no more need for police stations. There would be no more bad people and therefore no more crime," she added."


Takvi nek slobodno idu medju krscane jer bi ja ipak htio da su budisti kvalitativno bolji. Ta kineskinja bi trebala otici ili psihijatru ili povjesnicaru, ali odabrala je otici tamo gdje si i drugi nesto imaginarno zamisljaju da se moze osjecati kao doma.



To su mucenicke price kojima se krscani hrane. Kinezi su prihvatili cak i islam (mnogi poznati Kinezi visoko u vlasti su bili muslimani). Krscanstvo isto nije zabranjeno a ako sruse koju crkvu onda nam napisi zasto su ju srusili, i zasto su zatvorili neke vjernike, jer bez konteksta meni ovo gore nista ne znaci.
"Cak I Islam"....
Uh 'ebo te.....zasto bi Islam ispred Krscanstva bio "Cak". Krscanstvo se pretvorilo I eurocentricnu I rasisticku vjeru (nigdje niko na vidiku u ilustracijama osim bjelaca) I to bi kao Kini trebalo biti primjer...ali gle, Islam koji je sve samo ne rasisticki bi trebao biti "Cak".
JCW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 13:11   #4
Quote:
JCW kaže: Pogledaj post
"Cak I Islam"....
Uh 'ebo te.....zasto bi Islam ispred Krscanstva bio "Cak". Krscanstvo se pretvorilo I eurocentricnu I rasisticku vjeru (nigdje niko na vidiku u ilustracijama osim bjelaca) I to bi kao Kini trebalo biti primjer...ali gle, Islam koji je sve samo ne rasisticki bi trebao biti "Cak".
Gdje ti vidiš u Europi i K od kršćanstva. Ne laprdaj.
pedestalcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:32   #5
Ima ga. Doduse najvise kod doseljenika
Imam prijateljicu koja je porijeklom iz Kameruna. Ona se sokirala kad je prvi put usla u crkvu ovdje u EU. Kaze bilo je samo par baba unutra
Prema njoj, u Kamerunu imaju 3 molitve nedjeljom. Ne mogu svi stati odjednom.

Prvo molitva za stare osobe. Kad oni zavrse idu oni od 30-60god. Kas oni zavrse ide omladina do 30god(neozenjeni)

U Europi ruse puno crkava jer ne zele da ih vise odrzavaju.

U Francuskoj ima trenutno oko 45.000 crkava.
35% izgradenih u 19st.
4.5% Francuza ide nedjeljom u crkvu
Dalian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:45   #6
Quote:
Dalian kaže: Pogledaj post
Ima ga. Doduse najvise kod doseljenika
Imam prijateljicu koja je porijeklom iz Kameruna. Ona se sokirala kad je prvi put usla u crkvu ovdje u EU. Kaze bilo je samo par baba unutra
Prema njoj, u Kamerunu imaju 3 molitve nedjeljom. Ne mogu svi stati odjednom.

Prvo molitva za stare osobe. Kad oni zavrse idu oni od 30-60god. Kas oni zavrse ide omladina do 30god(neozenjeni)

U Europi ruse puno crkava jer ne zele da ih vise odrzavaju.

U Francuskoj ima trenutno oko 45.000 crkava.
35% izgradenih u 19st.
4.5% Francuza ide nedjeljom u crkvu
Ja komentiram rasističko/bjelačko kršćanstvo koje je tovj kolega islamist izmislio i koje ne postoji u Europi, nego je posljedica njegovih predrasuda.
pedestalcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 21:29   #7
Quote:
pedestalcom kaže: Pogledaj post
Ja komentiram rasističko/bjelačko kršćanstvo koje je tovj kolega islamist izmislio i koje ne postoji u Europi, nego je posljedica njegovih predrasuda.
Meni je na ignore jer proizvodi samo mentalni otpad.

Quote:
Gdje ti vidiš u Europi i K od kršćanstva. Ne laprdaj.
Dovoljno je pogledati "obiteljski" referendum koji smo imali pa da se vidi da je krscanstvo uvelike prisutno u Hrvatskoj i da je jos uvijek nazadna civilizacijska sila.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 09:33   #8
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post


Dovoljno je pogledati "obiteljski" referendum koji smo imali pa da se vidi da je krscanstvo uvelike prisutno u Hrvatskoj i da je jos uvijek nazadna civilizacijska sila.
Ja u referendumu ne vidim ništa nazadno, odnosno ne vidim ako se zajednica nekih ljudi neće zvati brak, nego nekako drugačije, a ti isti će imati sva prava, kao i ovi u braku. To nije ništa nazadno, ni diskriminatorski, nego manipulacija kvaziliberalnih medija i udruga.
pedestalcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 16:41   #9
Quote:
pedestalcom kaže: Pogledaj post
Ja u referendumu ne vidim ništa nazadno, odnosno ne vidim ako se zajednica nekih ljudi neće zvati brak, nego nekako drugačije, a ti isti će imati sva prava, kao i ovi u braku. To nije ništa nazadno, ni diskriminatorski, nego manipulacija kvaziliberalnih medija i udruga.
Kako nije diskriminatorsko ako se jedino krscanski oblik zajednice smije zvati brakom? Ovo je sekularna drzava, ili je to bila. A krscani nisu izmislili brak.

Ako ti ne vidis nikakav problem u drukcijem nazivu onda nek gay i poligamna populacija sklapa brak, a drugi nek sklapaju "raznospolnu zajednicu" pa da te vidim.


I ne treba tu stati. Ucenike s ispodprosjecnim IQom uciteljica treba oslovljavati sa "trogit" a ne "ucenik". Ali neka ne brinu, imat ce ista prava.


To sto ne vidis nista nazadno u hajci protiv onih koji razlicito zive je zato jer to podupires. Nisu ni nacisti vidjeli ista lose u zigosanju razlicitih.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:33   #10
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Broj krščana u Europi je u padu, i to u brzom padu. Dok je Islam u veoma brzom porastu.

Rođen sam i odrastao u katoličkoj obitelji te mi je stoga žao što je stanje takvo kakvo je, ali šta se tu može. Pa me interesiralo jel igdje krščanstvo u porastu i veoma sam se iznenadio rezultatima.

Christian Chorus Rising Among Tribal Hindus
Kako nebi raslo u plemenskim područjima kad je u Indiji kastinski sistem okrutan i bez maske na licu.

Ako si rođen u obitelji kočijaša, ne, ti moraš bit kočijaš. Nema napred. Ako si rođen u svećeničkoj obitelji, pa bio i lopina, ti si Gospodin/Učitelj/Svećenik... a kaste ne mogu smislit jedni druge.

Kao ne-Kršćanin ne radujem se porastu Kršćanstva. Vjera je vjera, al mora imati neku logiku u sebi, a ja je u Kršćanstvu ne nalazim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 21:57   #11
Niste spomenuli Indoneziju, koja je glavni primjer.
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 07:54   #12
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Krscanstvo isto nije zabranjeno a ako sruse koju crkvu onda nam napisi zasto su ju srusili, i zasto su zatvorili neke vjernike, jer bez konteksta meni ovo gore nista ne znaci.
Mogući razlog rušenju je nelegalna gradnja ili veliko odudaranje njene arhitekture od okolnih objekata. A zatvaraju neke jer se valjda bune protiv državnog poretka. Ako poziva na nasilnu pobunu, pa svaka će te vlast zatvorit.

Probaj kod nas svrgnut nasilnim putem demokratski izabranu vlast, pa ako si u manjini, dobit ćeš svoje. Tek kad imaš značajan postotak onih koji te podržavaju ili su pobunjenici borbeni i dobro naoružani, onda ćeš proč nekažnjeno i biti narodni heroj.

To je jednostavno tako.

-----------------------------------

Cara Dioklecijana prikazuju kao žustrog progonitelja Kršćana, ali sudeći po onome kako ga prikazuju u igrokazima (ne tvrdim stoposto da je prikaz ispravan) taj čovjek je bio teški flegmatik. Iliti po narodski 'ladovina.

Što znači da je bio smiren, druželjubiv, trpeljiv, orijentiran na ljude umjesto na posao, ali i lijen protivan (protivio se raznoraznim inicijativama svojih podređenih), neoduševlejn, nemotiviran, i naizgled hladan.

Ma sve u svemu, da Hrvatska ima jednog Dioklecijana koji bi nam makar donekle sredio državu pa se mirno i filozofski povukao na svoje imanje... di bi nam bio kraj.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 07:59   #13
Quote:
JCW kaže: Pogledaj post
"Cak I Islam"....
Uh 'ebo te.....zasto bi Islam ispred Krscanstva bio "Cak". Krscanstvo se pretvorilo I eurocentricnu I rasisticku vjeru (nigdje niko na vidiku u ilustracijama osim bjelaca) I to bi kao Kini trebalo biti primjer...ali gle, Islam koji je sve samo ne rasisticki bi trebao biti "Cak".
Za vladavine Turaka u Slavoniji je bilo sigurno puno Muslimana. Ako ih je bilo, znači da su si izgrađivali makar kakve-takve đamije.

Postoji li u Slavoniji i jedna koliko-toliko očuvana đamija iz tih vremena?

Čini se da i ne baš.

Pa tko je u ovom slučaju netolerantan? Kršćani ili Muslimani?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 12:59   #14
Da, u Slavoniji, istočnoj Lici i sjevernoj Dalmaciji jest bilo puno muslimana, to su povijesne činjenice...

Protjerivanjem turske vlasti iz tih krajeva, povlače se i muslimani, a brojni su bili doslovno protjerani. Uslijedilo je rušenje većine islamskih sakralnih objekata, a nerijetko i svjetovnih građevina povezanih sa turskom vlašću.

Ipak, očuvale su se neke od njih. Npr. crkva Svih Svetih u Đakovu, izvorno izgrađena kao džamija:

http://www.panoramio.com/photo/9850325

A ima i drugih objekata, poput onih u Iloku poput turskog turbeta i kupališta:

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=625
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:24   #15
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Dovoljno je pogledati "obiteljski" referendum koji smo imali pa da se vidi da je krscanstvo uvelike prisutno u Hrvatskoj i da je jos uvijek nazadna civilizacijska sila.
U ovom slučaju nisu nazadna nego jednostavno pro-life sila. I svakoj religiji je dužnost da bude takva.

Ništa više nije jednostavno. Počeli smo čak iznalaziti razne ""rodove"", a Bog je stvorio samo muški i ženski rod.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 12:53   #16
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kako nebi raslo u plemenskim područjima kad je u Indiji kastinski sistem okrutan i bez maske na licu.

Ako si rođen u obitelji kočijaša, ne, ti moraš bit kočijaš. Nema napred. Ako si rođen u svećeničkoj obitelji, pa bio i lopina, ti si Gospodin/Učitelj/Svećenik... a kaste ne mogu smislit jedni druge.

Kao ne-Kršćanin ne radujem se porastu Kršćanstva. Vjera je vjera, al mora imati neku logiku u sebi, a ja je u Kršćanstvu ne nalazim.
Upravo suprotno. Ako ima logiku u sebi onda to nije vjera, nego znanstveno utvrđena činjenica.
pedestalcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 06:34   #17
Ekstremizma ima samo i isključivo u islamu.
Islam je kopija kršćanstva i židovstva, u islamu su zene druga klasa, dozvoljeno je ubijanje u ime Boga Allaha i vjere islam.
Totalni ekstremizam.
__________________
alo alo
Nutella2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 08:43   #18
Quote:
Nutella2 kaže: Pogledaj post
Ekstremizma ima samo i isključivo u islamu.
Islam je kopija kršćanstva i židovstva, u islamu su zene druga klasa, dozvoljeno je ubijanje u ime Boga Allaha i vjere islam.
Totalni ekstremizam.
Mi se veselimo vasim pogledima na Islam. Sve ovo sto si nabrojao meni godi usima. Jebe se mene sta ti licno mislis....bitno je da je Islam najbrze sireca vjera, najpopularnija vjera na svijetu (po deafoltu jer masovnost I sirenje znace popularnost, a ne obrnuto kao u Evropi gdje je krscanstvo prakticno izumrlo).
JCW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 09:51   #19
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Kako nije diskriminatorsko ako se jedino krscanski oblik zajednice smije zvati brakom? Ovo je sekularna drzava, ili je to bila. A krscani nisu izmislili brak.

Ako ti ne vidis nikakav problem u drukcijem nazivu onda nek gay i poligamna populacija sklapa brak, a drugi nek sklapaju "raznospolnu zajednicu" pa da te vidim.


I ne treba tu stati. Ucenike s ispodprosjecnim IQom uciteljica treba oslovljavati sa "trogit" a ne "ucenik". Ali neka ne brinu, imat ce ista prava.


To sto ne vidis nista nazadno u hajci protiv onih koji razlicito zive je zato jer to podupires. Nisu ni nacisti vidjeli ista lose u zigosanju razlicitih.
Ne laži kolega. . Civilni brak se također naziva brakom. Dakle, ne mora biti kršćanski da bi se zvao brakom.

Iz ovoga se vidi da si manipulator i da nemaš argumenata za obraniti teze koje zastupaš.

Neka svatko živi kako želi i neka nasljeđuju jedni od drugih što žele i neka imaju sva prava iz odnosa, to nikoga nije briga. Ali neće se ta zajednica zvati brakom. To nije nikakva hajka. Opet manipuliraš.

Inače, osobno me ne zanimaju osobe koje žive u istospolnim zajednicama, kao što me ne zanima npr. opera. A stvari koje me ne zanimaju ne bavim se njima. Nebitni su. Imam pametnijeg posla u životu nego nekoga žigosati.

Ako imaju sva prava kao i brak, jedino što se ta zajednica naziva drugim imenom, to nije nikakvo žigosanje, niti diskriminacija. To su podvale.
pedestalcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 10:28   #20
broj katolika u EU raste 1,5% godišnje, ljudi žele bolje.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.