Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 08:33   #21
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pozicioniraju se u Cazinskoj krajini jer je to enklava daleko od Sarajeva, ako tu preuzmu vlast praktički su dobili državu. Koja je u najmekšem trbuhu Hrvatske, idealna baza za akcije prema zapadu.
Jesi li ti to ozbiljan il se zajebaješ?

U svakom slučaju - smiješan post!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 08:45   #22
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Jesi li ti to ozbiljan il se zajebaješ?

U svakom slučaju - smiješan post!
Prisjest će ti smijeh uskoro kad vidiš razvoj situacije koji ti možda neće odgovarati. Oni vrijedno rade za svoj cilj, svaku sekundu svoga života troše na njegov uspjeh.
Možeš očekivati i da će potpaliti rat jer u takvom okružju mogu najlakše vrbovati mlade. Slično kao komunisti nekad.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:36   #23
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Prisjest će ti smijeh uskoro kad vidiš razvoj situacije koji ti možda neće odgovarati. Oni vrijedno rade za svoj cilj, svaku sekundu svoga života troše na njegov uspjeh.
Možeš očekivati i da će potpaliti rat jer u takvom okružju mogu najlakše vrbovati mlade. Slično kao komunisti nekad.
Pretjeruješ...
Njihovi maksimalni dometi su više destruktivnog karaktera.

Ne postoji ni promil šanse da se oni prometnu u konstruktivnu prijetnju.

Bila je manja zajednica u mojoj blizini koja je bukvalno razbijena samo jednom policijskom intervencijom koja je prošla sa hapšenjem i pritvorom. Nikad se više nije revitalizirala.

Pa pogledaj barem onaj film "Na putu" prije nego kreneš razglabat o nečemu o čemu pojma nemaš, kad već ne možes osjetiti beat vehabizma uživo...


I nisu ni sve vehabije iste, ako pod vehabijom podrazumijevamo dugu razbarušenu bradu.

Ja poznajem nekolicinu njih koji ne dobijaju novac ni od koga nego rade i zarađuju, bivaju poslodavcima u branšama trgovine i proizvodnje.

Vehabizam je kao pojava razuđen i u samoj Saudijskoj Arabiji i ovaj nasilni tekfir-wehabizam nije toleriran ni na tlu SA.
To je i očekivano s obzirom da se radi o pokretu starom više od 2 stoljeća.


Za efikasnui kontrolu tog fenomena treba jaka i stabilna država, volja za tim i specijalna tajna jedinica koja bi se samo tim bavila, sa dovoljno resursa i minimumom ljudstva. Instaliraju se insajderi, ideološki potkovani i prati se situacija.

Ovi radikalni su prilično primitivni i najčešće ljudi sa margina društva, neobrazovani itd.


S obzirom da sam mali milion puta svjedočio aktivnom i pasivnom otporu light manifestacija njihove ideologije, uže i šire bošnjačke zajednice - ja znam da je to što ti fantaziraš puka tlapnja uslijed neznanja i neinformiranosti.

Kao što je tlapnja nekakav progon vještica ovdje po kome bi kao Bošnjaci sada trebali progoniti ljude samo na osnovu insuinacija ili fizičkog izgleda.

To se neće dogoditi ni u Francuskoj, ni u UK, pa ni u Bosni.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:31   #24
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Pretjeruješ...
Njihovi maksimalni dometi su više destruktivnog karaktera.

Ne postoji ni promil šanse da se oni prometnu u konstruktivnu prijetnju.

Bila je manja zajednica u mojoj blizini koja je bukvalno razbijena samo jednom policijskom intervencijom koja je prošla sa hapšenjem i pritvorom. Nikad se više nije revitalizirala.

Pa pogledaj barem onaj film "Na putu" prije nego kreneš razglabat o nečemu o čemu pojma nemaš, kad već ne možes osjetiti beat vehabizma uživo...


I nisu ni sve vehabije iste, ako pod vehabijom podrazumijevamo dugu razbarušenu bradu.

Ja poznajem nekolicinu njih koji ne dobijaju novac ni od koga nego rade i zarađuju, bivaju poslodavcima u branšama trgovine i proizvodnje.

Vehabizam je kao pojava razuđen i u samoj Saudijskoj Arabiji i ovaj nasilni tekfir-wehabizam nije toleriran ni na tlu SA.
To je i očekivano s obzirom da se radi o pokretu starom više od 2 stoljeća.


Za efikasnui kontrolu tog fenomena treba jaka i stabilna država, volja za tim i specijalna tajna jedinica koja bi se samo tim bavila, sa dovoljno resursa i minimumom ljudstva. Instaliraju se insajderi, ideološki potkovani i prati se situacija.

Ovi radikalni su prilično primitivni i najčešće ljudi sa margina društva, neobrazovani itd.


S obzirom da sam mali milion puta svjedočio aktivnom i pasivnom otporu light manifestacija njihove ideologije, uže i šire bošnjačke zajednice - ja znam da je to što ti fantaziraš puka tlapnja uslijed neznanja i neinformiranosti.

Kao što je tlapnja nekakav progon vještica ovdje po kome bi kao Bošnjaci sada trebali progoniti ljude samo na osnovu insuinacija ili fizičkog izgleda.

To se neće dogoditi ni u Francuskoj, ni u UK, pa ni u Bosni.
Neugodno ćeš se iznenaditi. A vi ste im prva meta.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 12:15   #25
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Neugodno ćeš se iznenaditi. A vi ste im prva meta.
A neću se neugodno iznenaditi budući da sam ubjeđen da će se u bliskoj budućnosti dogoditi napad na npr. pijaci sa mnoštvom civilnih bošnjačkih žrtava.

I to im je maksimalan domet, a ne nekakva vojska i država i na bazi toga - konvencionalni rat.


Nema za njih baš hljeba kod Bošnjaka, Turaka, Albanaca, Tatara, Azera, Kurda...samo mrvice nedovoljne da prežive, a kamoli da napreduju.

Njihov svijet je arapski i paki-hindu svijet i to ne čitav ni arapski jer nemaju hljeba ni u Maroku, Alžiru, Egiptu itd. Tu su kao ribe u vodi, posebno jer su stari megalodoni poput Sadama ili Gadafija gotovo izumrli.
Mogu još malo lovit po Africi i to je to.

Unutar evropskog, turskog, ruskog, iranskog i malajsko-indonezijskog kuturnog kruga sve se svodi na vrbovanje pojedinaca, najčešće sa margina društva, koji eventualno mogu ubiti nekoliko desetina ljudi ili češće - napraviti neki benigniji eksces i to je to...

Onaj rahmetlija što nije fermao semafore, Jusuf Barčić, je svojevremeno išao u katedalu u Sarajevu i onim finim bakicama i dekicama vazio o Islamu - sve unutar katedrale - spram nekog napada sa smrtnim ishodom - relativno benigan eksces, ali eksces kakav niko nikada od Bošnjaka nije napravio niti pomislio da napravi ni u snu...
A pokaži to Bošnjacima i oni će pljunuti na Jusufa masovno...

Što se tiče Bošnjaka kao mete - mi ćemo, naravno, promptno uzvratiti. Kada se desi napad sa masovnim civilnim žrtvama stavit ćemo ih izvan zakona, kompletno sa saudijskom literaturom koja je ovdje raspršena u besplatnim aranžmanima.

Imam ja čitav taj njihov komplet knjiga koji su ovdje dijelili besplatno - vehabijski komplet, na čelu sa sramotnim životopisom Poslanika - pobjednikom na konkursu koji je raspisala SA svojevremeno - gdje su pored izvrsnih životopisa nagradu dali tom Mubarekfuriju iz Indije koji je napisao to zaostalo i opasno smeće...

Na jednom mjestu stoji kako je nakon talasa primanja Islama od arapskih plemena nakon predaje Meke - Poslanik slao ljude da ruše kipove plemenima kada su oni to tražili od njega - jer nisu smjeli to sami učiniti jer su još uvijek bili praznovjerni i bilo ih strah.
I piše u životopisu kako su trojica hairlija otišla kod nekog plemena da im sruše kip i da je prilikom rušenja iz kipa iskočila crna gola žena duge zamršene kose - odrasla verzija one male iz japanskih horora. Pa ju je jedan mlatno mačem i ona nestala u oblaku dima.

Ma neviđeno smeće...


Bilo kako bilo, imam ja tu policu sa "opasnom literaturom" na kojoj stoje sve sami biseri sunovrata ljudskog uma...od memoara vojvode Mišića, preko Mein Kampfa i vehabijskog kompleta, nekih neoustaških djelca o reviziji ustaško-nacističkog perioda - pa do Anatomije srpske destruktivnosti mog bivšeg profesora Sociologije Fuada Saltage.

Polica je dosta visoko - da dica ne mogu dohvatiti prije nego se formira čvrsta bošnjačka ličnost...

A treba to imati...


Imam i multimedijalni virtuelni produžetak te crne biblioteke u kojoj ima i klip sa Jusufom u katedrali.


A ima ih mnogo koji su ustvari - interešđije i kukavice - labilne vehabije koje se briju i šišaju čim im policija napravi neko hapšenje.

Moj prijatelj koji je prošao ratišta afganistana i iraka kao plaćenik Blackwatera, nosio američku zastavu ispred onog bušovca Colin Powela na nekoj paradi u SAD-u - je komšija sa jednim takvim wehabijom na baterije.

I njih dvojica se poselame, pa raspredaju o svemu. I kaže mu ovaj, hajmo na kafu - a ovaj drugi uzvrati - može al da ja platim. Tvoja lova je haram...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 06:40   #26
Nadam se da ne. Dapače, vjerujem da nam doista veću opasnost stvaraju indoktrinirani klinci iz Austrije, frustrirana djeca gastrabajtera Belgije, Njemačke, Švedske... Djeca punog trbuha s pregršt slobodnog vremena i bez kvalitetne perspektive u svojoj zemlji, kojoj je islam nešto novo, s čim se poistovjećuju na pogrešan način, frustirani jer misle da su izolirani i prevareni. Zamjeraju starcima zanemarivanje religijskog odgoja, državi sve ostalo. Ti klinci su najveće žrtve islamske države, ti klinci i klinceze bježe u tzv sveti rat i oni koji se uspiju vratiti su hodajuća eksplozivna opasnost.

Za razliku od njih, bošnjački klinci još u pelenama upoznaju i odrastaju sa islamom. Džamija, bajram su dio njihovog života, susjedi i božić tkđ. Mislim da je bosanskoj djeci jasniji suživot puno više nego njihovim roditeljima...
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 08:47   #27
Formula totalitarizma: sve u Državi, ništa izvan Države, ništa protiv Države.

Zanimljivo da te vrste ekstremizma nema u autokratskim i totalitarnim državama!
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 09:35   #28
SIMBOLI TERORA TIK UZ HRVATSKU GRANICU U Gornjoj Maoči razvili zastave Islamske države

http://www.jutarnji.hr/simboli-teror...rzave/1289340/
elabis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 12:06   #29
Šest Bosanaca uhapšeno u SAD-u zbog sumnje da su slali novac i oružje ISIS-u


http://www.klix.ba/vijesti/svijet/se...il-u/150207002
elabis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 12:20   #30
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A neću se neugodno iznenaditi budući da sam ubjeđen da će se u bliskoj budućnosti dogoditi napad na npr. pijaci sa mnoštvom civilnih bošnjačkih žrtava.

I to im je maksimalan domet, a ne nekakva vojska i država i na bazi toga - konvencionalni rat.


Nema za njih baš hljeba kod Bošnjaka, Turaka, Albanaca, Tatara, Azera, Kurda...samo mrvice nedovoljne da prežive, a kamoli da napreduju.

Njihov svijet je arapski i paki-hindu svijet i to ne čitav ni arapski jer nemaju hljeba ni u Maroku, Alžiru, Egiptu itd. Tu su kao ribe u vodi, posebno jer su stari megalodoni poput Sadama ili Gadafija gotovo izumrli.
Mogu još malo lovit po Africi i to je to.

Unutar evropskog, turskog, ruskog, iranskog i malajsko-indonezijskog kuturnog kruga sve se svodi na vrbovanje pojedinaca, najčešće sa margina društva, koji eventualno mogu ubiti nekoliko desetina ljudi ili češće - napraviti neki benigniji eksces i to je to...

Onaj rahmetlija što nije fermao semafore, Jusuf Barčić, je svojevremeno išao u katedalu u Sarajevu i onim finim bakicama i dekicama vazio o Islamu - sve unutar katedrale - spram nekog napada sa smrtnim ishodom - relativno benigan eksces, ali eksces kakav niko nikada od Bošnjaka nije napravio niti pomislio da napravi ni u snu...
A pokaži to Bošnjacima i oni će pljunuti na Jusufa masovno...

Što se tiče Bošnjaka kao mete - mi ćemo, naravno, promptno uzvratiti. Kada se desi napad sa masovnim civilnim žrtvama stavit ćemo ih izvan zakona, kompletno sa saudijskom literaturom koja je ovdje raspršena u besplatnim aranžmanima.

Imam ja čitav taj njihov komplet knjiga koji su ovdje dijelili besplatno - vehabijski komplet, na čelu sa sramotnim životopisom Poslanika - pobjednikom na konkursu koji je raspisala SA svojevremeno - gdje su pored izvrsnih životopisa nagradu dali tom Mubarekfuriju iz Indije koji je napisao to zaostalo i opasno smeće...

Na jednom mjestu stoji kako je nakon talasa primanja Islama od arapskih plemena nakon predaje Meke - Poslanik slao ljude da ruše kipove plemenima kada su oni to tražili od njega - jer nisu smjeli to sami učiniti jer su još uvijek bili praznovjerni i bilo ih strah.
I piše u životopisu kako su trojica hairlija otišla kod nekog plemena da im sruše kip i da je prilikom rušenja iz kipa iskočila crna gola žena duge zamršene kose - odrasla verzija one male iz japanskih horora. Pa ju je jedan mlatno mačem i ona nestala u oblaku dima.

Ma neviđeno smeće...


Bilo kako bilo, imam ja tu policu sa "opasnom literaturom" na kojoj stoje sve sami biseri sunovrata ljudskog uma...od memoara vojvode Mišića, preko Mein Kampfa i vehabijskog kompleta, nekih neoustaških djelca o reviziji ustaško-nacističkog perioda - pa do Anatomije srpske destruktivnosti mog bivšeg profesora Sociologije Fuada Saltage.

Polica je dosta visoko - da dica ne mogu dohvatiti prije nego se formira čvrsta bošnjačka ličnost...

A treba to imati...


Imam i multimedijalni virtuelni produžetak te crne biblioteke u kojoj ima i klip sa Jusufom u katedrali.


A ima ih mnogo koji su ustvari - interešđije i kukavice - labilne vehabije koje se briju i šišaju čim im policija napravi neko hapšenje.

Moj prijatelj koji je prošao ratišta afganistana i iraka kao plaćenik Blackwatera, nosio američku zastavu ispred onog bušovca Colin Powela na nekoj paradi u SAD-u - je komšija sa jednim takvim wehabijom na baterije.

I njih dvojica se poselame, pa raspredaju o svemu. I kaže mu ovaj, hajmo na kafu - a ovaj drugi uzvrati - može al da ja platim. Tvoja lova je haram...
A što ih odmah ne rastjerate kad znate kakvi su i šta spremaju...?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 12:22   #31
Quote:
elabis kaže: Pogledaj post
Šest Bosanaca uhapšeno u SAD-u zbog sumnje da su slali novac i oružje ISIS-u


http://www.klix.ba/vijesti/svijet/se...il-u/150207002
Da vidimo hoće li se sad javiti dežurni koji će tvrditi da se radi o „dobrim bošnjanima”...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 13:24   #32
Quote:
elabis kaže: Pogledaj post
Šest Bosanaca uhapšeno u SAD-u zbog sumnje da su slali novac i oružje ISIS-u


http://www.klix.ba/vijesti/svijet/se...il-u/150207002
Naslov je pogresan,treba pisat Bosnjaka.
Ako se ne misli na nacionalnost nego na drzavu porijekla onda treba pisat Bosanaca i Hercegovaca.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 18:43   #33
U Cazinskoj Krajini vehabije teroriziraju stanovnike



http://www.vecernji.hr/svijet/u-cazi...novnike-988464
elabis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 15:54   #34
U Siriji poginuo jos jedan BiH patriot (31.)

Quote:
Abid Podbićanin poginuo u Siriji

NOVI PAZAR - Abid Podbićanin iz Sandžaka, zvani Ebu Safija, poginuo je u borbama u Siriji, prenio je portal "Vijesti ummeta" pozivajući se na izvore sa socijalnih mreža.

Podbićanin se u Siriji borio na strani boraca organizacije Islamske države, poznatije kao IDISS, a bio je poznat je kao vođa organizacije Furkan. Inače, studirao je u Medini.

Svojim pristalicama, podsjeća se, obraćao se često preko YouTubea iz Sirije, o čemu svjedoče snimci koje su njegovi pripadnici postavljali na ovaj servis.

Na Facebook stranici "Sandžak je sa ummetom" objavljeno je da je Podbićanin poginuo ranije, ali da je vijest o tome stigla danas.
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 18:55   #35
IZ ZENICE FINANCIRAO DŽIHAD
Uhićen muškarac povezan s Islamskom državom
sulik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 23:27   #36
O cemu vi tu ljudi raspravljate - Bosna i svi njezini narodi osudjeni su na zivot u drzavi treceg svijeta u 21. stoljecu. Zemlja je to iz koje pusta sirotinja odlazi ratovati po bliskoistocnim vukojebinama jer u svojoj drzavi nemaju posla niti perspektive i u kojoj je religija preutjecajna. Vehabisti, katotalibani, ognjistarci, komunjare, ustase, cetnici, kurci i palci. Sve je to isto. Ako niste primjetili, Hrvati tako odlaze u Ukrajinu. Mozda ne u tolikom broju ali odlaze.

Koji crni teroristi.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 09:18   #37
Quote:
party animal kaže: Pogledaj post
BiH je leglo terorista a tamošnja vlast ništa ne radi da to zaustavi ili jer je nesposobna ili jer namjerno ne želi.

Pitanje je vremena kad će neki terorist doći u RH i napraviti neko sranje. Njima je lako napraviti lažne dokumente, pretvoriti se u Hrvata jer je jezik tako sličan, nitko neće ni primjetiti... I eto ti, jedan napad i cijela turistička sezona ode u k**ac. Zaheb.

Ali nije tu samo BiH kao leglo terorista, tu su i Kosovo i Sandžak.
Hrvatska mora poraditi na postrožavanju granične kotrole. Nadam se da ulazimo u Schengen ove godine.
Part animal,

prvo: vlast u BiH je nesposobna, nije da ih ne zeli zaustaviti. BiH je sekularnija zemlja nego RH.

drugo: do nikakvih teroristickih napada u RH nece doci jer smo mali igrac. Vrijedi uvijek ona doktrina da "ako je jedna clanica NATOa napadnuta, to je kao da su sve napadnute", ali tezina napada ne odjekuje jednako ako se dogodi u Parizu ili Zagrebu. Nismo bitni, shvati to.
Sjecam se da se u Rijeci svojevremeno dogodio teroristicki napad sredinom 90ih, ali u tom slucaju radilo se o eksplicitnoj suradnji nasih vlasti na hvatanju nekog njihovog lika. Dakle zato jer je nesto vrlo vrlo konkretno i bitno ucinjeno. Dok se ne petlja s njima, nece nas napasti. Zbog toga mi uostalom nije drago da ima nasih vojnika u misijama na bliskom istoku.

trece: toplo se nadam da ne ulazimo u Schengen, jer ne zelim da nam zemlja postane leglo azilanata i da dok smo u krizi domacem covjeku uzimaju radna mjesta.
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:38   #38
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
O cemu vi tu ljudi raspravljate - Bosna i svi njezini narodi osudjeni su na zivot u drzavi treceg svijeta u 21. stoljecu. Zemlja je to iz koje pusta sirotinja odlazi ratovati po bliskoistocnim vukojebinama jer u svojoj drzavi nemaju posla niti perspektive i u kojoj je religija preutjecajna. Vehabisti,

Koji crni teroristi.
ne vec prvensteno zato kaj su muslimani i s tim svjetonazorom se identificiraju.
jer kako drukcije objasniti da u jihad mahom odlaze ljudi iz dobrostojecih zemlja kao beligija i danska.

Zadnje uređivanje wyoming : 19.02.2015. at 11:50.
wyoming is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:53   #39
Dovoljno je da par vehabijskih luđaka naprave bombaški cirkus u Splitu, Makarskoj, Dubrovniku, Istri i odoše naši turisti i naših 7-8 milijardi od turizma za sljedećih deset godina.

Opet će se vani pisati; "svi su oni isti, ne idemo više na Balkan" itd.... UŽAS

__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:59   #40
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da par vehabijskih luđaka naprave bombaški cirkus u Splitu, Makarskoj, Dubrovniku, Istri i odoše naši turisti i naših 7-8 milijardi od turizma za sljedećih deset godina.

Opet će se vani pisati; "svi su oni isti, ne idemo više na Balkan" itd.... UŽAS

I Srbi su nam upropastili desetak godina turizma pa smo to riješili, kako sad stvari stoje, zauvijek. Ako se pojavi i taj problem sa islamom, riješit ćemo i to.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.