Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 18:37   #261
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Najavila za Prgometa da je trojanac, i za Pametno za kog su. Hr je selo, a nema sanse da se u selu tajne cuvaju. .
kad pogledamo kakvi anonimni hdz/sdp telci ulaze u sabor a ne prozbore ni riječ nego samo poslušno dižu ruke onda je ogromna šteta za demokraciju i hrvatsku budućnost da 'pametno' ne dobije bar jedan ili dva mandata.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:46   #262
@The Great Duck
Htio je reći da ih SDP "podmazuje", jer idu na nacionalni nivo.
Mada, meni je to nategnuto, sumanjm da SDP ima para za takve projekte

Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
stipe petrina: malomišćanski tračer i svakom loncu poklopac. redikul i destruktivac.

'pametno' su odma pročitali most, kao i prgometa.

oni su ok opcija za urbane ljevičare, prof puljak je sofisticiran ali nije vičan populizmu i plitkoj retorici. što je na neki način mana u politici, tj probijanju medijske blokade.
Zato tebi ide plitka retorika

Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
@Mostobran, jesi ti Petrina glavom i bradom ili si mu samo poslušnik?

Petrina se u zadnje vrijeme više puta obrušava na Pametno, čini se da ih baš doživljava kao konkurenciju.
Ja sam ti netko tko je svjestan da se ništa značajno na dobro neće promijeniti sa novom vlašću, tko god došao na vlast
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 19:07   #263
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Najavila za Prgometa da je trojanac, i za Pametno za kog su. Hr je selo, a nema sanse da se u selu tajne cuvaju. .
Ne treba baš biti Sherlock da se uz ovakav HDZ, ovakve vrijednosti koje otvoreno zastupaju, ovakvu retoriku koju uvode i ovakvu kriminalnu prošlost i sadašnjost kakvu imaju, vidi "za kog su" - odnosno, za koga bi mogli biti - Pametno.

Inače, ja još uvijek čekam što to znači da su "elitisti". Na stranu sad je li pozitivno ili negativno, barem da čujemo što to znači.

Je li problem ako je netko obrazovan? Otkad i zašto točno?
Mora biti Culeja po stranci, inače ne valja?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 19:35   #264
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Probajte se izdići iznad plemenskog razmišljanja koji put ("rekli su da neće s HDZ-om jer im ne valjamo wah wah wah"), probajte pogledati argumentaciju, probajte malo i o takvim stvarima porazmisliti.
O čemu ti? "Argumentacija" se sastoji od standardnog seta već prožvakanih i preživanih neistina koje je zakuhao SDP i njemu skloni mediji.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 19:36   #265
moram iskreno reći da mi se nimalo ne sviđa ovo što se daje iščitati iz zadnje izjave - da im most ne dolazi u obzir, a sdp dolazi. u prethodnoj izjavi poručili su obrnuto - pa ne znam obrću li oni svoje riječi svaki dan ili im ih novinari izvrću.

mislim da je dobro što su se svjetonazorski odredili i izašli iz ormara.

ali budu li se svjetonazorski priklonili sdp-u - dakle dugogodišnjim pljačkašima, lopovima i foteljašima od kojih se ama baš ništa dobro za državu i društvo ne može očekivati, a most (koji je, uz sve opravdane prigovore, miljama iznad ovih u svakom smislu) odbacili jer im svjetonazorski ne odgovara, ja ću od njih odustati.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:03   #266
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
O čemu ti?
O temi

Quote:
"Argumentacija" se sastoji od standardnog seta već prožvakanih i preživanih neistina
Neistina?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:08   #267
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ali budu li se svjetonazorski priklonili sdp-u - dakle dugogodišnjim pljačkašima, lopovima i foteljašima od kojih se ama baš ništa dobro za državu i društvo ne može očekivati, a most (koji je, uz sve opravdane prigovore, miljama iznad ovih u svakom smislu) odbacili jer im svjetonazorski ne odgovara, ja ću od njih odustati.
Ali ćeš bez problema glasati za MOST koji će se prilijepiti HDZu
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:12   #268
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
moram iskreno reći da mi se nimalo ne sviđa ovo što se daje iščitati iz zadnje izjave - da im most ne dolazi u obzir, a sdp dolazi. u prethodnoj izjavi poručili su obrnuto - pa ne znam obrću li oni svoje riječi svaki dan ili im ih novinari izvrću.

mislim da je dobro što su se svjetonazorski odredili i izašli iz ormara.
"Svjetonazorski prikloniti" ti u HR znači, otprilike, odabrati po temama
nemlaćenja pedera
osude ustaštva i koketiranja s ustaštvom
osude raznih oblika cenzure ("samo doma se može pričati što se hoće"), propagande, i postavljanja podobnih glasnika, i sličnih Hasanbegović/Kovačić (ravnatelj HRT-a) manevara.

Nije neki složen fenomen.

Ja vidim sve takve stvari kao posve legitimne razloge da se odbacuje suradnja s HDZ-om, koji sve to prešutno ili manje prešutno odobrava.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:40   #269
Nisam bila dovoljno jasna - "svjetonazorski prikloniti" = prikloniti se nekome na temelju svjetonazora, a ne drugih, vaznijih, stvari.

To mi je lose. Stranka kojoj cu ja pokloniti povjerenje mora naci nacina uzdici se iznad svog svjetonazora - koliko on god meni bio simpatican ili antipatican.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:43   #270
Nema dobre "treće" opcije, kod svake ima pokvarenog zelja. Realnost je takva da, htio ne htio, moraš odabrati stranu želiš li prste u vlasti (čitaj, ako želiš da te se nešto pita). Jasno je da Pametno može samo s SDP-om kao opcijom, pa ni ne čudi me i razumijem ih. Most s druge strane glumata nekakvu neutralnost, kao birat ćemo stranu naknadno s pregovorima itd., ali ne mogu se oteti dojmu da ih osobno ne vidim nimalo s SDP-om, samo s HDZ-om. Zatukla bi ih okolina da odu s SDP-om iz kojeg god razloga. Osobno ne vidim nekakvu neutralnost ni kod Mosta kao očito ni kod Pametnog. Tako je kako je. Kod nas je svjetonazor izgleda sve i svi tako funkcioniraju i to je kamen spoticanja za sve drugo.

Pitanje je sad samo Živi Zid, koji me osobno nimalo ne zanima. Tko zna što bi oni izveli ili što će izvesti, makar kod njih vidim samo opciju SDP-a koji će već nekako probati smotati Sinkeca, ili ostanak u nekakvoj neutralnosti pa šta bude.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:53   #271
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Nisam bila dovoljno jasna - "svjetonazorski prikloniti" = prikloniti se nekome na temelju svjetonazora, a ne drugih, vaznijih, stvari.

To mi je lose. Stranka kojoj cu ja pokloniti povjerenje mora naci nacina uzdici se iznad svog svjetonazora - koliko on god meni bio simpatican ili antipatican.
Nema toga u Hrvatskoj bojim se. Načekat ćeš se ili ćeš odabrati opciju koja, unatoč svom očitom prije svega svjetonazorkom priklanjanju, ipak daje nešto što smatraš boljim od onog što nude ostale opcije. Ili ćeš, kao i neki, ostati doma i ne ići glasati, te kukati kako sve odlazi u 3 pm. S pravom doduše.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:55   #272
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Identično mom mišljenju. Okrenuli su brod u smjeru SDPa, neistomišljenici su ili otjerani ili sami otišli. Prošli put su imali moj glas, više neće nikad, jer mi ne pada napamet glasat za SDP u ovčjem ruhu.
Ne bih baš rekao da je tako, koliko pratim njihove upise i javna izlaganja, kritiziraju sve ono što ne valja, što uključuje i SDP. Može li objašnjenje ove tvoje tvrdnje?

Prognoziram da će dobiti pokoji mandat na sljedećim izborima, pa će moći pokazati koliko su vjerodostojni. Inače, njihov rad u Gradskom vijeću u Splitu je za svaku pohvalu, a koliko poznajem njihovih istaknutijih članova, radi se o pametnim, poštenim i normalnim ljudima, sa zavidnim karijerama u privredi i znanosti te im politika sigurno ne treba u životu, osim ako stvarno žele dobro društvu u kojem žive.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 21:28   #273
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Nema dobre "treće" opcije, kod svake ima pokvarenog zelja. Realnost je takva da, htio ne htio, moraš odabrati stranu želiš li prste u vlasti (čitaj, ako želiš da te se nešto pita). Jasno je da Pametno može samo s SDP-om kao opcijom, pa ni ne čudi me i razumijem ih. Most s druge strane glumata nekakvu neutralnost, kao birat ćemo stranu naknadno s pregovorima itd., ali ne mogu se oteti dojmu da ih osobno ne vidim nimalo s SDP-om, samo s HDZ-om.
da je stvarno tako, onda ne bi bilo nikakve razlike između mosta i pametnog i stranaka kao što su hss, hns, hsp i ostalih priljepaka koji se prilijepe na veliku stranku i tako egzistiraju.

svjetonazor mosta od mog je udaljen miljama, ali oni su u ovom kratkom razdoblju dokazali da su ipak drugačiji od ovih priljepaka.

ona ponavljajuća: "nije koalicija, nego suradnja" (koja mene iz nekog razloga podsjeća na rečenicu "We were on a break!" Rossa iz "Prijatelja) pokazala se na neki posprdan način istinitom.

i zato me ne bi iznenadilo da most ovaj put ode s sdp-om - bez obzira na svjetonazor.

isto očkujem od pametnog - očekujem da je to stranka po principijelnosti slična mostu, ali svjetonazorski lijevo i s boljim programom.

ali ako puste da ih svjetonazor vodi, a ne nešto bitnije, onda piši propalo.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 21:43   #274
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekao da je tako, koliko pratim njihove upise i javna izlaganja, kritiziraju sve ono što ne valja, što uključuje i SDP. Može li objašnjenje ove tvoje tvrdnje?

Prognoziram da će dobiti pokoji mandat na sljedećim izborima, pa će moći pokazati koliko su vjerodostojni. Inače, njihov rad u Gradskom vijeću u Splitu je za svaku pohvalu, a koliko poznajem njihovih istaknutijih članova, radi se o pametnim, poštenim i normalnim ljudima, sa zavidnim karijerama u privredi i znanosti te im politika sigurno ne treba u životu, osim ako stvarno žele dobro društvu u kojem žive.
Dzaba to, kad ne provjeravaju sav kadar koji se uvukao u Pametno (kao sto su Mostasi olako primili Prgometa i Petrijevcanin umjesto da su se raspitali kakvi su). Osoba koja je vazna u Pametnom i jedna od glavnih sastavljaca programa je teski oportunist, veze s praksom nema, karijeru ostvarivala uz pomoc sdp, bila i vrlo visoko..ne razumijem zasto se Mostasi i Pametnici nisu raspitivali za ekipu iz Zg prije primanja u stranke. Da ja imam stranku, nema sanse da primim nekog, a da ne provjerim temeljito tu osobu je li je se moze kompromitirati prljavim rubljem itd. Pa Hr je SELO, ne moze se nista sakriti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 21:45   #275
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Inače, ja još uvijek čekam što to znači da su "elitisti". Na stranu sad je li pozitivno ili negativno, barem da čujemo što to znači.
Elitisti - postavljaju se u startu da su bolji od drugih. Mašu svojim "programom" bez kompromisa, a realno ne mogu dobiti izbore da ga provedu.

MOST koji je imao relativno "puno" zastupnika, nije mogao provesti najjednostavnije promjene (tipa smanjenje prava zastupnicima) bez potpore vlastite većine, a kamoli većine cjelokupnog Sabora, koliko god da "promjenica" bila opravdana, logična i moralna.

Da Imaju 30 mandata, pa dogovaraju suradnju sa drugom strankom da postanu većina i onda se bore za svoj program, onda bih ih nazvao Pametno.
Da imaju 1 presudan glas i traže 1 ministarstvo koje će reformirati bez pitanja ostatka, isto bi ih nazvao Pametno.

Ali oni nemaju niti jedan mandat i nemaju temelj na kojem bi tražili provođenje njihovog programa, onda ne mogu nazvati to pametnim, a njihovo ponašanje iracionalno.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 22:59   #276
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dzaba to, kad ne provjeravaju sav kadar koji se uvukao u Pametno
Jebiga, nisu svi bivši špijuni i MUP-ovci da imaju resurse za otkriti kazneno djelo članstva u SDP-u pa je za očekivati da će se tu i tamo provući pokoji Orjunaš i terorist. Fascinanto je kako se revno javljaš na svakoj temi koja ima veze s ovom opcijom radi jedne (1) osobe. Pa gdje bi ti bio kraj da tako analiziraš desetke tisuće članova HDZ-a? A ti ovdje trolaš cijelu stranku i njene birače radi pojedinca? I tko je taj Keiser Soze? Koju važnu funkciju u Pametnom obnaša da je svaki put spominješ? Je li prva na listi za Sabor? Jel' Puljakica? Od kud ti te informacije? Puno zujiš malo argumenata daješ. Da se ponovimo.

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nastavite li trolat u stilu "znan puno lipih stvari ali ne smin kazat" bit će kartona. Ili reci ili šuti. OK??
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Quadzila, Pametno bi te razocaralo, imaju i oni guju u njedrima koja ne odgovara tvojem svjetonazoru .
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
I unutar Pametno imaju trojanskog konja..i zbog tog necu za njih.
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Prevarilo bi te Pametno. Jedna od glavnih je iz sdp legla.
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Osoba koja je vazna u Pametnom i jedna od glavnih sastavljaca programa je teski oportunist, veze s praksom nema, karijeru ostvarivala uz pomoc sdp, bila i vrlo visoko..
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 23:13   #277
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Nisam bila dovoljno jasna - "svjetonazorski prikloniti" = prikloniti se nekome na temelju svjetonazora, a ne drugih, vaznijih, stvari.

To mi je lose. Stranka kojoj cu ja pokloniti povjerenje mora naci nacina uzdici se iznad svog svjetonazora - koliko on god meni bio simpatican ili antipatican.
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Nema toga u Hrvatskoj bojim se. Načekat ćeš se ili ćeš odabrati opciju koja, unatoč svom očitom prije svega svjetonazorkom priklanjanju, ipak daje nešto što smatraš boljim od onog što nude ostale opcije. Ili ćeš, kao i neki, ostati doma i ne ići glasati, te kukati kako sve odlazi u 3 pm. S pravom doduše.
Pa zapravo HSS 2000. je bio baš to... (Ne bih o ovom odabiru danas..)
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 23:14   #278
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Nisam bila dovoljno jasna - "svjetonazorski prikloniti" = prikloniti se nekome na temelju svjetonazora, a ne drugih, vaznijih, stvari.

To mi je lose. Stranka kojoj cu ja pokloniti povjerenje mora naci nacina uzdici se iznad svog svjetonazora - koliko on god meni bio simpatican ili antipatican.
To važi samo ako uzmemo da svi prolaze neku baznu razinu po tom pitanju. Jedan određeni civilizacijski doseg.

Na žalost, to u Hrvatskoj nije uvijek slučaj.

To je ono što ti žele reći i ono što ih u tom postupku vodi.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 23:22   #279
Pametno će biti jak protivnik MOSTu, koji neće uživati medijski tretman kao 2015.. Mediji su počeli promovirati Pametno i očekujem da će se to nastaviti do izbora.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 23:42   #280
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
moram iskreno reći da mi se nimalo ne sviđa ovo što se daje iščitati iz zadnje izjave - da im most ne dolazi u obzir, a sdp dolazi. u prethodnoj izjavi poručili su obrnuto - pa ne znam obrću li oni svoje riječi svaki dan ili im ih novinari izvrću.

mislim da je dobro što su se svjetonazorski odredili i izašli iz ormara.

ali budu li se svjetonazorski priklonili sdp-u - dakle dugogodišnjim pljačkašima, lopovima i foteljašima od kojih se ama baš ništa dobro za državu i društvo ne može očekivati, a most (koji je, uz sve opravdane prigovore, miljama iznad ovih u svakom smislu) odbacili jer im svjetonazorski ne odgovara, ja ću od njih odustati.
Mene to uopće ne iznenađuje. Pa Pametno svako malo iskoristi priliku da pljuje po Mostu. U skoro svakom intervjuu kažu nešto negativno za Most, tako da sam skoro pa sigurna da, ukoliko i pređu prag, oni s Mostom neće. Od intelektualaca sam ipak očekivala jednu konstruktivnu retoriku, međutim, potvrđuje se ona da titule nemaju veze kakav si čovjek. Malograđanin ostaje malograđanin. Mislim da im je takva kampanja kontraproduktivna jer je građanima dosta negativizma i međusobnog pljuvanja posebno ako si se okomio na stranku koja sigruno nije doprinijela 25-godišnjoj devastaciji Hrvatske. Sva sreća da u Mostu ne padaju na te fore, te džentlmentski šute na sve napade Pametnog, ali i Živog zida.
legicaos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.