Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 13:56   #1
Učiteljica obeshrabruje dijete u prvom razredu

Naime, jučer mi je dijete došlo iz škole i žali se da joj učiteljica govori da "katastrofa" i "grozno" čita rečenice!! Napomena: dijete je tek krenulo u prvi razred!
Kako bi se uvjerio u tvrdnje do sam joj par rečenica da pročita i naravno da prvo čitanje slovka, drugo ponovi dosta tečno, što je i primjereno toj dobi!
Također sam joj rekao da mi odglumi učiteljicu kad joj to govori-znači zgrozilo me!!!
Pa zar je moguće da je to pristup jedne učiteljice u prvom razredu osnovne škole?
Da li dijete laže? Moguće ali ne vjerujem jer sam joj rekako da ću otići na informacije i provjeriti tvrdnje.

Da se razumijemo, nisam od onih roditelja koji drže dijete pod staklenim zvonom i koji misli da je samo on u pravu ali ako je ovo istina imam 0.-ti prag tolerancije te ću tražiti da se dijete prebaci u novi razred ili novu školu. Najsretniji bih bio kad bi to bila druga država s obzirom da se grozim hrvatskog školstva bez obzira na stabilnu fin. situaciju.

Molim Vaša mišljenja!

Zadnje uređivanje roccoobaroccoo : 24.10.2017. at 14:50.
roccoobaroccoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 00:39   #2
porazgovarati s učiteljicom
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:21   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
porazgovarati s učiteljicom
Potpis!

I da moguće je....i ja sam se naslušala od djece priča kako učitalji/ce znaju biti neodgojeni prema djeci....moji oboje nisu imali nikakvih problema,ali su ispričali za nekorektno i neodgojeno ponašanje prema djeci iz razreda....svega tu bude...a ja mislim da treba reagirati....

Otiđi i popričaj, ne čekaj.
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:29   #4
http://blogopod.com/kakve-su-ovo-ocjene/

jedna prigodna

al kao sto kazu
popricaj s uciteljicom

mislis da ce u drugom razredu ili skoli biti bolje?

iz tvog upisa se vidi da nisi odusevljen skolstvom i naravno da ti to pali lampicu...


al kad vidim kako se neka djeca ponasaju-sva sreca da ja nisam ucitelj

mi nismo sjeli pisnuti-sjedili s rukama na ledjima
a neki dan moj radni kolega j.be mamu uciteljici jer mu maloj uzela mob---samo sto je mala zab napomenuti da je pod satom se dopisivala
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:04   #5
Definitivno pokušati razgovarati učiteljicom, a možda, ako poznate druge roditelje, reći im da pitaju svoju djecu kako se ponaša učiteljica. Mi smo imali primjer djeteta koje je zbog ponašanja učiteljice odbijalo ići u školu, i svaki odlazak bi bio pračen suzama djeteta, koje je inaće jako dobro djete, isto 1. razred.

Mama je prije razgovora i optuživanja bilo koga malo istražila priću, na kraju je došla do zaključka da učiteljica ne viče baš toliko, samo njeno dijete teže podnosi i malo strogoće od strane učiteljice. Dakle druga djeca su tu učiteljicinu strogoću i galamu puno blaže doživljavali. Nitko nije ništa mjenjao, mama razgovarala sa učiteljicom i svojim djetetom, mala se prilagodila učiteljici, sada je drugi razred i nemaju nikakvih problema.

Ne kažem da je kod vas ista situacija, ali čovjek s djecom mora sve uzeti u obzir.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 20:18   #6
Već su forumaši napisali što se prvo mora napraviti, a to je razgovarati s učiteljicom, čuti njezinu stranu priču. Ne mislim da mala laže, teško da to dijete može izmisliti, ali treba čuti i drugu stranu. Ako se pokaže točnim to što je dijete reklo, kao roditelj treba biti mudar i pokušati riješiti situaciju na najbolji način. Svakako treba dati do znanja učiteljici da su takvi komentari demotivirajući za dijete ili čak praviti se blesav i pitati je da objasni koja je korist od takvog ophođenja s učenicima.

Quote:
roccoobaroccoo kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, nisam od onih roditelja koji drže dijete pod staklenim zvonom i koji misli da je samo on u pravu ali ako je ovo istina imam 0.-ti prag tolerancije te ću tražiti da se dijete prebaci u novi razred ili novu školu.
Prvo, premještaj u drugi razred se odobrava samo u iznimnim slučajevima, razlog mora biti zaista jak, inače bi došlo do lančane reakcije.
Drugo, premještaj u novu školu se ne traži, roditelj to mora sam uraditi pod uvjetom da nađe odgovarajuću školu koja želi primiti dijete. I tko garantira da u novoj školi neće biti neki drugi, veći problem? I što onda?
Zato pamet u glavu, odlučnim razgovorom riješiti nesuglasice i ne traumatizirati dijete novom učiteljicom, novim razredom sl.

A možda je problem već i riješen.
Valovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:15   #7
Trebalo bi nekako provjeriti da to nije malena izmislila jer sama nije zadovoljna svojim citanjem. Stvarno je tesko povjerovati da uciteljice u 1. razredu ocekuju da im prvasic nakon mjesec dana tecno cita?? Mozda da pitas prijateljicu iz razreda je li se to stvarno tako dogodilo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:12   #8
Quote:
Valovita kaže: Pogledaj post
Već su forumaši napisali što se prvo mora napraviti, a to je razgovarati s učiteljicom, čuti njezinu stranu priču. Ne mislim da mala laže, teško da to dijete može izmisliti, ali treba čuti i drugu stranu. Ako se pokaže točnim to što je dijete reklo, kao roditelj treba biti mudar i pokušati riješiti situaciju na najbolji način. Svakako treba dati do znanja učiteljici da su takvi komentari demotivirajući za dijete ili čak praviti se blesav i pitati je da objasni koja je korist od takvog ophođenja s učenicima.


Prvo, premještaj u drugi razred se odobrava samo u iznimnim slučajevima, razlog mora biti zaista jak, inače bi došlo do lančane reakcije.
Drugo, premještaj u novu školu se ne traži, roditelj to mora sam uraditi pod uvjetom da nađe odgovarajuću školu koja želi primiti dijete. I tko garantira da u novoj školi neće biti neki drugi, veći problem? I što onda?
Zato pamet u glavu, odlučnim razgovorom riješiti nesuglasice i ne traumatizirati dijete novom učiteljicom, novim razredom sl.

A možda je problem već i riješen.
premjestaj u neki drugi razred dobijes u samo jednom razgovoru sa zahtjevom u ravnateljstvu skole - provjereno, i djete vec drugi dan ide u neki drug razred. Promjena skole je nesto drugo ali promjena razreda je vrlo jednostavna.

Inace nisam za promjene razreda jer smo i sami prosli sito i reseto sa uciteljicom te nam je promjena razreda cak bila i ponuđena ali je AZOO oradio svoje pa smo sada mirni u istom razredu.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 03.11.2017. at 11:26.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:52   #9
Učiteljica ne smije ni na koji način obeshrabriti dijete u prvom razredu!!! Čak i ako dijete pojma nema!!! Oštro reagirajte. O tom ovisi sampouzdanje i samopoštovanje vašeg djetet. S druge strane, svaki dan, baš svaki dan neka dijete čita pod vašim nadzorom naglas 10-15 minuta. Za četiri do šest tjedana čitat će kao zmaj!
Nikakva premještanja djeteta, neka se premjesti učiteljica!!!
Sretno.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 21:23   #10
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Učiteljica ne smije ni na koji način obeshrabriti dijete u prvom razredu!!! Čak i ako dijete pojma nema!!! Oštro reagirajte. O tom ovisi sampouzdanje i samopoštovanje vašeg djetet. S druge strane, svaki dan, baš svaki dan neka dijete čita pod vašim nadzorom naglas 10-15 minuta. Za četiri do šest tjedana čitat će kao zmaj!
Nikakva premještanja djeteta, neka se premjesti učiteljica!!!
Sretno.
Mislim da treba prvo utvrditi da je djete obeshrabreno i ćuti drugui stranu priće. Neka djeca jednostavno teško podnose da im se kaže da nešto nije dobro, u svojoj glavi preuveličaju nastavnicine rijeći. U tom slučaju je pametnije razgovarati sa djetetom i objasniti mu da nije smak svjeta ako nešta ne zna, ali mu se mora reći kada ne zna da bi moglo to popraviti. Premještanje bilo koga nije rješenje.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.