Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 09:56   #2121
Quote:
Buzz99 kaže: Pogledaj post
@milena- u BiH ima kupiti tu kremu u svakoj apoteci... nije skupa uopste... za ostale lijekove ne znam jer su mi trajali tokom citave terapije dok sam kremu brzo trosio.. sad na ljeto kad sam kupovao jaran mi je ponovno sve lijekove donio iz Turske... najbolje je otici do ljekarne i provjeriti...


ok.znači dermovate krema i te tablete al što je s tim uljem i ostalim? dal to ima kupit u ljekarnoj pod nekim imenom il to nabavljaš iz Turske?
By the waj i ja sam išla u solarij al nisam dotad koristila nikakve kreme i vitiligo mi se počeo povlačiti (bila sam oduševljena,i to čak od prvog puta sve se počelo točkati)al svi su pričali o Rangelovu i tila sam ubrzati taj proces pa sam počela koristiti mast i čaj i opet se vratio
milena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 01:32   #2122
evo da stavim slike od svega... znaci najbitnija je dermovate mast i geroxalen kapsule...





krema se maze prije spavanja i prije suncanja... sunca se 3 puta sedmicno po pola sata na suncu, u solariju se sunca znatno manje, desetak minuta ili malo vise... sto se tice ovih tableta one se piju samo prije suncanja na nekih 20-tak minuta...

dalje.. Imuzinc


pije se 4 puta na dan... svaki dan tokom terapije...

Alora


pije se svaku noc prije spavanja...

sto se tice ulja iz ajkuline jetre... to ima u svakoj apoteci... ja sam koristio ovo...


pije se 2 puta na dan, tj. prije spavanja i ujutru...

i na kraju Ferrum... to nema potrebe da postavljam sliku jer se zna kakav je to sirup... on se pije svaku noc prije spavanja...


meni je pomogla terapija, rodjaku takodjer... rodjak je dobio preporuku od svog prijatelja koji je kao mali skinuo vitiligo i nikada mu se nije vratio...

ja ne garantujem da ce proci jer svako ima razlicit imunoloski sustav i organizam opcenito ali svakako vrijedi probati, ja sam probao i meni je pomoglo... sto se tice lijekova ja pojma nemam o njima ni sta su ni zasto su... meni je doktor propisao tu terapiju ja sam kupio, koristio, proslo i bio sam zadovoljan... znam samo da je ferrum za zeljezo..


stavio sam slike pa odete do ljekarne i provjerite imaju li ti isti lijekovi ili ne!!

ja bih najvise volio da vam djeluje terapija jer znam koliko je meni bilo drago kada je to sve proslo... inace nisam za forume ali sam se samo prijavio da mogu da napisem u ovoj temi...

PS: sto se tice DERMOVATE, postoji mast i krema... u ovom mom slucaju je mast..

kako sam ja doktora skontao kad sam bio kod njega u Turskoj... on je meni to objasnio na najlaksi moguci nacin... postoji taj neki sistem u mozgu koji to regulise, kod nas je taj sistem naopak tj. on umjesto da luci pigment on ga povlaci... sad ovi lijekovi obrnu taj sistem i vrate ga u normalno stanje i krema potpomaze da se pigment vrati..

Zadnje uređivanje Buzz99 : 24.03.2012. at 01:53.
Buzz99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 01:53   #2123
evo moje slike nadjoh od ljeta...
3.9. 2011 (nakon cca. mjesec dana terapije)


22.9 2011


i evo slika od veceras... da napomene da sam terapiju prekinuo preko zime tj. cim je sunca nestalo i mislim da ce mi trebati 20-tak dana sad kad ponovo krenem da sve prekrijem...
Buzz99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 09:32   #2124
Quote:
Buzz99 kaže: Pogledaj post
evo moje slike nadjoh od ljeta...
3.9. 2011 (nakon cca. mjesec dana terapije)
http://desmond.imageshack.us/Himg812...jpg&res=medium

22.9 2011
http://desmond.imageshack.us/Himg109...jpg&res=medium

i evo slika od veceras... da napomene da sam terapiju prekinuo preko zime tj. cim je sunca nestalo i mislim da ce mi trebati 20-tak dana sad kad ponovo krenem da sve prekrijem...
http://desmond.imageshack.us/Himg252...jpg&res=medium

hvala najljepša!!!!!!!!! u pravu si,nije kod svakog isti imunološki sustav,al treba sve probati! i stvarno sve ti se vratilo,čudo!!!!!!!!!!
ja nemam velike fleke,najveća mi je promjera 7cm i to na boku a ove druge su mi kao neke točkice a i ta na boku je već istočkana od pretprošlog ljeta kad sam bila u solariju...ali ja bih i pored ovog uzela i lampu za vitiligo,čujem da je svakom pomogla...al još jednom thanks!!!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 24.03.2012. at 13:59. Reason: konverzija slika u linkove u quotu
milena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 18:34   #2125
Drago mi je zbog uspjesne terapije, i ja sam pomisljala da i to probam jer nikad se ne zna. Malo sam istrazivala na netu za tu aloru, pa sam nasla da su to
zapravo hormoni, sadrzi estradiol koji u interakciji sa vitaminom D (koji dobijamo suncanjem ) izaziva nuspojave kod zena dok kod muskaraca ne, tako da treba biti oprezan. Tebi je doktor to prepisao al je pitanje da li bi i zene smjele koristiti
istu terapiju.
U svakom slucaju suncanje pomaze, znam po sebi. Ja bi najradije neki prirodni lijek koji sadrzi sve to sto mi fali a da se ne kljukam tim tabletama.
ernandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 13:06   #2126
Dragi svi, samo bih vam htjela skrenuti pozornost da krema ili mast dermovate nije bezazlena, jer je to potentni kortikosteroidni lijek. Ja sam ga neko vrijeme koristila i sve je bilo super...skoro mi se sve istočkalo i već sam pomislila da sam pobijedila...međutim morala sam prestati koristiti dermovate jer mi je koža na tim mjestima postala istanjena i jako osjetljiva i počela su mala kapilaRNA potkožna krvarenja.Kako sam prestala koristiti tako mi je vitiligo buknuo još jače i na mjestima gdje nisam imala.
Evo pa vi ako hoćete probajte ali i to bi bilo dobro da znate....barem sam htjela upozoriti na nuspojave koje imaju ti lijekovi...
sarabanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 16:25   #2127
Cao svima,zovem se Ivana i prvi put sa na sajtu i na ovim stranicama
citajuci vasa iskustva sto se tice Vitiliga ima svasta zanimljivo.
Naime i ja ga imam vec nekih 10 god. jako malo ali opet mi smeta jer ne mogu normalno da se suncam
e ovako koristila sam melem od travara iz Dimitrovgrada dosta mi je pomogao,ali nece tackice nikako ne
e onda sam koristila Melagenin plus i uzas je to nista ne pomaze.
sad da krenem sta sam koristila letos,citajuci preko foruma raznih ima krema UNIMEL ona je od biljaka maslinovog ulja nije skupa ja zivim u Beogradu i tamo je 1300 din.to je otprilike 10evra.
ona se maze par puta u toku dana kad god hocete ali je najbitnije da se stavi preko noci, verujete mi da neke tackice su pocele same a se vracaju
e da pijem beviplex, gvodje i vitamin c...jer sam anemicna
Ako imate neka pitanje slobodno pitajte
ivana2478 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:21   #2128
Pozdrav svima,

htjela bih podijeliti svoje pozitivno iskustvo u borbi sa vitiligom.

Nekoliko mjeseci nakon što su mi se pojavile bijele fleke na licu (najviše oko usana te malo na čelu, kapcima i obrazima) obratila sam se dermatologu u Splitu i nakon bezuspješne terapije Afloderm kremom otišla u Zagreb kod dr. Stanimirovića i počela provoditi njegovu terapiju.
Terapija je bila Dermovate krema, Heliocare kapsule, Magnesium 100 i Kupfergluconat tablete, također i lagano sunčanje dok mjesta bez pigmenta ne dobiju roza boju.

Sa terapijom sam počela sredinom 7. mj. 2011. Rezultati su već nakon par mjeseci bili odlični. Poslije mi je promijenio terapiju jer je Dermovate kortikosteroid pa ga nisam smjela dulje koristiti i dobila sam Protopic mast. Sada nakon 8 mjeseci terapije vitiligo se skoro sasvim povukao!!

Eto izgleda da i u Hrvatskoj postoje dermatolozi koji mogu izliječiti vitiligo. Nadam se da će vam moje iskustvo koristiti jer sam vidjela na forumu da mnogi traže pomoć vani i kod raznoraznih travara a na kraju nisu zadovoljni rezultatima.


P.S. tu su i dvije slike, sa početka terapije i trenutno stanje.

15.07.2011.


15.03.2012.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 02.04.2012. at 20:40. Reason: spajanje postova + uklanjanje dviju "praznih" slika
Daisy-ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 08:21   #2129
hvala..

Poštovani SVI na ovoj temi,
samo jedno mogu reći - HVALA BOGU na internetu i Forumu!
Prošli tjedan je mojoj maloj princezi (8 g.) dijagnosticiran vitiligo. Ona samo vidi da joj je fleka na čelu i oku i da joj obrva bijeli, ali je suvišno reći kako sam se osjećala u tom trenutku jer su nam prije spec. pregleda rekli da je najvjerojatnije mikoza u pitanju.
Očajna sam počela surfati internetom jer je doktorica na Šalati rekla da se to nikada ne može i neće do kraja izlječiti i da čekamo jesen za terapiju..Čula sam davno da se jedna osoba na Kubi (ili s pripravcima s Kube) izlječila pa sam tada doktoricu pitala da li postoji bilo koje i bilo gdje rješenje za to, a ona je rekla da nema i da su sve samo djelomična poboljšanja.
No, kada sam dospjela ovdje na Forum, nada mi se vratila..naručito nakon postova PUŽa (ili Pužice) ali i svih vas drugih koji ste tražili savjet ili ga dali..ne znate koliko u nečijim očajnim trenutcima pružate tračak nade...naravno da sam odmah dogovrila tretman kod dr. Stanimirovića i danas idemo..
Na sve prethodno napisano mogu samo ponoviti jedan ovdje napisan komentar - da je čisto za ne povjerovati da u današnje vrijeme interneta i dostupnosti svih informacija liječnici u spec. ustanovama daju takve beznadne odgovore, kada pojedinci među vama svjedoče drugačije. Ne vjerujem da ona nikada nije čula za dr. Stanimirovića ili mi bilo što drugo predložila da probamo.
sad bar imamo nadu....
Hlapić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 11:19   #2130
Znate što mene zanima? Kak ljudi reagiraju kad vide kod vas vitiligo? Pogotovo partner/ica? Kak im objasnite to? Meni je to malo teži estetski hendikep, mada ga nemam puno i sad, otkad sam si uzela lampu, polako mi se pigment vraća, ali jednostavno mi je teško nekome reći da to imam i pokazati isto. Bit će da se još nisam pomirila s time, mada ga već imam 15 godina.
Carica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:59   #2131
vitiligo

zdravo,
eve i mene na ovoj temi...imam vitiligo od svoje 9g a sada imam 33g..zivim inace u skoplje u redovno citam ovaj forum...vitiligo je mirovao dok se nisam porodila sa prvom bebom pred 7g,,,i malo se prosirio na rukama najvise...inace pred 1g rodila sam i drugu bebu i opet se malo prosirio na rukama..koristila sa melageninom ,koja nije pomogla,,,pred 2g sam mazala protopic i nakon toga imala malog pomanjakanja na rukama(a pila sam i beta karoten kapsule)...sad mazem nesto na svoju ruku zove se ulje od crno seme i pise da leci i vitiligo...
koristila i rangelovu terapiju i bilo je malo poboljsanja ali.....
mene interesira kako kamuflirati na rukama vitiligo s cim?coverderm ili mleko za samopotamnjivanje?pozdrav svima i daj boze da nam ovo vitiligo nestane...
p.s.meni je ova veca muka negoli mog supruga...kaze sta se mucis bre zeno sta ti fali zdrava,prava????
a ne znam mozda je ipak on u pravu ,ko vas voli voli vas...
ipak je ovo samo kozmeticki nedostatak...
riba79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 09:48   #2132
Quote:
Carica_ kaže: Pogledaj post
Znate što mene zanima? Kak ljudi reagiraju kad vide kod vas vitiligo? Pogotovo partner/ica? Kak im objasnite to? Meni je to malo teži estetski hendikep, mada ga nemam puno i sad, otkad sam si uzela lampu, polako mi se pigment vraća, ali jednostavno mi je teško nekome reći da to imam i pokazati isto. Bit će da se još nisam pomirila s time, mada ga već imam 15 godina.

a svakom je estetski problem,lipo kažeš a on/ona ako mu je stalo do tebe neće ga previše to zamarati,a sad da se netko pomiri s tim a ne znam baš,ja sam zacrtala da ću ga izličiti...pa ćemo viditi
milena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 23:07   #2133
Smile

ljudi ja se vama divim kako svašta pokušavate da izliječite a znate i sami da je to NEIZLJEČIVA BOLEST.
pa michael jackson ju je imao, zar se on nebi izliječio da je moga,
čak jedan dermatolog iz zg također ima vitiligo, zar on sebi nebi pomogao da može?????

najbolje da se pomirite s tim i živite najbolje šta možete, estetski je jako ružno ali kome se ne sviđa ne mora vas ni gledati.

sve te kremice pomognu malo i za kratko vrijeme ali kad tad se vrati sve nazad,

pozz
dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 11:12   #2134
Quote:
dalmatiner88 kaže: Pogledaj post
ljudi ja se vama divim kako svašta pokušavate da izliječite a znate i sami da je to NEIZLJEČIVA BOLEST.
pa michael jackson ju je imao, zar se on nebi izliječio da je moga,
čak jedan dermatolog iz zg također ima vitiligo, zar on sebi nebi pomogao da može?????

najbolje da se pomirite s tim i živite najbolje šta možete, estetski je jako ružno ali kome se ne sviđa ne mora vas ni gledati.

sve te kremice pomognu malo i za kratko vrijeme ali kad tad se vrati sve nazad,

pozz
Ma daj, što se tiče Micaela jacksona, on je to otkrio 80-ih kada se stvarno za vitiligo nije znalo, pa tako ni kako ga izlječiti. A ovakvo razmišljanje ti stvarno neće pomoći ničemu. Ima pun k** ljudi koji su se izlječili 100%. I baš zbog toga što je autoimuna bolest, treba probavati apsolutno sve dok se ne dođe do onoga što pomaže. I ja vjerujem da ako si ustrajan na tome, može se izlječiti, samo ne treba odustajati.
Carica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 21:53   #2135
Quote:
dalmatiner88 kaže: Pogledaj post
ljudi ja se vama divim kako svašta pokušavate da izliječite a znate i sami da je to NEIZLJEČIVA BOLEST.
pa michael jackson ju je imao, zar se on nebi izliječio da je moga,
čak jedan dermatolog iz zg također ima vitiligo, zar on sebi nebi pomogao da može?????

najbolje da se pomirite s tim i živite najbolje šta možete, estetski je jako ružno ali kome se ne sviđa ne mora vas ni gledati.

sve te kremice pomognu malo i za kratko vrijeme ali kad tad se vrati sve nazad,

pozz
Cuj njega !!!! Pa sta ces onda ovde na forumu ?
Bezveze pricas, a znas u dubini duse da mora postojati neki lijek za
ovu glupu bolest, samo ga svi jos trazimo.
ernandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 18:13   #2136
Quote:
Carica_ kaže: Pogledaj post
Ma daj, što se tiče Micaela jacksona, on je to otkrio 80-ih kada se stvarno za vitiligo nije znalo, pa tako ni kako ga izlječiti. A ovakvo razmišljanje ti stvarno neće pomoći ničemu. Ima pun k** ljudi koji su se izlječili 100%. I baš zbog toga što je autoimuna bolest, treba probavati apsolutno sve dok se ne dođe do onoga što pomaže. I ja vjerujem da ako si ustrajan na tome, može se izlječiti, samo ne treba odustajati.
nemojte se ljutiti jer ako itko želi da se izliječi onda sam to ja!
SVI VI PRIČATE O NEKIM MRLJICAMA VELIČINE PAR CM I TO SAMO NA NEKIM MJESTIMA,

A LJUDI MOJI JA VAM KAŽEM DA BUDETE SRETNI JER TO JE NIŠTA.

MENI JE VITILIGO ZAHVATIO VIŠE OD 50% TIJELA I TO VELIČINE NEKOLIKO DLANOVA.

ŠIRIO SE I U ROKU 2 GOD ZAUZEO GOTOVO CIJELU POVRŠINU TIJELA.

i sad kako da se sunčam pa da završim na hitnoj zbog opeklina,
znate da je sunce jako opasno za nas.

poznam ljude koji su tek nakon što su prestali koristiti kreme i lijekove promjetili poboljšanje.... ali da skroz nestane... to je nemoguće

pozz...

da nebi rekli da sam neposlušna, probat ću neke od krema koje ste spominjali... daj bože da pomognu
dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 18:18   #2137
Quote:
ernandez kaže: Pogledaj post
Cuj njega !!!! Pa sta ces onda ovde na forumu ?
Bezveze pricas, a znas u dubini duse da mora postojati neki lijek za
ovu glupu bolest, samo ga svi jos trazimo.

kao prvo nisam muško!!!!

ne znam koliko je dobro ekspermentirati sa svim ti kremama, jer svatko od nas ima drukčiji organizam i drukčije podnosi razne lijekove.

stres je glavni uzrok,,, treba se smiritit i živjeti kao da vitiliga nema.
pozz


dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 18:21   #2138
Quote:
riba79 kaže: Pogledaj post
zdravo,
eve i mene na ovoj temi...imam vitiligo od svoje 9g a sada imam 33g..zivim inace u skoplje u redovno citam ovaj forum...vitiligo je mirovao dok se nisam porodila sa prvom bebom pred 7g,,,i malo se prosirio na rukama najvise...inace pred 1g rodila sam i drugu bebu i opet se malo prosirio na rukama..koristila sa melageninom ,koja nije pomogla,,,pred 2g sam mazala protopic i nakon toga imala malog pomanjakanja na rukama(a pila sam i beta karoten kapsule)...sad mazem nesto na svoju ruku zove se ulje od crno seme i pise da leci i vitiligo...
koristila i rangelovu terapiju i bilo je malo poboljsanja ali.....
mene interesira kako kamuflirati na rukama vitiligo s cim?coverderm ili mleko za samopotamnjivanje?pozdrav svima i daj boze da nam ovo vitiligo nestane...
p.s.meni je ova veca muka negoli mog supruga...kaze sta se mucis bre zeno sta ti fali zdrava,prava????
a ne znam mozda je ipak on u pravu ,ko vas voli voli vas...
ipak je ovo samo kozmeticki nedostatak...

imaš kozmetiku COUVERANCE koja super prekriva ali je dosta skupa i ima je kupit u samo nekim ljekarnama i ESTE LAUDER.
dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 16:12   #2139
POSTOJI LIJEK!!!
naime moj prijatelj se dugo borio s tim-probao je sve sto nudi trziste i sve sto su mu doktori savjetovali ali mu nista nije moglo pomoci do kraja...
....pa je surfao internetom u potrazi za odgovorima i naisao na nekog travara iz Srbije,iz nekog manjeg mjesta,koji mu je slao lijek postom i IZLIJECIO SE!
e sad da li je to ovaj travar
uklonjen link na stranicu s alternativnim načinima liječenja
ili pak neki drugi nisam sigurna,to je sve sto sam nasla na netu..pa prosurfajte malo..
(budem ga pitala)
p.s.njemu se bilo prosirilo i po licu i sve je nestalo.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.04.2012. at 10:48. Reason: uklonjen link na stranicu s alternativnim načinima liječenja
lightlana83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 16:18   #2140
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
POSTOJI LIJEK!!!
naime moj prijatelj se dugo borio s tim-probao je sve sto nudi trziste i sve sto su mu doktori savjetovali ali mu nista nije moglo pomoci do kraja...
....pa je surfao internetom u potrazi za odgovorima i naisao na nekog travara iz Srbije,iz nekog manjeg mjesta,koji mu je slao lijek postom i IZLIJECIO SE!
e sad da li je to ovaj travar
uklonjen link na stranicu s alternativnim načinima liječenja
ili pak neki drugi nisam sigurna,to je sve sto sam nasla na netu..pa prosurfajte malo..
(budem ga pitala)
p.s.njemu se bilo prosirilo i po licu i sve je nestalo.

..dobro ovaj je iz Crne Gore,ocito nije taj,ali vrijedi probati
ljudi nemojte odustajati i nemojte padati na skupe markirane proizvode..

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.04.2012. at 10:49. Reason: uklonjen link na stranicu s alternativnim načinima liječenja iz quota.
lightlana83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.