Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2006., 03:51   #41
evo još jednog tko pati zbog prokletog vitiliga!!

koristim vitix gel, al niš od toga, al navodno nekima pomaže.
namažeš dvaput dnevno zahvaćenu površinu i osunčaš, tako da se preporuča najviše prek ljeta, kad je više sunca.
ima i vitix tablete, koje ne pijem jer me jako boli trbuh od njih.

cijena vitix gela je 310 kuna u apoteci u budakovoj (okretište borongaj), a tablete su 170 kuna.

postoji još zastarjela metoda: bergamotovo ulje, isto se maže i osunča, ali uspijeva samo na jako malim površinama, do 1 cm promjera otprilike.


inače, karakteristična mjesta za vitiligo su baš ona najgora: lice (oko očiju, trepavice, obrve, pa može biti na obrazima, oko usta-često), u kosi (sijedi pramenovi), šake-vrlo često, oko pupka, spolni organi.
nema ga na dlanovima ni na tabanima.
zna se proširiti sa šaka na ruke, tako da nastanu prave rukavice.

ja sam to dobio prije nekoliko godina, i proširio se. i pokojna baka mi je imala vitiligo.

ima tko neki savjet, iskustvo...
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 12:06   #42
Moja je sestra imala prilično nezgodan vitiligo... osim na zglobovima (koljena, gležnjevi, laktovi), imala je i na licu, i to na očnim kapcima.

Većinom joj je prošlo... ne znam točno koju je kremu koristila, ali joj je liječnica preporučila i jaku kuru A vitamina.
Recept za salatu koji je dala: naribane svježa cikla i mrkva, obavezno dosta ulja ili, bolje, majoneze (masnoća je bitna jel za sintezu ili za resorpciju vitamina A, ne znam sad više detalje), zakiseliti i ostalo po ukusu.
Jesti na kante.

Koliko znam, ostalo joj je još nešto vrlo sitno, ali ono na kapcima se povuklo... a to je bilo najgadnije.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 21:11   #43
pa pitaj je kaj je koristila!!
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 22:29   #44
Quote:
decec kaže:
pa pitaj je kaj je koristila!!
Ak se sjetim kad ju vidim... ali po onome kaj se sjećam, doktorica je rekla da je salata skoro bitnija od kreme...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 16:04   #45
Thumbs up vitiligo

hej!

ovako..ima lijek za vitiligo!
ja imam vitiligo od 1993., probala sam sve živo, nije upalilo ništa osim..ovoga..
Ima jedan travar u Srbiji, dobiješ čaj i kremu i puno sunčanja i eto ga, riješiš problem!ja se vrloo uspješno liječim.
govorim iz osobnog iskustva!neću te nagovarati ali moj savjet je da probaš, držim ti fige.
evo ga, nazovi ga i neka ti on sve objasni:

GEORGI RANGELOV
Strošena česma 11
18 320 Dimitrovgrad

telefon:00381 10 361 841
 
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 22:13   #46
Quote:
Piggy kaže:
Ne može se izliječiti. Sorry.
ja bih rekao da se može!

pogledaj ovdje pa ih nazovi za info i pregled:

http://www.ayurvedski-centar-somalata.hr/
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:23   #47
Quote:
rivica kaže:
ja bih rekao da se može!

pogledaj ovdje pa ih nazovi za info i pregled:

http://www.ayurvedski-centar-somalata.hr/
Ostavi se tih nadribaba koje samo promoviraju da bi uvalili onima koji bi sve učinili i dali da se izliječe! Vitiligo je autoimuna bolest i tu nema puno pomoći- samo usporiti napredovanje kortikosteroidima i šta manje se izlagati suncu.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 01:37   #48
Quote:
rivica kaže:
ja bih rekao da se može!

pogledaj ovdje pa ih nazovi za info i pregled:

http://www.ayurvedski-centar-somalata.hr/
to ti iz vlastitog iskutva govoriš ili?

i nije točno da se ne može izliječiti jer je autoimuna bolest, jer još nije ni sigurno da je vitiligo autoimuna bolest, već se pretpostavlja tako...

no, ima netko kakvu novu informaciju, možda neki gel, tablete...?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:56   #49
Quote:
novi_clan kaže:
Molim ako tko ima kakva iskustva. Zlonamjerne molim da ne odgovaraju.

pozdrav



ja imam vitiligo već 10 god.,i lijeka nema,eventualno možeš pokušati zaustaviti njegovo širenje,što je već veliki napredak, osobno ja pijem omegu 3 i vitamin C, preporuča se hrana bogata esencijalnim mastima!
koristila sam i gore navedene kreme, ali bez učinka!
ssara24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:49   #50
Quote:
decec kaže:
to ti iz vlastitog iskutva govoriš ili?

i nije točno da se ne može izliječiti jer je autoimuna bolest, jer još nije ni sigurno da je vitiligo autoimuna bolest, već se pretpostavlja tako...

no, ima netko kakvu novu informaciju, možda neki gel, tablete...?
Samo ćeš potrošiti lovu a rezultata neće biti. Utuvi si u glavu da je to komplicirano i da je to autoimuna bolest, nema puno pomoći, bar za sada...
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 00:13   #51
ovo s vitaminima je besmislica, navodno PABA koči širenje vitiliga, ali nema NIČEGA što efikasno liječi vitiligo.

tako da ću i ja dalje imati svoje depre...
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 18:09   #52
Quote:
suzy2 kaže:
hej!

ovako..ima lijek za vitiligo!
ja imam vitiligo od 1993., probala sam sve živo, nije upalilo ništa osim..ovoga..
Ima jedan travar u Srbiji, dobiješ čaj i kremu i puno sunčanja i eto ga, riješiš problem!ja se vrloo uspješno liječim.
govorim iz osobnog iskustva!neću te nagovarati ali moj savjet je da probaš, držim ti fige.
evo ga, nazovi ga i neka ti on sve objasni:

GEORGI RANGELOV
Strošena česma 11
18 320 Dimitrovgrad

telefon:00381 10 361 841
Ovo pali, govorim iz prve ruke. Dakle, dobiješ kremu koju ne prestaješ mazati do potpunog izlječenja i čaj koji piješ u razmacima. A najvažnije od svega je sunce i to je to. Već nakon dva tjedna ti se počinje povlačiti.

Međutim to ne rješava problem! Jer ti moraš otkriti uzrok zašto se to pojavilo. Ako je stresan život - a ne promjeniš navike, vratit će se.

Uglavnom - izlječivo je u velikoj većini slučajeva.
__________________

I opet pomislim na tebe, na nju
Al' bi život bio lak da sam sa vama tu ...
Legatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 13:35   #53
Quote:
novi_clan kaže:
Molim ako tko ima kakva iskustva. Zlonamjerne molim da ne odgovaraju.

pozdrav

Ja imam od 1994 godine. Nemam ga puno i dosta mi se povukao, ali sam od sebe. Imala sam ga na više mijesta ali po manje fleke. Na rukama mi se skroz povukao, a smanjuje se iako sporo i na drugim mjestima. Meni sunce ne škodi, dapače ljeti mi se vračanje pigmenta ubrza, samo pazim da ne izgorim. I meni nije previše uočljiv kao što sam vidjela kod drugih ljudi (bude im bijelo roskast)
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 15:48   #54
Legatu, daj pliz malo to objasni, kak, kaj, di...?

Meni postane rozo ak sam na suncu...
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:38   #55
Hej za vitiligo vam je važno piti PABu ! Imate je od Twinlaba čista PABA i osim što je "zdrava" za kožu općenito zdrava je iza kosu, nokte !

A za gelove ili kreme, dermatolozi obično preporučuju Vitix kremu i to treba dobro utrljati ne mazati nego utrljati u kožu i povlači se ! Samo treba biti uporan i redovit!

Ako saznate kaj novoga boljega javite !!!
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 18:19   #56
Quote:
decec kaže:
to ti iz vlastitog iskutva govoriš ili?

i nije točno da se ne može izliječiti jer je autoimuna bolest, jer još nije ni sigurno da je vitiligo autoimuna bolest, već se pretpostavlja tako...

no, ima netko kakvu novu informaciju, možda neki gel, tablete...?
konkretno za vitiligo nije iz vlastitog iskustva ali za neke druge stvari imam iskustva s njima

ako se ne varam prije godinu/dvije mi je čovjek pričao da je kod njih izliječio vitiligo no nisam sto posto siguran. Najbolje i najlakše nazvati i pitati imaju li iskustva s liječenjem vitiliga?

i javiti tu na forum naravno što su rekli
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:17   #57
Budem vidio.

Ovo za vitix jednostavno nije točno, ja i frendica smo ga koristili 2 godine, i ni točkica promjene nije nastala. Bačen novac. Dakle, vitix ( i gel i tablete) nula bodova!

PABA eventualno blokira širenje vitiliga, ne liječi već postojeći.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 10:14   #58
Ali za Vitix kremu treba paziti kako se utrljava...važno je da je koža topla ogrijana suncem ako ne suncem malo ih zgrijati fenom i utrljati tako da umasiraš čvrsto na flekice ne mazati jer u njoj se nalaze sitne granulice tvari koje vraćaju pigment.

Vrijedi, treba biti uporan i treba ju tako masirati!

A za ovaj Elidel nisam čula gdje se nabavlja uopće?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 10:49   #59
Quote:
Breskva kaže:
Ali za Vitix kremu treba paziti kako se utrljava...važno je da je koža topla ogrijana suncem ako ne suncem malo ih zgrijati fenom i utrljati tako da umasiraš čvrsto na flekice ne mazati jer u njoj se nalaze sitne granulice tvari koje vraćaju pigment.

Vrijedi, treba biti uporan i treba ju tako masirati!

A za ovaj Elidel nisam čula gdje se nabavlja uopće?
U apoteci normalno bez recepta. Dodje ti oko 300 kn i meni je pomogla, a koristim je 2x dnevno cca.6 mjeseci.
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 17:14   #60
Bio sam na više vađenja krvi,svih mogučih nalaza. Idem privatnome dermatogu i on tvrdi da to ide polako ali se može izliječiti.
Trenutno koristim Vitix kremu i tablete. Tablete smrde užasno,ali ne odustajem.
Čini mi se da ima napretka ali jako polagano ide sve.
novi_clan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.