Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 13:18   #1041
A da li ti je već odobren toliki minus ili planiraš zatražiti, jer s obzirom na plaću i iznos minusa ne znam baš, jedino ako si dugogodišnji uredan klijent u inovaciji pa bi se onda eventualno dalo 3 plaće + bonus.
Inače se u pbz minus odobrava u visini prosjeka primanja isplaćenih u zadnjih šest mjeseci, uvećano za 50%.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 18:02   #1042
ima li netko istkustva sa dizanjem kredita preko ove stranice
[email protected]. ili pozajmicama bez ovjere poslodavca na trajni nalog.
Hvala.
u problemima is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 11:39   #1043
mislim da su to kamatari ... bolje opeglaj negdje karticu nego se zaduživat kod sumnjivih organizacija
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:22   #1044
Molim pomoć i savjet. Dakle moja majka radi u zdravstvu i kako sinom smanjene placevnjoj konkretno za 2000 kn. Ima 2 kredita koji joj idu az sa plaće uredno. Problem je što saša nakon smanjenja dobiva 20 kn. Što da napravi? Dali moze iako nije blokirana otvoriti zasticenivracun ili kakav je nacin da,primora pislidavca da joj isplaćuje zakonski 2/3 plaće odnosnobonaj zakonski minimum? Please hitno.
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 17:08   #1045
Ako nije blokirana ne može imati zaštićeni račun , dakle cijela plaća mora ići na redovni tekući .
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 14:55   #1046
da, al poslodavac u biti bez obzira jel osoba ima zaštićeni račun, s plaće može skidati samo trećinu, a ostalo na tekući. zapravo nemam pojma, ali ako je poslodavac dobio dvije obuustave na plaću, valjda skida trećinu samo po prvoj primljenoj. uglavnom, vjerujem da se to može nekako dogovorit s poslodavcem, a da nije njemu na štetu.
a onda kad se neće cijeli kredit otplaćivati, banka će poslati ovrhu, pa će tek onda otvoriti zaštićeni.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 13:44   #1047
frendica me zamolila da tu postavim pitanje, makar planira i otic do banke raspitati se, al barem da zna sto ju ceka. znaci, primala je obiteljsku mirovinu do kraja skolovanja, zbog toga je imala dozvoljeni minus 9000 kn - rba. u jednom navratu, kada je bilo neophodno, te novce je dignula i do danas ih nije uspjela vratiti. Ove godine se zaposlila i vec nakon prvog mjeseca placa je prestala stizati, nakon cetvrte nedobivene place dala je otkaz i sada je na burzi. minus je i dalje nepodmiren i istice u 11. mjesecu ove godine. sto tada ukoliko ne nadje posao i nema stalnih priljeva na racun? minus ce vjerojatno biti ukinut ali ga ona nema cime vratiti, tj. vracati u ratama dok se ne zaposli. da li se to moze kako zamrznuti ili sto? nema nikakve imovine na koju bi mogla sjesti ovrha..
cabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 22:54   #1048
Pitanje za nekog dali je moguće uzeti kredit u hr od cca 25 tis kuna i vraćati ga iz kanade. Dobio sam posao u kanadi i treba mi određeni iznos kao garancija da neću prosjačit do prve plaće.
Noob Saibot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 09:37   #1049
Za banku je potpuno svejedno na koji način i odakle će tijekom otplate kredita dolaziti sredstva na račun za naplatu kredita ( hoćeš li sam uplaćivati , hoće li dolaziti plaća , hoće li tvoji roditelji tebi slati novac na račun ...).
Ono što im je važno je da si zaposlen kada dižeš kredit a ti još nisi počeo raditi niti dobio prvu plaću tako da mi se čini da ćeš vrlo teško do kredita
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 00:21   #1050
predpostavljao sam da.. tražit ću dalje... dal netko zna nekog kamatara da mu se može vraćat kredit iz inozemstva
Noob Saibot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 07:18   #1051
Quote:
Noob Saibot kaže: Pogledaj post
predpostavljao sam da.. tražit ću dalje... dal netko zna nekog kamatara da mu se može vraćat kredit iz inozemstva
Sigurno bi se nasao, jedino ces ti (ili roditelji) morati zaloziti kucu...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 08:38   #1052
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Sigurno bi se nasao, jedino ces ti (ili roditelji) morati zaloziti kucu...
Ili život...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 22:53   #1053
Thumbs down

Isto ti je i kod komercionalnih banaka
Noob Saibot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 08:13   #1054
Bi li ti posudio lovu nepoznatom tipu koji odlazi u inozemstvo (ili ne odlazi, svejedno) bez cvrstog i ostvarivog jamstva? Ono, na casna pionirska?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 23:07   #1055
Prijatelju stvar je u tome da neidem u inozemstvo tek tako mlatimudat, nego imam posao i riješenu radnu dozvoju te ugovor sa poslodavcem. znači danas dolazim tam, sutra krećem radit di ćeš veće garancije, sa tim da će mi primanje biti koje ljudi ovdje mogu samo sanjat....
Noob Saibot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 07:46   #1056
Znaci, sve si postom rijesio, i radnu dozvolu i ugovor s poslodavcem... Pretpostavljam da si strucnjak za nesto, obicno se te stvari ne rijese unaprijed...

Obzirom na tako cvrstu garanciju cudi me sto te banka odbila... I sto ti nitko tko te pozna ne zeli posuditi 25.000 ...

Nego, da slucajno poslodavac nije trazio da uplatis taj iznos kao garanciju?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:25   #1057
Neda mi se objašnjavati proces imigracije nije ni tema toga. Poslodavac ne traži nikakvu uplatu nego država traži određeni iznos kako nebi prosjačio do prvog primanja. Očito ovdje nema nikog od pomoći
Noob Saibot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 21:46   #1058
prodaj auto :/
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:54   #1059
Quote:
Noob Saibot kaže: Pogledaj post
Neda mi se objašnjavati proces imigracije nije ni tema toga.
Neda mi se objasnjavati osnove financija niti odnosa kreditor-duznik....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 18:45   #1060
Mislio sam ući u minus 1300 kn,jer mi nesto hitno trebaju ti novci ali u minusu bih bio sam 5-6 dana jer će mi ubrzo sjesti neki novci. Koliko bi naknade uzela banka ?
neštonovo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.