Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 19:17   #21
romaja definitivno
pekara vjesnik
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:23   #22
Ona pekara na remizi (kad se prijeđe mali mostić odmah lijevo) po meni ima super burek od sira. Od mesa nisam probala
scarlet xs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:28   #23
ljudi moj , jeste probali burek na jarunu? definitivno najbolji u gradu, decki su stvarno majstori, a osim toga i jako lijep lokal, i to nije pekara nego prava burekdjinca
davidoff-09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:32   #24
Quote:
davidoff-09 kaže: Pogledaj post
ljudi moj , jeste probali burek na jarunu? definitivno najbolji u gradu, decki su stvarno majstori, a osim toga i jako lijep lokal, i to nije pekara nego prava burekdjinca
tona lokacija i ime lokala? plac ili?


(zanimljivo, meni si na MK napisao kako je u istom lokalu najbolji kebab u gradu- njušim reklamu i bezočnu neistinu).

Zadnje uređivanje Deedy : 20.11.2009. at 01:05.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 08:49   #25
U Novom Zagrebu, pekara u Sopotu 1, odličan burek sa sirom.

Inače, nemojte se zavaravati, u Zagrebu NE POSTOJI dobar burek s mesom. Sve su to samo podrig smrdljive varijante. Za burek s mesom se mora ipak otići do Bosne.
To je u biti jako tužno, da se godinama u Zagrebu nitko ne može naučiti koristiti kvalitetno meso i napraviti nešto jestivo.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 09:15   #26
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
U Novom Zagrebu, pekara u Sopotu 1, odličan burek sa sirom.

Inače, nemojte se zavaravati, u Zagrebu NE POSTOJI dobar burek s mesom. Sve su to samo podrig smrdljive varijante. Za burek s mesom se mora ipak otići do Bosne.
To je u biti jako tužno, da se godinama u Zagrebu nitko ne može naučiti koristiti kvalitetno meso i napraviti nešto jestivo.
Potpuno se slažem.
Nikad niti u jednom lokalu u Zagrebu nisam našla čak niti korektan burek.Meni je burek samo onaj s mesom.
Ni blizu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 09:18   #27
Trešnjevački plac (mali ljubičasti kiosk, tam negdje pri kraju placa, lijevo, samo burek rade) i plac na Kvatriću, isto mali kiosk samo s burekom. U vrijeme gableca primaju narudžbe, čeka se nekad i 20 minuta.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 09:42   #28
Quote:
davidoff-09 kaže: Pogledaj post
ljudi moj , jeste probali burek na jarunu? definitivno najbolji u gradu, decki su stvarno majstori, a osim toga i jako lijep lokal, i to nije pekara nego prava burekdjinca
burek frkani od sira, savršen. ostalo nisam probala.
ne znam ime mjesta, južna strana jarunskog placa. nije reklama.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 14:29   #29
Ja moram reć da mi je aspolutno najbolja pekara(mislim, nisam ih bas obilazila sve) ona na britancu (u ilici, odmah preko puta samog placa) . imaju svašta, imaju fenomenalne lisnate stvari sa špinatom i sirom; jako, jako fino, vruće, hrskavo i taman masno

Zadnje uređivanje grana123 : 20.11.2009. at 14:39.
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 15:27   #30
Quote:
grana123 kaže: Pogledaj post
Ja moram reć da mi je aspolutno najbolja pekara(mislim, nisam ih bas obilazila sve) ona na britancu (u ilici, odmah preko puta samog placa) . imaju svašta, imaju fenomenalne lisnate stvari sa špinatom i sirom; jako, jako fino, vruće, hrskavo i taman masno
Burek im ne valja ništa.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 15:46   #31
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
burek frkani od sira, savršen. ostalo nisam probala.
ne znam ime mjesta, južna strana jarunskog placa. nije reklama.
jer to baš burekžnica ili ona pekarnica?
ono u burekžnici može proč ali kod račana mi je bezveze.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:16   #32
nije pekara nego onaj na juznoj strani jarunskog placa
davidoff-09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:21   #33
Quote:
grana123 kaže: Pogledaj post
Ja moram reć da mi je aspolutno najbolja pekara(mislim, nisam ih bas obilazila sve) ona na britancu (u ilici, odmah preko puta samog placa) . imaju svašta, imaju fenomenalne lisnate stvari sa špinatom i sirom; jako, jako fino, vruće, hrskavo i taman masno
To je pekara Dinara. Ništa posebno (makar meni). Igrom slučaja, nedavno sam jela njihov burek od sira u trokutu i nije niš valjao, osim što je bio premasan Od ostalih proizvoda, spomena vrijedni su brioš i puter štangice. Pizze su im preočajne
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:25   #34
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
jer to baš burekžnica ili ona pekarnica?
ono u burekžnici može proč ali kod račana mi je bezveze.
burekdžinica. ta pekarnica ni meni nije nešto. od pekara na placu, najbolja mi je dubravica
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:55   #35
Sveti Matej u Dugavamasad već jedno vrijeme nisam bio,pa ne znam jel još uvijek tako dobar
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 17:13   #36
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Pekarnica 'Romaja? u Žajinoj. Dodatni plus je što rade 0-24.
hehe... kolkoputa bi u sitne sate ostalo gladan da to ne postoji, stoga
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 17:17   #37
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem.
Nikad niti u jednom lokalu u Zagrebu nisam našla čak niti korektan burek.Meni je burek samo onaj s mesom.
Ni blizu.
istina živa... u zagrebu postoji samo odvratan burek (pod burek smatram samo meso naravno-sve ostalo je pita ), loš burek, i jestiv burek... na dobar ili odličan burek još nisam naišao. Šteta


OK, u prilog zagrebačkim burecima može se reći jedino da na njih idem kad sam ultra gladan i kad bi pojeo maltene bilo kaj... par puta sam jeo burek u stanju malo manje gladi i redovito su svi završavali u kanti nakon par girzova.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 17:50   #38
Zato uvijek kupujem burek sa sirom, u ove s mesom stavljaju samo otpad i luk.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:58   #39
be razumijem zbog cega toliki otpor prema nazivanju bureka od sira - burekom. zbog cega je samo od mesa burek?

slazem se da u vecini pekara u zg stavljaju brdo luka i iznimno lose meso! najbolji koji pamtim, iako sam bio pod utjecajem alkohola, ali i drugi jazu da je i inace dobar je Pekara Arena u spanskom..
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:05   #40
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
be razumijem zbog cega toliki otpor prema nazivanju bureka od sira - burekom. zbog cega je samo od mesa burek?

slazem se da u vecini pekara u zg stavljaju brdo luka i iznimno lose meso! najbolji koji pamtim, iako sam bio pod utjecajem alkohola, ali i drugi jazu da je i inace dobar je Pekara Arena u spanskom..
Nije otpor nego fakat.
To ti je isto kao kad bi hamburger nazval - piroška.
Kontaš????
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.