Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2010., 17:01   #41
Mislim da ce nam najgora stavka biti financije - jedva da imamo love, ali skupit ce se love za naftu, a auto namjeravamo vratiti na nacin da ga odvezemo kod rodjaka u torino, pa da netko dodje po njega. Smjestaj za posadu koja danima svrlja marinama i trazi posao krece se od 125 do 200 eura na tjedan..po osobi.
Sto me baca u depresiju tesku! No ipak mislim da bi se mozda moglo pronaci nesto kad bi se naslo nas vise pa da se zbumbamo u bilo kakvu rupu. Ionako namjeravam samo spavati izmedju trazenja posla.
Ostaje trosak hrane. Bit ce konzerve i kruh. Ako bude srece, pojest ce se papica nekva na poslu.
zeve1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:06   #42
Što se tajminga tiće i ja mislim da je bolje krajem 3.mjeseca. Večina brodova se vraća s Kariba krajem 3.mj. (barem oni koje ja znam).
I da, bez STCW95 nemojte ni pokušavati. Potreban je za sve pozicije.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:45   #43
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Što se tajminga tiće i ja mislim da je bolje krajem 3.mjeseca. Večina brodova se vraća s Kariba krajem 3.mj. (barem oni koje ja znam).
I da, bez STCW95 nemojte ni pokušavati. Potreban je za sve pozicije.
STCW 95 je međunarodna konvencija o obuci i certificiranju pomoraca. Pomorskih svjedodžbi koje su stcw 95 je bezbroj, ono na što ti misliš je STCW Basic Safety i može ga se napraviti kod nas na privatnim pomorskim učilištima, u pomorskim školama i na faksevima. Bez toga ne morate ni ići tamo. Drugo što je poželjno je Powerboat II (dozvola za brze motornjake, traže je radi vožnje tendera sa kojim se ide na jahtu i sa jahte) Može ga se napraviti i u Antibesu i u Palma de Mallorci, ali i kod nas na jednom pomorskom učilištu (ne želim reklamirati). Bilo bi dobro imati i ENG1, to je engleski liječnički za brodove. Bilo bi dobro imati i CMAS, PADI ili SSI tečaj ronjenja, barem prvu zvjezdicu, jer se dosta gledaju ti neki morski hobiji. Uglavnom se traži znanje barem još jednog stranog jezika uz perfektan engleski. Teško upadaju u taj sektor i naši profi pomorci (osim brodostrojara kojih svugdje kronično fali), a kamoli totalni početnici. Posao se zna naći u nekih tjedan do dva, ali ni mjesec i po dana smucanja oko marine nije neuobičajeno, treba imati keša sa sobom! Često se mora prihvatiti tzv. daywork honorarni rad na brodovima da bi se dokazalo. CV mora biti napisan po pravilima za jahting, najviše se gleda timski rad, mornarske vještine i znanja te longevity na poslovima tj. da se vidi nekakav kontinuitet i lojalnost poslodavcu. Za vrijeme traženja posla uobičajeno je smjestiti se u neki crew hostel, krevet u šesterokrevetnoj sobi izađe otprilike 120 eura tjedan, ali ponuda smještaja kaso i raspon cijena su široki, od totalnih rupa do zgodnih malih hostela.
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 19:17   #44
Yacht Crew Agencies World Wide
Yacht Crew Agencies in Antigua

Jane’s Yacht Services
001 268 46 01 52 7 [email protected]


Yacht Crew Agencies in America

Bob Saxon Associates
001 954 76 05 80 1 [email protected]
Camper & Nicholsons USA
001 954 52 44 25 0 [email protected] www.cnconnect.com
Crew 4 Crew
[email protected] www.crew4crew.net
Crew Network
001 954 46 79 77 7 [email protected] www.crewnetwork.com
Crew Unlimited
001 401 84 78 11 0 [email protected] www.crewunlimited.com
Crewfinders International
001 954 52 22 73 9 [email protected] www.crewfinders.com
Culinary Fusion
001 954 764 272 5 [email protected] www.CulinaryFusion.com
Elite Crew International
001 954 52 24 84 0 [email protected] www.elitecrewintl.com
Hassle Free
001 954 76 31 84 1 [email protected]
Luxury Yacht Group
001 954 52 59 95 9 [email protected] www.luxyachts.com
Jobs Maritime Employment Services Inx
001 206 76 89 31 4 [email protected]
Palm Beach Yacht Crew
001 561 86 30 08 2 [email protected] www.yachtcrew.com


Yacht Crew Agencies in Australia

Australian Yacht Crew
00 61 (0) 678 63 03 93 [email protected] www.australianyachtcrew.com
Crew Pacific
00 61 (0) 740 37 01 13 [email protected] www.crewpacific.com.au
Relief Yacht Crew
00 61 (0) 42 74 51 21 6 [email protected] www.reliefyachtcrew.com
Acronautic
00 61 (0) 419 92 47 99 [email protected] www.acronautic.com


Yacht Crew Agencies in Britain

Crewbay
0044 (0) 77 87 53 85 13 [email protected] www.crewbay.com
Crew Management Recruitment
0044 (0) 17 03 45 49 55 [email protected]
Crewseekers
0044 (0) 14 89 57 83 19 [email protected] www.crewseekers.co.uk
Delta Marine Personnel Services
0044 (0) 12 45 49 55 83 [email protected] www.deltamarine.co.uk
Dohle Yacht Crew
0044 (0) 16 24 64 96 15 [email protected] www.dohle-yachtcrew.com/
Global Crew Network
0044 (0) 77 73 36 19 59 [email protected] www.globalcrewnetwork.com
Greycoat Placement Ltd
0044 (0) 20 72 33 99 50 [email protected] www.greycoatplacements.co.uk
Hutchinsons
0044 (0) 20 75 81 00 10 [email protected] www.yacht-services.com
Just 4 engineers
0044 (0) 77 13 63 53 8 [email protected] www.just4engineers.com
Seagem International
00 44 (0) 12 02 42 23 41 [email protected] www.seageminternational.com
Viking Recruitment Ltd
0044 (0) 13 04 24 08 81 [email protected] www.vikingrecruitment.com
Wilsonhalligan
0044 (0) 23 80 45 86 52 [email protected] www.wilsonhalligan.com
Wilde Marine Service
0044 (0) 14 81 72 64 46 [email protected]
World Crew
0044 (0) 12 02 43 15 20
YachtChefs.com
0044 20 30 06 26 08 [email protected] www.yachtchefs.com
Yachting Partners International
0044 (0) 12 73 57 17 22 [email protected] www.ypi.co.uk
[email protected]


Yacht Crew Agencies in Canada

Yacht Crew Register
[email protected] www.yachtcrew.ca


Yacht Crew Agencies in France

AMPM
0033 4 93 34 06 14 [email protected] www.ampmcrew.com
Blue Water
0033 4 93 34 34 13 [email protected] www.bluewateryachting.com
Cosmo Crew
0033 9 53 91 68 48 [email protected] www.cosmo-crew.com
Cyd Mansell
0033 6 03 29 04 07 [email protected] www.cydmansell.com
International Crew Recruitment
0033 4 93 34 27 93 [email protected] www.intl-crewrecruitment.org
Peter Insull
0033 4 93 34 64 64 [email protected] www.insull.com
ReCrewt
0033 6 15 40 01 34 [email protected] www.recrewt.com
SAF Recruitment Service
0033 4 93 65 75 24 [email protected] www.sallyfinbow.com
Simply Stewardesses
0033 4 93 61 96 59 [email protected] www.simplystewardesses.com
Star Crew
0033 4 93 34 82 09 [email protected] www.crewnetwork.com
Pro-log Mediterranee
[email protected]
YCO
0033 4 92 90 92 90 [email protected] www.ycocrew.com
YPI crew
0033 4 92 90 46 10 [email protected] www.ypicrew.com


Yacht Crew Agencies in Germany

Crew Agency Germany / Hanseatic Yacht Care
0049 20 82 99 71 12
0034 971 87 03 25
[email protected] www.crewagency.de


Yacht Crew Agencies in Holland

Gold Crew International
0031 22 36 80 67 3 [email protected]


Yacht Crew Agencies in Italy

International Manning Services
0039 01 05 95 73 42 [email protected]


Yacht Crew Agencies in New Zealand

Crew Network Auckland
0064 93 08 03 99 [email protected]


Yacht Crew Agencies in Spain

Fred Dovaston
0034 971 67 73 75 [email protected] www.yachtjob.com
Larkside
0034 971 51 15 01 [email protected] www.larkside.com
Leticia Van Allen
0034 871 96 06 94 [email protected] www.leticiayachtcrew.com
The Pipeline Crew
0034 636 32 31 26 [email protected] www.thepipelinecrew.com
Yacht Engineers
0034 971 28 18 13 [email protected] www.yachtengineers.net
Yacht Help Group
0034 971 40 51 42 [email protected] www.yachthelpgroup.com
Job Seekers Int
0034 649 69 57 68 [email protected] www.jobseekersint.com
Kolpomorto is online now Prijavi nepoćudan post Odgovori s citatom
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 11:28   #45
Pozdrav svima!
Molio bih vas jednu informaciju! Da li na jahtama postoje Medic (medicinski tehničar)? Ja sam tehničar sa 2 godine radnog iskustva u Hitnoj službi u BiH, solidno govorim engleski a trenutno sam ne zaposlen! Ako postoje takva radna mjesta da li ispunjavam uslove i gdje bih se mogao prijaviti?
Unaprijed hvala na odgovorima!
ljs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:15   #46
i ja bi s vama

kod mene u austriji je situacija uzasna pa mi sezona zavrsava prije tj pocetkom 3 mjeseca . ja bi isto na brodove radit ,kolko ja to kuzim da se jako puno radi sto meni nije nista strano,zivis s posadom isto kao i ja sad s radnim kolegama ,nemas kontakt s kopnom kao ni ja sad kad sam na tome skijalistu na brijegu i skoro nikad nejdemo nikud ... engleski govorim perfektno ,njemacki dobro.... posto se ja to nist ne kuzim a trenutno radim u kuhinji kao pizza kuhar i pomocni kuhar jel bi mogao nac posao na brodu slican mojem? kolko bi bila neka pocetna placa? eto ljudi ko je zainteresiran ja dolazim u hr pocetkom 3 mjeseca i prihvatio bi bilo koji posao na brodu ,ako ima jos netko ko bi isao i ima neku ideju kud da se okrenemo neka se javi pa mozemo zajedno
auslander is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 11:00   #47
Nisam jos nigdje ugledao medicinskog tehnicara da se trazi. Mada je na nekim jahtama moguce naici na medicinske sestre, ali mislim da su one prije svega stjuardese sa dodatnim kvalifikacijama...ne znam....

Kuhara na jahtama se trazi, ali rijetko pomocni ili pizzaiolo. Isplatilo bi se definitivno kuharima otici na cruiser prvo ispeci zanat, dogurati do nekog statusa sefa kuhinje, pa im je onda jahtaski svijet sirom otvoren. No ako si sef kuhinje u kakvom restoranu na cruiseru, pitanje je da li se isplati ici na jahtu(opet, to su moja zapazanja).
zeve1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 21:36   #48
evo da i ja nesto napisem u topicu a ne samo da cekam odgovore.
naime, imam SCTW basic safety, voditelj brodice B kategorije i napravljen lijecnicki i pomorsku knjizicu od prije dva mjeseca i od tada aktivno trazim posao za deckhanda na nekoj jahti. imam prijatelja koji radi na jahti koja je stacionirana uglavnom u monte carlu u sezoni, vec me je ispreporucivao i nahvalio na sve strane iako nemam iskustva u tom poslu, ali za sad nemam nikakvih konkretnih ponuda. osim njega jos sam se javio i dosta poznanika te im "uvalio" svoj CV i broj da me preporucuju i zovu cim nesto uleti. sada cekam.
poslao sam svoj CV koji sam malo "ukrasio" raznim agencijama na jugu francuske, uglavnom u antibes. neki su mi javili da me imaju u vidu, a neki su mi preporucili kako da izmijenim CV koji im izgleda zanimljiv ali i sugerirali da budem tamo u antibesu i da je sad pravo vrijeme za to.

e sad, mene je malo strah otici u antibes i strajbati pare trazeci nekakav daywork i konacno zaposlenje a da od toga ne bude nista.

ima li tko mozda kakvo iskustvo iz tzv. dockwalkinga u antibesu ili negdje drugo, svaki odgovor i iskustvo bi bili dobrodosli!
lujomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 12:46   #49
rad na jahti

Quote:
zeve1 kaže: Pogledaj post
da....ali nisam bas siguran da je kraj drugog mjeseca i pocetak treceg zgodno vrijeme za to...meni se cini da je ipak bolje probati krajem treceg i pocetkom cetvrtog.
anyway, bez D-2 (Temeljna sigurnost na brodu) iliti kako ga oni poppularno zovu STCW95, nema sansi za zaposlenje. Takodjer je pozeljan medical (opet-zovu ga ENG1). Dakle barem oko 3000 kuna za pocetak
Pom.faks Rijeka tecaj D-2 - cijena 2400kn+ispit240kn+taksene marke70kn
Pom. skola Bakar tecaj D-2 cijena 2200kn+ispit240+tm70kn
Pom faks Split tecaj D-2 cijena 1900kn+240kn+70kn.
Privatnici oko 2500 ili uglavnom skuplji. Neki i preko 3000kn
Zanimljivo ha?
Svi se trude upakirati strucnost i opremljenost kao razlog vise cijene, ali kad skuzis da je sve manje isto-onda odabires najblizu i najjeftiniju soluciju.

Ja imam nesto breveta (dobio sam ih zavrsetkom studija), a cura mi je upravo polozila D-2. Cekamo da nam izdaju sve papirice i onda...ufff...ne znam zaista kako ce to izgledati, ali nadam se najboljem.
Obojana, vidi, mozda bismo mogli zajedno do Antibesa, ali potrebno je dobro prostudirati gradivo putem neta...Ja nikako da dodjem do nekoga tko zaista radi tako na jahti pa da me savjetuje iz prve ruke. (osim lea_li - zahvaljujem jos jednom na adresama) Najbitniji je timing - doci par dana prije svih i uhvatiti flotu odmah na dolasku - pronaci barem day work i truditi se ubosti nekako pored silnih amera engleza novozelandjana i francuza. Iz dosadasnjeg zivotnog iskustva svjestan sam da nas ceka jaaako teska zadaca upravo zbog cinjenice da englezi vladaju yacht biznisom. Uz to, imaju nevjerovatan urodjeni talent upravo za - ENGLESKI JEZIK. Iako nama on nece biti problem-svejedno i samo ime i prezime i strani naglasak garant su nam za svrstavanje u drugu ligu. Naravno ovdje mislim na prvi dojam. Poslije, ako damo sve od sebe i pokazemo da dobro ucimo (jer ipak treba uciti sve gotovo od nule, pa i ja - ma koliko ja polozenih ispita na fakultetu imao).
Ako ima jos ljudi koje interesiraju velike jahte, JAVITE SE!! Posao jednog dana definitivno ima buducnost kod nas, jedino sto je trenutno to nekako sporadican dio naseg nautickog turizma (po mom misljenju).
Ako tko ima prijedlog, savjet...ulogirajte se i napisite par rijeci. Ako znate za kakav dobar kontakt - jaaavljajte!
.......evo ljudi čitam ove vaše komentare u vezi rada na jahtama pa me malo zainteresiralo s obzirom da nemam puno iskustva u tom biznisu učim iz vaših komentara, nije da je lako ali izgleda zanimljivo.
U svakom slučaju me interesiraju iskustva iz prve ruke tako ako neko ima šta za podijeliti HVALA unaprijed, kako i od kuda početi pa sve do kraja ;-)))
Jacky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 12:47   #50
.......evo ljudi čitam ove vaše komentare u vezi rada na jahtama pa me malo zainteresiralo s obzirom da nemam puno iskustva u tom biznisu učim iz vaših komentara, nije da je lako ali izgleda zanimljivo.
U svakom slučaju me interesiraju iskustva iz prve ruke tako ako neko ima šta za podijeliti HVALA unaprijed, kako i od kuda početi pa sve do kraja ;-)))
Jacky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 00:24   #51
jahte

Bok svima,ja sam skroz NOVI u ovim jahtama,iako sam malo stariji lik...
Radio sam na Cruiserima 10 g.,u restoranu kao konobar,iskustva imam,
ali sa jahtama baš i ne..."sklepao" sam nekakav CV,poslao na par agencija u
Franc.Imam jednog frend koji je malo jači kuhar na jahti(šef),dao mi je adrese
pa sad čekam.Kol"ko sam ja skužio teško je upasti ovak preko CV-a,ako imaš kakvu vezu-to je druga stvar.
Molim da se svi koji imaju koristan savjet jave,naročito zeve1,lea_li!!Vidim da se
dosta kuže u sve to
gojazagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 17:25   #52
Šteta što je zamrla tema....

Nitko baš previše ne priča o svojim iskustvima, bilo bi baš lijepo kad bi se netko javio

Baš gledam, počele su se oglašavati charter agencije da traže hostese/domaćice po jahtama na Jadranu. Javila sam se na par oglasa u hr pošto sam u procesu izdavanja pomorske knjižice.

Imam internacionalne certifikate i iskustvo rada na cruiserima tako da sam poslala mailove svim agencijama koje su na popisu gore

Svi mi se javljaju po malo pa ispunjavam aplikacije i prijave na njihovim stranicama.

Ono što mene zanima je: vidim da je vani prosjek plaće za hostesu 2500 eura, ali koliko je taj posao u Hrvatskoj plaćen?

Primjerice, na jednoj prijavnici za hostesu na Jadranu piše OBAVEZNO POPUNITI očekivanu plaću. I kaj da ja tu napišem??? Ako je vani prosjek 2500eura, a negdje sam pročitala da je neka cura radila za 1500 eu kod nas - koji je prosjek u HR???!!

Eto, i da - BILO BI SUPER KAD BI SE NETKO JAVIO SA SVOJIM ISKUSTVIMA
Kako je raditi na luksuznoj jahti? Koliko imate slobodnog vremena? Kuda putujete? Da li imate godišnji između sezona (ako se odlučite raditi obje)? Da li preferirate motorne jahte ili jedrilice i zašto? I tak....
__________________
Do not look back and grieve over the past, for it is gone; and do not be troubled about the future, for it has not yet come. Live in the present, and make it so beautiful that it will be worth remembering! ;)
12bLolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 19:31   #53
Pozdrav

Quote:
Boro Haubica kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakav link ili nesto sto bi bilo korisno, radio bih na luksuznim jahtama, imam iskustva sa velikih brodova imam matrikulu, Yacht Mastera 100BT, i jos neke druge brevete. Moze i vani po Europi(FR,UK....) moze i za strane vlasnike po Mediteranu. Ako tko ima kakav link, bilo sto nek javi. Ili ako je netko radio na privatnim jahtama nek posta iskustva, place i tak to.

Ne kruzeri to sam vec bio, to je njesra.
Ja se spremam otić u Antibes u 5. misecu.Pa ako koga znas ili ides ti,javi se.
ostasančovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 19:33   #54
Quote:
12bLolita kaže: Pogledaj post
Šteta što je zamrla tema....

Nitko baš previše ne priča o svojim iskustvima, bilo bi baš lijepo kad bi se netko javio

Baš gledam, počele su se oglašavati charter agencije da traže hostese/domaćice po jahtama na Jadranu. Javila sam se na par oglasa u hr pošto sam u procesu izdavanja pomorske knjižice.

Imam internacionalne certifikate i iskustvo rada na cruiserima tako da sam poslala mailove svim agencijama koje su na popisu gore

Svi mi se javljaju po malo pa ispunjavam aplikacije i prijave na njihovim stranicama.

Ono što mene zanima je: vidim da je vani prosjek plaće za hostesu 2500 eura, ali koliko je taj posao u Hrvatskoj plaćen?

Primjerice, na jednoj prijavnici za hostesu na Jadranu piše OBAVEZNO POPUNITI očekivanu plaću. I kaj da ja tu napišem??? Ako je vani prosjek 2500eura, a negdje sam pročitala da je neka cura radila za 1500 eu kod nas - koji je prosjek u HR???!!

Eto, i da - BILO BI SUPER KAD BI SE NETKO JAVIO SA SVOJIM ISKUSTVIMA
Kako je raditi na luksuznoj jahti? Koliko imate slobodnog vremena? Kuda putujete? Da li imate godišnji između sezona (ako se odlučite raditi obje)? Da li preferirate motorne jahte ili jedrilice i zašto? I tak....
jel bi isla tražit posao u antibes u 5. misecu?
ostasančovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 19:42   #55
Quote:
obojana kaže: Pogledaj post
hi sunny ili vec koga zanima....

ja namjeravam do Antibesa skoknit...ako je jos netko zainteresiran nek se javi pa

cemo nesto izorganizirati....nije to tako daleko!!!!
ja bi iso!
ostasančovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:00   #56
Gdje da se prekvalificiram u četrvrtog časnika stroja i koliko to dođe?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 01:01   #57
Evo ja ću malo napisati konkretno o megajahtama:

većinom su privatne ili mješovite svrhe priv./charter,

gazde većinom stariji bogataši, opsjednuti eskort pratnjama, (uz jahte obvezno ide i kurvarluk, to je normalna pojava),

svaki vikend slobodan, nema stresa na poslu, većinom glancanje broda, jer je čistoća i sjaj jahta primarna stvar

gazde vole da im je posada dobro izgleda, debeli ljudi su out, krezubi, jer gazda voli počastiti i odvesti svoju posadu u neki skupi restoran na Azurnoj obali, pa ne bi volio da ga neki drugi poslovni partneri sprdaju da mu je posada debela ili krnjava

pušenje je totalno out, tetovaže također,

na jahti vam je normalno da vidite polugolu eskort pratnju kako se brćka u jacuzziju, ali sve mora biti diskretno i na to se morate priviknuti, jer gazde ne vole da im se bulji u njihove priležnice,

malo o plaćama; sve ovisi o veličini jahte, veća jahta, veća plaća, npr.jahta od 50 m ( kapetan oko 7500-8000 E, prvi časnik 5000 E, deckhand 3000 E, stew. 3000-3500 E, kapo 6000 E, kuhar 4000 E itd. ) ako je jahta u chateru onda ide i tips, koji zna biti i do 15000 eura/po članu posade; najbolje napojnice ostavljaju Amerikanci i Rusi.

poželjan je odličan engleski jezik, u zadnje vrijeme i ruski, jer najbolje gazde koji plaćaju su Rusi,

ako si dobar s gazdom, gazda ti dade da voziš njegovog bentleya u slobodno vrijeme ili da njegovu priležnicu u bentleyu odbaciš na aerodrom u Nicu,

treba otići osobno s dobrim CV i eventualnim preporukama u Antibes, Juan Les Pins, Monaco, Nica, Menton, Genova; ovdje najbliže nama u Tivat, jer su tamo najveće marine koje primaju megajahte i najveća mogućnost da dobijete posao.

a to vrijeme je upravo sad, jer se sada kompletiraju i slažu posade za nadolazeću sezonu.......
šototajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:58   #58
dobila sam ponudu raditi u periodu 5.7.-5.9. na privatnoj jahti kao konobarica za 1500 eura mjesečno, plovi se po jadranu i grčkoj. voljela bih da mi netko napiše svoja iskustva i točan opis posla, te koliko često se neugodnosti događaju ženama na takvim brodovima budući da me to zapravo brine. unaprijed hvala.
__________________
shoppingholic talk-too-much know-it-all med student writing a blog
Nora1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 10:03   #59
Mene totalno čudi da još netko nije otvorio agenciju za ukrcaj na jahte.
Mene jahte zanimaju ali bih išao preko neke agencije. Agencija čovjeku da neku sigurnost..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 10:49   #60
Quote:
šototajer kaže: Pogledaj post
Evo ja ću malo napisati konkretno o megajahtama:

većinom su privatne ili mješovite svrhe priv./charter,

gazde većinom stariji bogataši, opsjednuti eskort pratnjama, (uz jahte obvezno ide i kurvarluk, to je normalna pojava),

svaki vikend slobodan, nema stresa na poslu, većinom glancanje broda, jer je čistoća i sjaj jahta primarna stvar

gazde vole da im je posada dobro izgleda, debeli ljudi su out, krezubi, jer gazda voli počastiti i odvesti svoju posadu u neki skupi restoran na Azurnoj obali, pa ne bi volio da ga neki drugi poslovni partneri sprdaju da mu je posada debela ili krnjava

pušenje je totalno out, tetovaže također,

na jahti vam je normalno da vidite polugolu eskort pratnju kako se brćka u jacuzziju, ali sve mora biti diskretno i na to se morate priviknuti, jer gazde ne vole da im se bulji u njihove priležnice,

malo o plaćama; sve ovisi o veličini jahte, veća jahta, veća plaća, npr.jahta od 50 m ( kapetan oko 7500-8000 E, prvi časnik 5000 E, deckhand 3000 E, stew. 3000-3500 E, kapo 6000 E, kuhar 4000 E itd. ) ako je jahta u chateru onda ide i tips, koji zna biti i do 15000 eura/po članu posade; najbolje napojnice ostavljaju Amerikanci i Rusi.

poželjan je odličan engleski jezik, u zadnje vrijeme i ruski, jer najbolje gazde koji plaćaju su Rusi,

ako si dobar s gazdom, gazda ti dade da voziš njegovog bentleya u slobodno vrijeme ili da njegovu priležnicu u bentleyu odbaciš na aerodrom u Nicu,

treba otići osobno s dobrim CV i eventualnim preporukama u Antibes, Juan Les Pins, Monaco, Nica, Menton, Genova; ovdje najbliže nama u Tivat, jer su tamo najveće marine koje primaju megajahte i najveća mogućnost da dobijete posao.

a to vrijeme je upravo sad, jer se sada kompletiraju i slažu posade za nadolazeću sezonu.......
Fala na dobrim i korisnim informacijama, ali dali slucajno znas dali primaju elektricare (ako da, kakve su place i kakav je odnos prema njima) i dali primaju security-je. U oba zanimanja imam iskustva. I svu potrebnu papirologiju. fala unaprid
wolf023 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.