Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2014., 08:20   #1001
Što napraviti kada platis previse...konkretno u 3.mj. sam net bankingom dvaput platila dopunsko (ne znam ni sama kako sam to izvela), to sam vidjela tek danas kada sam isla placati ratu za 5.mj...?
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 11:04   #1002
Preskočiš 4 mj. Lol, moš si saldo provjerit na stranicama hzzo. Ja plaćam za 3 mjeseca odjednom obično

Sent from my WT19i using Tapatalk
__________________
Nekad mi se čini da me moj nedostatak ljudskosti čini čovječnijim bićem.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 13:23   #1003
Ma nisam nikada provjeravala online, nije mi palo na pamet da se sigurno i to moze

Hvala ti
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:15   #1004
Imam pitanje da li je broj police DZO jednak broj iskaznice DZO?
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 19:32   #1005
Quote:
Mudskipper kaže: Pogledaj post
Imam pitanje da li je broj police DZO jednak broj iskaznice DZO?
Odgovor: Nije nužno, ali može biti.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 22:37   #1006
...

da li netko zna koji su papiri potrebni za dopunsko osiguranje ako je kućanstvu prihod manji od 1500 kuna
katy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 14:09   #1007
-

E ovako, hitan je slučaj pa molim za pomoć.
Moram hitno na operaciju već u ponedjeljak, to mi je zadnji dan za srediti dopunsko. Preko HZZO-a ne mogu jer moram čekati.
Ima neko privatno zdravstveno osiguranje gdje mogu to obaviti u istom danu kada se moram javiti i na operaciju.
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 19:56   #1008
Pozdrav! imam pitanje u vezi dopunskog..

Naime, prošle godine nakon što sam diplomirala prijavila sam se kao nezaposlena i na temelju toga dobila i besplatno dopunsko osiguranje. U drugom mjesecu sam se zaposlila pa sam pretpostavila da sve to s zdravstvenim osiguranjem ide preko poslodavca međutim došla mi je obavijest iz hzzo-a da mi istice polica dopunskog osiguranja na teret državnog proračuna 01.08.2014.

zanima me da li cu imati problema jer nisam napravila odjavu kao nezaposlena i ponovu prijavu kao zaposlena? vidim na netu da se dopunsko nakon zaposlenja plaća. jel ima netko sličan slučaj ili zna nešto o tome? hvala!
touch_of_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:28   #1009
Pozdrav svima.

Koji je model i poziv na broj za plaćanje dopunskog?

Do sad sam uvijek čekao da mi oni pošalju opomenu i uplatnicu sa ukupnim iznosom koji moram platiti a sad bi ipak svaki mjesec plaćao tih 70 kuna.

EDIT: Našao, nazvao HZZO.

Zadnje uređivanje JTerry : 20.08.2014. at 14:40.
JTerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 01:48   #1010
Help

Pozdrav,

zanima me samo jedna stvar..u 7om mjesecu ovegodine počlo mi je važiti dopunko zdravstveno osiguranje (80 kn mjesečno)..Ja sam uplatio samo prvi mjesec, što znači da već dva mjeseca nisam. Zanima me što sad..Trebam li samo na njihov žiro račun uplatiti zaostatke za ta dva mjeseca i za sljedeći ili sam obrisan s liste?
Babla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:31   #1011
Quote:
Babla kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me samo jedna stvar..u 7om mjesecu ovegodine počlo mi je važiti dopunko zdravstveno osiguranje (80 kn mjesečno)..Ja sam uplatio samo prvi mjesec, što znači da već dva mjeseca nisam. Zanima me što sad..Trebam li samo na njihov žiro račun uplatiti zaostatke za ta dva mjeseca i za sljedeći ili sam obrisan s liste?
Obrisan si ako na uplatiš 3mjeseca za redom.

Sent from my TPC-81203G using Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:18   #1012
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Obrisan si ako na uplatiš 3mjeseca za redom.
Hm ovo nisam znala
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:48   #1013
Quote:
Babla kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me samo jedna stvar..u 7om mjesecu ovegodine počlo mi je važiti dopunko zdravstveno osiguranje (80 kn mjesečno)..Ja sam uplatio samo prvi mjesec, što znači da već dva mjeseca nisam. Zanima me što sad..Trebam li samo na njihov žiro račun uplatiti zaostatke za ta dva mjeseca i za sljedeći ili sam obrisan s liste?
Cijena premije je 70 kn, a ne 80 kn.

Ako osoba ne plati 3 premije, polica se prekida, a nova se može sklopiti po podmirenju prethodnog duga. Nema nikakvog brisanja s liste.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 09:53   #1014
piše u općim uvjetima ugovora o dopunskom zdr. osiguranju ovako :

Quote:
XII. (OTKAZ UGOVORA)

Ugovaratelj može pisanim putem otkazati ugovor uz otkazni rok od tri mjeseca uz obvezu plaćanja pripadajuće premije, a za koje vrijeme ostvaruje sva prava iz dopunskog zdravstvenog osiguranja.
što kad je polica plaćena za godinu dana unaprijed?, može li se ostvariti povrat više plaćenog u slučaju raskida ?

konkretna situacija : mužu sam platila policu dzo za godinu dana i polica mu vrijedi 29.05.14.-28.05.15. ( bio je na operaciji i trebalo mu je)
po primanjima u 2014. god čitava obitelj ( čitava obitelj = još ja , dijete je maloljetno) od 01.01.2015. ostvaruje pravo na besplatne police dzo. teoretski ja 02.01.2015. mogu na šalter hzzo-a i tražiti besplatno dopunsko za sebe i muža . nije mi toliko napeto da vratim lovu za tih 4-5 mjeseci od muževe police, ali bi mi bilo interesantno uzeti svoju (besplatnu) policu odmah iza nove godine , umjesto da čekam do 6 mj 2015. kad ističe ova već plaćena muževa polica ...
kako ovo najjednostavnije hendlati - otkazati 3 mj prije kraja godine muževu policu (tražiti raskid) i početkom 2015. uzeti besplatne za oboje, a povrat preplaćenog ako odobre dobro, ako ne nikom ništa?
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:13   #1015
Ovdje je bitan i čl. XVI. Općih uvjeta, a radi se o naknadi štete ukoliko se potpiše otkaz police. Ako osoba iskoristi zdr.usluge na način da njihovo korištenje košta više od uplaćene premije, vraća razliku u proračun. U svakom slučaju ne preporučam potpisivanje otkaza police.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 07:50   #1016
Hvala Zikomid
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:38   #1017
poziv na broj primatelja

Molim da mi odgovori netko tko zna ...kad pišem poziv na broj primateljaupisujem broj koji su mi dali ali ovi u fini kažu da broj ne valja tj da mi fali četveroznamenkasti broj za zagrebačku županiju. Gdje i od koga mogu dobiti taj broj?

Hvala svima unaprijed
BRUNA41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:39   #1018
Quote:
BRUNA41 kaže: Pogledaj post
Molim da mi odgovori netko tko zna ...kad pišem poziv na broj primateljaupisujem broj koji su mi dali ali ovi u fini kažu da broj ne valja tj da mi fali četveroznamenkasti broj za zagrebačku županiju. Gdje i od koga mogu dobiti taj broj?

Hvala svima unaprijed


ISPRAVAK - PETEROZNAMENKASTI BROJ
BRUNA41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:20   #1019
Quote:
BRUNA41 kaže: Pogledaj post
ISPRAVAK - PETEROZNAMENKASTI BROJ
U HZZO-u ili na staroj uplatnici ili na uputi za plaćanje koja se šalje uz policu DZO.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:47   #1020
Pozdrav svima. Dopunsko mi istječe 7.11.2014. i došla mi je obavijest da moram pismeno obavijestiti da ne želim produljenje. To mi je odlično došlo jer sam se htjela prebaciti na Croatia dopunsko, ali zanima me ovo: piše onaj otkazni rok od 3 mjeseca, no čitala sam da se može raskinuti odmah, samo ne nalazim na koji način? Znate li na koji pismeni način to misle, mail, pošta, nigdje nisam našla specificirano? Hvala!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.