Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 15:24   #101
Quote:
Jaranko kaže: Pogledaj post
mene je kickdown opcenito razocarao (uljni dsg 6speed u D modu), koji k* mora saltati toliko brzina nize pogotovo na jacim masinama, npr. kruzas 70km/h i opalis pedalu i za koji bog ga on mora prebaciti u drugu (a to bome ne traje kratko, ipak dok on digne okretaje na nekih 5k rpm i jos dok presalta)
bolje bi bilo da ga baci 2-3 nize, ionako ima momenta i u nizim okretajima (2.0 tsi)

edit: p.s. nije to sada neznam koliko dugo, ali lagano zivcira kaj moras paziti da ne opalis gas do kraja
po vasim pricama u sadasnjim verzijama su napravili razliku izmedju kickdowna u D i S modu, sto je pohvalno
ne bi vama dragi bog udovoljio.

generalno govoreci robotizirani manualni mjenjaci kao DSG imaju problema pri nizim brzinama, u odnosu na prave automatike... cak je DSG cijenjen kao najbolji od takvih.

ali ako hoces pravo mekano saltanje, to je onda pravi automatik... ali imas mane kao skuplju cijenu, vecu potrosnju goriva i manju snagu. Iako se i to sa modernim (citaj: skupim) automaticima mjenja prema boljem, ali to je onda preskupo za auta ispod 200tkn.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 15:41   #102
DSG je smeće
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 20:01   #103
dsg je dobar za udobnu voznju,ali potrosnja ostaje ista kao kod rucnog mijenjaca,pogotovo ako vozac pazi sa rucnim mjenjacem i ne tjera auto nepotrebno u visoke okretaje.prijatelj mi vozi tiguana sa dsg-om i stalno ima probleme s njim vec nakon 80 tisuca km,znaci nije bas dugotrajan.cesto mu se desava da preskace brzine i da zapinje u 3 i 5 brzini.s obzirom na to da ima 2 spojke,jednu za parne,drugu za neparne brzine vjerojatno mu se jedna od tih pokvarila.znaci nije bas dugotrajan,rucni mjenjac je najbolji
Iphoner4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 22:36   #104
Rezime

DSG iz svega pročitano nije za slabe mašine, treba ga voziti u "S" i imati polugice na volanu da u "S" ne pretjeruje, ako malo jače stisneš gas (kažem malo) da ne ide preko 3200 o/min, govorim o dizelu, kod benzinaca je ta rupa izraženija u "D" modu jer nema dovoljno okretnog momenta i kad padne na 2000 o/min (benzinac) nema snage do negdje 4000 i tu nastaju problemi. U "S" modu je pretpostavljam neudoban za vozit jer se "dere" (buka) zbog velikog broja okretaja. Kod dizela okretni moment počinje od 1750 o/min to je gotovo ler.

Kod konstantnog ubrzanja, da nema prometa recimo "prazna AC ili otvorena cesta" isti je vrag i "D" i "S" oba ubrzavaju i prebacuju (po meni tada "D" normalnije, jel konstantno pritišćeš gas, ali u režimu stani kreni ili se zaletiš pa kočiš pa ponovo moraš ubrzat do određene brzine "D" te izludi jer brzo prebaci u preveliku brzinu (6 na 60), a obrtaji padnu na 1200 (kod mog dizela) i kad hoćeš naglo ubrzat dolazi (napominjem u "D") do određene rupe, dok u "S" je prirodno na 60 km/h mjenjač je u 4 brzini, na 1800-2000 okretaja, što bi i svaki vozač napravio sa ručnim mjenjačem i kad dodam gas on mi kičmu potrga, a krv se ledi u žilama, to je taj osjećaj moči, kolonu prestigneš za tren i natrag po starom tu je DSG mrak.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 23:47   #105
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
DSG iz svega pročitano nije za slabe mašine.....
slazem se i ne slazem se
vozio sam nakratko ibizu s suhim 7 speed 1.6 atmosferac, nije lose, ali puno bi bolje pasao 1.2tsi (bas zbog momenta u nizim okretajima)
__________________
"I have come here to chew bubblegum and kick ass............and I'm all out of bubblegum."
Jaranko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 03:11   #106
Quote:
Jaranko kaže: Pogledaj post
slazem se i ne slazem se
vozio sam nakratko ibizu s suhim 7 speed 1.6 atmosferac, nije lose, ali puno bi bolje pasao 1.2tsi (bas zbog momenta u nizim okretajima)
ja bih rekao da je DSG puno bolji za male motore nego klasicni automatik, a sto je cijena i motor jaci, to se mjenja.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 09:06   #107
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
i kad dodam gas on mi kičmu potrga, a krv se ledi u žilama, to je taj osjećaj moči, kolonu prestigneš za tren i natrag po starom tu je DSG mrak.
Kolko ti puta svršiš za vrime vožnje
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 09:12   #108
DSG je mrak. Ko god ga ima u malo jacem autu, zna o cemu govorim.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 09:27   #109
Vozil sam samo prvu generaciju DSG-a sa 6 brzina i to na test vožnjama potpuno dva različita auta i nisam primjetio neke probleme...!!!

Prvo sam vozio Octaviju 1.9 TDI karavan, onako kako priliči takvom autu, umjereno i penzionerski, ...nijednom nije elektronika nešto čekala, imao sam osjećaj da vozim normalni automatik, izuzev jedne različitosti, ...kad se potpuno stane na semaforu, nema onog "guranja" da moraš stajat na kočnici kao kod klasičnog A/T HD mjenjača...!!!

Drugi je bio GV GTI, ...njega sam vozio kako priliči, sportski, mjenjanje je bilo rafalno uz minimalni pad broja okretaja kod promjene brzine...!!!

Uz respekt prema DSG-u ipak radije vozim klasični HD automat jer volim komfor i mekoću prijenosa, a i moj moto je da ne volim isprobavati novotarije na vlastiti trošak, radije koristim stariju provjerenu tehnologiju koja se koristi već preko 50 godina bez problema, ...jbga to je moj izbor...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 09:49   #110
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
DSG iz svega pročitano nije za slabe mašine, treba ga voziti u "S" i imati polugice na volanu da u "S" ne pretjeruje, ako malo jače stisneš gas (kažem malo) da ne ide preko 3200 o/min, govorim o dizelu, kod benzinaca je ta rupa izraženija u "D" modu jer nema dovoljno okretnog momenta i kad padne na 2000 o/min (benzinac) nema snage do negdje 4000 i tu nastaju problemi. U "S" modu je pretpostavljam neudoban za vozit jer se "dere" (buka) zbog velikog broja okretaja. Kod dizela okretni moment počinje od 1750 o/min to je gotovo ler.

Kod konstantnog ubrzanja, da nema prometa recimo "prazna AC ili otvorena cesta" isti je vrag i "D" i "S" oba ubrzavaju i prebacuju (po meni tada "D" normalnije, jel konstantno pritišćeš gas, ali u režimu stani kreni ili se zaletiš pa kočiš pa ponovo moraš ubrzat do određene brzine "D" te izludi jer brzo prebaci u preveliku brzinu (6 na 60), a obrtaji padnu na 1200 (kod mog dizela) i kad hoćeš naglo ubrzat dolazi (napominjem u "D") do određene rupe, dok u "S" je prirodno na 60 km/h mjenjač je u 4 brzini, na 1800-2000 okretaja, što bi i svaki vozač napravio sa ručnim mjenjačem i kad dodam gas on mi kičmu potrga, a krv se ledi u žilama, to je taj osjećaj moči, kolonu prestigneš za tren i natrag po starom tu je DSG mrak.
Ne bih se složio, naročito sa dijelom o benzincima. Danas su benzinci manje više svi turbaci, imaju dovoljno okretnog momenta i skoro u cijelom rasponu okretaja. Ovo o stalnoj vožnji u S modu mi je također bezveze, u normalnom prometu je D idealan, auto stvarno malo troši, kad zatreba bez problema mu zašamaraš par nižih. Tko će voziti življe ima dvije mogućnosti i po meni je sve pokriveno. Kolega CDRW vam je sve napisao i stvarno ne znam čemu toliko drame oko ovog mjenjača.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 09:53   #111
Danas sam ponukan pisanjem o ležećim i rupi koja se javlja NAKON ležećeg prošao Osiječkom u Zg (ko ne zna - ima jedno 4-5-6 ležećih na parsto metara koliko ima između Branimirove i Av.Dubrava). I zapazio slijedeće:
Ako usporim na manje od 30 km/h moj DSG će već prije ležećeg biti u 2. brzini (D mod dok kočim šalta 6-4-3-2). Ako usporim na nekih 30-40 km/h DSG će iz 6. spustit u 3. (oba slučaja su nekih 1500 o/min). Preko 40 km/h će jedino netko sa službenim preletat preko "kornjača" - pa nisam isprobavao.

Nakon ležećeg nema apsolutno nikakve "rupe" u ubrzanju (valjda jer je kod mene momet konstantan od 1500 do 4500 o/min - hvala Roots-u) a i čini mi se da je pretjerano šaltat 1.
S mod nisam isprobavao jer je tražilo još jedan prolaz - možda kad budem išao doma.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:08   #112
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio, naročito sa dijelom o benzincima. Danas su benzinci manje više svi turbaci, imaju dovoljno okretnog momenta i skoro u cijelom rasponu okretaja. Ovo o stalnoj vožnji u S modu mi je također bezveze, u normalnom prometu je D idealan, auto stvarno malo troši, kad zatreba bez problema mu zašamaraš par nižih. Tko će voziti življe ima dvije mogućnosti i po meni je sve pokriveno. Kolega CDRW vam je sve napisao i stvarno ne znam čemu toliko drame oko ovog mjenjača.
Lijepo receno. S mode po gradu je totalno nepotreban.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:14   #113
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako usporim na manje od 30 km/h moj DSG će već prije ležećeg biti u 2. brzini (D mod dok kočim šalta 6-4-3-2)...

Nakon ležećeg nema apsolutno nikakve "rupe" u ubrzanju...
Nema rupe zato što prije ležećeg ubaci u 2. što izgleda nije slučaj kod drugih.
__________________
Bože, čuvaj Hrvatsku, odoh ja u Njemačku!
golfigno is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:15   #114
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
DSG je smeće
Mučki provokatoru!
__________________
Bože, čuvaj Hrvatsku, odoh ja u Njemačku!
golfigno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 23:01   #115
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Vozil sam samo prvu generaciju DSG-a sa 6 brzina i to na test vožnjama potpuno dva različita auta i nisam primjetio neke probleme...!!!

Prvo sam vozio Octaviju 1.9 TDI karavan, onako kako priliči takvom autu, umjereno i penzionerski, ...nijednom nije elektronika nešto čekala, imao sam osjećaj da vozim normalni automatik, izuzev jedne različitosti, ...kad se potpuno stane na semaforu, nema onog "guranja" da moraš stajat na kočnici kao kod klasičnog A/T HD mjenjača...!!!

Drugi je bio GV GTI, ...njega sam vozio kako priliči, sportski, mjenjanje je bilo rafalno uz minimalni pad broja okretaja kod promjene brzine...!!!

Uz respekt prema DSG-u ipak radije vozim klasični HD automat jer volim komfor i mekoću prijenosa, a i moj moto je da ne volim isprobavati novotarije na vlastiti trošak, radije koristim stariju provjerenu tehnologiju koja se koristi već preko 50 godina bez problema, ...jbga to je moj izbor...!!!
Kažes da auto ne vuće prema napred kad si na semaforu?? Možda ak stojiš u brijeg, al ak si na ravnome, moraš držati kočnicu jel auto ipak ide polako prema napred.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 04:58   #116
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
Kod konstantnog ubrzanja, da nema prometa recimo "prazna AC ili otvorena cesta" isti je vrag i "D" i "S" oba ubrzavaju i prebacuju (po meni tada "D" normalnije, jel konstantno pritišćeš gas, ali u režimu stani kreni ili se zaletiš pa kočiš pa ponovo moraš ubrzat do određene brzine "D" te izludi jer brzo prebaci u preveliku brzinu (6 na 60), a obrtaji padnu na 1200 (kod mog dizela) i kad hoćeš naglo ubrzat dolazi (napominjem u "D") do određene rupe, dok u "S" je prirodno na 60 km/h mjenjač je u 4 brzini, na 1800-2000 okretaja, što bi i svaki vozač napravio sa ručnim mjenjačem i kad dodam gas on mi kičmu potrga, a krv se ledi u žilama, to je taj osjećaj moči, kolonu prestigneš za tren i natrag po starom tu je DSG mrak.
Sorry al nebi se s ovim baš složio ja na 60-ak km/h sa svijim manualcem na benzincu pretičem u 2 brzini, eventualno u 3 ako ima puno mjesta pa mi se ne žuri...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 08:02   #117
Hah , Osječka i ona paralerna, Vukovarska se zove jucer sam tam bar proso , koje su to dvije mučke ceste .. taman za razjebat ovjes.
Ma DSG je super , pogotovo jos ovo ak ima funkciju ucenja pa se prilagodava voznji..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 10:48   #118
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Kažes da auto ne vuće prema napred kad si na semaforu?? Možda ak stojiš u brijeg, al ak si na ravnome, moraš držati kočnicu jel auto ipak ide polako prema napred.
Ma da, ali nije to taj osjećaj kao na HD-u, to je kao da ti polako u prvoj puštaš kuplung, ali čim staneš na kočnicu DSG odvoji spojku i nema guranja, ...dok HD gura i dalje, cijeli se auto onako lagano propne, kužiš, ...jbga, ja sam tako navik'o...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 13:20   #119
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ma da, ali nije to taj osjećaj kao na HD-u, to je kao da ti polako u prvoj puštaš kuplung, ali čim staneš na kočnicu DSG odvoji spojku i nema guranja, ...dok HD gura i dalje, cijeli se auto onako lagano propne, kužiš, ...jbga, ja sam tako navik'o...!!!
Ovo što si rekao stoji. DSG mora pazit da ne spali lamele pa ne gura bog zna kako. Od kolege Aisin je zanimljiv - gura da se cjeli auto propinje, i kad pustiš kočnicu ko da si Launch Control uključio
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:21   #120
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovo što si rekao stoji. DSG mora pazit da ne spali lamele pa ne gura bog zna kako. Od kolege Aisin je zanimljiv - gura da se cjeli auto propinje, i kad pustiš kočnicu ko da si Launch Control uključio
Pa dobro, ...nije baš launch control, ...ali pokrene se polako...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.