Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 18:01   #61
Ne mislim da je manjak odvažnosti. Brešan se bavi tematikom koju pozna, nije lako spoznati nešto totalno deseto. A da se krene baviti recimo ciganima rekli bi da kopira Kusturicu. Odabir teme mi je na mjestu. Ali kako je rekao Smoogj, taj senf mu nije trebao.
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:03   #62
Quote:
bigli kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je manjak odvažnosti. Brešan se bavi tematikom koju pozna, nije lako spoznati nešto totalno deseto.
ovaaaj... nije li ovo boldano zapravo definicija "manjka odvažnosti"?
a kad smo na tome, ako je limit spoznaje jednog umjetnika malo selo na otoku u kakvom je i odrastao, onda ovaaaj...?
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:15   #63
Nije kraj i Svjedoci nisu na otoku. Krivo sam se izrazio - Brešan je u intervjuu rekao da mu se otok kao izbor nametnuo zbog teksta. Bilo mu je previše artificijelno da se radnja odvija u gradu.U malim, izoliranim sredinama je sve donkle moguće, pa i svećenik koji buši kondome.
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:18   #64
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
ovaaaj... nije li ovo boldano zapravo definicija "manjka odvažnosti"?
Ne. Kakve veze sa odvažnošću ima baviti se problematikom koja ti nije strana?

Quote:
TurbulentFluid kaže:
a kad smo na tome, ako je limit spoznaje jednog umjetnika malo selo na otoku u kakvom je i odrastao, onda ovaaaj...?
A Šibenik je malo selo na otoku?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:48   #65
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne. Kakve veze sa odvažnošću ima baviti se problematikom koja ti nije strana?
Pa, apsolutno nikakve, exactly my point. Odvažnost nešto što se najčešće očituje kroz istraživanje nepoznatog i okušavanje ruke u novim stvarima.

Brešanov obrazac da kroz prizmu malog otočnog sela i "urnebesnu komediju" koja se pretvara u gorku dramu metaforički diskutira neke kontroverzne teme, ali ne usudivši se u toj "diskusiji" otići dalje od dometa nekog gimnazijalca, već je viđen i potrošen obrazac. Koja je poruka ovog filma? "Nije dobro da se Crkva miješa u spolni i osobni život pojedinaca"? Ili, kako je Brešan to ublažio, "Nije dobro da se pojedinci iz Crkve miješaju u spolni život pojedinaca"? Treba li ikome nešto toliko dubokoumno i još na takav način ispričano? Mogli su, umijesto ovog slabog scenarija, ekranizirati Tajnu krvavog mosta koja je bila daleko odvažnija, osobito u vrijeme kad je napisana; a kostimirana drama u srcu habsburškog Zagreba, recimo, bila bi em lijepi izazov, em lijepa novost u hrvatskoj kinematografiji poslijednjih godina. A razbludnih popova i popovske djece (bez kondoma) na tone, i to kroz britki Zagorkin izričaj.
Ovako, ne mogu se oteti primisli da je Brešan promućurno izračunao kretanje morskih struja i zajahao na val aktualne teme spolnog odgoja koja se valja iza ugla već neko vrijeme, pa snimio prigodni sadržaj koristeći setup koji mu nije stran.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A Šibenik je malo selo na otoku?
Na otoku nije, slažem se, ali malo selo svakako jest. Ne želim vrijeđati, nikako, ali u Hrvatskoj postoje jedva 2-3 urbane sredine, a Šibenik jednostavno nije jedna od njih.
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 08.01.2013. at 22:57.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:04   #66
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ovako, ne mogu se oteti primisli da je Brešan promućurno izračunao kretanje morskih struja i zajahao na val aktualne teme spolnog odgoja koja se valja iza ugla već neko vrijeme, pa snimio prigodni sadržaj koristeći setup koji mu nije stran.
A tek Matišić koji je to izračunao prije više od 10 godina? Možemo se složiti da se Brešanu posrećilo sa situacijom, ali da je on to "izračunao", nema šanse.
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:07   #67
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Pa, apsolutno nikakve, exactly my point. Odvažnost nešto što se najčešće očituje kroz istraživanje nepoznatog i okušavanje ruke u novim stvarima.
Ti brkaš pojmove. To nije odvažnost, nego radoznalost.

Quote:
TurbulentFluid kaže:
Brešanov obrazac da kroz prizmu malog otočnog sela i "urnebesnu komediju" koja se pretvara u gorku dramu metaforički diskutira neke kontroverzne teme, ali ne usudivši se u toj "diskusiji" otići dalje od dometa nekog gimnazijalca, već je viđen i potrošen obrazac.
Brešanov obrazac je u ovom slučaju bio skupiti što više publike. A budući da je razina domaće kino publike upravo na srednjoškolskom, pa i nižem nivou, nije niti imao potrebe razvijati neku dublju diskusiju. Da li je to proračunato? Apsolutno, ali koliko sam upoznat, Brešan se svoje proračunatosti niti ne srami niti je krije.

Quote:
TurbulentFluid kaže:
Mogli su, umijesto ovog slabog scenarija, ekranizirati Tajnu krvavog mosta koja je bila daleko odvažnija, osobito u vrijeme kad je napisana; a kostimirana drama u srcu habsburškog Zagreba, recimo, bila bi em lijepi izazov, em lijepa novost u hrvatskoj kinematografiji poslijednjih godina. A razbludnih popova i popovske djece (bez kondoma) na tone, i to kroz britki Zagorkin izričaj.
Sad ga već blebećeš bezveze. Kostimirana drama u srcu habsburškog Zagreba koštala bi jedno barem pet puta više nego što je koštao ovaj film, a hrvatska kinematografija tih para nema. (Usput, "umjesto" i "posljednjih".)

Quote:
TurbulentFluid kaže:
Na otoku nije, slažem se, ali malo selo svakako jest. Ne želim vrijeđati, nikako, ali u Hrvatskoj postoje jedva 2-3 urbane sredine, a Šibenik jednostavno nije jedna od njih.
Evo, vidiš, ovo se događa kad se čovjek "odvažno" ide baviti nečim o čemu nema blage veze. Šibenik je, mili moj, grad, nikakvo malo selo. Dinamika Šibenika je dinamika grada. Infrastruktura Šibenika je gradska infrastruktura. Nemoj.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:28   #68
Ne vidim kakve veze ima Šibenik sa ovim filmom al bi prosil mlade ljude iz Zagreba da ne pišu bedastoće. Naravno da je Šibenik grad pobogu. Možda bi pomoglo nekima da shvate da je to tak ak bi znali da recimo i tam ima cinestar npr.. Pretpostavljam da Brešan snima fimove na otocima iz razloga kaj je tam fakat lepo i možda jeftinije za snimit film. Imaš mir i svi mještani su sretni i ponosni. Lokacije za Brešanove filmove su meni osobno mrak. Fore na otocima i u gradu su iste. Tko ne razme fore iz Brešanovih filmova taj ih sigurno ne razme zbog slenga i naglaska. Čovjek padne sa drveta dok promatra nekog ?! Kakav je tu naglasak potreban za shvatit ? Ili lagana njemačka rečenica pomješana sa hrvatskim na kraju ? Ili kad pijan čovjek veli da su kondomi za kurac ? Urbano ili neurbano na isto ti dođe. Film il valja il ne valja.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:42   #69
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post



Na otoku nije, slažem se, ali malo selo svakako jest. Ne želim vrijeđati, nikako, ali u Hrvatskoj postoje jedva 2-3 urbane sredine, a Šibenik jednostavno nije jedna od njih.
Šibenik je inače grad i vrlo urbana sredina.Eto samo da malo naučiš neke osnove .
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 01:27   #70
Quote:
Juden kaže: Pogledaj post
Koliko treba proći da se ovaj film pojavi u DVD izdanju? Ili u stvari u bilo kakvom izdanju na internetu..
Niko? Tako mi se gleda film.

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 08:05   #71
Ne,radoznalost je gledanje u nove stvari; ali samo činjenje zahtjeva odvažnost. Koju Brešan nema, jer je snima već godinama jedan isti film. Ma dobro, diskusija je besmislena: za mene je Brešan niškoristi koji lažnim reklamama i praćenjem trendova bere rating. Možda sam u krivu. Možda mi samo ide na urac da mi netko kroz pretežno nezabavno moraliziranje na nivou bauštelca pokušava zasoliti pamet a uspjeva samo ostaviti filing seksa bez orgazma. Ako on smatra da su svi u publici idioti, zašto ne snimi konačno jednu pravu komediju, pa nek se budale bar smiju? Isprazno moraliziranje i šuplja poruka filma gori je propust nego namjerni izostanak istog. Možemo mi teoretizirati do sutra; ali nikakva razina teoretiziranja neće me natjerati da uživam u njegovim filmovima. Što je šteta, jer je on jedini hrv. redatelj koji uspjeva ostvariti pošteni budžet i bio bi gušt otići i pogledati nešto bez tog jbnog senfa.

Što se kostimirane drame tiče; dakako da bi koštala; ali jbg; koštaju i neke druge stvari pa ih svejedno ljudi rade. Zapravo sam spomenula TKM zato da pokažem koliko je kasno za taj njegov "osvrt", koliko mu je sve to passe, osobito u kontekstu njegovog "izvlačenja".

Evo, ja se ispričavam svim Šibenčanima. Na mojim proputovanjima Zagrebom, Bečom, Munchenom, Frankfurtom, Hannoverom, Los Angelesom i San Franciscom, i stavljanjem u paralelu sa zaseocem poput Šibenika u kojem svatko zna što je susjed ručao i u kojem je problem staviti naušnicu kroz nos jer što će reći i gdje se zna tko je digao kredu za dieselice.. u i kojem u Merkator idu oni a u Tommy oni drugi... ja jednostavno nisam stekla dojam te snažne urbanizirane note.

PS.
Zahvaljujem za ispravke gramatike, i unaprijed se ispričavam na mojoj tendenciji da postove na forumu smatram nevrijednima promišljanja o spellingu i gramatici prije klikanja na tipku "Pošalji".
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 09.01.2013. at 08:10.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.01.2013., 10:30   #72
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne,radoznalost je gledanje u nove stvari; ali samo činjenje zahtjeva odvažnost.
Ne, gledanje u nove stvari je gledanje u nove stvari. Interes za nove stvari je radoznalost.

Quote:
TurbulentFluid kaže:
Koju Brešan nema, jer je snima već godinama jedan isti film.
U nijednom svom filmu Brešan još nije tematizirao odnos klera prema svojoj pastvi i uopće stvarnosti koja ga okružuje.


Quote:
Turbulent Fluid kaže:
Ako on smatra da su svi u publici idioti, zašto ne snimi konačno jednu pravu komediju, pa nek se budale bar smiju?
Prema mojim informacijama, smiju se i na ovaj i to jako i to u velikom broju. A ove spike da je komedija isključivo burleska ili parodija su jako passe.


Quote:
TurbulentFluid kaže:
Što je šteta, jer je on jedini hrv. redatelj koji uspjeva ostvariti pošteni budžet i bio bi gušt otići i pogledati nešto bez tog jbnog senfa.
I meni bi bilo draže da se film ne završava tako kako se završava, ali što je, tu je. Ima i autor pravo na neku svoju viziju. Mei je puno draže da takvi filmovi skupljaju publiku, nego "Izgubljeni princ".

Quote:
Što se kostimirane drame tiče; dakako da bi koštala; ali jbg; koštaju i neke druge stvari pa ih svejedno ljudi rade. Zapravo sam spomenula TKM zato da pokažem koliko je kasno za taj njegov "osvrt", koliko mu je sve to passe, osobito u kontekstu njegovog "izvlačenja".
Jedna je stvar passe, a druga univerzalnost teme. To što je Zagorka pisala o nečemu, ne znači da viš nikada nitko ne bi trebao o tome pisati, naročito ako taj isti problem postoji i dobro stoljeće nakon Zagorkinog pisanja.

Quote:
TurbulentFluid kaže:
Na mojim proputovanjima Zagrebom, Bečom, Munchenom, Frankfurtom, Hannoverom, Los Angelesom i San Franciscom, i stavljanjem u paralelu sa zaseocem poput Šibenika u kojem svatko zna što je susjed ručao i u kojem je problem staviti naušnicu kroz nos jer što će reći i gdje se zna tko je digao kredu za dieselice.. u i kojem u Merkator idu oni a u Tommy oni drugi... ja jednostavno nisam stekla dojam te snažne urbanizirane note.
Ako se pitaš zašto si dobila karton za trolanje, dobila si zbog ovoga.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:32   #73
Jadan ti je autor koji uvijek forsira "političke kontroverze" oko svojih filmova.

Još samo: duboko sumnjam u prikazivačke podatke o gledanosti.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 09.01.2013. at 10:39.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:36   #74
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Jadan ti je autor kojem nasušno trebaju "političke kontroverze" oko filma za lovljenje gledatelja.
S druge strane, jadni su ti gledatelji koje samo političke kontroverze i najšabloniziranija zabava mogu odvući u kino.

Quote:
Špranja kaže:
Još: duboko sumnjam u prikazivačke podatke o gledanosti.
Nemaš zašto. Em je brojač kompjuteriziran, em je to njima dobit na koju će morati platiti porez.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:46   #75
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne, gledanje u nove stvari je gledanje u nove stvari. Interes za nove stvari je radoznalost.
Slažem se, ali interes za nove stvari ne sadrži u sebi i ulaženje i rađenje novih stvari. Odvažnost, međutim, da.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
U nijednom svom filmu Brešan još nije tematizirao odnos klera prema svojoj pastvi i uopće stvarnosti koja ga okružuje.
Uistinu ne: ali u svim njegovim filmovima na malom otoku uvijek isto profilirani likovi s promijenjenim imenima počinju neku smiješnu i pomalo apsurdnu inicijativu koja završi krahom i tragičnim preokretom. Uvijek je onaj pametni, mudri, lero... sad, pop ili tito - kao što kaže Balašević, princip je isti, sve su ostalo nijanse...


Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
I meni bi bilo draže da se film ne završava tako kako se završava, ali što je, tu je. Ima i autor pravo na neku svoju viziju. Mei je puno draže da takvi filmovi skupljaju publiku, nego "Izgubljeni princ".
Mene baš briga tko skuplja publiku, ali bi mi bilo draže da su dovoljno kvalitetni da mene osobno... pa, nešto drugo do "razočaraju". Kad smo već na osobnim željama.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Jedna je stvar passe, a druga univerzalnost teme. To što je Zagorka pisala o nečemu, ne znači da viš nikada nitko ne bi trebao o tome pisati, naročito ako taj isti problem postoji i dobro stoljeće nakon Zagorkinog pisanja.
Nisam se dobro izrazila, isprike - nisam htjela ulaziti baš preduboko. Stvar je u tome da je ta tema već dobro obrađena na daleko provokativnijoj i dubljoj razini, i daljnje zalaženje u istu zahtjeva daleko više pa - odvažnosti, a da bi bilo relevantno i uopće vrijedno činjenja. Ako ćeš 100 godina uručivanja snažnih provokacija uručiti jednu mlaku i daleko nježniju primjedbu s jednom blago rečeno infantilnom porukom, što se uopće trudiš? I onda još u intervjuima ublažavaš cijelu stvar.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ako se pitaš zašto si dobila karton za trolanje, dobila si zbog ovoga.
Ne pitam se, modovi mogu raditi šta hoće (bar što se mene tiče). Možda i jest trolanje. Karton ne mijenja definiciju urbane sredine (u psihosocijalnom smislu), no debati o navedenom doista nije mjesto na ovoj temi.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:03   #76
Šibenik je grad s preko 46 000 ljudi. A ta smiješna usporedba Zg i Los Angelesa??? Brešan je snimio hit. Točka. Meni bi od te glupe rasprave o tome što je grad, što nije, bilo zanimljivije čuti zašto Brešan ima pravo na ovoliku reklamu, a većina drugih filmova nema. Zašto takvu šansu nisu dobili Šuma, 72 dana i ostali? Jel u pitanju samo materijal pa su kod Brešana prepoznali, kod ostalih nisu? (ako mod misli da je ovo prikladnije za Lamentacije, nek slobodno prebaci)
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:10   #77
Quote:
bigli kaže: Pogledaj post
Šibenik je grad s preko 46 000 ljudi. A ta smiješna usporedba Zg i Los Angelesa??? Brešan je snimio hit. Točka. Meni bi od te glupe rasprave o tome što je grad, što nije, bilo zanimljivije čuti zašto Brešan ima pravo na ovoliku reklamu, a većina drugih filmova nema. Zašto takvu šansu nisu dobili Šuma, 72 dana i ostali? Jel u pitanju samo materijal pa su kod Brešana prepoznali, kod ostalih nisu? (ako mod misli da je ovo prikladnije za Lamentacije, nek slobodno prebaci)
I ja se iskreno nadam da smo završili sa igranjem grad, selo , država. Uglavnom kaj ti tu ima bit čudnoga sveze reklamiranja. Pa pogledaj listu najgledanijih filmskih ostvarenja i sve je kristalno jasno. Normalno je da njegov film ima masnu reklamu. Zaslužil ju je svojim prethodnim radom. Za ovaj film je njegov marketinški tim odradil odličan posel. Čak su i moji roditelji s oduševljenjem tražili da ih vodim u kino. Nasreću nakon kaj sam odlgedal film sam zaključil da to nije za njih. Uglavnom zaista je po meni prilika bila za još većom gledanošću. No kolko čitam ide to jako dobro i ovak. Još se nadam da bum gledal jednu pravu komediju sa komičnim krajem. Brešan to ima u sebi sam kad bi odlučil bit malo manje pametan.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:11   #78
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
S druge strane, jadni su ti gledatelji koje samo političke kontroverze i najšabloniziranija zabava mogu odvući u kino.
I to, al to nije moj problem. "Moj problem" je režiser koji za "moj novac" snima (već godinama) isključivo obične političke pamflete koje, doduše, relativno vješto - nekad više, nekad manje uspješno - obavija humorom. (Kad kažem relativno vješto, mislim na relativno vješto podilaženje gledateljskoj sklonosti ka prizemnom humoru. Kao i relativno vješto prepoznavanje te istine.

Kad smo već kod vještina, svakako je znatna vještina potrebna i za prepoznavanje toga da ima zainteresiranih i spremnih platiti onome tko je sposoban neke "teze" publici plasirati na tako "vješt način".)

Quote:
Nemaš zašto.... em je to njima dobit na koju će morati platiti porez.
Imam zašto. Upravo zbog onog što si napisao gore: zbog publike kakvu imamo - koju jedino kontroverze i fama o "ogromnoj gledanosti" može odvuć u kino. Nemoj reć da prikazivači nemaju interes podgrijavat tu famu, ako treba i nabildat brojke. (Sasvim sam sigurna da bi svaka financijska analiza pokazala da se više isplati lažnim brojkama o gledanosti još dodatno "stimulirat" publiku i podić gledanost/povećat broj prodanih ulaznica, nego što će zbog te laži platit poreza...)

Quote:
Em je brojač kompjuteriziran...
Mogu biti sto puta komjutorizirani, ali previše sam se toga u životu nagledala da bih naivno vjerovala kako je "zbog kompjutora" nemoguće da se medijima plasiraju frizirani podatci... (i još te podatke medijima dostavljaju upravo oni koji imaju sasvim određen i jasan interes u pogledu utjecaja koji bi ti podatci tako objavljeni u medijima trebali polučiti).
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 09.01.2013. at 11:38.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:21   #79
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
I to, al to nije moj problem. "Moj problem" je režiser koji za "moj novac" snima (već godinama) isključivo političke pamflete.
Ali tu isto nije problem redatelj, nego sistem koji odabire takve scenarije za financiranje.

Quote:
Špranja kaže:
Imam zašto. Upravo zbog onog što si napisao gore: zbog publike kakvu imamo - koju jedino kontroverze i fama o "ogromnoj gledanosti" može odvuć u kino. Nemoj reć da prikazivači nemaju interes podgrijavat tu famu, ako treba i nabildat brojke. (Sasvim sam sigurna da bi svaka financijska analiza pokazala da se više isplati lažnim brojkama o gledanosti još dodatno "stimulirat" publiku i podić gledanost/povećat broj prodanih ulaznica, nego što će zbog te laži platit poreza...)
Ma, znam, ali to ti sad već ide u domenu conspiracy theories. Kažem ti, postoji kompjuterski brojač prodanih karata. Da, on se također isto može frizirati, ali koji bi te dokaz u ovom slučaju uvjerio da su kina zbilja puna?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:47   #80
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
I ja se iskreno nadam da smo završili sa igranjem grad, selo , država. Uglavnom kaj ti tu ima bit čudnoga sveze reklamiranja. Pa pogledaj listu najgledanijih filmskih ostvarenja i sve je kristalno jasno. Normalno je da njegov film ima masnu reklamu. Zaslužil ju je svojim prethodnim radom.
Njegov prvi film je imao reklamu puno, puno veću od bilo čijeg prvog filma. Tko kaže da 72 dana ne bi napravila nešto da su imala takvu reklamu? Što je pogrešno u tome da me interesira zašto je on dobio blockbuster kampanju kakvu ostali ne mogu ni sanjati?
Što se tiče teorije urote - odi do Cinestara pa vidi. Ja ti kažem da ćeš naći veliku gužvu. Marketing je čudo.
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.