Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2014., 12:12   #1
45. gastronomski natječaj - Proljetna zelenjava - Komentari

Ovdje komentiramo svoja jela!
Gipsyqueen is offline  
Old 21.03.2014., 17:47   #2
Svaka Vam čast moderatori. Da ste pokušali smisliti gore izmjene, teško da bi ste uspjeli. Dozvoliti glasati nekom tko u godinu dana nije sposoban napisati 100 postova je nonsens. Kako o mom jelu može suditi netko koga gastronomija uopće ne zanima ? Sada će o našim jelima suditi ljudi koji slučajno zalutaju na neke čudne topice da bi nas uvjeravali da se dobro i zdravo hrane s 600 kn mjesečno, oni koji nas uvjeravaju da temeljce kuhaju snobovi i budale i kulinaričarke koje se ovdje zalutaju pohvaliti svojim kolačem od kupovnih keksi i instant pudinga.

Glavno da niste dopustili da pojedinac stavi više od jednog jela. Povijest ovog pdf-a govori nam da je to opasno.

Pellaprat is offline  
Old 21.03.2014., 18:04   #3
Kakve god da su se izmjene napravile, nezadovoljnih bi uvijek bilo, toga smo bili svjesni od početka. Vidjet ćemo kako će ići s ovim pravilima, a dovoljno smo fleksibilni da od svojih ideja odustanemo ako uvidimo da donose pogoršanje.

Nije nam u interesu imati više jela s istim malim brojem sudionika, nego nam je u interesu imati više sudionika. Samim time i nismo vidjeli smisla u većem broju radova s kojima bi se forumaši natjecali.

Svi ovi nabrojani kao nepozvani suditi o nečijem jelu također mogu ulaziti u skupinu kojoj se nekada dopuštalo glasovanje s obzirom na uvjete (broj postova ili sudjelovanje u natječaju). Kao što ima i forumaša koji na Gastronomiji ne pišu, osim možda povremeno, ali redovito čitaju i prate ono što se na ovom pdf-u piše te tu nalaze inspiraciju, a njihov broj postova ne znači da ne znaju ništa o kulinarstvu, niti da ih ono ne zanima. Ne vidimo razloga da im se ne bi dopustila mogućnost glasovanja.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 21.03.2014., 18:37   #4
Ne razumijem zašto je interes više sudionika a ne više jela? Sudi se kuhare ili recepte? Meni ne bi bilo teško izabrati između 20 recepata a boli me đon tko je kuhar. Možda je trebalo dozvoliti recepte bez potpisa jer je izgleda to kamen smutnje. U tom slučaju, glasa se za jelo - ili sam pogriješila, nije to smisao natječaja?
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Old 21.03.2014., 18:45   #5
samo da potpisem b'elanu i pellea, ne kuzim stvarno u cemu je problem za vise jela.
Meni bi bilo drago da kuha 100 ljudi po natjecaju, al skoro mi je isto kao da ima 100 recepata

Sto se glasanja tice, mislim da bi bilo okej da bar nesto napise na gastru prije glasanja da ne bi otisli u vrhnje za kuhanje,... al ok
Tavanka is offline  
Old 21.03.2014., 18:52   #6
Pa komentirali ste svi konstantnu slabu zainteresiranost. Po čemu je 15 radova od dva autora veća zainteresiranost nego dva rada od dva autora? Na koji način je to promjena po broju sudjelovanja forumaša, a to i jest problem koji se primarno spominjao (mali broj sudionika) i zbog kojeg je naposljetku i započeta rasprava o nekim izmjenama u vezi natječaja, kako bi više ljudi moglo sudjelovati (pa je tako sada dano više vikenda da se vikendi ne troše na glasovanje, primjerice).
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 21.03.2014., 19:12   #7
Meni nema smisla keljiti slike bez imena kad se ionako po fotkama kuži koje je čije jelo. Dosta nas ovdje kuha i kelji fotke godinama i puno nas ima specifičan stil fotkanja/kuhanja/aranžiranja pa npr. odmah prepoznam koje je jelo od Pellea, Cats, Dlapek, Patke, špica, ifigenije, Tavanke, itd...

Ovo pravilo da glasaju svi mi isto nije baš najidealnije.
Gipsyqueen is offline  
Old 21.03.2014., 19:17   #8
Hajoooj! Prvo jelo!

Xavi, super je kombinacija s medvjeđim lukom.
Gipsyqueen is offline  
Old 21.03.2014., 19:25   #9
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Meni nema smisla keljiti slike bez imena kad se ionako po fotkama kuži koje je čije jelo. Dosta nas ovdje kuha i kelji fotke godinama i puno nas ima specifičan stil fotkanja/kuhanja/aranžiranja pa npr. odmah prepoznam koje je jelo od Pellea, Cats, Dlapek, Patke, špica, ifigenije, Tavanke, itd... ::
Ja ne stavljam slike jela ( nakon 8 sati ili više kuhanja na poslu da još doma slikam dok kuham, a previše mi je to ) tako da mi je svejedno tko će za koga glasati ali sam primjetio da u glasanju postoje određeni klanovi , da uvijek glasaju jedni za druge tako da bi moj prijedlog bio da glasanje bude anonimno , da se ne vidi tko za koga je glasao
ivica1983 is offline  
Old 21.03.2014., 19:51   #10
prvo, xavi bravo, super pita, baš pravo proljetno jelo, bez kompliciranja i brzo i ukusno

drugo, ne znam kako povećati interes, ako se nekome ne da onda mu se ne da i sumnjam da bu se sad naglo dalo ljudima sudjelovati pa makar i pajdaši s drugih pdf-ova glasali za njih
i mislim da bi odluka a natjecanju jela a ne forumaša bila ok, dakle ako se nekome stavlja u natječaj 100 jela neka stavi

treće, da glasaju svi nije baš najpravednije baš zbog pajdaša koje neki imaju na drugim pdf-ovima a neki drugi ne
a opet ima i na gastru ljudi koji su natukli daleko više postova od 100 u godinu dana pa ne glasaju tak da glasa tko hoće ali nekak mi je nekakvo ograničenje pravednije

četvrto, ovo o klanovima je
dajte se maknite od klanovskih priča, godinama jedno te isto i stalno ispočetka
ja (a i neki drugi) sam glasala i za jela (jela ne osobu jel') forumaša koje bi u rl nabila nogicom najrađe a nisam glasala za "svoj" jelte "klan"
ono, nebumo se vređali

peto, davno je bila ideja da forumaši sva jela pošalju moderatorima koji onda tu zbirku bez imena forumaša modovi postaju zadnji dan i stave anketu
kak reće đipsa znamo već svačiji stil a bome i kuhinjski inventar uključivo krpice i daske, a i nemreš falit pellea čak i ak si čorav ko šišmiš
polly is offline  
Old 21.03.2014., 20:05   #11
Potpis.
Gipsyqueen is offline  
Old 21.03.2014., 20:08   #12
Quote:
polly kaže: Pogledaj post

četvrto, ovo o klanovima je
dajte se maknite od klanovskih priča, godinama jedno te isto i stalno ispočetka
ja (a i neki drugi) sam glasala i za jela (jela ne osobu jel') forumaša koje bi u rl nabila nogicom najrađe a nisam glasala za "svoj" jelte "klan"
vidim da sam ti dignuo tlak. naj se nervirati bez veze.
samo sam napisao kaj sam primjetio
A priznaj da bi ono da se vidi za koga je tko glasao mogli ukinuti. Mislim kaj mene briga za koga si ti glasala ili tebe za koga sam ja ili forumaša koji je stavio jelo tko je za njega glasao
ivica1983 is offline  
Old 21.03.2014., 20:25   #13
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ja (a i neki drugi) sam glasala i za jela (jela ne osobu jel') forumaša koje bi u rl nabila nogicom najrađe
Znala sam ja da tvoj glas nije bio slučajan

Što se tiče glasanja, ja sam tu za demokraciju - svi imaju pravo pisati na forumu i neka i svi imaju pravo glasa. Mnogi se još sjećamo što je prethodilo uvođenju tog pravila i nadam se da se slične "šale" neće ponavljati. Moje jelo koje sam sama stavila na forum ima pravo ocjenjivati ama baš svatko tko ima minutu vremena - na internetu, pogotovo ovakvom besplatnom mediju, nema svetih krava.

Na natječajima se pojavljujemo ljudi s različitim interesima - nekome je kuhanje usputna zabava, nekome jedina strast, nekome posao a nekome opet način da nekako izbjegne smrt od gladi (ovdje prije svega mislim na babunovicha ). Već sama ideja natjecanja je za prosječnog forumaša izazov, jer treba stvar dokumentirati, pobrinuti se da izgleda kako-tako prezentabilno, servirati, napisati. Divim se onima koji to sve znaju napraviti na visokom nivou. Ja ne znam, ali me opet veseli sudjelovati, pa makar se svi skupa sa mnom smijali nečemu što sam fulala ili mi nije uspjelo. Pa šta

Samo još da kažem da mi se sviđa Donatin prijedlog o forumskim zbirkama recepata, mislim da je dobra ideja i da bi mogli probati da vidimo bi li nam išlo

Xavi
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 21.03.2014., 20:33   #14
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Pa komentirali ste svi konstantnu slabu zainteresiranost. Po čemu je 15 radova od dva autora veća zainteresiranost nego dva rada od dva autora? Na koji način je to promjena po broju sudjelovanja forumaša, ...
A kako će broj mogućih glasova podići zainteresiranost

A što se boldanog tiče, na koji je način to što svi smiju glasovati potencijalno mijenja eventualni broj broj forumaša koji će sudjelovati? Restrikcije oko toga tko smije sudjelovati nisu nikad postojale.

Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
vidim da sam ti dignuo tlak. naj se nervirati bez veze.
samo sam napisao kaj sam primjetio
A priznaj da bi ono da se vidi za koga je tko glasao mogli ukinuti. Mislim kaj mene briga za koga si ti glasala ili tebe za koga sam ja ili forumaša koji je stavio jelo tko je za njega glasao
To očito tebe ipak brine, mene recimo ne niti sam svoj glas ikad uputila u odnosu na stanje glasova ili na to kako je moj klan glasovao.


Što se tiče natječaja, da - zainteresiranost je očito pala, no osobno mislim da je to posljedica toga što je jedno vrijeme aktivnost na pdf.u općenito bila mizerna, unatoč tome što neki forumaši jako aktivno rade na kvaliteti postova i ohrabrivanju drugih da postaju, pišu, slikaju... što se ne bi moglo reći za moderatore (izuzev Lega koji tu i tamo napiše pokoji redak i posta koju fotku...).

Meni se iskreno čini da natječaji idu na živce upravo moderatorima jer im se ne da voditi brigu oko toga i ajd sad uvali u pravila da svi mogu glasati jer im je to onda manje posla (oko pregledavanja tko ima pravo na glas i čiji je glas važeći).

Također, prema komentarima na Slikama i Kolačima se da zaključiti da mnogi noviji gastroforumaši nisu ni upućeni da natječaj postoji i kako funkcionira - i tu su opet po meni zakazali moderatori koji apsolutno ničim ne potaknu novopridošlicu da se priključi natječaju, da postavi koji recept više i slično.

Uglavno, u idealnom forumskom svijetu glasovanje svih ne bi bio problem, ali svi znamo kako je to završilo već jednom ovdje (apropo odustajanja od loših ideja). No mislim da se prije promjene u glasovima trebalo promijeniti nešto oko potencijalnog broja sudionika.

Meni se čak sviđa Donatin prijedlog sa zbirkom recepata u pdf.u, ali i to je opet dodatni posao : pih:
O tome koliko bi taj pdf kolao mejlovima i koliko bi novih klikova na forum doveo ne treba pisati jer je to valjda manje bitno nadležnima.

bravo za trud


Xavi
obožavam takve stvari!
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Old 21.03.2014., 21:08   #15
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
vidim da sam ti dignuo tlak. naj se nervirati bez veze.
samo sam napisao kaj sam primjetio
A priznaj da bi ono da se vidi za koga je tko glasao mogli ukinuti. Mislim kaj mene briga za koga si ti glasala ili tebe za koga sam ja ili forumaša koji je stavio jelo tko je za njega glasao
joj, micek, nemreš ti meni dignut tlak
to ti ja kažem ko učiteljica pučkoškolcu
vidljivi glasovi baš i jesu zbog tih klanskih priča tak da se vidi da mali jurica uvijek glasa za baričine zbrčke očito ne zbog klope


Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Znala sam ja da tvoj glas nije bio slučajan
...
moj glas nikad nije slučajan

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
....Samo još da kažem da mi se sviđa Donatin prijedlog o forumskim zbirkama recepata, mislim da je dobra ideja i da bi mogli probati da vidimo bi li nam išlo
....
a je ali to treba napraviti i onda je pitanje tko će
davnih godina je njasa izvukla recepte pa je to eqvi držao na stranici i mogao je svatko skinut
onda sam ja imala neke godine pokušaj ali i tad kad je bilo manje recepata je to bio prevelik posao da bi se time zabavljala uz stvarni život
ako ima dobrovoljac nek krene ali nebi bilo fer to nikome natovariti
polly is offline  
Old 21.03.2014., 21:55   #16
Prvo, cestitke Djipsi
Drugo, super je krenulamtema, čestitke i na odabiru iste, Xavi i Tavanka, odlična jela!
Treće, potpisujem Pelleta.
Četvrto, mislim da nije problem u natječajima kao takvim, već u čitavom podforumu, koji je postao takav kakav je, pa me slab odaziv na natječaje uopće ne iznenadjuje, govorim u svoje ime prvenstveno, volim sudjelovati na natječajima, ali atmosfera na čitavom podforumu me maknula od svega, pa tako i od natječaja koje obožavam.
Peto, imate sreće pa nemam šest
sophiella is offline  
Old 21.03.2014., 21:58   #17
kak nemaš šest?
sedmo, kaj pak sad ne valja s atmosferom?
polly is offline  
Old 21.03.2014., 22:44   #18
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
A kako će broj mogućih glasova podići zainteresiranost
Kako se moj komentar koji si kvotala ikako odnosi na ovo što me pitaš? Prijedlog za to da se svima omogući glasanje je dan na temi gdje su svi mogli iznijeti svoje ideje (tako i ti) i smatrali smo da je on u redu i da bi to mogli izmijeniti jer mislimo da svatko tko je član foruma ima pravo glasati.
Ali ako razmišljamo o tome može li to nekome tko samo lurka i ne usuđuje se odmah sudjelovati, a zbog lurkanja mu se glas ne uvažava, biti neki međukorak koji bi ga ohrabrio do sudjelovanja - vjerojatno može. Svašta može, ali i ne mora nekoga potaknuti, no ovo niti nije imalo veze s time kao što sam koju rečenicu prije objasnila.

Quote:
Meni se iskreno čini ...
I meni se iskreno čini da ti se čini.

No ostavimo impresije po strani.
Brojanje glasova je minimalni utrošak vremena, barem meni.

Kritika za (ne)sudjelovanje je opravdana, ali u svoje ime mogu reći da nemam namjeru opravdavati svoj izostanak jer se nikoga ne tiču moje trenutne životne okolnosti. Kada sam nekad bila u mogućnosti odvajati vrijeme na taj dio forumskog života, to sam i činila. Točnije - da mogu sudjelovati to bih i dalje činila.

Quote:
Uglavno, u idealnom forumskom svijetu glasovanje svih ne bi bio problem, ali svi znamo kako je to završilo već jednom ovdje (apropo odustajanja od loših ideja).
Nije nam to problem ako se dogodi. Navela sam da nam je u redu odustati od ideje za koju vidimo da je loša.
Nekako se nadamo da se nešto možda ipak promijenilo tijekom vremena i da smo svi zajedno nadrasli neke događaje u prošlosti koji pobuđuju ovakve komentare te da se može biti neopterećen u vezi natječaja koji bi trebali biti prije svega zabava. Ako smo zbog toga klasa optimist, neka smo.

Quote:
Meni se čak sviđa Donatin prijedlog sa zbirkom recepata u pdf.u, ali i to je opet dodatni posao : pih:
Ja bih te zaista zamolila da ne budeš bezobrazna.



Da zaključim ovu raspravu sa svoje strane - sve što je promijenjeno može se opet promijeniti ako zaista neće funkcionirati i pokaže se izuzetno lošim potezom. Ne vidim tu nikakav problem ako se dogodi. Isto kao što se nove ideje mogu prihvatiti (jer nitko nije rekao da je ovo konačno niti da je ovo sve što će biti usvojeno od predloženog) ili nešto što sada postoji potpuno ukinuti.


I pohvala za one koji su u ovako kratkom vremenu od postavljanja natječaja već dali svoj obol temi.

Cure, bravo!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 21.03.2014., 22:54   #19
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Nije nam u interesu imati više jela s istim malim brojem sudionika, nego nam je u interesu imati više sudionika. Samim time i nismo vidjeli smisla u većem broju radova s kojima bi se forumaši natjecali.
Slažem se da je prvenstveni cilj imati više sudionika, no nije ni veći broj radova na odmet. No, kako će to moja eventualna tri jela spriječiti forumaša Mr yx da stavi svoje jedno ? Ako ga je natječaj zainteresirao staviti će svoj uradak bez obzira da li sam ja stavio jedan ili tri. Veći broj jela od istog natjecatelja možda ne mogu natječaju vratiti nekdašnji interes, ali sigurno ne mogu smanjiti sadašnji.

Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Svi ovi nabrojani kao nepozvani suditi o nečijem jelu također mogu ulaziti u skupinu kojoj se nekada dopuštalo glasovanje s obzirom na uvjete (broj postova ili sudjelovanje u natječaju)
Baš je sudjelovanje u natječaju ili broj postova za pravo glasa činilo kakvu-takvu selekciju između onih koji imaju bar nekakav interes za naš pdf od onih koji svrate iz dosade ili onih koji će sada svratiti presuditi pobjednika u pet do dvanaest jer ih je to zamolio frend čija ljubavnica ima rad na natječaju.

Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Kao što ima i forumaša koji na Gastronomiji ne pišu, osim možda povremeno, ali redovito čitaju i prate ono što se na ovom pdf-u piše te tu nalaze inspiraciju, a njihov broj postova ne znači da ne znaju ništa o kulinarstvu, niti da ih ono ne zanima.
Takvih, koji su poznavaoci gastronomije, samo čitaju i nikada ne pišu, broj je zanemariv. Uostalom, ako im je stalo da mogu glasati, neka počnu i nešto pisati. Pa napisati svakih 5 dana što si danas skuhao i nije neki napor.

Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Ne vidimo razloga da im se ne bi dopustila mogućnost glasovanja.
Omogućavanjem glasanja toj maloj skupini znalaca koji samo čitaju a ne pišu, šteta je da ne vidite kome ćete sve omogućiti da se glasanjem sprda i zabavlja na naš račun i kakve se sve igrice iz ovoga mogu razviti.
Pellaprat is offline  
Old 21.03.2014., 23:10   #20
Xavi i Sophi, danas bih se pretvorio u medvjeđi luk i predao u vaše ručice.

Tavanče, divan rižoto ! Nije moguće da još imaš lanjskog pesta od motara, a ja se spremam poći brati novi ?
Pellaprat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.