Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2006., 13:05   #41
CARnet ili ima neka jeftinija tarifa kod vip-a koja uključuje manje od 512 MB mjesečno.Kod CARnet-a je izgleda problem što se ne može koristit vip fastnet program za sažimanje podataka dok surfaš tako da mi sad taj CARnet nije baš neka opcija.

Ja bi ti preporučio ovo http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=173...product=268077 i ipak tarifu Mobile Broadband,to te košta 191 kn mjesečno i ne boli te glava,imaš sasvim dovoljno MB pa čak i viška.Ponesi osobnu i jednu kunu i napravi ugovor,mislim da je sad neka akcija 3 mjeseca bez ikakve pretplate.

Detalji o tarifi na http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=3979742&idnews=260212
zivot_u_zivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 01:28   #42
Nudim prijenos ugovora za mobile carnet

Ovakve stvari na Male Oglase molim
Mod

Zadnje uređivanje MEP : 29.07.2008. at 17:25. Reason: Mod edit
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 10:53   #43
Evo, budući da sam otvorila temu dok još nisam imala VMC karticu red je i da sad nešto kažem nakon godinu dana korištenja iste.

VMC je sranje.

Uzela sam ga samo zato što sam mislila da će mi kao podstanarki bit' praktičnije, ali na jesen namjeravam preći na Iskon. Na VMC imam paket od 1GB i u gradovima je veza solidna (UMTS/HSDPA), iako se opet ne može mjeriti s ADSL-om, ali na otocima i u manjim mjestima - katastrofa (čitaj: GPRS). Još da napomenem da paket od 1GB (po cijeni od 170kn za Carnet korisnike) nijednom iole aktivnijem surferu nije dovoljan - ja ga potrošim u 10-15 dana s tim da ne idem na YouTube i slične stranice, već čisto surfanje.

Uglavnom, radujem se trenutku kad ću raskinuti ugovor jer ovo je preskup sport, a dobiješ k* od ovce.

Još da napomenem da im tehnička podrška pojma nema i rješenje za svaki problem im je reinstalacija softvera .
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 12:55   #44
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Evo, budući da sam otvorila temu dok još nisam imala VMC karticu red je i da sad nešto kažem nakon godinu dana korištenja iste.

VMC je sranje.

Uzela sam ga samo zato što sam mislila da će mi kao podstanarki bit' praktičnije, ali na jesen namjeravam preći na Iskon. Na VMC imam paket od 1GB i u gradovima je veza solidna (UMTS/HSDPA), iako se opet ne može mjeriti s ADSL-om, ali na otocima i u manjim mjestima - katastrofa (čitaj: GPRS). Još da napomenem da paket od 1GB (po cijeni od 170kn za Carnet korisnike) nijednom iole aktivnijem surferu nije dovoljan - ja ga potrošim u 10-15 dana s tim da ne idem na YouTube i slične stranice, već čisto surfanje.

Uglavnom, radujem se trenutku kad ću raskinuti ugovor jer ovo je preskup sport, a dobiješ k* od ovce.

Još da napomenem da im tehnička podrška pojma nema i rješenje za svaki problem im je reinstalacija softvera .
Slžem se u vezi signala za manje sredine, u vecim gradovima mi je ok UMTS/HSDPA. I ja sam ga uzel radi podstanarstva ali su se neke stvari promijenile pa mi više netreba...

Na kojem to cjeniku košta 1 GB za Carnet korisnike 170kn? Ja imam 1GB i redovna cijena je 191kn, a za Carnet plaćam 50% jeftinije, znači 95,50kn+12,50kn naknada za korištenje radijske frekvencije=108kn.

Na koji princip mislis prijevremeno raskinuti ugovor a da ne platis preostale mjesečne iznose?
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:39   #45
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Evo, budući da sam otvorila temu dok još nisam imala VMC karticu red je i da sad nešto kažem nakon godinu dana korištenja iste.

VMC je sranje.

Uzela sam ga samo zato što sam mislila da će mi kao podstanarki bit' praktičnije, ali na jesen namjeravam preći na Iskon. Na VMC imam paket od 1GB i u gradovima je veza solidna (UMTS/HSDPA), iako se opet ne može mjeriti s ADSL-om, ali na otocima i u manjim mjestima - katastrofa (čitaj: GPRS). Još da napomenem da paket od 1GB (po cijeni od 170kn za Carnet korisnike) nijednom iole aktivnijem surferu nije dovoljan - ja ga potrošim u 10-15 dana s tim da ne idem na YouTube i slične stranice, već čisto surfanje.

Uglavnom, radujem se trenutku kad ću raskinuti ugovor jer ovo je preskup sport, a dobiješ k* od ovce.

Još da napomenem da im tehnička podrška pojma nema i rješenje za svaki problem im je reinstalacija softvera .
Hmmm...na koju foru plaćaš 1GB 170 Kn ???
kada je 10GB = 195 Kn
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8722797&idnews=327833
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 10:43   #46
Quote:
najpametniji kaže: Pogledaj post
Na kojem to cjeniku košta 1 GB za Carnet korisnike 170kn?
Sorry, moja greška - budući da mi mama plaća račune, ne znam točno koliko dođu! Charming, huh?

Quote:
najpametniji kaže: Pogledaj post
Na koji princip mislis prijevremeno raskinuti ugovor a da ne platis preostale mjesečne iznose?

Što ne traje ugovor godinu dana?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 20:21   #47
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Što ne traje ugovor godinu dana?
Neznam baš, ja sam moral potpisati na 24 mjeseca, sumnjam da ima na kraći rok...
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 19:10   #48
Kakav modem treba za ovu opciju?
Mislila sam uzeti 3 GB za 150kn, ali treba i nekakav modem.
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 13:40   #49
Provjera prometa kod Vodafone Mobile Connecta?

Tražim, ali ne dobivam nikakve suvisle rezultate.
Da li je moguće provjeriti stanje potrošnje računa na internetu? Već 2x zovem službu za korisnike, vele oni mene da idem na njihovu stranicu i da tamo nađem. A ja sam ili mutav ili zbilja ne postoji mjesto na njihovoj stranici di je moguće provjeriti račun
Da li postoji razlika za CARNet korisnike? Jer imam ono 50% popusta pa se ne spajam na Vip nego na CARNet...
Onaj njihov program s kojim se spajam mi nije neko pouzdano mjerilo jer mi se često dogodi da zašteka i onda ne zabilježi trenutan promet, a sad me malo hvata paranoja da ne prekoračim mjesečni paket pa da dobijem astronomski račun...
Boomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 15:16   #50
nisam za to dosad cuo....u svakom slucaju cu se raspitat i hvala na informaciji
zigy7759 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:29   #51
da,ni ja nisam našao....i na mobile.carnet.hr sam gledao,ali ništa........ako netko zna,neka javi
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 01:58   #52
Quote:
Boomer kaže: Pogledaj post
Tražim, ali ne dobivam nikakve suvisle rezultate.
Da li je moguće provjeriti stanje potrošnje računa na internetu? Već 2x zovem službu za korisnike, vele oni mene da idem na njihovu stranicu i da tamo nađem. A ja sam ili mutav ili zbilja ne postoji mjesto na njihovoj stranici di je moguće provjeriti račun
Da li postoji razlika za CARNet korisnike? Jer imam ono 50% popusta pa se ne spajam na Vip nego na CARNet...
Onaj njihov program s kojim se spajam mi nije neko pouzdano mjerilo jer mi se često dogodi da zašteka i onda ne zabilježi trenutan promet, a sad me malo hvata paranoja da ne prekoračim mjesečni paket pa da dobijem astronomski račun...
imas na mobile.carnet.hr al je nepouzadno, najsigurnije ti je szk nazvat pa da ti oni tocno vele kolko si potrosio....
ja sam mislio da je mobile.carnet.hr pouzdan u "mjerenju" al nakon sto sam se opekao shvatia sam da nije
__________________
Retaj
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 09:23   #53
Quote:
Boomer kaže: Pogledaj post
Tražim, ali ne dobivam nikakve suvisle rezultate.
Da li je moguće provjeriti stanje potrošnje računa na internetu? Već 2x zovem službu za korisnike, vele oni mene da idem na njihovu stranicu i da tamo nađem. A ja sam ili mutav ili zbilja ne postoji mjesto na njihovoj stranici di je moguće provjeriti račun
Da li postoji razlika za CARNet korisnike? Jer imam ono 50% popusta pa se ne spajam na Vip nego na CARNet...
Onaj njihov program s kojim se spajam mi nije neko pouzdano mjerilo jer mi se često dogodi da zašteka i onda ne zabilježi trenutan promet, a sad me malo hvata paranoja da ne prekoračim mjesečni paket pa da dobijem astronomski račun...
Moguce je. Ovdje se ulogiras i pise ti koliko ti je MB preostalo nepotroseno (0dnosno pisu besplatni MB)
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:03   #54
Hvala

Jučer, nakon valjda 4 poziva službi za korisnike, NAPOKON se nađe neko pametan ko me prespoji službi za nemampojmakaj, i čovjek mi lijepo objasni od kad mi počinje obračunsko razdoblje (ispada da je meni tek od polovice mjeseca, ne od 1., jer važan je dan početka korištenja usluge...) i način na koji mogu online provjeriti upotrebu, i veli mi trenutnu cifru potrošnje
Do sad mi VIP služba za korisnike nikad nije išla na živce, možda je ovo zadnje samo bila greška u kumunikaciji
Boomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 15:45   #55
Arrow kontrola troskova i ostale zavrzlame

e, ovak’. kad otvorim vodafone mobile connect lite na svom kompu, pokaze mi odredjeni broj megabajta koje sam potrosila. kad pocnem surfat’ (uz isti apn kao i na prvom kompu) na drugom kompu, pocinje mi racunat’ megabajte od nule. dakle, moram zbrajat’. zbrojim: xxx megabajta. onda posaljem sms za trenutnu potrosnju (tpo na 777) i posalje mi neki drugi iznos. bed je to sto im je zadnje mjerenje bilo, recimo, jucer navecer, ja sam u medjuvremenu surfala podosta i nabila jos prometa, i pogledala si na sucelju te svoje zbrojene megabajte, a ovi mi za jucer navecer posalju cifru vecu nego sto mi je ova danasnja koju sam si sama zbrojila i koja mi pise na sucelju. mislim, wtf, ispada da sam potrosila preko 50 megabajta vise nego sto sam mislila. e onda se ulogiram (i to jedva jer stalno nesta steka, ili ne radi server, ili mi kaze no crm member...) na mojvip da tamo vidim preostale megabajte i tu naidjem na sasvim deseti iznos. mislim, razlike su prevelike i ne mogu to vise pratit’. ne znam...

sto je najmjerodavnije? vodafone mobile connect lite, slati sms na 777 ili ulogirati se na mojvip?

nadalje, na ugovoru mi je kvacicom oznacen ne samo tarifni model koji sam odabrala, vec i opcija 1GB+. zanima me je li to njihova greska (s obzirom na to da uopce nisam trazila tu opciju) ili se to tako inace radi? moram li posebno aktivirati tu opciju? ukoliko je aktivirana, da li mi zaracuna cijenu tog 1GB+ cak i ako sam presla samo nekoliko megabajta iznad svog tarifnog modela, ili...? nije mi to bas jasno.

sto se korisnickog racuna na carnetu tice, desi li se da ti ukinu korisnicki racun ili isti ostaje? naime, studiram jos uvijek, ali bez studentskih prava. u vipu nemaju pojma, u carnetu kazu da pitam administratora koji je za to zaduzen na mom faksu, a administrator kaze da ne vjeruje da mi to gase. mislim, wtf, jel' to itko uopce kontrolira?...

i zadnje, ali ne manje vazno, kako se racunaju obracunska razdoblja? do kada tocno mogu koristiti megabajte na koje sam pretplacena? ovisi li to o datumu potpisivanja ili je za sve isto? recimo, potpisala sam ugovor 18.10., a pocela koristiti internet iduci dan. dakle, racuna li mi se promet, odnosno stize li mi racun za razdoblje od 18. do 18., od 19. do 19. ili pak od sredine mjeseca do sredine mjeseca bez obzira na to kada sam pocela koristiti internet? cura u vipu mi je nesto spominjala 14. i 15. u mjesecu. pa ako je tako, je li to onda 14. ili 15.? mislim, u jednom danu mogu napraviti i dosta prometa pa mi je bitno da znam dal’ da stisnem ili imam jos fore.

nazvat cu naravno i sluzbu za korisnike, al’ malo mi je mrsko vodit’ 15-minutni razgovor s njima, a i zanima me kakva su vasa iskustva i saznanja s ovim. puno hvala unaprijed!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 23:33   #56
[QUOTE=*jezebel*QUOTE]

Ja s računom nisam imal problema, imam obračunsko razdoblje od 16. u mjesecu do 15. sljedeći mjesec i tak imam u brojaču namješteno i moglo bi se reći da mi točno pokazuje.
Kaj se tiče carnetovog računa, s njim se možeš spajati dok ti ga u carnetu ne zatvore, i ne kontroliraju ga vip-ovci nego ga ili imas ili nemas aktiviranog kod carnet-a. Znači možeš se spajati s bilo čijim carnetovim username-om.
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 18:00   #57
Kaj se potrošnje tiče, najmjerodavnije ti je nazvati SZK i pitati. ovaj VMC lite nemoj niti gledati, tj. nek ti bude okvirno, a kao dodatnu mogućnost imaš programe za praćenje prometa.

IMO u ova 2 mjeseca korištenja Mobile Carneta to je mi je najveći nedostatak, neka stranica na kojoj se mogu dobiti točni i službeni podaci o potrošnji isključivo iz razloga što je prekoračenje skupo ko vrag.
Kaj se tiče same veze, nemam nekih prigovora, s obzirom da ADSL trenutno ne mogu imati (no phone, a ne znam kak dugo ću biti na stanu). Čisto sam zadovoljan brzinama. Istina nisu nekaj superstabilne kod downloada, ali nije mi to primarni razlog korištenja interneta (za to imam ADSL doma ). Jedini problem koji je bio je "puknuće" veze na nekoliko sati, ali me ljubazno osoblje SZK-a uputilo na Carnet SZK kod kojeg sam saznao da je problem u Carnet serveru na faksu, a i to se riješilo isti dan.
morpheus2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:58   #58
dali trebam sa sobom nositi u vip centar neke dokaze da sam student, moram li biti VIP korisnik, dali se dugo čeka na upotrebu tog "usb bežičnog neta"...?! pitanja, pitanja... ako bi netko tko ima ovaj vip mobile carnet, mogao više napisati...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 18:34   #59
Ako si student, na faksu si ispuni onu prijavnicu za CARNet, i kad dobiješ login i pass od CARNeta, možeš na VIP (zapravo možeš i prije, moraš samo s njima potpisati neki ugovor mislim, i odma dobiješ uređaj i sve potrebne stvari) po stvari. I kad sve instaliraš, nemoj se spajati po defaultnim postavkama od VIPa nego ukucaj stvari koje imaš od CARNeta. Ako hoćeš mogu ti tu natipkati svoje postavke (osim usernamea i passa ) koje koristim za spajanje na CARNet.
Na VIP ne moraš nositi nikakve dokaze da si student, kod njih samo odabereš koji paket koristiš i pokupiš karticu, a kad se spajaš putem CARNeta imaš 50% popust.
I ne moraš biti prijašnji VIP korisnik za korištenje VMCa, kod njih dobiješ VIP karticu i sve potrebno.
A glede čekanja, mislim da se možeš spojiti već oko 48h nakon potpisivanja ugovora i svega (barem je to bilo u mojem slučaju). Postaviš program i pokušavaš se spojiti dok ti ne pođe od ruke
Boomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 18:46   #60
Quote:
Boomer kaže: Pogledaj post
Ako si student, na faksu si ispuni onu prijavnicu za CARNet, i kad dobiješ login i pass od CARNeta, možeš na VIP (zapravo možeš i prije, moraš samo s njima potpisati neki ugovor mislim, i odma dobiješ uređaj i sve potrebne stvari) po stvari. I kad sve instaliraš, nemoj se spajati po defaultnim postavkama od VIPa nego ukucaj stvari koje imaš od CARNeta. Ako hoćeš mogu ti tu natipkati svoje postavke (osim usernamea i passa ) koje koristim za spajanje na CARNet.
Na VIP ne moraš nositi nikakve dokaze da si student, kod njih samo odabereš koji paket koristiš i pokupiš karticu, a kad se spajaš putem CARNeta imaš 50% popust.
I ne moraš biti prijašnji VIP korisnik za korištenje VMCa, kod njih dobiješ VIP karticu i sve potrebno.
A glede čekanja, mislim da se možeš spojiti već oko 48h nakon potpisivanja ugovora i svega (barem je to bilo u mojem slučaju). Postaviš program i pokušavaš se spojiti dok ti ne pođe od ruke
na faksu (strojarstvu) sam dobio username i password za spajanje na wireless od faksa, i još stvari potrebne za primanje pošte od strane faksa (odnosno, preko carneta)... piše mi da imam username i pasword za CMU i LDAP imenik, i carnet modemski 56K pristup netu...

dali su username i pasword za ovaj bežični vip carnet internet, isti kao za modemski 56K carnetov pristup netu?!
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.