Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2011., 17:16   #1261
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
ja sam bila. i kod priv. i na salati. u par navrata. i nisu mi je uspjeli izlijeciti.
sada se okrecem alternativi.. ako ne uspijem probati cu sa ovom tvojom. iako mislim da ce i to biti kratkog vijeka..
Ja imam blagi oblik seboreje, tj. samo oko nosa i vlasiste (nadam se da ce tako i ostati ) pa je mozda zato krema dobra. Nadam se da ces uspjeti s lukom ili ovom kremom
Jos nesto: imam problema s opadanjem kose, i frizerka mi se zabrinula pa mi je preporucila Fitoval-ima li tko iskustva s njim? Ne da mi se bacati novac ako ce me opet poceti svrbiti vlasiste? Ili mozda da uzmem Vischy sampon (s njim imam iskustva i dobar mi je bio, ali sam ga koristila prije nekoliko godina kada seboreja nije bila u igri), a i on je 90 kn?
Dugonoga is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 21:34   #1262
Unhappy

Pozdrav! nadam se da mi neko može pomoći u dijagnosticiranju jer mi doktori definitivno nisu pomogli... naime, ovo ljeto sam na bradi uočila neku crvenu mrljicu koja je prerasla u krust iz kojeg je išlo malo tekućine a svrbilo je za poludit!! kroz tjedan-dva to crvenilo se raširilo po cijelom licu i vratu, a za daljnjih tjedan dana se i počelo nevjerojatno ljuštiti i iako nemoguće, još jače crveniti i svrbjeti.

Doktorica mi je odmah na prvi pogled dijagnosticirala streptokoknu infekciju lica (nađen streptokok aurealis u nosu), kao bez ikakve sumnje, dala mi Tobrex mast koja je samo pogoršala stvar i dala upute da se umivam samo u prokuhanoj vodi.. Stvar se samo pogoršavala pa mi je dala 3 dana Sumamed, koji isto nije pomogao, zatim mi je dala Garasone kapi (za nos i uši ali sam ih ja po uputama stavljala na lice) i to ISTO nije niš pomoglo.

Jedino što je pomoglo je kad sam zabunom stavila Elocom na lice (bio mi je pripisan za tijelo jer imam psorijazu, ali sam krivo skužila doktoricu gdje bi ga trebala nanijeti). Sve se pročistilo za dan dva, bilo čisto tjedan dana i sad se opet sve vratilo..crvenilo, perutanje, svrbeš, zadebljana koža.. sad sam se naručila kod Poliklinike Nola i fakat se nadam da će mi skužiti šta je to, jer streptokokna infekcija sigurno nije btw. niko me nije poslao na mikološku obradu, eto toliko...

dal itko može po ovom opisu skužiti što je to?? ja sam se izgubila između seboreičnog, atopijskog, neuro i svih ostalih dermatitisa i sve mi liči jedno na drugo..
tinalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 14:59   #1263
Ovako. Po krusti i iscjedku i ja bi kao doktorica rekao da je infekcija u pitanju jer to i jesu njeni simptomi pogotovo ak je žuta boja u igri. Ovo za bakteriju je nagađanje, većinom i je streptokok i on se nalazi svuda, bio zdrav ili bolestan.
E sad pošto tebi tobrex nijepomogao i imaš crvenilo sa perutanjem onda sve upućuje da je seboreja u pitanju ali da je seboreja onda ti nebi išlo na cijelo lice i vrat.
Ovako moje nagađanje je da je alergija u pitanju. Razmisli šta si jela u zadnji par dana otkako ti je to izbilo. Naravno obavezno idi na alergo testove jer ovo definitivno nije seboreja čim je vrat u pitanju.
I ostali dermatitisi su drugačiji i više manje slični, ali nemaju baš tolike kruste i iscjetke ili zadebljanja. Kod atopijskog ako se ne varam samo se crveni i svrbi ali mislim da se ne peruta.
Elocom ti i je pomogao zato što je čisti kortikosteroid.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:32   #1264
ljudi ovako, imam 16 godina, i imam seborecini dermatitis po cijelom tijelu... znaci po trbuhu, ledjima, napocetku sam imao malo vecih mrljica, ali ne puno... a sada kad se ne mazem kremom (tj potrosio sam je brzo ) pocelo je prolaziti, sve manje sam imao, i sad kad tjedan, dva se nisam mazao sada imam po citavom tijelu te tockice, ali jako sitne i jako ih je puno....zna me nekada zasvrbiti ali nista strasno, tj uopce ne svrbi, sta da radim, i zanima me oce mi biti vidljivi tragovi ili sta, cujem da to ima svaki drugi covjek na svijetu .)
Robzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 11:24   #1265
Ako imaš na trbuhu i leđima to nije seboreja jer ona ima specifična i ograničena mjesta. To može biti samo psorijaza.
To za točkice nisam još čuo, najbolje odi dermatologu nek ti barem kaže šta imaš.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 17:54   #1266
ma da vas pitam,
kad uzimam šampone protiv prhuti (konkretno Kerium) za koji tip kose/prhuti moram ciljati (ako imam seboreju)
da li masnu ili suhu?

dermatolog mi je davno reka da uzmem Kerium za masnu prhut i sada kada sam dosa u ljekarnu po novu dozu, teta iz ljekarne me uvjerava da za seboreicni dermatitis triba uzimat za suhu perut

i sad sam zbunjen :S
lexqqq is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 00:35   #1267
Ne znam ni ja, ali moj savjet ti je da bjezis od tih skupih sr***a od Ducraya. Nece ti puno pomoc, samo ce te napravit ovisnim. Kupi obicni fructis sampon i nece biti nista gori od tih skupih sr***a.
defs is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 23:14   #1268
Quote:
defs kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja, ali moj savjet ti je da bjezis od tih skupih sr***a od Ducraya. Nece ti puno pomoc, samo ce te napravit ovisnim. Kupi obicni fructis sampon i nece biti nista gori od tih skupih sr***a.
potpisujem!
meni je samo bilo gore od tih "skupih" sampona a fructis mi dodje cak i bolji od svih njih skupa. zivjeli jeftini samponi protiv peruti!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 19:35   #1269
Blago se vama ako vam koriste Fructis i slicni samponi protiv peruti. Niej da sam reklamiram, ali meni je Kerium jako pomogao. Isprobala sma apsolutnmo sve od Nivee, Fructisa, Head and Shouldersa i slicnih, cak i koprive jer je blag, ali svaki put bi me svrbilo. I onda sam otkrila Kerium i sve je nestalo. To vjerovatno ovisi od osobe do osobe.
Dugonoga is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 13:43   #1270
Primijetio sam unazad par godina prhutanje obrva , i povremenu iritaciju oko nosa i ponekad kod brkova. Mene buni što ja to riješim tako što to namažem niveom pa mi sutradan odmah prođe. Naletio sam na ovaj topik , i prema vasim pisanjima po lokalitetu iritacije cini mi se da je ocito da sam dobio seboreju, samo me buni sto mi nivea pomaže :S . Jel imao iko išta slično ?
HRVATSKI_VOJNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 02:03   #1271
Quote:
iva230 kaže: Pogledaj post
bila sam na provjeri vitaminsko-mineralnog statusa u tijelu
Moze info gdje se moze ovaj pregled obaviti? Makar na PP please.
Hvala.

Inace mene svrbi vlasiste ako ne perem kosu samo 2 dana.
Nekad svrbi i iza uha, i ljusti se koza na nosu, a ostatak tijela je OK.
Isao sam neki dan u ljekarnu, tamo jedan tip mjeri s nekim aparatom, kao neka kamera i vidis na malom monitoru stanje kose, kaze da je tjeme svo crveno i puno prhuti i da imam problema sa lojnom zlijezdom zbog koje se masti vlasiste i kosa opcenito i to uzrokuje svrbez.
Uzeo sam onaj Hair active plus F+S sampon i losion navodno pomazu za seboreicno vlasiste i svrbez.
Inace trazio sma crni sampon, nisu ga imali, ovaj je isto kao na prirodnoj bazi, i ima neki cudan miris nakon uporabe, osjeti se miris onih trava (lavanda i sl.)
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 11:35   #1272
Da li se seboreja smatra autoimunom bolesti?
Mislim da sam naisla na taj podatak u nekom clanku ali nemogu to vise pronaci.

Ovo pitam jer mi se u zadnje vrijeme pogorsalo stanje a primjetila sam da je jedina promjena koju sam uvela pijenje Rooibos caja koji pojacava imunitet.
Pa mislim da ima nesto u tome.

Sta vi mislite?
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:06   #1273
Ima puno toga i to je dio cijele slagalice oko seboreje.
Mogu ti samo reći ovo seboreja nije autoimuna bolest. Dobro si primjetila da se stanje pogorša od toga čaja jer on zaista "jača" imunitet. Mislim čak da je ovdje jača sasvim kriva riječ koja se koristi no to je tema za druge forume. Uzmi bilo koje sredstvo za imunitet dobit ćeš pogoršanje.
Ukratko prestani pit taj čaj i uzmi omegu3 jer ona radi baš kontra, "spušta" imunitet.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:47   #1274
Znam da je uzrok seboreje nepoznat,i ima puno teorija o njoj... Pomirila sam se s tim da mozda nikad necu nac rijesenje. Sretna sam kad mogu samo odrzavati simptome na minimumu.
I znaci mislis da je caj stvarno uzrok pogorsanja mojih simptoma?
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 14:17   #1275
Ne mislim nego znam. Probao sam sve živo za jačanje imuniteta i imao pogoršanje svaki put, od matične mliječi, peludi, kojekakvih čajeva, ehinacee.... Bukne svaki put i od tada se klonim toga kao vrag tamjana.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:05   #1276
Ozbiljno?!! A nista morat cu prestat, a bas mi se svidja taj caj!
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:09   #1277
Ha čuj nitko tebe ne sprječava da ga piješ i dalje ako ga toliko voliš, malo peruti ni tamo ni vamo a kad zagusti uvijek imaš kortić
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:15   #1278
Bar sad znam da djeluje na imunitet .
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 12:36   #1279
Mislim da imam seboreju, odnosno sve upucuje na to.
Prhut i svrbez na vrhu glave, svrbez i perutanje iza uha i nekad na nosu.
Ostali dijelovi tijela nista.
Ako perem kosu bilo kojim samponom sve ok dva dana i onda opet sve iz pocetka. Dosta je kose otpalo cak i na potiljku sto bas i nije simptom muske celavosti.
Dali su mi tu neki sampon i losion na biljnoj bazi active plus, navodno da djeluje na lojnu zlijezdu koja sve to uzrokuje, bilo je upaljeno i crveno tjeme i sve krcato sa peruti, koristim to vec skoro mjesec dana ali ne vidim poboljsanja.
Ako koristim scalproller sljedeca tri sata svrbi koza na glavi za ne izdrzati.
Koje su alternative? crni sampon? neki drugi losion? tablete, vitamini neki??

Pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 13:19   #1280
Onda je seboreja čim je imaš tu gdje si naveo.
Neznam šta ti napisat jer riješavaš 2 problema istovremeno. Taj za kosu proller bi morao izbacit a i taj šampon na biljnoj bazi ako se nije pokazao u 2 tjedna a posebno ako ti je pogoršao stanje prestani ga koristit!
Za početak idi na taj crni, jer on riješava baš to što tebi treba, gubitak kose i seboreju. Za losion mogu ti samo preporučit seborin koji je baš za seboreju, iako paradoksalno meni nije pomogao baš ništa, samo mi isuši vlasište.
Ovo za vitamine zaista nemog vjerovat da još ništa nisi počeo trošit???
Uzmi vitamin B i omegu 3, i pij najmanje 1L vode na dan.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.