Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 13:50   #41
da mozes print screen omg..
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:19   #42
printanje u mjerilu

...kako isprintati sliku u google earthu a da bude u mjerilu (1:5000 ili sl.)?
score is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:39   #43
A zašto ne koristite Google Maps?

maps.google.com


Ima sve funkcionalnosti Google Eartha, osim 3D prikaza.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 18:21   #44
Budući da sam početnik molim da mi netko objasni kako isprintati neku situaciju u mjerilu 1:5000. Pozdrav!
score is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 11:42   #45
google earth

Molio bih ako tko zna kada se ažuriraju podaci na google earthu jer sadašnje stanje je staro oko 1-2 godine.
vukovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:58   #46
Od kuda ti podatak da je toliko staro? Kako to znaš? Ionako se slike, zavisno od lokacije sa vremena na vrijeme refreshaju.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 15:46   #47
Pa po autocestama , po gradovima (obilaznice) i sl.,ako nešto je u gradu napravljeno prije godinu dana ,a još se ne vidi.
vukovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:36   #48
Pa piše na dnu svake mape koju odabareš kada je učitana:-). Samo trebaš dovoljno zumirati.
matsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:45   #49
da li se moze gledati gradove i reljefe kao 3d? npr da se vidi visina zgrade, planine itd. naime dok dodem do nekog grada ja si slozim da gledam vertikalno, ali zgrade i sve ostalo je ravno ko daska.
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 07:50   #50
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
da li se moze gledati gradove i reljefe kao 3d? npr da se vidi visina zgrade, planine itd. naime dok dodem do nekog grada ja si slozim da gledam vertikalno, ali zgrade i sve ostalo je ravno ko daska.
Samo neke gradove i dijelove mapa mozes tako gledat...
Uglavnom u americi koliko znam...
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 09:53   #51
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
da li se moze gledati gradove i reljefe kao 3d? npr da se vidi visina zgrade, planine itd. naime dok dodem do nekog grada ja si slozim da gledam vertikalno, ali zgrade i sve ostalo je ravno ko daska.
Ne znam za ostale gradove, ali Zagreb ima tako u 3D HNK, glavni kolodvor, umjetnički paviljon i još toga.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:53   #52
Zgrade koje vidite u 3d formatu su napravljene pomoću Google SketchUp-a i na Google server stavljene pomoću Google Earth Pro (inačica koja se plaća). U zadnjih godinu dana tu je najviše napredovao Munchen sa svojim strogim centrom grada, a vidim da se i proširuju.
Slike postavljene u Street view-u je moguće postaviti i pomoću običnog Google Earth-a, ali...

Da bi dobili takvu sliku treba vam OVO, a to košta ni manje ni više nego 25 000 $. Pa tko voli....
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:27   #53
Quote:
Maya the Bee kaže: Pogledaj post
Odgovor ti je u psihologiji. Kad si posebno zainteresiran/a za određeni dio grada, percepcija ti se iskrivi proporcionalno s interesom. Naime, ti samo siđi s OBLAKA i sve OK.

Radije se objasni onom ko jos ne zna je li tako..
Bene od 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:31   #54
Quote:
latissimus kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja ubacim malo u temu. Zanima me da li netko zna kako se određuju rute. Planiram neki put po Europi pa bih si htio zacrtati rutu a ne znam kako Može pomoć
Probaj sa ovom stranicom,izracunava udaljenosti izmedju gradova,dakle navedes polaziste i cilj (ili polaznu i dolaznu adresu) i dobijes kilometrazu,izracun potroska goriva i jos neke pokazatelje.



http://www.viamichelin.com/viamichel.../ItiWGHomePage

Ako tko zna nesto bolje neka i meni javi,bicu zahvalan.
Bene od 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:35   #55
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Nije zakonom zbranjeno,google earth server je najveci na internetu sa vise terabajta podataka i vec sada prelazi brojku od 7 milijuna fotografija,plus podaci skaniranog 3d reljefa zemlje.Primjetit cete da obicno podrucje sto je vise naseljeno ima bolju rezoluciju dok su neki ruralni slabo naeljeni krajevi
potpuno mutni medjutim polako popravljaju i rezoluciju i u tim krajevima.Dakle ako bi cijela zemlja imala visoku rezoluciju (sto ce u buducnosti vjerovatno biti)njima bi tehnicki zahtjevi bili veci.Zanimljivo je da im je navodno Americka vlada pocetkom ovog zadnjeg rata u Iraku nudila milijune da zamute sliku u iraku ali ako u trazilicu ukucas npr Basra Iraq mozes vidjeti tenkove kako gore i slicno.Isto tako je cudno da je se npr Area 51 u Nevadi odlicno vidi u najvecoj rezoluciji.Rezolucija slika najveca je u SAD-u a vrlo mala npr u Africi a u prosjeku je 15 metara piksel dok vojni sateliti imaju npr 1 metar piksel rezoluciju.Google je tek nedavno lansirao svoj satelit a dosada su koristili snimke sa satelita nekih drugih vlasnika.Najstarije slike su 3 godine stare.

Pa mislim da ima i starijih slika,tu mozda nisi u pravu,jer ja znam jedno podrucje gdje je sad recimo jedan veliki trg. centar za kojeg znam otprilike koliko je star a na GE snimci koju sad jos uvijek gledam ga nema nego su samo iskopine terena,znaci pripremni radovi a to znaci da je snimka stara mozda i vise od 5-6 godina.
Bene od 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 19:30   #56
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
da li se moze gledati gradove i reljefe kao 3d? npr da se vidi visina zgrade, planine itd. naime dok dodem do nekog grada ja si slozim da gledam vertikalno, ali zgrade i sve ostalo je ravno ko daska.
Reljefe mozes vidjeti posvuda u 3d obliku,to je dio programa koliko sam upucen,tzv. "terrain" forma a gradove samo neke mislim,ne znam o cemu to pak ovisi..
Bene od 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:34   #57
ja nemam na google mapsima u opciji traffic ono sa street...
o čemu se radi...
kad kliknem na traffic ponudi mi gradove po SAD-u s nekim semaforima...
Daytona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:15   #58
Quote:
Daytona kaže: Pogledaj post
ja nemam na google mapsima u opciji traffic ono sa street...
o čemu se radi...
kad kliknem na traffic ponudi mi gradove po SAD-u s nekim semaforima...
Vise nemas onu oznaku "street view" u ponudi,sad imas jednog zutog covjeculjka sa lijeve strane pri komandama i sa njim manipuliras misem,polozi strelicu misa na njega,drzi pritisnuto i prebaci ga otprilike u ulicu na mapi koju zelis gledati i tad ces dobiti sliku te ulice gdje si smjestio tog covjeculjka,taj prijasnji street view.
Bene od 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 07:59   #59
Evo i ja da pitam, vidim da ima onih koji bi mogli pomoći. Kako da snimim neku fotografiju koja se nalazi GE. Ima nekih fotografija koje mi se svidjaju a prbacio bihih na svoj računar. Ne zamjerite na pitanju ako nije dobro postavljeno.
roni80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 13:40   #60
Krivo upisano ime ulice u google mapu?

Kome se obratiti sa ispravak?
MrToxxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.