Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2016., 16:59   #1
Kuciste do 500 kn

Kao sto naslov kaze trebam kuciste do 500 kn nista preko toga.
Neka od kucista koja mi se sviđaju su :
ZAL-Z3 PLUS WHITE
ZAL-R1
ZAL-R1 WHITE
Znaci slobodno mi savjetujte koje je najbolje i također mozete i svoje neko predloziti .
Hvala.
Grandex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:13   #2
Koje trgovine? Jer ako još plaćaš slanje...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 23:47   #3
[QUOTE=taipan;57234599]Koje trgovine? Jer ako još plaćaš slanje...[/QUOTE

Svejedno koja je trgovina , cist me zanima odabir kucista
Grandex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 11:57   #4
[QUOTE=Grandex;57236133]
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
Koje trgovine? Jer ako još plaćaš slanje...[/QUOTE

Svejedno koja je trgovina , cist me zanima odabir kucista
Bitno je jer ne naplaćuju svi isti iznos za dostavu...jedino ako dostavu ne računaš u tih zadanih 500 kn onda nije bitno
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 16:34   #5
[QUOTE=number47;57238489]
Quote:
Grandex kaže: Pogledaj post

Bitno je jer ne naplaćuju svi isti iznos za dostavu...jedino ako dostavu ne računaš u tih zadanih 500 kn onda nije bitno
Ne racunam , mislim na samo kuciste do 500 kn
Grandex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 23:32   #6
Pa iako ima izbora, ja se ne bih micao od Zalmana.

R1 je malo manje i uže, te ima komunikacijski panel s gornje strane, recimo da je elegantinije (prednja vrata) i minimalističkog designa, dok je Z9Plus raskošnije i ima panel s prednje strane pa može i pod stol...

Materijali, kvaliteta, cable management, toolless, tišina... I oba dolaze s već ugrađena 3 x 120mm tiha venta...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 17:06   #7
Hm kod R1 mi se protok zraka necini kao kod Z3+ , jer gore gdje su 2 venta je zatvoreno (moze se sklonit al koja svrha poklopca onda) i također prednja strana jedva da ima malo nesto prostora za uvlacit zrak , Z9+ mi nije nesto ne sviđa mi se , ako imate jos kakav prijedlog recite , mislim sutra ili u ponedjeljak naruciti . Hvala !
Grandex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:27   #8
opet ce me netko optuzit za trolanje, ali da sad kupujem, uzeo bih ovo: http://www.centro.hr/atx-case-450w-p...1-25-450w.aspx

ovo je inace smece, ali ako su ti potrebna 2 usb 3.0 i 2 usb 2.0 utora naprijed, nema konkurencije. Napajanje mu izvadis, odrezes kabele, prepituras u rozo i koristis kao uteg za papir.

edit: ispravka, ima konkurenciju, i to popriicno dobru:

http://www.centro.hr/aerocool-kucist...-gesi-226.aspx

Zadnje uređivanje Gorštak : 14.02.2016. at 19:52.
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:36   #9
Možeš nadodati i kolink deathclaw u konkurenciju (3x12cm ventovi, velke grafe stanu, cooler do 158mm, cable managment moguć). Jako pazi na dimenzije hardvera kojeg imaš ili misliš kupit. AKo 130kn preko nije problem link, to je već malo viša klasa od svega navedenog (prvorazredni klonovi fractalovih kućišta)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:14   #10
i snow trooper se ne cini lose
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 17:31   #11
Snow kuciste izgleda dobro , sad nez dali snow ili z3+ , i ispricavam se nisam naveo da je komp opcenito namjenjen za igranje

Zadnje uređivanje Grandex : 16.02.2016. at 17:42.
Grandex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 17:29   #12
Kupio sam Z3+ vrlo sam zadovoljan , preporucam svima , hvala na pomoci !
Grandex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 17:39   #13
Quote:
Grandex kaže: Pogledaj post
Kupio sam Z3+ vrlo sam zadovoljan , preporucam svima , hvala na pomoci !
Zaboravio sam skroz na ovu dretvu, ali vidim da njoy (uglavnom smece) i Thermaltake (tanki lim je bio prije, ne znam kako je sad), nude 3 godine garancije na svoja kucista, za razliku od ostalih koji nude godinu ili dvije. Ukoliko se uzima kuciste s ugradjenim napajanjem (njoy) trebalo bi tu mozda obratit pozornost, ili ako je gara bitna iz drugih razloga, thermaltake. A thermaltake sad ima nekih jako finih kucista u ponudi, doduse iznad 500kn, poboljsali su se...

edit: ispravka netocnog navoda, imaju i ispod 500kn dobrih kucista sa 3 god gare:

https://www.protis.hr/products/detai...rsa-n21/106519
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 19:32   #14
Quote:
Gorštak kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam skroz na ovu dretvu, ali vidim da njoy (uglavnom smece) i Thermaltake (tanki lim je bio prije, ne znam kako je sad), nude 3 godine garancije na svoja kucista, za razliku od ostalih koji nude godinu ili dvije. Ukoliko se uzima kuciste s ugradjenim napajanjem (njoy) trebalo bi tu mozda obratit pozornost, ili ako je gara bitna iz drugih razloga, thermaltake. A thermaltake sad ima nekih jako finih kucista u ponudi, doduse iznad 500kn, poboljsali su se...

edit: ispravka netocnog navoda, imaju i ispod 500kn dobrih kucista sa 3 god gare:

https://www.protis.hr/products/detai...rsa-n21/106519
Hvala, ali ja sam zadovoljan sa Z3+ preljepo je , fino se mogu kablovi sakriti , temp su super , prozracnost odlicna , jedino je malo mutavo skidanje prednje strane kucista al ostalo sve 5
Grandex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 19:35   #15
Pozz ljudi, ja sam se tako radovao nabavci Zalman Z3+ White za HighEnd komponente i totalno me razočaralo, pogotovo kada sam stavio grafičku karticu u njega. Slika:



Unutra su bili: Corsair H55i, Rajintek Ereboss dual fan, Noctua D15
Pokušani bezupješno montirani: Corsair H100i GTX













Postavljene su neke slike, mozda je neka duplirana, odmah se ispričavam. Noctua-ine slike nemam jer nisam slikao pri montiranju. Priložene su slike H55 i Ereboss. Temperatura 4770k na clocku 4.1 ghz uspije ohladiti i držati ga na 55'C, dok sa bilo kakvom grafičkom karticom (gtx 275, R9 280x tri-x, HD 5870, temperatura se podiže preko 70'C. (uzmimo u obzir da sam stock zalman ventilatore nabio na maximum).

Dolazim do zaključka da kućište nije za overclock izdanja, pa ni za montiranje više od jedne grafičke kartice. (stavljene su dvije R7 270x na 4770k (3.5 stock) te je sve bilo oko 65-70 stupnjeva...)

Edit: ispravci pogrešnog navoda, pravopisne pogreške
__________________
Život je jednostavan, samo se treba znati prilagoditi.

Zadnje uređivanje ChallenBeen : 11.03.2016. at 19:53.
ChallenBeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 19:38   #16
Modeling kućišta, LED rasvjeta:


















Tu također dolazim do zaključka da i nije loše za stavljanje led rasvjete, pristupačno je i ima mjesta. Kućište sam prodao prije nego što sam spojio bočni panel koji bi stajao do zida tako da nemam slike... Radije bih preporučio kupnje Z11 ili Z12 kućišta, ili Enermax Ostrog, NZXT Source 220 Mid Tower (u E-digital je sve ispod 500 kuna)

LP, i nadam se da će nekom ove informacije koristiti.
__________________
Život je jednostavan, samo se treba znati prilagoditi.
ChallenBeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 22:10   #17
Quote:
ChallenBeen kaže: Pogledaj post
Temperatura 4770k na clocku 4.1 ghz uspije ohladiti i držati ga na 55'C, dok sa bilo kakvom grafičkom karticom (gtx 275, R9 280x tri-x, HD 5870, temperatura se podiže preko 70'C. (uzmimo u obzir da sam stock zalman ventilatore nabio na maximum).
A dali je bilo isto opterećenje na procesor onda i kad si stavio gpu?
Isto tako normalno je da temp. poraste sa gpu, jer te što si stavljao imaju solidan tdp, još ako je cpu bio pod većim opterećenjem i nije čudo.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 16:46   #18
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
A dali je bilo isto opterećenje na procesor onda i kad si stavio gpu?
Isto tako normalno je da temp. poraste sa gpu, jer te što si stavljao imaju solidan tdp, još ako je cpu bio pod većim opterećenjem i nije čudo.
Sve je bilo testirano u AIDA64Extreme, pod stress testovima, i bez GPU i sa GPU... znači sa GPU na zračnim hladnjacima temperatura je bila katastrofalno veća, dok je na vodenom H55 bježalo +/-20'C
__________________
Život je jednostavan, samo se treba znati prilagoditi.
ChallenBeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 19:31   #19
Quote:
ChallenBeen kaže: Pogledaj post
Sve je bilo testirano u AIDA64Extreme, pod stress testovima, i bez GPU i sa GPU... znači sa GPU na zračnim hladnjacima temperatura je bila katastrofalno veća, dok je na vodenom H55 bježalo +/-20'C
meni su temp. skroz okej. cpu je max 55 , gpu max 65 , nisam nista mjenjao sve je stock kako sam i kupio. gpu je r9 270x 4gb
Grandex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.