Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 14:35   #101
Ma to su ti tipični problemi između muškarca i žene. One bi da se samo oko njih skače, a ti kao muški pak ne znaš skakati kako bi to ona htjela i eto problema. Morali bi malo i jedan i drugi popustiti i probati se naći na nekoj sredini, a to ustvari znači da bi trebali mlo odrasti. er ako su vam to jedini problemi onda ste fakat sretan par.
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:32   #102
Thumbs down

Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Ne želim ući u vaša međusobna nadjebavanja, samo bih reagirala na ovo.

Komunikacija u mojoj vezi je bila najlošija u prvih 5 godina veze.
Na početku ti samo zaljubljenost i ružičaste naočale pomognu da odguliš taj (iz sadašnje perspektive) najlošiji dio veze. Jer se ne poznajete. Ne znate komunicirati. Ne znate kako onaj drugi diše. Najčešće njegove postupke i riječi tumačite iz vlastite perspektive (i to pogrešno). Pokušavate tu osobu tretirati na način na koji ste navikli tretirati ljude koje ste upoznali prije njega. Katastrofa

Mene obično živcira kad ljudi kažu "ako ti na početku nije super, kako će tek biti kasnije". Mišljenja sam kako "prava" veza s vremenom može i treba biti samo bolja i kvalitetnija. Da, na početku sam osjećala leptiriće, hodala po oblacima, osjećala se kao u bajci. S druge strane, šorale su me nesigurnosti, prolila sam suza i suza, živcirala se kao pas i općenito nisam ovako istinski uživala u toj vezi kao sad, 10 godina kasnije.

Ne znam hoćemo li ikada ići na zajedničke terapije. Ali vjerujem da bi nam u prvih pet godina one pomogle. Ovako smo puno stvari vjerojatno naučili na teži način. S jedne strane to nam može biti izvor ponosa. S druge strane, moglo se desiti da veza i pukne radi gluposti. I ja bih izgubila najkvalitetniju osobu koju sam upoznala u životu. Samo radi glupih predrasuda prema terapeutima i terapijama.



meni je isto tako. ne bi se sad nikad vratila u one prve godine kad se nismo dobro poznavali mada sam bila zaljubljena kao krva. sada više nisam tako zaljubljena, ali mi je ljepše sad a evo teče 8. godina
pepka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 16:50   #103
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Mislim da se tu najviše radi o tome da posrednik između partnera bude neutralna osoba koja bez emocija može objektivno sagledati situaciju. Za razliku od nekog člana obitelji ili prijatelja potpuno nepoznatu osobu ni jedan od partnera ne može optužiti da situaciju procjenjuje ovako ili onako zato što joj je netko od njih draži. Kad izube taj argument onda će lakše povjerovati kad im se kaže da u nečemu griješe, pa možda početi i raditi na problemu.

Zato je potpuno nebitno kakav brak ima terapeut. On/ona sagledava situaciju u kojoj nije emocionalno umješan/a, a diploma iz psihologije je tu zbog tehnika kojima se ljudi navode na razgovor i znanja što kada savjetovati i na koji način da to ljudi prihvate.
iu potpunosti se slazem sa cordeliom da je skroz nebitno kakv brak ima psihoterapeut. ono sto je jedino vazno za kvalitetnog psihoterapeuta da jasno zna razlkovati svoje unutarnje sadrzaje od tudjih. tako npr. ako je p. terpeut prosao sam kroz razvod ili bracnu krizu da se podrazumjeva da je po mogucnosti s drugim terapeutom proradio sve aspekte te krize, sve moguce razloge razvoda ili emotivnih krizi. u tom slucaju ce pt moci zauzeti jednu poziciju objektivnosti i neutralnosti i sagledati bracne parove kao jedan sistem sa posebnim nacinom funkcioniranja i pokusati zajedno sa klijentima vidjeti na kojim mjestima taj sisrem najvise steka i d li se tu moze nesto napraviti.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 17:49   #104
Jel bi mi mogao netko reci gdje je bracno savjetovaliste koje je free? Oni postovi gdje piše da ima bracno savjetovaliste u Ilici kod Britanca je iz 2007. pa ne znam jel to još uvijek postoji.
Eto, da i to probam kao zadnju stepenicu...
Čula sam na telki za psihijatra i komunikologa Pavao Brajsa, ali je lik u Cakovcu, a ja bi nekog u Zagrebu.
Ne bi vjerska savjetovalista.
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 11:22   #105
Wink

Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Jel bi mi mogao netko reci gdje je bracno savjetovaliste koje je free? Oni postovi gdje piše da ima bracno savjetovaliste u Ilici kod Britanca je iz 2007. pa ne znam jel to još uvijek postoji.
Eto, da i to probam kao zadnju stepenicu...
Čula sam na telki za psihijatra i komunikologa Pavao Brajsa, ali je lik u Cakovcu, a ja bi nekog u Zagrebu.
Ne bi vjerska savjetovalista.
Evo ti adresa besplatnog savjetovališta: TI I TVOJ PARTNER
Kažeš zadnja stepenica. Pa zar stvarno vjeruješ da će ti/ vam pomoći neki psihić ako vi sami niste sposobni riješiti neke stvari.
Dakako da hoće. Pokupit će vam svu lovu pa jedno vrijeme nećete moći misliti na ništa pa ni na razvod jer to košta i košta.
Ne znam kakvi su tvoji problemi ali vjeruj da otvorena komunikacija može pomoći više nego sto psihića i kojekakvih savjetnika koji obično na grbači imaju par vlastitih neuspjelih brakova.
Ako uspijete popričati i objasniti jedno drugom što vas muči to vam je veliki napredak i imate šanse. Naravno, ako je želite.....oboje. Ako ne vjeruj da je bolje razići se dok još ima vremena.
silent water is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 11:25   #106
Quote:
ugroŽENA kaže: Pogledaj post
Što uciniti kad imate muža kretena? "Simpatični" kreten koji kad sretnemo drage frendove - muža i ženu (znamo se cca 20g), skoči i zagrli frendicu da se ova sva zacrveni i onda joj nakon toga kaze: "prekrasna si, prekrasna". Ja sam se sva sledila. Tesko prihvaćam takve nastupe i najradije bi mu zavrnula šiju. Molim savjet kako na pametan način budaletini dokazati da to nije najpoželjniji način ponašanja.
Potrgaš mu ruke i noge i onda ga doma maziš i paziš pa će skužit ko je prekrasan..
silent water is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 11:33   #107
Thumbs up

Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Ne želim ući u vaša međusobna nadjebavanja, samo bih reagirala na ovo.

Komunikacija u mojoj vezi je bila najlošija u prvih 5 godina veze.
Na početku ti samo zaljubljenost i ružičaste naočale pomognu da odguliš taj (iz sadašnje perspektive) najlošiji dio veze. Jer se ne poznajete. Ne znate komunicirati. Ne znate kako onaj drugi diše. Najčešće njegove postupke i riječi tumačite iz vlastite perspektive (i to pogrešno). Pokušavate tu osobu tretirati na način na koji ste navikli tretirati ljude koje ste upoznali prije njega. Katastrofa

Mene obično živcira kad ljudi kažu "ako ti na početku nije super, kako će tek biti kasnije". Mišljenja sam kako "prava" veza s vremenom može i treba biti samo bolja i kvalitetnija. Da, na početku sam osjećala leptiriće, hodala po oblacima, osjećala se kao u bajci. S druge strane, šorale su me nesigurnosti, prolila sam suza i suza, živcirala se kao pas i općenito nisam ovako istinski uživala u toj vezi kao sad, 10 godina kasnije.

Ne znam hoćemo li ikada ići na zajedničke terapije. Ali vjerujem da bi nam u prvih pet godina one pomogle. Ovako smo puno stvari vjerojatno naučili na teži način. S jedne strane to nam može biti izvor ponosa. S druge strane, moglo se desiti da veza i pukne radi gluposti. I ja bih izgubila najkvalitetniju osobu koju sam upoznala u životu. Samo radi glupih predrasuda prema terapeutima i terapijama.
Vjerovao sam da smo mi jedini kojima se to desilo da nakon desetak godina u brak osjetimo što je prava i istinska ljubav.Živimo u maloj sredini gdje nisam stekao dojam da netko od starijih gaji takve osjećaje jedan prema drugome kao mi. Čak sam pomislio da to i nije normalno. A eto dok čitam ovakve postove sve mi izgleda najnormalnije.Jedino mi je žao što protekle godine nisu bile bolje...
silent water is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:37   #108
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Jel bi mi mogao netko reci gdje je bracno savjetovaliste koje je free? Oni postovi gdje piše da ima bracno savjetovaliste u Ilici kod Britanca je iz 2007. pa ne znam jel to još uvijek postoji.
Eto, da i to probam kao zadnju stepenicu...
Čula sam na telki za psihijatra i komunikologa Pavao Brajsa, ali je lik u Cakovcu, a ja bi nekog u Zagrebu.
Ne bi vjerska savjetovalista.
Ne znam za free, ali znam za mjesto uz plaćanje, iz vlastitog iskustva. AKo te jos uvije zanima javi na PM.
ninocka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 03:21   #109
Evo, i mi smo zaglavili

Imamo predivnu kcerkicu sa sest zubica (od danas ) - i oboje smo suglasni. Treba nam strucnjak.

Nisam znala odakle krenuti pa sam nazvala socijalnu sluzbu, onaj neki ogranak za obitelj i blablabla (neznam kak se to sve tocno zove) i preporucili su nam Imago.

Sad citam po netu i skuzila sam da Imago radi nesto individualno pa se ide u grupu, pa neznam ni ja sta sve...
Poprilicno sam zatvoren tip (muz kaze da sam asocijalna) i moram priznati da mi se nikako ne svidja ideja da jos nekoliko parova slusa moje probleme i moju zivotnu pricu.
Kolika je u opce cijena u Imagu?

Ima li netko kakav drugi prijedlog? Afkors, ne preko zdravstvenog nego negdje privat.

Mozete mi se javiti i na PP, stvarno nema problema. Samo molim pomoc, nas andjeo ne zasluzuje ovakve roditelje, a ima samo 10 mjeseci.

Thanx!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 09:19   #110
Bračni savjetnik u Splitu?

Dobar dan,

zna li netko dobrog bračnog savjetnika u Splitu ali da nije tipa vjerski i slično.
pletimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:06   #111
Imam 41.g ,ozenjen otac krasnog sina.U braku 13 g. i 6 g. hodanjaNo brak mi je postao pakao.Od nedavno intezivno razmisljam o razvodu.Supruga mi za najmanji prijepor u zivotu odgovara sutnjom i ignoriranjem .kao ono ko te jebe.Ma neznam ni sam zasto ovo pisem jer znam da mi nitko pomoci ne moze ali imam osjecaj olaksanja ,bar trenutan.Nisam varao nisam kockar ni pijanac zlostavljac ponajmanje.Zadnji 10mj.sam u HR i tu su stvari eskalirale .Prije toga sam bio 2.5g po terenu u Djibutiu i Iraqu.Kpio stan, njoj novi auto (ja ga uopce ne vozim) i konstantno nevaljam.Kako ,zasto .Ako ikoga zanima neka mi proba odgovoriti ,posebno zene jer mozda bolje kuze materiju.
ulomax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 20:39   #112
Za ulomax;

jebi ga stari, istodobno si postavio pitanje i dao si odgovor u jednom.Poremetio si joj "ritam" a da ne spominjem stan i auto, mislim...
pletimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 10:24   #113
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
Kolika je u opce cijena u Imagu?
Imaš internet stranicu, tamo se nalazi kontakt. Slobodno pošalji mail sa pitanjima. Žena će ti brzo odgovoriti. To joj je posao.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:30   #114
trebam pomoc nekoga ko zna nekog savjetnika u Varazdinu,
mario 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 23:16   #115
NAJBOLJI BRAČNI SAVJET

U gogle upišite ORIGINALNI BRAČNI VIKEND BRAČNI SUSRETI



i dalje neka vas vodi BOG,ALAH,SILA,SAIBABA;KONFUCIJE i nezna koje drugo ime da stavim.....

i prijavite se
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 16:23   #116
Što ako ona mora i dalje, znaci poslije vjencanja, otplacivati kredit koji su joj roditelji "nasukali" na vrat i to ce trajati jos nekoliko godina a ona od tog kredita nema ama bas nista jer su si oni kupili neku robu koje zapravo vise ni nema? Usprkos tome da je u minusu do grla (kad dobi placu je jos uvijek u minusu i po nekoliko tkn) i da ne moze ni sebe pokriti oni ne odustaju i uvjerili su je da kao nemaju i da kad joj bude trebalo da ce joj dati (čak su rekli da kad bude njoj trebalo da ce joj uplatili na njezin račun da ne bi ja mogao do novca a zapravo sam poduze vrijeme ja "doštukao" kad nije imala jer imam dosta vecu placu nego ona). Što kad joj sestre kazu da nisu one dadilje da bi joj cuvale dijete i onda kad trebaju smjestaj dodju k njoj ko da se nista nije dogodilo i pomazu samo kad ju trebaju inace su uvijek neki izgovori a ona im to dozvoljava - a da ne govorim financijske pomoci jer je jedna od sestara jos studentica, a zena kao sto sam naveo je u debelom minusu i tone duboko i nije svijesna da ako nema da ne moze svoju obitelj potkradati da bi davala svojoj "bivšoj" obitelji?! Što ako su ju njezini roditelji na nekoliko nacina uvjeravali da nek dodje k njima zivjet sa nasom bebom jer ja cu ju varati i hodat cu sa drugim curama na pijace?! A ona se ne protivi ni malo, dapace, pomaze im i financijski i na razno razne nacine?!
Inace zivimo odvojeno radi mojega posla i sad koriste situaciju kako im je volja, svi po redu jer znaju da sam ja nemocan..

Pa sad vi strucnjaci meni savjetujte sto napraviti?!

Da nema bebe sve bih poslao kvragu i krenuo dalje al je problem da znam da mi nece dozvoliti ni vidjeti ju a ja radi moje situacije jednostavno nemam vremea hodati po sudovima i imati posla sa policijom i sl.

Tnx za komentare..i nije troll, za one koji mozda se jave s takvim idejama..
nesretnikna3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:25   #117
Ima li netko za preporučiti bračnog u rijeci...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 02:48   #118
dr.vasilj, na 0913304900, ali on ne radi, prima klijente jedino po preporuci... mlad je i smiješan...full simpatičan...
marinpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 10:55   #119
Quote:
ulomax kaže: Pogledaj post
Imam 41.g ,ozenjen otac krasnog sina.U braku 13 g. i 6 g. hodanjaNo brak mi je postao pakao.Od nedavno intezivno razmisljam o razvodu.Supruga mi za najmanji prijepor u zivotu odgovara sutnjom i ignoriranjem .kao ono ko te jebe.Ma neznam ni sam zasto ovo pisem jer znam da mi nitko pomoci ne moze ali imam osjecaj olaksanja ,bar trenutan.Nisam varao nisam kockar ni pijanac zlostavljac ponajmanje.Zadnji 10mj.sam u HR i tu su stvari eskalirale .Prije toga sam bio 2.5g po terenu u Djibutiu i Iraqu.Kpio stan, njoj novi auto (ja ga uopce ne vozim) i konstantno nevaljam.Kako ,zasto .Ako ikoga zanima neka mi proba odgovoriti ,posebno zene jer mozda bolje kuze materiju.
Nedostatak bliskosti i iskrenosti.Davao si lovu a ne sebe a ona je navikla da dobro i zabavno živi i bez tebe...ne zna kaj sa tobom doma da radi.Uzmi ženu za ručicu, prošetaj sa njom...otvori dušu i potraži savjetnika.
To je dugotrajan posao.
Još nekaj....zatvori malo tu pipu sa lovom.Da shvatiš voli li stan, novi auto ili...tebe.Nama se čini ovo prvo.
I ne kupuj novcima nečiju ljubav, brigu i pažnju.....jedino ako to dobivaš jednakomjerno natrag
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 14:32   #120

pozitivax,ti si meni super
Mislim savjet ti je na mjestu,samo se pitam jesi li vidjela kad je napisan post na koji si odgovorila?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.