Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2008., 18:25   #261
Vjerojatno bi bilo najidealnije staviti tikovinu posto je ona idealna za mjesta koja su izlozena vodi, suncu itd. Ali koliko sam uspjela naci na netu cijena m2 se krece od 500 eur na vise pa sam pocela razmisljati o alternativama. Ma farbat cu neko manje kvalitetno drvo i dva puta godisnje ako prodem puno jeftinije.
nicol0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 20:23   #262
boja fasade, ali koja???

Pozdrav svima!
Trenutno sam u fazi izrade fasade na kuci. Lijepi se stiropor i priprema za zavrsni sloj te sad dolazi ono mozda najvaznije - kako odabrati pravu boju fasade??? Kuca je klasicnih oblika sa crvenim crijepom i crnom lamperijom ispod krova. Ima netko kakav dobar savjet kako ne pogrijesiti s izborom boje? Postoji mozda kakva web stranica s dobrim savjetima, primjerima, slikama, simulacijama ili tako necim?
Hvala lijepo
hepek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:20   #263
Meni je najlakše bilo tu dilemu riješiti sa OVIM programom. Malo truda i volje, pomalo želje i stvar je riješena.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 00:14   #264
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Meni je najlakše bilo tu dilemu riješiti sa OVIM programom. Malo truda i volje, pomalo želje i stvar je riješena.
Hvala lijepo, dobra fora! Na temelju ovoga skužio sam da u obzir dolaze samo svjetlije nijanse, no koja točno to mi je još uvijek teško odlučit. Ajmeee!!!! Morat ću malo prozujati po nekim novijim naseljima u potrazi za kojim svjetlijim primjerkom fasada, možda mi se koja i svidi...
hepek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 12:16   #265
Quote:
hepek1 kaže: Pogledaj post
Ima netko kakav dobar savjet kako ne pogrijesiti s izborom boje? Hvala lijepo
Uzmi onaj uzornik boja i ovi se voziti po naselju. Čim vidiš neku fasadu stani i počni gledati i uspoređivati...

Ako ti se svidi onda odi pitati vlasnike kuće za boju ;-) Meni barem 2-3 čovca mjesečno pozvone... A ja njima ko iz topa koja je koja boja ;-)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 23:02   #266
Ovako imam pitanje u vezi dekorativne žbuke na stiropor fasadu. Koju stavit i koje su cijene otprilike, silikat, akrilat ili silikonska?
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:26   #267
fasada - pomoc

moje stanje stvari:
imam relativno malo fasade i nemrem nac majstora za fasadu jel im se ne isplati zafrkavat s tom kvadraturom (cca 30m2) pa sam primoran sam napravit. Nisam to nikad radil ali nisam ni "nrd" pa vas molim za malo vasih zivaca i strpljenja
ok, kupim 10cm stiropora zaljepim i utiplam ga te sad nastupate VI ; znam da se prvo spojevi stiropora i tiple pregletaju (CIME??), nakon toga se ljepi mrezica(KOJA??)tu odmah drugo pitanje: dal se cijeli stiropor premaze ljepilom pa se mrezica utisne ili....; nakon toga bi se(ili ne bi) trebalo to sve pregletat s necim i puknut boju (ZAR NE). Ajde me prosvijetlite koji tip boje bi VI izabrali (silikonske, silikatne, sep.....

jos nesto, imam i prozor na tom zidu pa bi na bocnu stranu oko prozora stavljal 2 cm stiropora ali ne znam dal da i njega tiplam posto je sirina nekih 20cm ili da ga samo ljepim??

znam da ima puno pitanja ali mi treba i puno odgovora pa
unapred veliko hvala
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:36   #268
Quote:
libero07 kaže: Pogledaj post
moje stanje stvari:
imam relativno malo fasade i nemrem nac majstora za fasadu jel im se ne isplati zafrkavat s tom kvadraturom (cca 30m2) pa sam primoran sam napravit. Nisam to nikad radil ali nisam ni "nrd"
upravo zato sta mislis da je to lagano i da to moze svako moglo bi ti se desiti da na kraju ipak zakljucis da si "nrd"..
i betoniranje izgleda lagano pa ti treba dosta prakse dok skuzis kolko treba cega staviti, kolko mokar za sta, kako ga zagladiti, koji pjesak uzeti itd..
a kamoli fasada..
ovak preko foruma da ti neko objasni kako se radi fasada je i vise nego pretenciozno...nije nemoguce (ak si zbilja tolko vican gradjevini i imas zlatne ruke) ali ti sigurno nece ispasti kako bi dobrom majstoru..pogotovo jer ti je prvi put..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:04   #269
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
upravo zato sta mislis da je to lagano..
ne mislim da je lagano, ni najmanje ali zato imedu ostalog i pitam ovdje da vidim sto mi sve treba, koji djelovi su zeznuti tako da mogu stavit sve na papir, podvuc crtu i vidjet koliko sve kosta i na kraju odlucit, uzimajuci u obzir i svoje "zlatne" ruke.

problem je sto je "MALA" povrsina i ne mogu nac majstore tu je problem ali ne zazirem od mogucnosti da nesto sam napravim a alternativa mi je ostavit golu ciglu i placat skuplji racun za grijanje dok se neki majstor ne smiluje.
gle platio bi imas koga??
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 14:05   #270
Quote:
libero07 kaže: Pogledaj post
gle platio bi imas koga??
ma nisam rekao da je lako naci majstora. pogotov za tako malu povrsinu. to je objektivni problem. samo mislim da bi ti zadnja opcija trebala biti da to sam radis..
ako je tako mala povrsina tada ti ni racuni nece biti previse uvecani ako je ostalo dobro izolirano. zbog toga nemoras brinuti.
bolje pricekaj nekog ko je tome vican.
pa kod te toplinske fasade ima milijon detalja koje treba znati u teoriji i jos to sve skupa znati izvesti...
ako ti je bitno naravno da je to estetski dobro.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:26   #271
samo hrabro, evo baš ovih dana dva susjeda i ja radimo fasadu tim susjedima, jedan od njih je nekad imao građ. firmu pa zna kako a ja i drugi susjed smo šljakeri. Kad tamo završimo idemo na moj podrum.
Uglavnom, svaku ploču stiropora namažeš svuda po rubu i još baciš 3 točke po sredini. Zalijepiš ploču, poravnaš s dugom letvom prema prethodoj ploči. Ne trebaš to tiplati, ali možeš ako hočeš.
Onda staviš mrežicu, privremeno je učvrstiš čavlima i pogletaš je sa istim ljepilom s kojim si ljepio ploču. Pa onda još jednom sve u ljepilo. Pustiš da se osuši jedno 10 dana i onda završni sloj.
Zavšni sloj još nismo stigli, javim ako bude trebalo kad to vidim...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:56   #272
Pa šta ne ide impregnacija prije završnog?!
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:08   #273
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Pa šta ne ide impregnacija prije završnog?!
ide, zaboravio sam, eto vidiš da ti ide...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 18:45   #274
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
samo hrabro,
Zavšni sloj još nismo stigli, javim ako bude trebalo kad to vidim...
javi, javi trebat ce po svemu sudeci!!
imas pm!


Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Pa šta ne ide impregnacija prije završnog?!
moze neki info o toj impregnaciji, neki link na taj proizvod bio bih zahvalan!
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 13:49   #275
Stiropor ili strojno ili 'ručno' fasadiranje

Imam trojbu oko postavljanja fasade na kuću. U igri su tri opcije:

Stiropor fasada (25€ m2)

Srtojna fasada: ljepilo+mreža+grandiranje+silikat (16€ m2)

Ručno nabačena fasada: sloj grubog nanosa malte+sloj finog nanosa+bojanje (17€m2)
------------------------------------------------------------------------
Evo što ja znam:
Ako je fasada od stiropora( tj. stiropor ploča), kuća mora biti definirana nema npr. probijanja garažnih vrata jer je u tom slučaju potrebno cjelu stranu fasade kuće promjeniti inače to je najskuplja fasada. Problemi bi se mogli stvoriti i ako bi naknadno mjenjali vanjska vrata te prozore (prozori se moraju pažljivo prema unutra izčupati kako nebi pomaknuli vanjske stiropor ploče). Toplinska izolacija, uz dobre prozore, navodno je fantastična.
O trajnosti ove fasade slabo znam.

Strojna fasada, navodno ne omogućava neku toplinsku izolaciju, zahvati na njoj su jednostavniji iako nije ni u nju preporučljivo dirati, cjena je prihvatljiva.
O trajnosti ove fasade slabo znam.

Ručna fasada (majstor) je vjerojatno najjslabija toplinska izolacija. Prednost je što zadiranje u ovu fasadu ne nosi neke poslijedice za sobom. Lako možemo npr. kod promjene prozora izštemati veće otvore ako je potrebno a da se ostatk fasade neporemeti. Cjena je odprilike prihvatljiva.
Mislim da je ova fasad trajnija od ostale dvije.
---------------------------------------------------------------------

Možda ne znam previše o fasadama ali što bi bi izabrali na mom mjestu? Lova mi je jako bitna.

Imate kakvu sugestiju?

Zadnje uređivanje geepard : 04.11.2008. at 13:59.
geepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:53   #276
kolika je debljina stiropora koji ide u tu 25Eur/m2 fasadu ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:17   #277
Quote:
geepard kaže: Pogledaj post
Možda ne znam previše o fasadama ali što bi bi izabrali na mom mjestu? Lova mi je jako bitna.
bez obzira koliko love imaš, trebaš odabrati što deblji stiropor na fasadi. Danas je već dosta uobičajeno stavljati 8 - 10cm. Možda ti to sada čudno zvuči no baš zato što si slab s lovom (kao i večina nas, pretpostavljam) trebaš uložiti u što bolju fasadu jer češ tako godinama štediti na grijanju. Zaboravi i odbaci bilo kakvu ideju o fasadi koja nije ujedno i termoizolacija.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:45   #278
Quote:
geepard kaže: Pogledaj post
Imam trojbu oko postavljanja fasade na kuću. U igri su tri opcije:

Stiropor fasada (25€ m2)

Srtojna fasada: ljepilo+mreža+grandiranje+silikat (16€ m2)

Ručno nabačena fasada: sloj grubog nanosa malte+sloj finog nanosa+bojanje (17€m2)
------------------------------------------------------------------------
Evo što ja znam:
Ako je fasada od stiropora( tj. stiropor ploča), kuća mora biti definirana nema npr. probijanja garažnih vrata jer je u tom slučaju potrebno cjelu stranu fasade kuće promjeniti inače to je najskuplja fasada. Problemi bi se mogli stvoriti i ako bi naknadno mjenjali vanjska vrata te prozore (prozori se moraju pažljivo prema unutra izčupati kako nebi pomaknuli vanjske stiropor ploče). Toplinska izolacija, uz dobre prozore, navodno je fantastična.
O trajnosti ove fasade slabo znam.
Evo ovako sa strojnom žbukom ili ručnim žbukanjem NEMAŠ termo izolaciju kao sa stiropor fasadom tako da o ove 2 varijante bez obzira dali stavljali termo žbuku ili običnu nebih niti razmišljao.

Isto tako mjerenjem je dokazano da se cijena investicije u termo fasadu (stiropor, tervol,...) vrati u roku od 5-7 godina ukoliko se u kuči živi.

Inaće ukoliko naknadno želiš probušiti vrata nije da baš moraš cijelu stranu skidati nego se stiropor fasade može bez problema otvoriti sa ubodnom pilom ili sa nožem. najbitnije je kvalitetno iskidati završni sloj i mrežicu te se onda može cili dio odvalit. Isto tako fasada sa izolacijskim pločama je puno kvalitetnija što se tiće mogučeg pucanja po spojevima zbog rada podloge (ukoliko se izvede kvalitetno) pošto je točkasto zaljepljena za podlogu dok je žbuka nabačena na podlogu po cijeloj površini te kad puca površina puca i žbuka te postoji vjerojatnost da se to pokaže na vanjskom sloju naročito na kutevima...

Isto tako ako je stiropor fasada sa 5cm stiropora 25 eura onda ti cijena po dodatnom centimetru skaće za nekih 0,6 eur/m2 tako da se definitivno ne isplati štediti na stiroporu. Bolje stavit cenat više nego cenat manje..

Ako vam treba još dodatnih informacija samo pitajte jer se sa fasadama bavim 10ak godina (što sa prodajom materijala što sa izvođenjem) i znam puno o njima.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 12:40   #279
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Evo ovako sa strojnom žbukom ili ručnim žbukanjem NEMAŠ termo izolaciju kao sa stiropor fasadom tako da o ove 2 varijante bez obzira dali stavljali termo žbuku ili običnu nebih niti razmišljao.

Isto tako mjerenjem je dokazano da se cijena investicije u termo fasadu (stiropor, tervol,...) vrati u roku od 5-7 godina ukoliko se u kuči živi.

Inaće ukoliko naknadno želiš probušiti vrata nije da baš moraš cijelu stranu skidati nego se stiropor fasade može bez problema otvoriti sa ubodnom pilom ili sa nožem. najbitnije je kvalitetno iskidati završni sloj i mrežicu te se onda može cili dio odvalit. Isto tako fasada sa izolacijskim pločama je puno kvalitetnija što se tiće mogučeg pucanja po spojevima zbog rada podloge (ukoliko se izvede kvalitetno) pošto je točkasto zaljepljena za podlogu dok je žbuka nabačena na podlogu po cijeloj površini te kad puca površina puca i žbuka te postoji vjerojatnost da se to pokaže na vanjskom sloju naročito na kutevima...

Isto tako ako je stiropor fasada sa 5cm stiropora 25 eura onda ti cijena po dodatnom centimetru skaće za nekih 0,6 eur/m2 tako da se definitivno ne isplati štediti na stiroporu. Bolje stavit cenat više nego cenat manje..

Ako vam treba još dodatnih informacija samo pitajte jer se sa fasadama bavim 10ak godina (što sa prodajom materijala što sa izvođenjem) i znam puno o njima.
Hvala za ovako iscrpan odgovor. Znači fasada koju sam ja opisa kao 'strojno žbukanje' (ljepilo+mreža+grandiranje+silikat) nije nije nikakva termoizolacija? Ona je samo hidroizolacija + vizualni efekt?
geepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 12:40   #280
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
kolika je debljina stiropora koji ide u tu 25Eur/m2 fasadu ?
mislim 5 cm
geepard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.