Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 09:23   #41
znam 3 kontrolora leta - 2 u Zagrebu, 1 u Splitu. svi su samo sa srednjom školom. svi su se isključivo preko veze zaposlili. svi imaju preko 2000e plaću, razne pogodnosti oko letenja po svijetu, puno GOa, nakon svake smjene su 24 sata slobodni (tako nekako, ne pamtim detalje te vrste najbolje). definitivno se isplati prokopati vezu, no pali samo ako ste zdravi i mlađi od 26 godina.
stres?? stresa danas stvarno ima ali na baš svakom poslu i postoje poslovi puuuno stresniji i odgovornijiji od ovog ali uvjeti rada i plaća nisu ni približno kao kontrolorima leta. tako da se isplati, definitivno!
btw, mislim da ih u cijelom svijetu nema preko 50 000 (opet se prisjećam davnih razgovora, no mislim da je brojka točna)
comeback is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 13:33   #42
Quote:
useless kaže: Pogledaj post
ovo za vezu nije istina
testovi dolaze zapecaceni sa strancima i il prodjes il ne prodjes,veza ne pomaze
znam ljude koju su studirali i nisu upali tako da im je fax dzabe,znam ljude koji nisu ni zavrsili fax i otisli na testitanje i danas rade tamo
???
da testovi su zapečaćeni..to je istina.
gledaj ovo.lani na testiranju dođu ljudi na psihotestove (nakon engleskog jezika),sjednu u dvoranu.jedan od tamošnjih instruktora govori (ne sjećam se prezimena ,al možda se netko prepozna u situaciji) ''taj i taj gdje ste?''
''tu smo''
''vas dvoje ste PROŠLI PUT!!!!! (da ponovim-kad jednom padneš-pa pa)
prošli psihotestove,možete izaći zvat ćemo vas na simulator''

o da..ispostavi se da je cura kćer/rođakinja/nećakinja od nekog čovjeka koji je neka baja u k.l. a dečko bogme isto tako.

oćeš drugi primjer??imam i treći i šesti primjer...
ne kažem da su svi preko veze-naravno da nisu-znam neke al doslovno jako malo ljudi kaj nisu nego su tamo svojim zaslugama.
al nemoj mi molim te prodavati priče da se tamo veza ne traži.

drugo i relativno važno - NIJE problem ako ja,ti,moj kolega,ljubavnik il tvoja najdraža frendica nisu za radar.to je odgovoran posao i ja ću se prva složiti s tim da testiranja moraju biti jeb..rigirizna.nije to zezancija.
ALI problem je u tome što kontrola leta nije ''samo radar'',ako me razumiješ?
''radar'' je završni produkt kontrole leta.znaš li ti koliko službi kontrole leta postoji?
e tu je problem kaj u tim službama kontrole leta rade ljudi koji ne da nemajupojma nego smrde od neznanja.
kaj mi s tim faksom neznamo niš o tome pa da nas se ovak šikanira il kaj?
tu ti je glavni problem.
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:15   #43
slutim dosta gorcine u tvom postu
gle sad,ne mogu se zaklet al kolko sam upoznat i primjere koje znam,likovi bez veze su upali,ljudi s faxa nisu
znam slucajave djece nasih kontrolora(ne iskljucivo radarista,nego neke druge sluzbe)koji nisu prosli

inace gotovo nikada nisam cuo(govorim za sve poslove opcenito) da je neko nakon odbijanja rekao,gle nisam zadovoljio i nisam dovoljno dobar za taj posao,neko bolji od mene ga je zasluzio
objasnjenja su uglavnom,bio sam super al eto preko veze/love/kreveta je to dobio neko drugi
ne kazem da je to tvoj slucaj,al eto da pripomenem
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 10:37   #44
Quote:
useless kaže: Pogledaj post
slutim dosta gorcine u tvom postu
gle sad,ne mogu se zaklet al kolko sam upoznat i primjere koje znam,likovi bez veze su upali,ljudi s faxa nisu
znam slucajave djece nasih kontrolora(ne iskljucivo radarista,nego neke druge sluzbe)koji nisu prosli

inace gotovo nikada nisam cuo(govorim za sve poslove opcenito) da je neko nakon odbijanja rekao,gle nisam zadovoljio i nisam dovoljno dobar za taj posao,neko bolji od mene ga je zasluzio
objasnjenja su uglavnom,bio sam super al eto preko veze/love/kreveta je to dobio neko drugi
ne kazem da je to tvoj slucaj,al eto da pripomenem
da naravno da ima gorčine kad sam sve dala u školovanje i onda ovak ispadne.
no nema veze.
ja sam odma prihvatila činjenicu da nisam zadovoljila za radar.pa bolje da sad vidim(iako bi bilo idealno da su mi to rekli na početku faksa kad su bili simulatori a pogotovo kad smo na drugoj godini imali simulatore di sam btw imala sve i jednu vježbu ocijenjenu sa ''above'' )
ali boožee moj jel tak.
al nikad neću prihvatiti da moram nekome lizat dupe tamo,il davat pare tražit vezu da bi moje kvalitete i moj mozak došao na cijenu.kužiš?
pitaj moje kolege koji su završili i razliku ispita na visokoj pa im sad netko kaže :čuj sori,al mi nećemo nekog zatrovanog faksom tu u firmi!
kaj na to reći?
da ti opet ponovim-nije bed kaj nisam za radar-super-bolje sad neg da nekaj spičim dolje.al nemojte me klat da čovjek sa završenim smjerom kontrole leta nema više znanja od onih kaj tam rade s kojekakvim pedagoškim akademijama (uz dužno poštovanje pedagoškoj) al mene nitko neće primit da radim u vrtiću jer...nemam pedagošku akademiju..
eto tu ti je problem.
a ti si očito u kontroli pa vidi-jel IKADA izašao natječaj za neoperativne poslove unutar firme?nije.(ne uključujući one poslove za elektrotehničare-znači poslove za službe kontrole leta)
bar ga ja nikad nisam vidjela.
fala bogu van nemožemo otić jer nemam bijelu dozvolu..tako da
jesam ogorčena sam cijelim tim postupcima ne firme već države koja niš ne poduzima nego se čudi kaj im mladi ljudi bježe van.
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:18   #45
Imam dobrog frenda koji vec 6god radi u kontroli,najiskrenije,bez faxa i veza,javio se na natjecaj sa srednjom skolom i prosao.Ovo za testove je sve tocno,engleski,simulator,psiho test itd itd.onda Njemacka 3 mj ,i tako 2,3puta po 3 mj.Ovo za veze,i zaposljavanje ,vjerovatno ima toga kao i svugdje,ali ta njemacka akademija nakon skolovanja kod njih garantira da si osposobljen za taj posao itd itd i nije im bas u cilju tatine sinove skolova i blamirati se kad k...a ne kuze ni nakon god dana skolovanja,a dosao je preko veze.Veza ti moze do Zagreba i svih testova kod nas pomoci,kasnije na najbitnijem djelu , u Njemackoj,tesko....
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 13:16   #46
Quote:
dady81 kaže: Pogledaj post
Imam dobrog frenda koji vec 6god radi u kontroli,najiskrenije,bez faxa i veza,javio se na natjecaj sa srednjom skolom i prosao.Ovo za testove je sve tocno,engleski,simulator,psiho test itd itd.onda Njemacka 3 mj ,i tako 2,3puta po 3 mj.Ovo za veze,i zaposljavanje ,vjerovatno ima toga kao i svugdje,ali ta njemacka akademija nakon skolovanja kod njih garantira da si osposobljen za taj posao itd itd i nije im bas u cilju tatine sinove skolova i blamirati se kad k...a ne kuze ni nakon god dana skolovanja,a dosao je preko veze.Veza ti moze do Zagreba i svih testova kod nas pomoci,kasnije na najbitnijem djelu , u Njemackoj,tesko....
ok sve stoji. samo što sad se više nejde na 3 mj nego na 10 mj.
imaš maastricht (il kako god se piše) i Langen.
i velika je razlika.neću ulazit u to.. al..da.

mene samo zanima do kad mislite negirati neke stvari?
ja sam gore napisala da NISU SVI preko veze.da čitate po redu znali bi da nikoga ne pljujem nit podcijenjujem.
ja sam se s radarom oprostila davnih dana i nemam problem s tim.imam super posao,odličnog šefa,jeb...plaću i ,ne bi neke stvari nikad mijenjala za drugi posao.
uglavnom da se ne ponavljam skrojal post iznad tvog i vidi di je problem.
al dajte prestanite u svim resorima ovog hrvatskog gospodarstva negirati sranja koja se dešavaju.
nije kontrola leta sa svim svojim radnicima jedina koja radi gluposti.
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 03:22   #47
nisam iz kontrole
indirektno vezano za temu,reci gdje su veca muljanja,na testiranjima za posao u kontroli ili na popularnom prometnom faxu?

studirala si tamo pa znas reputaciju fpz-a i zato se nemoj cuditi ako neko totalno ignorira tvoju diplomu i jednostavno zeli imati svoje testiranje

u nekom drugom,imaginarnom svijetu,da imam svoju firmu i treba mi profil koji se skoluje na fpz...osobno ne bi pridavao preveliku vaznost toj diplomi nego svojim internim testiranjima

ovo se ne odnosi direktno na tebe,ali izmedju te dvije institucije,ja vise vjerujem rezultatima testiranja na kontroli nego diplomi faxa
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 12:52   #48
hehe naravno da znam reputaciju fpz-a.
od nedavno znamo reputaciju pa povećeg broja fakulteta u zagrebu no ajde de.
gle...mislim da možda možda nisi uhvatio bit..
nije testiranje problem kužiš.nit je problem pasti na radaru.problem je kaj mene apsolutno nitko neće uvjerit da za ljude sa završenom kontrolom NEMA mjesta u k.l.
ma napravi testiranje,dapače.ipak je potrebo neko predznanje za radit u nekim od službi kontrole leta kužiš.napravi testiranje i zanemari diplomu-ma može.meni opet dobro.prošla bi ga ko iz puške.
zanimljivo je to npr da su nama predmete vezane za kontrolu leta predavali...hmmmm.sami kontrolori leta...
tak da sami sebi pljuju u usta kad se ovak postavljaju.il ako hoćeš teta njemica je također sama sebi pljunula u usta kad je postavila ljude da rade u kontroli leta kao kontrolori leta i onda kasnije kad bi nama trebalo dat šansu za rad tamo ne poštuje njihovo mišljenje...

al fpz ko faks...
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 14:12   #49
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
ako jednom padneš-ko da nisi ni studirao!

veselo ha?
Ovo vrijedi samo za aeronautiku, ne i za aeropromet, a koliko sam shvatio ti si išla na aeropromet.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:22   #50
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ovo vrijedi samo za aeronautiku, ne i za aeropromet, a koliko sam shvatio ti si išla na aeropromet.
na aeronautiku sam išla.k.l. spada pod taj smjer.isto kao i piloti.
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 10:42   #51
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
na aeronautiku sam išla.k.l. spada pod taj smjer.isto kao i piloti.
Aha...Vidiš da ti budem iskren potpuno sam zaboravio da kontrola leta spada pod aeronautiku.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:07   #52
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Aha...Vidiš da ti budem iskren potpuno sam zaboravio da kontrola leta spada pod aeronautiku.

uglavnom meni je žao kaj rasprave o kontroli leta uvijek završe na cca 20 postova.
baš mi se raspravlja o banana postupcima!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:39   #53
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post

uglavnom meni je žao kaj rasprave o kontroli leta uvijek završe na cca 20 postova.
baš mi se raspravlja o banana postupcima!
Da?O kakvim banana postupcima?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 13:56   #54
imaš već na forumu kaj se tamo radi.
čini mi se na fpz forumu.a imaš i na forumu od faksa..
da se ne ponavljam.
ja bi jako htjela da se javi netko iz firme pa da malo vidimo kak stoje stvari.da ne ispadne da ja klepećem bezveze.isto bi mi bilo i više nego drago da se javi netko ko je u poziciji mene i mojih kolega koji smo zaku... studirali.
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:05   #55
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
netko ko je u poziciji mene i mojih kolega koji smo zaku... studirali.
Nitko nije zakurac studirao, evo, kolegici predavac na Cisco akademiji ing. prometa.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 14:04   #56
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Nitko nije zakurac studirao, evo, kolegici predavac na Cisco akademiji ing. prometa.
ooo!nekog su odblokali!
da..al taj čovjek već ima cisco akademiju jel tak?ili...?
ma dobro vidi - ja govorim baš isključivo za k.l. jer da ga boguješ specifičan poziv..ma sve sam ti rekla! znaš sve jel tak!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 21:40   #57
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
ooo!nekog su odblokali!
Priznaj da sam ti falio, moze i na PP.

Quote:
da..al taj čovjek već ima cisco akademiju jel tak?ili...?
Ima, zasto ne bi imala i ti? Ideja fakulteta je da ti da sistematicnost i sirinu pogleda, ne moras nuzno radit u struci.

Quote:
ma dobro vidi - ja govorim baš isključivo za k.l. jer da ga boguješ specifičan poziv..ma sve sam ti rekla! znaš sve jel tak!
Naravno da znam, dekan FPZ je draga rodbina. (Ovaj novi, ne lopina.)
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 12:21   #58
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Priznaj da sam ti falio, moze i na PP.



Ima, zasto ne bi imala i ti? Ideja fakulteta je da ti da sistematicnost i sirinu pogleda, ne moras nuzno radit u struci.



Naravno da znam, dekan FPZ je draga rodbina. (Ovaj novi, ne lopina.)
hahaha!!
narafski da si mi falio!

ma svakaj sam ja motala po glavi al jebaj ga zec nemam vremena ''čitaj para'' za cisco)

onda sam mislila neki menagment završit..al to je sad in pa košta do zla boga i nazad..
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 12:47   #59
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
hahaha!!
narafski da si mi falio!
Znao sam ja. Btw, imas predivnu mackicu.

Quote:
ma svakaj sam ja motala po glavi al jebaj ga zec nemam vremena ''čitaj para'' za cisco)
Nađi kako god znas i umijes.

Quote:
onda sam mislila neki menagment završit..al to je sad in pa košta do zla boga i nazad..
Eto, to mozes nakon CCNA/CCNP/whatever. MBA na EFZG je nekih 10000E, kredit na 7 godina uz 2 godine poceka, moze se. Ima i jeftinijih strucnih PDS-a. Je, gadno je kad nemas love, al ono, bez takvog skolovanja ces tesko. ISO 9001 Internal auditor nije skup (~340E) ili IPMA-D (~500E).
Jebiga, nije lako.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 13:00   #60
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Znao sam ja. Btw, imas predivnu mackicu.



Nađi kako god znas i umijes.



Eto, to mozes nakon CCNA/CCNP/whatever. MBA na EFZG je nekih 10000E, kredit na 7 godina uz 2 godine poceka, moze se. Ima i jeftinijih strucnih PDS-a. Je, gadno je kad nemas love, al ono, bez takvog skolovanja ces tesko. ISO 9001 Internal auditor nije skup (~340E) ili IPMA-D (~500E).
Jebiga, nije lako.
guzico jedna dlakava!!!

idem sad na jesen na majstorski ispit iz da...toga !
pa ću pokušat napravit najviše što mogu iz ovog sadašnjeg posla!

nego...daj ti svom rođaku dekanu reci nešto o mojoj mačkici!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.