Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 10:56   #5281
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Pocelo zapomaganje i povik na povratak. Uhljebici u panici. Provala godine. A sto cemo s izbornim obecanjem predsjednice da ce hr biti najbogatija zemlja na svijetu?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...-stari-i-umire
Bitno je da nam je precednica dobro očuvana plavušica. I da i mi lutku za ""utrku"" imamo.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:17   #5282
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post

Nego, mali koliko si vremena izgubio, šireći dezinformacije mogao si odavno imati srediti dokumenntaciju za obrt ili neku drugu vrstu poduzetništva.


Dragi kolega, tu cast prehranjivanja uhljeba i novih 8000 ljudi koji ce sada doci na burzu ipak prepustam vama koji ste ostali u hr matrixu. Zelim vam svu srecu.

A sto se tice dezinformacija = izgleda da dezinformacije hr matrixa ne prolaze u inozemstvu:

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula...vatskoj-546904

"Putem Europskog suda srušiti ovršni sustav u Hrvatskoj

Puljanka Miriam Kervatin, predsjednica i osnivačica udruge Blokirani informirala nas je da je prošlog tjedna Europski sud pravde (ECJ) iz Luksemburga potvrdio teze te udruge o protupravnim ovrhama koje se provode u Hrvatskoj. Pojasnila je da je riječ o presudama u slučaju Pula parkinga protiv Svena Klausa Tederahna, te zagrebačkog odvjetnika Ibrice Zulfikarpašića protiv Slaven Gajera.

- Velika je to revolucija! Ove dvije presude potpuno ruše hrvatski ovršni sustav miksa privatnih i javnih instrumenata naplate, a bez da se dužniku dala mogućnost da ga se nešto pita na sudu. Time i postupanje Fine, prometne i pomorske policije u ovršnim postupcima također nije sukladno EU pravnim normama. Mi očekujemo da ćemo putem Europskog suda srušiti ovršni sustav u Hrvatskoj, a oštećeni će moći dobiti pravo na nadoknadu eventualne štete. Iz europskih iskustva znamo da je prosječna nadoknada iznosila 1.000 eura po oštećenom. No, oni koji su ostali bez stanova i druge imovine ne mogu očekivati povrat te imovine, komentirala je Kervatin.

"(Ne)vjerodostojna isprava"

Pojasnila nam je kako je ECJ zaključio da nije "vjerodostojna isprava", račun koji je Ibrica Zulfikarpašić ispostavio svojem klijentu, ili računovodstvene isprave koje je podnio Pula Parking i temeljem kojih su se javni bilježnici povodili provodili prilikom izdavanja rješenja o ovrsi.

- U ovim predmetima je javni bilježnik rješenje o ovrsi donio na temelju računa koji je jednostrano sastavio vjerovnik, pri čemu dužnik tražbinu nije izričito prihvatio. Sada se vidi da hrvatski pravosudni sustav griješi, a te europske presude potvrđuju da sam bila u pravu, iznijela nam je Kervatin.

Prethodno tim presudama Suda u Luksemburga, Ustavni sud iz Zagreba donio je rješenje kojim odbija prijedlog udruge Blokirani da se proglasi neustavnim ustavno suspektne odredbe Općeg poreznog zakona. Ustavni sud je prethodno već odbio prijedlog Udruge u dijelu ocjene ustavnosti Ovršnog zakona i Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima. Kervatin kaže da im ostaje sačekati još odgovor u dijelu Zakona o obveznim odnosima, a kada dobiju i taj odgovor obratit će se Sudovima u EU.

- No, u negativan odgovor ne treba sumnjati jer Ustavni sud neće protiv politike, mišljenja je predsjednica udruge Blokirani koja smatra da je činom odbijanja prijedlog njezine udruge Ustavni sud počinio dva važna prekršaja iz domene temeljnih prava: nije zaštito nadnacionalna ljudska prava hrvatskih građana i tražiti pojašnjenje od ECJ-a. Da je Ustavni sud tako postupio bio bi zaustavljen ovaj Eldorado sa sedam milijuna ovrha u Hrvatskoj, jer čak 90 posto ih nije rezultat parnice, a stranke nisu obaviještene o svojim pravima."
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:20   #5283
Koja je onda svrha rušenja sustava ako se ovršenima neće vratiti nezakonito oduzeta imovina?
Ok, dobro dođe i da se zaustave ovrhe, i time se zaštite neki drugi ljudi, ali ipak ne može sad za prošle ujeo vuk magare.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:52   #5284
Osijek031

U Osijeku je danas održan okrugli stol pod nazivom „Ili buđenje ili svi u Dublin" na kojemu je upozoreno na alarmantno stanje po pitanju iseljavanja u cijeloj Hrvatskoj, a posebice u Osijeku i na istoku Hrvatske.

Okrugli stol su organizirali Institut za europske i globalizacijske studije i Institut za društvena istraživanja „Ivo Pilar“, a na njemu su stručnjaci iz cijele Hrvatske upozorili kako napuštanje Hrvatske trbuhom za kruhom i prirodni odljev stanovnika postaju alarmantni.

Gradonačelnik Ivica Vrkić iznio je podatke Zavoda za zapošljavanje i Zavoda za mirovinsko osiguranje prema kojima je u Osijeku s prigradskim naseljima na kraju prošle godine živjelo oko 95.000 stanovnika. Ti podaci su demantirali crne brojke o 65.000 ljudi koji navodno danas žive u Osijeku, premda zasigurno postoji određen broj ljudi koji je otišao van ali se nije odjavio kako bi i dalje ostvarivali određena prava u Hrvatskoj. Ipak, čak i da je taj podatak točan, to predstavlja 15.000 ljudi manje u odnosu na popis stanovništva iz 2011. godine, odnosno gotovo 15-postotni pad broja stanovnika u svega šest godina.

Ugledni demograf Stjepan Šterc upozorio je tako da Hrvatska gubi 90.000 do 100.000 ljudi godišnje i da će, nastavi li se trend iseljavanja i negativnog prirodnog prirasta, za deset godina pasti na 3 milijuna stanovnika. Na temelju studije koju je izradio, Šterc također prognozira da će se za 5 do najviše 10 godina u Hrvatskoj urušiti mirovinski, zdravstveni i obrazovni sustav. Šterc tvrdi da je stanje gore od onoga što se govori i da svi od tog problema okreću glavu, a demografska obnova mora biti strateško pitanje svih pitanja budućeg razvoja zemlje.

Upozoreno je i kako je iz Hrvatske otišlo više od 500 liječnika, a osječko-baranjska županija je treća u Hrvatskoj po broju njihovih odlazaka. Također je istaknuto i kako je, kada dođe do depopulacije nekog prostora, gotovo nemoguće poslije bilo kakvim mjerama vratiti život u njega i ponovno ga nastaniti.

Pitanje čeka li nas demografski slom ili je revitalizacija ipak moguća ostalo je neodgovoreno, a kao jedina svijetla točka naglašeno je osječko Sveučilište na kojemu studira 18.000 studenata, a mnogi od njih po završetku studija mogli bi ostati u Gradu na Dravi ukoliko im se omoguće uvjeti za to, prije svega posao.
__________________
*♥*♡*♥*...i rastanak je dio ljubavi jer rastaju se voljeni...*♡*♥*♡*
pusl&ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:21   #5285
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

He he negatorima egzodusa tlo sve vise izmice pod nogama jer vidim da se sve cesce proglasava alarmantno stanje. Pa tko ce prehraniti sva ta uhljebnicka usta. Kako se posijalo sad se zanje. Ma evo sad ce se Svedjani vratiti pa krece blagostanje. Predsjednica vec uputila poziv egzodaskim Svedjanima i kaze sve institucije ce se truditi da im omoguce iste standarde u hr kod povratka Ovo postaje bolje od Monty Pythona
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:28   #5286
Egzodus i u pjesmi. Pogledajte video

https://youtu.be/sxvzmepaliQ


http://m.24sata.hr/news/egzodus-svi-...-pjesme-514250

"Miroslavu Jerkoviću iz Osijeka svi su prijatelji otišli u inozemstvo. Opjevao je njihov odlazak, a pjesme su mu postale hit na Youtubeu. Miroslav je odlučio ostati...

Moj Osječe, moj rodni grade, bijeli svijet tvoju djecu krade. Politika loša na te bacila čini, sve nas je manje na istočnoj tribini. Tako nam je tužno citirao svoju pjesmu Miroslav Mita Jerković (40) iz Livane pored Osijeka. Sam je sebe snimio mobitelom i to objavio na svom facebook profilu i Youtube kanalu. U samo par sati njegov je video pogledalo preko 80.000 ljudi od kojih su mnogi komentirali kako su ih ti stihovi nepoznatog Osječanina dirnuli do suza jer govore istinu, o masovnom egzodusu mladih iz Slavonije.

- Napisao sam te stihove neki dan, kad sam baš bio u depresiji. Htio sam ujutro otići na kavu sa nekim od prijatelja i otkrio da više nikoga od njih nema. Svi su otišli trbuhom za kruhom u Irsku, Njemačku, Austriju, koje kuda. Od moje ekipe koja je nekada činila 70-tak ljudi, u gradu više nema nikoga."
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:32   #5287
I Luka Bulic opjevao egzodus

https://youtu.be/qMGnd2aHEsc
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:49   #5288
Sve dok se stvari ne normaliziraju u Hrvatskoj, nema okretanja natrag, pravac na sjever. A kako već se sprema zakon za Agrokor - er, oprostite - tvrtke koje imaju milijardu kuna duga, teško da će se zemlja obnoviti.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:04   #5289
Quote:
pusl&ca kaže: Pogledaj post
Osijek031

Gradonačelnik Ivica Vrkić iznio je podatke Zavoda za zapošljavanje i Zavoda za mirovinsko osiguranje prema kojima je u Osijeku s prigradskim naseljima na kraju prošle godine živjelo oko 95.000 stanovnika. Ti podaci su demantirali crne brojke o 65.000 ljudi koji navodno danas žive u Osijeku, premda zasigurno postoji određen broj ljudi koji je otišao van ali se nije odjavio kako bi i dalje ostvarivali određena prava u Hrvatskoj. Ipak, čak i da je taj podatak točan, to predstavlja 15.000 ljudi manje u odnosu na popis stanovništva iz 2011. godine, odnosno gotovo 15-postotni pad broja stanovnika u svega šest godina.
Velika većina ljudi koji napuste Hrvatsku nije upoznata s obvezom odjavljivanja zdr. osiguranja u HR, odn. o EU zakonskoj regulativi koja priječi 2 zdravstvena osiguranja istovremeno (npr. hrvatsko i irsko). Nerijetko ipak iz neznanja ljudi krše ta pravila i ostaju osigurani i u RH. Govorim iz prve ruke Stoga podaci HZMO ne mogu biti relevantni.

Ovdje se dosta pisalo o odjavama prebivališta, a bez da forumaši poznaju Zakon o prebivalištu koji nudi 2 opcije:

1. odjavu prebivališta
2. privremenu prijavu odlaska izvan RH

Velika većina onih koji su otišli tj. gotovo svi su birali opciju br. 2 jer je ona omogućavala zadržavanje osobne iskaznice s adresom prebivališta u Hrvatskoj. Iz tog razloga je nemoguće zapravo utvrditi broj onih koji su otišli odn. svaka statistika pada u vodu. To i jeste tako neuredno napravljeno, upravo da bi se tim brojkama moglo manipulirati.

Nevelik je broj onih koji nisu učinili niti odjavu, niti "privremenu prijavu odlaska". Sankcije su predviđene Zakonom, ali se ne provode.

Pisalo se o onoj ženi iz Koprivnice koja je ostala bez stana i o dostavi pismena. Zakon o prebivalištu ne predviđa da se u slučaju "privremene prijave odlaska iz RH" navodi adresa u inozemstvu. Slučajno?

Generalno, RH čini sve kako bi nastavila s reketom i nakon što ju netko napusti. Što se tiče mene, dobit će k***c. Isto kao što mi je k***c i dala

Naravno da mi je žao gledati "stoku sitnog zuba" koju uhljeb mašinerija sisa do kostiju. I ja prognoziram tešku propast za maksimalno 20 godina. Na kraju će i oni koji su do ovoga doveli jesti pečate, u to ne sumnjam.
makaay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:38   #5290
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Dragi kolega, tu cast prehranjivanja uhljeba i novih 8000 ljudi koji ce sada doci na burzu ipak prepustam vama koji ste ostali u hr matrixu. Zelim vam svu srecu.

A sto se tice dezinformacija = izgleda da dezinformacije hr matrixa ne prolaze u inozemstvu:

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula...vatskoj-546904

"Putem Europskog suda srušiti ovršni sustav u Hrvatskoj
S jedne strane htio bi uređenu državu a s druge strane podržavaš i zagovaraš mentaliet neplaćanja računa. Zanimljivo. A biti će zanimljivo vidjeti i što će se dogoditi kada se ovrhe maknu iz javno bilježničkih ureda i prepuste sudovima. Do sada se na presudu čekalo do 20 godina i bolje, a baš me zanima što će se dogoditi kada se na sudove salije masa ovršnih predmeta... Onda stvarno neće sudovi neće imati smisla
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 18:45   #5291
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
S jedne strane htio bi uređenu državu a s druge strane podržavaš i zagovaraš mentaliet neplaćanja računa. Zanimljivo. A biti će zanimljivo vidjeti i što će se dogoditi kada se ovrhe maknu iz javno bilježničkih ureda i prepuste sudovima. Do sada se na presudu čekalo do 20 godina i bolje, a baš me zanima što će se dogoditi kada se na sudove salije masa ovršnih predmeta... Onda stvarno neće sudovi neće imati smisla


Banana drzave koje su unistile dostojanstvo svojih gradjana i egzistenciju ne spadaju vise u kategoriju uredjenih drzava.
Zato je tu Lana da pomogne ovima koji su ostali
https://youtu.be/Ph5ny9QLedo
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:08   #5292
Quote:
makaay kaže: Pogledaj post
Velika većina ljudi koji napuste Hrvatsku nije upoznata s obvezom odjavljivanja zdr. osiguranja u HR, odn. o EU zakonskoj regulativi koja priječi 2 zdravstvena osiguranja istovremeno (npr. hrvatsko i irsko). Nerijetko ipak iz neznanja ljudi krše ta pravila i ostaju osigurani i u RH. Govorim iz prve ruke
Možeš ti iz koje god hoćeš ruke to pričati, ali ja sam osobno bio ove godine u Jagićevoj u HZZOu. Došao sam se napokon odjaviti, jer godinama ni ne koristim HZZO usluge, što sam uredno i rekao. Donio hrpu papira, ugovor o radu isl. a oni su me samo pitali "Da li vaš poslodavac traži odjavu iz HZZOa?". Ja rekoh "ne", a oni meni "Onda se ne morate odjavljivati." Ja sam u nevjerici opet pitao, oni su se išli konzultirati i opet dali isti odgovor. I šta sad? Trebao bih se prepirati s HZZOom da me ipak odjave?! Nema šanse...

Poslije sam otišao na Internet i pronašao da samo Slovenci (a tko drugi ) traže potvrdu da si se odjavio s HZZOa.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:48   #5293
Quote:
pusl&ca kaže: Pogledaj post
Ugledni demograf Stjepan Šterc upozorio je tako da Hrvatska gubi 90.000 do 100.000 ljudi godišnje i da će, nastavi li se trend iseljavanja i negativnog prirodnog prirasta, za deset godina pasti na 3 milijuna stanovnika.
Sasvim moguce, iako meni je vrlo upitno koliko ce se dugo nastaviti trenutni trend. Postoji vise nacina da se iseljavanje zaustavi, npr. pad potraznje za radnom snagom uzrokovan ekonomskom krizom ili povecanom automatizacijom, odnosno iscrpljivanje poola ljudi koji odlaze (kad odu svi obrazovani i zainteresirani za odlazak odlazak pada na razinu prirodnog prirasta) no meni se cini najveci razlog za promjenu trenda taj da se trenutno prazni pool raspolozivih ljudskih resursa, no to ce se kad-tad potrositi, slicno kao i prica sa stambenim kreditima.

Ima li Hrvatska milion zainteresiranih i sposobnih za iseljavanje? Tesko. Milion bi znacio 1/4 stanovnistva, odnosno ogroman postotak radno aktivnih, od kojih sigurno ne zele svi niti otici, niti imaju vjestine koje bi im donjele zanimljiv standard zivota.

Quote:
pusl&ca kaže: Pogledaj post
Šterc također prognozira da će se za 5 do najviše 10 godina u Hrvatskoj urušiti mirovinski, zdravstveni i obrazovni sustav
Sterc prica puno. Sta znaci da ce se urusiti sustav? Vec je sadasnje stanje neka vrsta urusavanja. Penzije su sramotno niske, oko 1/3 placa, u zdravstvu postoje ludjacki duga cekanja, a obrazovanje je jos losije nego sto je bilo, no tu ocekivati neke dramaticne promjene bas i nema smisla.

Quote:
pusl&ca kaže: Pogledaj post
kada dođe do depopulacije nekog prostora, gotovo nemoguće poslije bilo kakvim mjerama vratiti život u njega i ponovno ga nastaniti...Pitanje čeka li nas demografski slom ili je revitalizacija ipak moguća ostalo je neodgovoreno
Sterc prica o tome kao da je prostor centralna uloga, a ljudi su samo neka vrsta bakterija koje ga koloniziraju. Od mjera koje Sterc moze smisliti sigurno ni jedna ne unosi bitnu razliku. On cesto govori kako pad populacije ispod XY znaci nemogucnost obnove, a zaboravlja da teoretski od jednog covjeka i jedne zene mozes naseliti planetu, valjda si racuna s nekim prirastom kojeg je izvukao losom matematikom iz povjesnih podataka.

Glavni i jedini problem demografije je da je Hrvatska jednostavno lose mjesto za zivot i ljudima je jasno da je tako. Nema perspektive, nema sigurnost, malo je razloga iz kojih bi ljudi mogli reci da im je negdje u Hrvatskoj bolje nego u Irskoj ili Njemackoj ili Svedskoj. Kad bi zestoko porezali beskorisne drzavne institucije, prvenstveno one koje ne sluze gradjanima, pa smanjili rashode, pa smanjili poreze, pa napravili da sistem funkcionira bez korupcije, onda bi mozda i demografija krenula na bolje, ali cisto sumnjam da ce banda uhljeba i lopova koja vlada uz nekoliko rosada Hrvatskom od 1945-e na dalje napraviti ista u tome smjeru.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:10   #5294
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Možeš ti iz koje god hoćeš ruke to pričati, ali ja sam osobno bio ove godine u Jagićevoj u HZZOu. Došao sam se napokon odjaviti, jer godinama ni ne koristim HZZO usluge, što sam uredno i rekao. Donio hrpu papira, ugovor o radu isl. a oni su me samo pitali "Da li vaš poslodavac traži odjavu iz HZZOa?". Ja rekoh "ne", a oni meni "Onda se ne morate odjavljivati." Ja sam u nevjerici opet pitao, oni su se išli konzultirati i opet dali isti odgovor. I šta sad? Trebao bih se prepirati s HZZOom da me ipak odjave?! Nema šanse...

Poslije sam otišao na Internet i pronašao da samo Slovenci (a tko drugi ) traže potvrdu da si se odjavio s HZZOa.
Pročitaj ponovno što sam pisao. Nisam ni rekao da HZZO zna što treba ili da radi svoj posao. Ponavljam, postoji zakonski okvir, ali nećemo se valjda držati zakona kao p'jan plota
makaay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:27   #5295
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ima li Hrvatska milion zainteresiranih i sposobnih za iseljavanje? Tesko. Milion bi znacio 1/4 stanovnistva, odnosno ogroman postotak radno aktivnih, od kojih sigurno ne zele svi niti otici, niti imaju vjestine koje bi im donjele zanimljiv standard zivota.
Šterc možda računa i njihove potomke, jer iseljavaju ljudi na početku fertilne dobi. Tu je i lavinski efekt, ako odu stanovnici veće kupovne moći za njima sele i uslužne djelatnosti poput frizera jer postaju neodržive. Taj je efekt već vidljiv u manjim gradovima.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:42   #5296
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Šterc možda računa i njihove potomke, jer iseljavaju ljudi na početku fertilne dobi. Tu je i lavinski efekt, ako odu stanovnici veće kupovne moći za njima sele i uslužne djelatnosti poput frizera jer postaju neodržive. Taj je efekt već vidljiv u manjim gradovima.
znači smanjit će se uvoz jer neće imati tko kupovati, okrenut ćemo se sebi i onome što možemo i moramo proizvesti za život, resurse će nam oduzeti vjerovnici a uhljebi neće imati od čega živjeti jer neće imati gdje oteti.

miriši na dobro, kad se ovo napokon resetira, ratom ili nekim od jahača apokalipse.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 23:58   #5297
Nece biti nikakvog reseta unutar Hrvatske. Zemlja koja je uvijek bila na zacelju dogadjaja cekat ce ponovo da svijet krene nekim putem pa kaskati za stadom. Jedino u cemu ce prednjaciti ce biti brutalnost prema trenutno nepopularnim grupama.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 01:34   #5298
Evo dolazi nam presjednica i u Irsku. Hoce li opet dati obecanje da ce hr biti najbogatija zemlja na svijetu a mozda ko u Svedskoj poruci egzodasima da se vrate

http://croexpress.eu/vijest_mobile.php?vijest=11390
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 19:05   #5299
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Evo dolazi nam presjednica i u Irsku. Hoce li opet dati obecanje da ce hr biti najbogatija zemlja na svijetu a mozda ko u Svedskoj poruci egzodasima da se vrate

http://croexpress.eu/vijest_mobile.php?vijest=11390
Kladim se da ce se pravit grbava i objsnit ljudima da su komunjare krive za egzodus
A mozda ce i zicat pare za gazdu todu, jer na ognjistu nema dovoljno domoljuba koji bi pokrpali troskove za jedrenje ove sezone
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 19:17   #5300
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Krenulo obecanje predsjednice o hr najbogatijoj zemlji na svijetu

http://croexpress.eu/vijest_mobile.php?vijest=11300

"Optimizam vidi u podacima da hrvatsko gospodarstvo ide naprijed koracima po kojima smo prošle godine bili druga zemlja po rastu BDP-a u EU, a ove godine očekuje još veći rast BDP-a. Također, ove godine zemlju očekuje rekordna turistička sezona i konačna stabilizacija javnih financija."
Ćorić prija 9 dana nije znao da je Agrokor propao pa je odlučio pričati bajke o gospodarskom boomu..
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.