Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2007., 16:39   #1
Gorenje suđerica - trebam savjet

Prvi put sam ovdje i otvaram temu pa molim za razumijevanje;
Trebam tehnički savjet. Imam ugradbenu Gorenje suđericu model: GVI 553 staru preko 3 godine kojoj je istekla garancija, i u principu dobro radi, samo što imam jedan problem koji se u pravilu ciklički javlja svaka 3 mjeseca i ne znam kako da ga trajno rješim.
Radi se o sljedećem;
Plastični razdjelnik koji se nalazi s desne bočne strane suđerice se vremenom zaštopa i kao posljedica toga pri uzimanju vode počinje prskati voda kroz otvor u gornjem desnom uglu istog razdjelnika, slijeva se na dno suđerice i kada se vremenom skupi dosta vode u dnu, aktivira se aqua-stop i suđerica prestaje raditi.
Onda postupim na sljedeći način; demontiram razdjelnik, ulijemo u njega solnu kiselinu za čišćenje u domaćinstvu, promućkam kroz sve kanaliće i opet sve isperemo čistom vodom. Nakon ovog postupka suđerica opet normalno radi i ne izbacuje vodu... sljedeća 3 mjeseca a onda opet jovo-nanovo.
U glavnom Gorenje servisu glavni majstor mi je savjetovao da probam očistit od naslaga soli neku plastičnu komoru ( ne znam kak se zove taj dio) s donje strane suđerice na koju se spajaju 3 gumene cijevi iz tog razdjelnika al nije ni to pomoglo. Što da radim? ne dami se svaka 3 mjeseca demontirat-čistit-montirat suđericu radi istog problema. Napominjem da redovito čistim unutrašnje filtere, a tvrdoća vode mi je postavljena na 24-34 u Njemačkim stupnjevima. Za uspješan savjet plaćam pivu.Thanx
Attached Images
File Type: jpg Suđerica Gorenje GVI 553 - Razdjelnik.jpg‎ (9.5 KB, 349 views)
SvGera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 16:56   #2
Gorenjeve suđerice imaju ionski izmjenjivač za omekšavanje vode i ne znam u čemu je problem s kamencem ako izmjenjivač funkcionira i redovito ga regeneriraš solju ? Koristi tjedno - preventivno one tablete za odstranjivanje kamenca. Ne znam što drugo reći... (osim da je fakat grdo skidati stranicu i sve skupa da dođeš do tog "labirint" razdjelnika.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 00:40   #3
smeta baš ta njegova metoda čiščenja s solnom kiselinom. Izgruzla je kanaliče i sad oni sami stvaraju smeće.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:30   #4
Kad mi se prvi put to desilo, pozvao sam majstora koji je prije radio u Gorenje servisu i koji je na gore opisan način s solnom kiselinom rješio taj problem ( i olakšao me za 400 kuna ) a ja sam onda samo taj postupak ponavljao.
Probat ću prvo ovo s tabletama.
Ak tablete ne pomognu kupit ću potpuno novi razdjelnik jer u meni radi crv sumnje da nije neka tvornička greška u dimenzijama kanalića pa se oni brzo zaštopavaju ( novi razdjelnik dođe oko 100 kn)
Dečki, hvala na savjetima i ak bude prilike plaćam pivo.
SvGera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.