Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 12:01   #1781

čao cure,hladno je,danas sam slobodna,pa sutra na posao.Toliko mi je hladno na poslu da nikako se ne mogu obuć da bude toplo.Voljela bih da ima neki lijek protiv bolova koje imam kao posljedica 2 operacija.No,vjerujte mi,puno mi je lakše kad pročitam vaša iskustva.Žarko želim bebicu,i znam da ču uspijeti kao i sve vi.Jer život ti se promijeni kad svakodnevno moraš živjeti s endometriozom.Dobro je probati s homeopatskim pripravcima,pomognu.No najvažnije je,da mi same vijerujemo da čemo uspijeti u toj borbi,jer tek kad čovjek posatne bolestan cijeni male stvari(kao ručak koji mi kuha muž jer me užasno boli trbuh)imam pms.Netko bih se nasmijao,kakva je to bolest,to je ozbiljna bolest s kojom se treba upoznati i na vrijeme je počet liječit.Zato ču pitat svog ginekologa da vidim što je potrebno za osnovti udrugu obolljelih od endometrioze.Želim pomoči ženama koje su bolesne kao i ja.Pa i svaka od nas iz svog iskustva može nešto reći(kao na ovom forumu,koji joj je čaj pomogao,kakve tablete pije protiv bolova i sl)utoplite se jako je hladno,i ne budite zabrinute,mislite pozitivno(to je 90% našeg izlječenja)budite tako drage , posebne kao i do sada i uživajte u svakom trenutku,čao
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:45   #1782
curke, nemojte mi se ljutiti, odlutat cu odteme, ali evo, nasmijte mi se danas. i ja sam kad sam dobila mail

15 saveta mudrim zenama:

Malo edukacije....Mojim dragim curicama,inteligentnim ženama da im uljepšam dan

GRADIVO ZA PONAVLJANJE! ! !

1. Nemoj se zanositi da nešto možeš promeniti na muškarcu. Osim ako ne nosi pelene.

2. Šta napraviti kad ti muškarac zalupi vratima s vanjske strane? Zaključaj ih iznutra.

3. Ako su već jednog muškarca poslali na Mesec, morali bi ih moći poslati sve!

4. Ne dopusti da misli tvog muškarca lutaju. Premale su da bi bile same vani.

5. Uvek izaberi mlađeg muškarca. Ionako nikad ne sazru.

6. Muškarci su svi isti - imaju različite face samo da bismo ih mogli raspoznati.

7. Definicija neženje: muškarac koji je propustio priliku da unesreći neku ženu.

8. Nije istina da žene prave kretene od muškaraca. Većina muškaraca se diči motom"Uradi sam!"

9. Jedini način da muškarca navedeš da nešto napravi je da mu kažeš da je prestar da bi to napravio.

10. Ljubav je slepa, ali brak je iskustvo koje otvara oči.

11. Ako si baš želiš muškarca koji će biti vezan uz tebe, potraži ga u bolnici za duševne bolesti.

12. Sinovi Izraela lutali su pustinjom 40 godina. Eto, i u drevna vremena muškarcima je bilo ispod časti pitati za put.

13. Ako te pita jel' voliš kartanje, reci "da, ali samo s kreditnim karticama".

14. Zapamti da smisao za humor ne znači pričati viceve njemu, nego smejati se njegovim vicevima.

15. Svi su ljudi stvoreni jednaki. Na nesreću to uključuje i muškarce.


Zadnje uređivanje babygirl : 06.01.2009. at 13:59.
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:49   #1783
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
curke, nemojte mi se ljutiti, odlutat cu odteme,
hvala ti što si odlutala... nasmijala si me i podsjetila da je sve navedeno živa istina - stvarno ne bismo trebale život shvaćati ozbiljno!
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:55   #1784
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post

.....
4. Ne dopusti da misli tvog muškarca lutaju. Premale su da bi bile same vani.
.....
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:01   #1785
na 15. "misli odlutalica"..

E dolazim sa nečim novim.. ne znam da li ste čule za njega, evo ja pročitala u Areni, slučajno..

Gdin se zove Slobodan Tešić, poznati fitolog, iz Beograda, a njegove biljne terapije pomogle su mnogim obiteljima koje imaju problema sa neplodnošću bilo koje vrste.. pa eto, ako niste, upišite u tražilicu i pogledajte..
možda se netko raspita.. ili potraži pomoć baš kod njega..
Eto, baš sam to htjela podijeliti s vama.. jer me to jako obradovalo!!

Inače, da se malo izjadam.. prvo sam mjesečnicu imala točno 2 tj, pa glavobolje, umor, stalan apetit (a ja na nekoj zdravoj prehrani), pogoršan ten, pa mi munitet pao, a uslijed toga stigao i big herplex na licu, zbog kojeg sam stalno doma, a jučet mi natekli i limfni čvorovi na vratu i oko ušiju.. sutra idem dr..
a tako sam se nadala da ću ovaj tj malo u toplice (konačno mi menstr. završila) ili malo na sljeme.. sam ko ris, stalno mi se nešto pojavljuje
već mi je stvarno dosta
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:01   #1786
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post

Inače, da se malo izjadam.. prvo sam mjesečnicu imala točno 2 tj, pa glavobolje, umor, stalan apetit (a ja na nekoj zdravoj prehrani), pogoršan ten, pa mi munitet pao, a uslijed toga stigao i big herplex na licu, zbog kojeg sam stalno doma, a jučet mi natekli i limfni čvorovi na vratu i oko ušiju.. sutra idem dr..
a tako sam se nadala da ću ovaj tj malo u toplice (konačno mi menstr. završila) ili malo na sljeme.. sam ko ris, stalno mi se nešto pojavljuje
već mi je stvarno dosta
uf... ja mislila da je meni ovaj misec bia katastrofa... kad pomisliš da ne može bit gore opet te nešto opali. bit će bolje
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 09:36   #1787
zao mi je cure. i meni pao imunitet , skrooz. nikako da se rijesim gripe vec 2 tj. a nis', znam da ste ljute, ali izdrzite jos malo. bit ce bolje
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:15   #1788
... zachatali temu kao babe kada se sretnu u stanici za otkup mljeka

Zasto se tu javljam ? - ne znadem jeli ste vec culi i interesira sljedece,:

Bayer Schering Pharma hat ihr neues Medikament Visanne für die Behandlung der Endometriose zur Zulassung bei allen Mitgliedsstaaten der Europäischen Union eingereicht. Die Niederlande werden als Referenzland beim dezentralen Prozess der europaweiten Zulassung fungieren. Visanne enthält 2 mg Dienogest pro Tablette und wird einmal täglich eingenommen.

Mali prevod, Bayer Schering Pharma predao kod europske unije zahtjev za prodaju u drzavama clanice EU svojeg novog ljeka Visanne za ljecenje Endometrioze. ....

.... sretno svima
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:51   #1789
seminom hvala na info ne znam za druge cure al ja prvi put čujem za to, iden malo googlat da vidin o čemu se točno radi
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 13:21   #1790
seminom, thanx joj, to bi bilo super!!

kakvi su nam doktori.. neda mi se ni pričat što je rekla z aherpes .. al uglavnom, u pon idem obaviti krvne pretrage pa ćemo vid što je sa limfnim žlijezdama..
sad je izašao još jedan herpes , pored onog.. bila sam ljuta ko pas jučer, no danas je već bolje, valjda, bar se ja nadam

zatvorena u kući (hvala Bogu pa ne radim, jadni oni koji s tim moraju vanka),evo ja bila jučer u gradu i očito si samo napravila sr...
išla sam u nabavu: b-komplex vitamini, tabl na bazi matične mliječi za jačanje organizma.. sve kreme i kremice za herpese ma joj, valjda će se više osušiti!!
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:10   #1791
oj mid!

tebi je bas lose. imam ja frendicu koja se cesto pati s tim herpesima. poslije mora joj je krenulo od nosa pa nadalje. preko cijelog lica. moral a je da pije neke antibiotike. nis- najbolje da se ganjas s nalazima pa onda rjesavas drzim fige da brzo prodje.

S. hvala na info, nisam znala za taj lijek. valjda ce brzo
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:30   #1792
Ajmeee cure moje, jučer ja odoh kod dečka, sjela za stol, čitam nešto, imam mengu (onu umjetnu na yasminu), kad vam mene odjednom probode kao kroz vaginu do jajnika kao neka pleteča igla, tak da sam se paralizirala od boli. Kad sam se malo pribrala, odoh na wc, a ono gaćice skroz krvave, promočio tampon, izljev tek takav...strašno, sad me uhvatila panika.Nije mi se ovak neš dogodilo još od prije operacije.
Čekam da odguslam mengu pa da odem do ginekologa. Nije valjda opet cista, jebemu sve
Jučer nakon toga i danas mi je bilo ok, ono, odfurala sam radni dan na jednom mini tamponu.

Valjda je, ako je bila cista, pukla...joj da je bar tako
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:32   #1793
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ajmeee cure moje, jučer ja odoh kod dečka, sjela za stol, čitam nešto, imam mengu (onu umjetnu na yasminu), kad vam mene odjednom probode kao kroz vaginu do jajnika kao neka pleteča igla, tak da sam se paralizirala od boli. Kad sam se malo pribrala, odoh na wc, a ono gaćice skroz krvave, promočio tampon, izljev tek takav...strašno, sad me uhvatila panika.Nije mi se ovak neš dogodilo još od prije operacije.
Čekam da odguslam mengu pa da odem do ginekologa. Nije valjda opet cista, jebemu sve
Jučer nakon toga i danas mi je bilo ok, ono, odfurala sam radni dan na jednom mini tamponu.

Valjda je, ako je bila cista, pukla...joj da je bar tako
a ja mislila da je opasno ako pukne... ajd držim ti fige da je pukla
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:43   #1794
ivanicapeca.....držim fige da je sve ok....:hail!:



joj pa sumnjam da je cista ako si na pilulama....domah doktoruuuuu...javi sta je
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 08:16   #1795
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
a ja mislila da je opasno ako pukne... ajd držim ti fige da je pukla
Ne vjerujem da je endometrična, zbog Yasmina, možda nešto bezveze. Isto tako znam da imam zadebljane stijenke maternice i da zbog toga menga može biti obilnija i bolna. Budem danas dogovorila pregled. Nije više bilo takvih simptoma, osim što sam nekak kao naduta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 09:50   #1796
meni je ginićka taman prije nego san počela sa cilestom pronašla cistu, misec dana nakon operacije (ne endometričnu!) i rekla mi je da će puknit s tabletama, tako ja počela uzimat tablete kad san dobila i isto tako bolovi za poludit, obilna m. cilu noć nisan spavala i sad se nadam da je cista otišla, idem na pregled ubrzo pa ćemo vidit. ja se isto pripala ko luda jer nikad u životu nisam imala takve bolove za vrime m.... sama si rekla da kod tebe može bit cista a i ne mora, šta god bilo sigurno će bit sve ok
__________________
I could really use a wish right now...

Zadnje uređivanje abondazieri : 13.01.2009. at 09:59.
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:47   #1797
čao cure,2dan imam menzes i endometrićna cista na lijevom jajniku boli ko luda,zapravo,još me nikada nije tako bolilo.Po danu dok sam na poslu poijem 2 do 3 tablete,jer moram radit,ali po noći,zapravo dok padne mrak poćinje bolit ko ludo i nikakve tablete ne pomažu.Neznam zašto se pojavila ta probadajuča,neugodna bol,od koje mi se zavrti u glavi,dobijem navalu vručine,osuše mi se usta i bude mi slabo.Neznam kako opisati koliko boli,nisam od onih koji se žale.Nisam ni mazohista jerb idem radit s takvim bolovima,samo imam plaču od 2.200,i nekako zaboravim na bol,malo kukam,no tko se morao borit s nekom bolesti ne razumije kako je to,eh da ste mi blizu ispekla bih vam brdo palaćinaka i kremšnita.Čuvajte se i pazite,ne zaboravite da ste jedinstvene,jer ne može svatko izdržati to što proživljavate svaki dan,ugodnu noč vam želim
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 19:50   #1798
[QUOTE=Tiambia;18141602]a ja mislila da je opasno ako pukne... ajd držim ti fige da je pukla[/QUOTE

ivanicapeca, potvrđujem gore navedeno... al nemoj se zezat,hitno se javi dr i posavjetuj!!

rzaplatic, čuvaj se , znam da boli ali ipak se čuvaaj i tih čudnih količina tabl koje piješ! joj, da bar dodje onaj lijek i pomogne nam svima !!
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 11:18   #1799
stvarno nisam znala da je pucanje ciste opasno, čak san mislila da je dobro ako se to dogodi....ka nema je više... sram me kad vidim koliko zapravo malo znam o vlastitoj bolesti, al zato iman cure s foruma koje sipaju informacije iz rukava

rzaplatic ne znam šta bi ti rekla, žaj mi je kad vidim koliko neko pati zbog glupe endo....
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 17:02   #1800
Naručilo me 22.1. na kompletni pregled, UZV+PAPA, pa bumo vidli šta je i kako je. Dobro sam, menga je gotova, samo sam naduta i imam vjetrove
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.