Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2014., 10:04   #1
Ispravno obavljanje velike nužde?

Nisam često na pdf Medicina pa ne znam da li je tema već bila.

Također, možda se radi o quacku pa da tema i ne spada na ovaj pdf.

Kako mailovima kruže i najrazličitije gluposti, dobio sam mail sa linkom na neke alternativne stranice gdje se tvrdi da je sjedeći položaj za obavljanje velike nužde neispravan i da to treba obavljati na "orijentalan način" (onako kako smo mi stariji to radili u vojsci), dakle čučanjem.

Prilažem link na alternativne stranice (u nadi da neću dobiti karton): http://alternativa-za-vas.com/index....rez-wc-skoljka

Također, prilažem link i na ono što bi moglo biti službeno (google je divan izum): http://www.squattypotty.co.uk/downlo...ning-study.pdf

Kakva su mišljenja struke? Iskustva?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 28.05.2014., 17:02   #2
Ma lijepo staneš i pustiš ga da ide niz nogu, dođe on na svoje odredište kad tad.
Champion_1 is offline  
Old 29.05.2014., 10:05   #3
Bilo ti neki da na dr. OZu da je najbolji položaj čučeći s lagano nagnutom glavom i tijelom prema naprijed. Navodno se tako crijevo najbolje namjesti a i gravitacija pomogne.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 29.05.2014., 10:16   #4
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Bilo ti neki da na dr. OZu da je najbolji položaj čučeći s lagano nagnutom glavom i tijelom prema naprijed. Navodno se tako crijevo najbolje namjesti a i gravitacija pomogne.
Zato me i zanima neko medicinsko mišljenje, obzirom da mi je medicina špansko selo. Da li se radi o alternativnoj bljezgariji ili to ipak ima smisla?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 29.05.2014., 13:47   #5
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Zato me i zanima neko medicinsko mišljenje, obzirom da mi je medicina špansko selo. Da li se radi o alternativnoj bljezgariji ili to ipak ima smisla?
Ima smisla. Biološki gledano, čovjek je "zamišljen" i sklepan na način da obavlja nuždu čućeči, tako da zapravo školjke otežavaju tu "biologiju".
Kaže moj muž da se poslije vojske više nikad nije pošteno ispraznio
Probala sam izguglati Ozov video na tu temu na njegovoj stranici, ali nisam uspjela. Uglavnom vrlo slikovito je objasnio zašto je tomu tako
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 29.05.2014., 18:04   #6
https://www.youtube.com/watch?v=pJxhm8KH-68

mislim da je u ovom video isječku dosta dobro objašnjeno
__________________
“Ne ponašajte se prema ljudima kao da su glupaci, ali ne zaboravite da oni to i jesu.”
tukica22 is offline  
Old 30.05.2014., 22:11   #7
Toliko o tehnikama sranja da prostite....Mislim da smo dotakli poantu...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.