Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Biste li prijavili/jeste li prijavili RAD NA CRNO?
Ne. 61 79.22%
Da, bih. 13 16.88%
Da, jesam. 3 3.90%
Glasovatelji: 77. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2012., 09:22   #21
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Ako država ne zna opstat bez poreza, onda nam ni ne treba. Nek crkne država, a ne narod.



točno.
treba to uklesati na sabor
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 10:14   #22
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


točno.
treba to uklesati na sabor
A od kud ce place dobiti ucitelji, profesori, lijecnici, policija, vojska i sve one sluzbe u funkciji drzave?
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 10:32   #23
Znao sam... nakon samo par postova evo opet patetike sa učiteljima i doktorima...

Odgovor na postavljeno pitanje bio bi: A koga briga?

Ako nema posla ni plaće za mene (pa moram raditi na crno) nije me briga za njih. Prvo i osnovno mi je briga o svojoj obitelji; u tom trenutku navedeni su mi deveta rupa na svirali.

Kad smo se već našli u toj situaciji. Nakon 25 gidona poštenog plaćanja svih poreza i harača.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 10:41   #24
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
A od kud ce place dobiti ucitelji, profesori, lijecnici, policija, vojska i sve one sluzbe u funkciji drzave?
Kog brige, nek se snađu ako su sposobni ako nisu nek davaju ostavke, političari jel.
Neš ti vojske Policija štiti građane
To su legalni pljačkaši sabornjaka. Nadređeni viče na svoje policajce "pišite kazne jer nam neče dati plaću"!!!
Sve je ovo kupus...
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 10:53   #25
Da u Hrvatskoj nema rada na crno, ogroman postotak stanovnistva nasao bi se ispod granice siromastva. Rad na crno ne znaci da su novci izgubljeni jer se vecina tih novaca opet potrosi u Hrvatskoj.

Istina je da drzava gubi ali treba se zapitati koliko bi drzava izgubila da nema rada na crno, koliko bi se povecao broj socijalnih slucajeva.

Drzava to zna, nitko nije glup, samo moraju nesto trkeljati da bi zadovoljili nadredene u Bruxelles-u. Zalosno je da se pokusava ljude nagovoriti da prijavljuju jedni druge, da se unese razdor kada bi se trebalo izvlacit iz sranja.
Podsjeca me na brodolom i na paniku koja nastaje kada se napusta brod i nema dovoljno camaca za spasavanje za svih. Ne aludiram na nista, samo povlacim paralelu.
__________________
Nema garancije
nikolasimon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 10:59   #26
zanimljivo čak i danas znam par frendova koji su otišli na crnjaka raditi u njemačku na 6 mjeseci a ovdje imaju obrte sa kojima nemogu preživiti.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:06   #27
Ne bi.
Tako si jedino mogu zaradit neku kunu preko ljeta, a da država ne uzme četvrtinu.
Bolje ja ovako na crnjaka odradim malo i vuk sit ovce na broju.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:49   #28
Ljudi,2 najvaznija resora u drzavi nam vode ljudi koji nemaju djecu. Zasto bi njih bolio kuki kako ce i na sto izgledat buducnost ove drzave?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:52   #29
Svi kod rada na crno misle na neke ljude na lose placenim poslovima.
U realnosti imamo i dobar broj konzulatanata (manje tehnickih, vise management) koji rade po firmamam tipa T-Com ili VIP bez ikakve dozvole.
Nisu placeni u Hr, pa kao to nikog ne dira, no tu rade. U UK bi se racunalo da ako rade u UK onda moraju imati radnu dozvolu, jer uzimaju posao nekom Englezu. Mi, budale, se pravimo glupi.
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:41   #30
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Nek im to dadu polticari,oni su ih i pokrali.
A tko će dati tvojim radnicima,koje ti kradeš,ne plaćajući im doprinose?

Prvo krnei od sebe,onda sudi o drugima...

A mi svi drugi ko budale plaćamo svojim radnicima doprinose i sve što država traži...da bi nekto poput tebe preko tuđe grbače moga potkradati...srami se...

I onda još imaš obraza ostavljati patetične postove...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:43   #31
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
Znaci, uopce nemaju prijavljen obrt, ne uplacuju porez drzavi od primljenog novca ne zaposljavaju i tako dalje.
Ovakvo nešto nije prisutno samo kod nas već u svim zemljama svijeta. Nisam blesav da popušim propagandu kako država propada jer netko u fušu promijeni žarulju i za to naplati sitniš na koji ne plati porez.

Moj je stav da ima dovoljno birokrata koji žive od poreza koji se meni skida s plaće, pa nek onda izvole zagrnuti rukave.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:52   #32
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Jos jednom dokazujes da sit gladnom ne vjeruje. Ja se imam pravo zapitat,u drzavi di su svi gladni,od cega si ti sit?
Od svoga rada...i 30+ ljudi koji rade za mene...

A da mi neide sigurno nebih cvilio po netu i kukao,nego tražio pomoć ili učio nove stvari...

Za razliku od tebe koji si očito uvezao tehnologiju izvana i mislio da je sada svijet tvoj,bez da ćeš dalje prstom mrdnuti morati...

I nisi odgovorio,tko će plaćati tvoje radnike koje potkradaš?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:58   #33
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
tko će plaćati tvoje radnike koje potkradaš?
Isti onaj tko ih placa kad su na zavodu. Samo mi onda reci,tko ce im davat placu od 4 000 kn?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:00   #34
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Isti onaj tko ih placa kad su na zavodu. Samo mi onda reci,tko ce im davat placu od 4 000 kn?
A ta plaća će im jako puno značiti kada se nedaj Bože razbole,pa završe u bolnici BEZ zdravstvenog...

Ili jendoga dana kada će morati živjeti s crkavicom od mirovine...

Samo se zapitaj koliko dođu određeni postupci u zdravstvu,kada netko oboli,a "plemeniti" gazda im nije plaćao zdravstveno...

Hoćeš onda brže-bolje podmiriti te račune?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:41   #35
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Ovakvo nešto nije prisutno samo kod nas već u svim zemljama svijeta. Nisam blesav da popušim propagandu kako država propada jer netko u fušu promijeni žarulju i za to naplati sitniš na koji ne plati porez.

Moj je stav da ima dovoljno birokrata koji žive od poreza koji se meni skida s plaće, pa nek onda izvole zagrnuti rukave.
neznam, mozda ima nekog tko naplacuje promjenu zarulje..oni su zaista pravi biznismeni, svaa im cast

al samo dam jedna primjer recimo:

ucitelj/nastavnik/profesor:
sat instrukcija 55-70kn 45-60min..recimo da ima u prosjeku jednom dnevno instrukcije pon-petak a vecina ih ima i po blok sat..znaci cca 1500kn na mjesec a poduzetniji i zarade placicu teta u konzumu i vise.

drzavi uplaceno= 0 kuna.

oni ne potkradaju drzavu?
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:44   #36
Policija, učitelji doktori i sl mogu radit i bez da ih zapošljava država. I bolnice i ceste i škole će ekipa gradit jednako kao šta grade crkve u svom selu pa onda sebi kuću. I pop ima od čega živit bez da radi za državu. Čak i seoska budala ima od čega živit bez da ga država hrani otimajući od drugih. Pogledat npr kako su funkcionirale SAD nakon revolucije. Čak i šerifa ili suca se plaćalo iz lokalne blagajne. Zato šta su ljudi htjeli to imat, a ne zato šta su morali. A zastupnici u kongresu nisu bili plaćeni.
A šta se tiče financiranja države, ima ona i drugih izvora financiranja osim poreza, koji su ništa drugo nego pljačka i reket. Postoje i prihodi od državne imovine, upravnih pristojbi, doprinosa, kazni, vlastitih djelatnosti, donacija i drugo. A povrh svega toga opalit reket građanima od nekih 50% u prosjeku - i onda još bit u minusu? Šta će kome takva država?
Ko da imam ženu 100% invalida i još raspikuću i terorista pritom, dam joj pola od onoga šta zaradim, iako ima ona i drugih prihoda, a ona sve to prokocka i još mi pod prijetnjom oružjem traži još. Pa jel moram ja bit s njom u braku? Pliz.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:49   #37
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
neznam, mozda ima nekog tko naplacuje promjenu zarulje..oni su zaista pravi biznismeni, svaa im cast

al samo dam jedna primjer recimo:

ucitelj/nastavnik/profesor:
sat instrukcija 55-70kn 45-60min..recimo da ima u prosjeku jednom dnevno instrukcije pon-petak a vecina ih ima i po blok sat..znaci cca 1500kn na mjesec a poduzetniji i zarade placicu teta u konzumu i vise.

drzavi uplaceno= 0 kuna.

oni ne potkradaju drzavu?
A tko je to toliko nesposban da si ne zna sam žarulju ili pipur promijeniti recimo?Ili da nema nekoga od obitelji tko to može?

Što se tiče instrukcija,nego fino otvore obrt ili što već trebaju i neka uplaćuju...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:50   #38
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
neznam, mozda ima nekog tko naplacuje promjenu zarulje..oni su zaista pravi biznismeni, svaa im cast

al samo dam jedna primjer recimo:

ucitelj/nastavnik/profesor:
sat instrukcija 55-70kn 45-60min..recimo da ima u prosjeku jednom dnevno instrukcije pon-petak a vecina ih ima i po blok sat..znaci cca 1500kn na mjesec a poduzetniji i zarade placicu teta u konzumu i vise.

drzavi uplaceno= 0 kuna.

oni ne potkradaju drzavu?
Da je profesorska plaća dovoljna, ljudi ne bi davali instrukcije. Dobro, malo pretjerujem, bilo bi ih manje koji bi je davali.

Uzmimo za primjer profesora matematike. Završit takav studij vjerujem nije lako, a plaća nakon njega svakako ne vraća uloženo. Ja osobno imam razumijevanja za takve.

P.S. Primjer žarulje naveo sam kao analogiju za neke druge usluge....
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 14:42   #39
Super su mi oni koji uzimaju za primjer potkradanja drzave, profesore koji daju instrukcije.
Dobro, da, oni kradu drzavu. Kao i dadilje ili one tete koje ciste i peglaju po kucama.
Pa jeste li vi normalni?!!!
Ovi koji su pokrali sve zivo i ne zivo sepure se na tv-u i pljuju narodu u oci a vi serete po profesorima koji daju instrukcije!!! Pravi ste primjer bezumne rulje koja se povampiri na neciju zapovjed.
Ne moze vas se niti zalit.
__________________
Nema garancije
nikolasimon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 14:53   #40
Quote:
nikolasimon kaže: Pogledaj post
Super su mi oni koji uzimaju za primjer potkradanja drzave, profesore koji daju instrukcije.
Dobro, da, oni kradu drzavu. Kao i dadilje ili one tete koje ciste i peglaju po kucama.
Pa jeste li vi normalni?!!!
Ovi koji su pokrali sve zivo i ne zivo sepure se na tv-u i pljuju narodu u oci a vi serete po profesorima koji daju instrukcije!!! Pravi ste primjer bezumne rulje koja se povampiri na neciju zapovjed.
Ne moze vas se niti zalit.
To što pišeš,ima logike...

Samo zaboravljaš,svi mažnjavaju u skladu s mogućnostima...

I tu je problem...

A svi viču drž'te lopova,dok ih ne uhvate...kada ih uhvate,spika se prigodno mijenja u - "gle'te onog tamo,maznuo je više od mene"...

Krađa je krađa...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.