Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2012., 09:20   #2061
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Eo, nešto guglam, našla boju koja mi je vrh al nemam ideju kako s kanom to postići

Skroz desna.
I ja bih htjela boju kao ova skroz desno...zadnju kanu sam stavila ovu iz DM što spominjete ali boja mi je ispala svjetla i nisam zadovoljna...razmišljam sada da je umiješam u crni ili indijski čaj ili da pomješam te dvije iz dm (znači smeđu i crvenu, ne znam što bi ispalo...)
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 10:06   #2062
Quote:
fotoeva kaže: Pogledaj post
Bok cure =)
Čitala sam nekih sat vremena topic, al kako je ogroman a ja imam baš specifična pitanja, bila bih zahvalna kad bi mi odgovorio netko tko ima iskustva s kaniranjem
naime, prirodna boja mi je srednje-tamno smeđa, a farbam se u crveno već 5 godina i kosa mi se uuuužasno uništila od svih tih farbi. tako je suha i jadna i nemrem niš s njom, tak da mi ne vrijedi kaj je lijepa crvena kad izgleda kao metla. a osim toga svaka farba mi se ispere u prvih 2 tjedna, pa čak ni boja nije više lijepa nakon nekog vremena
e i tak sam ja izludila tražeći najbolju crvenu boju, i nisam ju našla. i razmišljam si već duže vrijeme o kani, jer kao što sam čula ona barem ne uništava kosu, međutim ne znam ništa o kaniranju pa imam par pitanja:
1. mogu li na ikakav način nekim receptom dobiti što kričavije crvenu boju koristeći kanu? preferiram crvenu koja vuče na narančasto i ispire se na narančasto, nešto tipa:


podsjećam, prirodna boja mi je srednje smeđa, a farbam se u crveno već 5 godina (zadnjih par mjeseci sa Palette RI5)

ako nije moguće baš tako kričavu crvenu boju dobiti s kanom, zadovoljila bih se sa ovako nečim narančastijim:

ako je uopće i to moguće....
i svakako bi htjela da ispadne tak dosta svjetlija, treba li ju onda držati kraće, dodati nešto?

2. u slučaju da mi nakon kaniranja boja ne ispadne onako kako bi ja htjela, jel se moguće vratiti na farbanje s običnim bojama? čula sam nešto da se onda više ne primaju? ne bi se htjela zeznuti pa nikad više ne imati jarku boju kose
tnx unaprijed
mislim da bi ovakvu boju kose kao na zadnjoj slici mogla postići sa henna plus kanom koje ima za kupiti u bio&bio dućanima ako si u zg . Sjećam se da imaju više nijansi, a ja sam jednom davno umjesto mahagonij ili red (koje nije bilo) stavila super red a boja je ispala tako intenzivna kao na toj slici da se nisam mogla gledati jer meni ta boja ne stoji...zato mi je to i ostalo u sjećanju. Drugi dan sam odmah stavila boju mahagonij i potamnilo mi je kosu bez problema...ni prilikom ispiranja nisam imala problema, nije bacala na narančasto što ne volim...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 10:10   #2063
Quote:
fotoeva kaže: Pogledaj post
Bok cure =)
Čitala sam nekih sat vremena topic, al kako je ogroman a ja imam baš specifična pitanja, bila bih zahvalna kad bi mi odgovorio netko tko ima iskustva s kaniranjem
naime, prirodna boja mi je srednje-tamno smeđa, a farbam se u crveno već 5 godina i kosa mi se uuuužasno uništila od svih tih farbi. tako je suha i jadna i nemrem niš s njom, tak da mi ne vrijedi kaj je lijepa crvena kad izgleda kao metla. a osim toga svaka farba mi se ispere u prvih 2 tjedna, pa čak ni boja nije više lijepa nakon nekog vremena
e i tak sam ja izludila tražeći najbolju crvenu boju, i nisam ju našla. i razmišljam si već duže vrijeme o kani, jer kao što sam čula ona barem ne uništava kosu, međutim ne znam ništa o kaniranju pa imam par pitanja:
1. mogu li na ikakav način nekim receptom dobiti što kričavije crvenu boju koristeći kanu? preferiram crvenu koja vuče na narančasto i ispire se na narančasto, nešto tipa:


podsjećam, prirodna boja mi je srednje smeđa, a farbam se u crveno već 5 godina (zadnjih par mjeseci sa Palette RI5)

ako nije moguće baš tako kričavu crvenu boju dobiti s kanom, zadovoljila bih se sa ovako nečim narančastijim:

ako je uopće i to moguće....
i svakako bi htjela da ispadne tak dosta svjetlija, treba li ju onda držati kraće, dodati nešto?

2. u slučaju da mi nakon kaniranja boja ne ispadne onako kako bi ja htjela, jel se moguće vratiti na farbanje s običnim bojama? čula sam nešto da se onda više ne primaju? ne bi se htjela zeznuti pa nikad više ne imati jarku boju kose
tnx unaprijed
mislim da bi ovakvu boju kose kao na zadnjoj slici mogla postići sa henna plus kanom koje ima za kupiti u bio&bio dućanima ako si u zg . Sjećam se da imaju više nijansi, a ja sam jednom davno umjesto mahagonij ili red (koje nije bilo) stavila super red a boja je ispala tako intenzivno crvena da se nisam mogla gledati jer meni ta boja ne stoji...zato mi je to i ostalo u sjećanju. Drugi dan sam odmah stavila boju mahagonij i potamnilo mi je kosu bez problema...ni prilikom ispiranja nisam imala problema, nije bacala na narančasto što ne volim...prirodno imam tamnosmeđu kosu koja je s godinama malo posvijetlila i ima crvenkasti podton koji se ne može iprati..
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:52   #2064
Drage žene, stvarno bi mi trebala pomoć, znam da će biti dug post ali ako pogledate moje trenutno stanje na glavi valjda ćete se smilovati

Evo slika
http://imageshack.us/photo/my-images/193/kanakosa.jpg/

Problem je sljedeći, nakon jedno godinu dana paljenja tamno tamno smeđe skoro crne kose svaki mjesec u đinđer crvenu 9 postotnim hidrogenom, odlučih se na kanu da malo popravi stanje. Ali, nisam razmišljala o tome šta ću sa svojim tamno tamno smeđim skoro crnim izrastom

Prije par mjeseci impulzivno s na tako ofarbanu crvenu kosu s malim izrastom stavila Lush Caca Rouge, i držala jedno 4,5 sati, boja je ostala ista, znači izrast taman, a onaj ofarbani dio isti kao što je i bio, možda mala promjena u nijansi

I tako je prošlo neko vrijeme i sad izgleda ovako kako izgleda, a ne znam šta da poduzmem dalje, jel da bacim kanu, smeđu, mahagonij, ili da na to sve opet probam dikson i 9% hidrogen, tamnosmeđu farbu...

Jel imate kakav savjet kako to ujednačiti, nebitno sad kojom bojom i kako, samo da to na nešto liči...
__________________
I`m a reasonable woman, get off my case.
LadyWriterOnTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 13:46   #2065
Smješala sam si miksić za farbanje, večeras ga stavljam, držite fige!
stavila sam:
100 g čiste kane (frendica mi je nabavila neku originalnu iz indije )
50 g mljevene crvene paprike
čašu i pol tople vode pomiješane sa 1 i pol limunom i 1 narančom
i malo maslinovog ulja

stavila sam to sad na kosu s češlja kaj sam imala i zamotala pa ću pričekat do 6 navečer da vidimo kak će to ispast i onda ide sve na kosu... ok je da stoji miks 6 sati jelda?
i onda kolko da to držim na kosi? 6 sati je pretpostavljam dosta? XD jel postoji neka razlika u boji ovisno o tome koliko se drži, tj jel ispada tamnije ako se drži dulje? ja bi htjela da mi ispadne što svjetlije
samo se nadam da će izrast primiti kao ostatak kose
__________________
Photography by Eva - za zaljubljenike u umjetničku fotografiju :)
fotoeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 16:18   #2066
Mislite li da bi za izrast pomoglo to da npr stavim sat vremena ranije kanu na izrast a onda tek cijelu kosu?
Bed mi je jer mi je izrast smeđi (ja to volim zvati srednje smeđa boja,,...ovak nekak izgleda
) a ostatak kose farban u crveno RI5, isprala se na narančasto i svjetlo dosta, ovak neš

a vrhovi su mi još svjetlije narančasti,..pa sad nadam se da će se to sve izjednačit
__________________
Photography by Eva - za zaljubljenike u umjetničku fotografiju :)
fotoeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 03:34   #2067
pratim temu već neko vrijeme pa da se ubacim pitanje
mogu li kanom dobiti boju kao na slici? užasno mi se sviđa ta njega boja kose, ali se ne želim farbati
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 04:10   #2068
cuWke

strasna stvar za osvjezit/odrzavat bojiTZu je klincic il cimet
kad radite maske za kosu zobene (ja ih meljem u mlinceku ), med, jajo, maslinovo, glina neka, ginger, limun.. nutra jos ulja kojekakFa etericna..)
to naprosto ubija, nema greske
i ispirat valja u koprivi





mirisis ko Štrudl neko vreme, al nestane ipak na kraju
nakon dvatri pranja

kanu onda svaka tricetir mjeseca..ne prije
a i onda potamni dosta na kraju ipak sve
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 17:23   #2069
Nitko me ne doživljava
__________________
I`m a reasonable woman, get off my case.
LadyWriterOnTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 17:54   #2070
hmda, to je problem kane, ona vrlo teško farba jednako, posebno na već tretiranoj kosi

to bi morala bit stvarno kvalitetna BAQ stvar da to upali. probaj na ebayju nać Jamila kanu ako još jednom želiš pokušat
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 10:09   #2071
LadyWriterOnTV, kana ne posvjetljuje kosu... Pa nema ona peroksid u sebi i ostale kerefeke za skidanje boje. Ako želiš ujednačenu kosu narančaste nijanse, oboji izrast, uzmi Muller ili Bio&Bio kanu i kaniraj cijelu kosu... Ako želiš potamniti kosu možaš probati sa crnom kanom (indigo) ili sa smeđim smjesama (orah, itd.) Na tak tamnu kosu prava kana ti bude dala samo narančasti odsjaj.
I nije točno da ti kana ostavi flekavu kosu... ja sam donedavno imala kosu do lakta koju sam kanirala i bojala i kanu sam koristila da bi ujednačila boju i sjaj. Kod kane je bitno da ju se jako obilno nanese i da doslovno svaka dlaka bude namazana kanom...Čitala sam po forumima da su ženske za tu dužinu koristile 100-150g kane, ja sam koristila 200-250g kane i nikad nisam ispala neujednačena...
Sad sam ošišana puno kraće, sad mi je dosta 100g....
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 18:31   #2072
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
LadyWriterOnTV, kana ne posvjetljuje kosu... Pa nema ona peroksid u sebi i ostale kerefeke za skidanje boje. Ako želiš ujednačenu kosu narančaste nijanse, oboji izrast, uzmi Muller ili Bio&Bio kanu i kaniraj cijelu kosu... Ako želiš potamniti kosu možaš probati sa crnom kanom (indigo) ili sa smeđim smjesama (orah, itd.) Na tak tamnu kosu prava kana ti bude dala samo narančasti odsjaj.
I nije točno da ti kana ostavi flekavu kosu... ja sam donedavno imala kosu do lakta koju sam kanirala i bojala i kanu sam koristila da bi ujednačila boju i sjaj. Kod kane je bitno da ju se jako obilno nanese i da doslovno svaka dlaka bude namazana kanom...Čitala sam po forumima da su ženske za tu dužinu koristile 100-150g kane, ja sam koristila 200-250g kane i nikad nisam ispala neujednačena...
Sad sam ošišana puno kraće, sad mi je dosta 100g....
Ma znam, ali tad je još bila svježe obojana i na to narančasto se super uhvatilo i baš je bila lijepa sjajna, nisam razmišljala šta će biti poslije kad se pojavi izrast a više mi se ne da s tim zajebavat pa ću pokušati kanom dobiti prirodnu, valjda će uspjeti nakon nekoliko puta ujednačiti.

Nego, evo sad baš držim DM-ovsku smeđu pošto nije bilo nekog izbora, od pol 4, u 7 idem isprat jerbo nemam vremena duže, pa ću javiti kak je prošlo, dršte mi fige.
__________________
I`m a reasonable woman, get off my case.
LadyWriterOnTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 20:53   #2073
Evo da javim rezultate iako nitko valjda ovo ne čita
Nije se dogodilo ama baš ništa osim što je narančasti dio neznatno potamnio, ali možda je stvar u tome što sam držala samo 3 ipo sata.
Ništa, morat ću ponoviti, možda dodati indiga ili tako nešto.
__________________
I`m a reasonable woman, get off my case.
LadyWriterOnTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 22:11   #2074
baš sad gledam lusheve kane...98 kn
prije nepunih godinu dana kad sam se prvi i zadnji put kanirala bile su 83 kn
to je poskupljenje od 15 kn za godinu dana...to je fakat prepreviše!!!
ali opet bila mi je super tak da ću je opet kupiti

Zadnje uređivanje Martinella : 17.06.2012. at 22:12. Reason: edit
Martinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 22:12   #2075
Quote:
LadyWriterOnTV kaže: Pogledaj post
Evo da javim rezultate iako nitko valjda ovo ne čita
Nije se dogodilo ama baš ništa osim što je narančasti dio neznatno potamnio, ali možda je stvar u tome što sam držala samo 3 ipo sata.
Ništa, morat ću ponoviti, možda dodati indiga ili tako nešto.
slikice, slikice
Martinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 22:38   #2076
Quote:
LadyWriterOnTV kaže: Pogledaj post
Evo da javim rezultate iako nitko valjda ovo ne čita
Nije se dogodilo ama baš ništa osim što je narančasti dio neznatno potamnio, ali možda je stvar u tome što sam držala samo 3 ipo sata.
Ništa, morat ću ponoviti, možda dodati indiga ili tako nešto.
Ako možeš nabaviti, uzmi si rađe Mueller kanu, ova iz DM-a sadrži sodium picramate - pojačivač boje, a ako s njom nisi dobila intenzivniji rezultat nego s Caca rouge, zašto stavljati to na kosu...
Mislim da samo crvenom kanom nećeš uspjeti izjednačiti izrast i vrhove. Meni jedino pada na pamet da probaš smeđu kanu, ili miks crvene i indiga i ako time uspiješ izjednačiti boju, na to odmah opaliti crvenu kanu i nastaviti s crvenom. Samo, onda ćeš biti tamnosmeđa s crvenim odsjajem, a ne znam da li to želiš...

Quote:
Martinella kaže: Pogledaj post
baš sad gledam lusheve kane...98 kn
prije nepunih godinu dana kad sam se prvi i zadnji put kanirala bile su 83 kn
to je poskupljenje od 15 kn za godinu dana...to je fakat prepreviše!!!
ali opet bila mi je super tak da ću je opet kupiti
Još malo pa će biti isplativije naručiti s lush.co.uk nego kupovati kod nas . Ali s druge strane, u USA dođe 25$ , pa se neću žalit .
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 00:02   #2077
Quote:
Martinella kaže: Pogledaj post
slikice, slikice
Nema smisla, možeš jednostavno pogledati before picture, nije baš velika razlika, pošaljem nakon idućeg kaniranja.

Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Ako možeš nabaviti, uzmi si rađe Mueller kanu, ova iz DM-a sadrži sodium picramate - pojačivač boje, a ako s njom nisi dobila intenzivniji rezultat nego s Caca rouge, zašto stavljati to na kosu...
Mislim da samo crvenom kanom nećeš uspjeti izjednačiti izrast i vrhove. Meni jedino pada na pamet da probaš smeđu kanu, ili miks crvene i indiga i ako time uspiješ izjednačiti boju, na to odmah opaliti crvenu kanu i nastaviti s crvenom. Samo, onda ćeš biti tamnosmeđa s crvenim odsjajem, a ne znam da li to želiš...
Hvala, probat ću pomiješati smeđu ili crvenu iz Mullera s crnom idući puta, možda bude bolje, pa onda kad se malo izjednači s prirodnom nastaviti crvenom, nema veze što će biti tamna, bolje nego da je spaljena.

Nego, sad me zanima koliko u pravilu trebam pričekati prije idućeg kaniranja? Znam da nije štetna koliko kemijske boje, ali svejedno malo isuši kosu. Koliko se vi često kanirate?
__________________
I`m a reasonable woman, get off my case.
LadyWriterOnTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:49   #2078
Quote:
LadyWriterOnTV kaže: Pogledaj post
Nema smisla, možeš jednostavno pogledati before picture, nije baš velika razlika, pošaljem nakon idućeg kaniranja.



Hvala, probat ću pomiješati smeđu ili crvenu iz Mullera s crnom idući puta, možda bude bolje, pa onda kad se malo izjednači s prirodnom nastaviti crvenom, nema veze što će biti tamna, bolje nego da je spaljena.

Nego, sad me zanima koliko u pravilu trebam pričekati prije idućeg kaniranja? Znam da nije štetna koliko kemijske boje, ali svejedno malo isuši kosu. Koliko se vi često kanirate?
Ja se kaniram svakih 4-5 tjedana, ne da mi se češće . Neka dva tjedna razmaka su ok.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 14:52   #2079
Ej cure nemojte si kupovati kanu iz dm-a jer jakooo isuši kosu i brzo se boja ispere...a i nije prava kana nego piše da ima samo ekstrakt kane....ja sam bila jako zadovoljna prvi dan jer je boja bila ludo crvena...ali već nakon drugog pranja boja ode dole a ostane samo suha kosa...pogotovo vrhovi .... Muller kana je super...možda laganije primi (imam tamno smeđu kosu) ali na suncu je boja vatrena crvena....ko plamen )) čak i nakon mjesec i više dana...a kosa mekana i njegovana...ja jako zadovoljna sa intensive rot....ako može netko da se javi tko je probao i rot i intensive rot da znam da li ima razlike u tonu ?
HanaKana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 18:56   #2080
bok curke
htjela bi si naručiti kanu s neta, onak pravu originalnu neku, pa jel bi mi mogle preporučiti nekog proizvođača? tražila sam malo na ebayu i ima ih sto vrsta pa ne znam koju mi je najbolje da si odaberem,..ako netko slučajno zna?
čitala sam negdje da je za bojanu kosu dobro uzeti kanu za body art, a ne baš onu za kosu, pa bi takvu neku potražila..
kaj mislite npr o ovim:
http://www.ebay.com/itm/1-X-100g-CRO...item2569bd12fb
http://www.ebay.com/itm/1-lb-Body-Ar...#ht_4134wt_905
i ova mi izgleda zakon http://www.ebay.com/itm/1000gm-Pure-...item230577ba25
i još imam jedno pitanje, naime, prije nekih 3 tj sam se pofarbala s kanom i super se primilo na onaj farbani dio (bio je izblijeđen crveni, od kane je postao narančasto-žuti i prefora mi izgleda ), ali izrast smeđi se nije nikako primio i sad mi je već malo bed hodat okolo sa centimetar izrasta, pa, kaj mislite o ideji da odem kod frizerke da mi pofarba s pravom bojom samo izrast tak da ga izjednači s kaniranim dijelom i da tak onda svaki mjesec riješavam taj problem? mislim ne da mi se farbat i uništavat kosu al to neće bit tak strašno ak uvijek samo izrast farbam s kemijom a ostatak s kanom...kaj mislite? osim toga čini mi se da je to jedini način da imam svjetliju boju, jer kana se na moju prirodnu smeđu kosu nikad neće primiti tak kričavo
__________________
Photography by Eva - za zaljubljenike u umjetničku fotografiju :)

Zadnje uređivanje fotoeva : 23.06.2012. at 19:05.
fotoeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.