Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 17:47   #1941
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
Taman htjela pisati recept....

Kanirala sam s Muller intensiv rot kanom, dodala sam unutra:
-jaki čaj od šipka
-žlicu klinčića
-žlicu cimeta
-sok 1 limuna
-žlicu kokosovog ulja
-žlicu ricinusovog ulja
-žlicu meda

Za kosu do pola leđa mi treba oko 200g kane. Držala sam ju na kosi 4 sata.

Dobila sam lijepu, bogatu bakrenu nijansu...Dosad najbolja boja, baš je duboka nijansa...
I sretna sam što mi se kosa sad puno manje petlja nego prije.
I da pojasnim. Kaniram kosu koja je prije bila bojana nijansama kao što su Loreal Mango i slične. Izrast inače sređujem Garnierkom 7.40, pa poslije prekaniram cijelu kosu. Kaniram obično jednom u 3 ili 4 mjeseca, a izrasto bojim jednom u 1,5 do 2 mjeseca (nemarana sam, jbg)....
Slika dolje ako koga zanima...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=37472465&postcount=3469
Kosica ti je
Ja identično ko i ti koristim kanu i farbu. Također garnier 7.40 ili wellaton 77/44. Pošto mi je kosa tamna, meni ispadne crvena, odnosno tamno-riđe-bakrena, na suncu mrkvasto-plamena.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 18:13   #1942
Exclamation

Evo i mojeg iskustva.. Nakon godina farbanja moje pepeljasto-plave kose kemijskim farbama u crno, crno-ljubičasto i plavu noć, odlučila sam se za kanu da mi se kosa konačno malo oporavi.
Prva dva kaniranja su bila s Lush caca noir kockom. Prvo kaniranje: caca noir usitnjena i rastopljena u toploj vodi, držala na glavi 4-5 h. Rezultat na obojanoj kosi - crno je ostalo crno, na prirodnoj plavoj kosi - primila se neka tamnosmeđa nijansa, vrlo topla s lijepim odsjajem, ali ipak nije bila crna.
Drugo kaniranje: caca noir plus topla voda plus žličica soli, držanje prek noći skoro 10 sati. Rezultat - isti. Boja je divna, kosa je mekana i sjajna, ali crna ipak nije skroz crna kako sam si ja zamislila.
Treće kaniranje: odlučila sam isprobati Muller ''crnu kanu'' iliti indigo. Nisam ga mješala s ničim osim s toplom vodom i malo octa. Držala na glavi sat i pol. Rezultat: crna kosa. Nedostaci: plava koža i plava kada haha, ali dobro, to se sve lako očisti. Ono što mi je najviše nedostajalo je taj neki osjećaj njegovane kose koji sam imala nakon Lusheve kane. Da li je to zbog svih onih dodanih maslaca, ili zbog toga što u Lushevoj kani ima i kane uz indigo dok je Mullerova čisti indigo (ako je suditi po onome što piše na kutiji), ne znam...
Sad razmišljam da odustanem od te striktno crne nijanse i da se fokusiram prvenstveno na ono što je najzdravije za moju kosu, pa makar ispala crno-smeđa, tamnosmeđa, crveno-smeđa ili kaj god Čini mi se da je kombinacija kana+indigo puno bolja od samog indiga (iako je i sam indigo opet zdraviji nego farbanje kemijom). Da li da probam eksperimentirati s mješanjem Mullerove obične crvene kane s ovom crnom? Ima li netko iskustva s tim, a da joj je prirodna kosa kao i meni pepeljasto-blond?
Ili da se jednostavno vratim na Lush jer što je sigurno je sigurno?! (Kod Lusheve kane mi se ne sviđa cijena jedino ali preživjet ću)
Ivana-S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 23:54   #1943
Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
Kosica ti je
Ja identično ko i ti koristim kanu i farbu. Također garnier 7.40 ili wellaton 77/44. Pošto mi je kosa tamna, meni ispadne crvena, odnosno tamno-riđe-bakrena, na suncu mrkvasto-plamena.
Predivna ti je kosa
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 00:42   #1944
m@non i elvenpath- boje i kose su vam prekrasne!
nego,zašto kombinirate i boju i kanu?
šta prvo stavljate?
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:37   #1945
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
Divna kosa!
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:50   #1946
Meni je kosa svijetlosmeđe boje,a htjela bi jarko narančastu, baš onu ginger kosu. Ako stavim kanu na moju prirodnu boju, dobijem neku varijantu smeđe-narančasto-auburn boje, koja sjaji na suncu. E onda ja lijepo posvijetlim izrast i poslije prekaniram, kana ujednači boju izrasta i ostatka kose i sve lijepo bude prirodno gingerasto. Inače, već su me par put pitali jesam ja prava ginger, jer imam i pjege po licu....
Znam da bi mi bilo jednostavnije da samo bojim kosu, međutim meni se crvena boja stvarno brzo ispire, jer ja sam "blagoslovljena" nedostatkom crvenog pigmenta u kosi....Drugim riječima, stvorena sam da budem platinasta plavuša
E a tu dolazi kana, ona se ne ispire s kose i s njom dugo mogu zadržati lijepu nijansu boje bez maltretiranja vrhova kemijskim bojama....
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:58   #1947
Quote:
Ivana-S kaže: Pogledaj post
Evo i mojeg iskustva.. Nakon godina farbanja moje pepeljasto-plave kose kemijskim farbama u crno, crno-ljubičasto i plavu noć, odlučila sam se za kanu da mi se kosa konačno malo oporavi.
Prva dva kaniranja su bila s Lush caca noir kockom. Prvo kaniranje: caca noir usitnjena i rastopljena u toploj vodi, držala na glavi 4-5 h. Rezultat na obojanoj kosi - crno je ostalo crno, na prirodnoj plavoj kosi - primila se neka tamnosmeđa nijansa, vrlo topla s lijepim odsjajem, ali ipak nije bila crna.
Drugo kaniranje: caca noir plus topla voda plus žličica soli, držanje prek noći skoro 10 sati. Rezultat - isti. Boja je divna, kosa je mekana i sjajna, ali crna ipak nije skroz crna kako sam si ja zamislila.
Treće kaniranje: odlučila sam isprobati Muller ''crnu kanu'' iliti indigo. Nisam ga mješala s ničim osim s toplom vodom i malo octa. Držala na glavi sat i pol. Rezultat: crna kosa. Nedostaci: plava koža i plava kada haha, ali dobro, to se sve lako očisti. Ono što mi je najviše nedostajalo je taj neki osjećaj njegovane kose koji sam imala nakon Lusheve kane. Da li je to zbog svih onih dodanih maslaca, ili zbog toga što u Lushevoj kani ima i kane uz indigo dok je Mullerova čisti indigo (ako je suditi po onome što piše na kutiji), ne znam...
Sad razmišljam da odustanem od te striktno crne nijanse i da se fokusiram prvenstveno na ono što je najzdravije za moju kosu, pa makar ispala crno-smeđa, tamnosmeđa, crveno-smeđa ili kaj god Čini mi se da je kombinacija kana+indigo puno bolja od samog indiga (iako je i sam indigo opet zdraviji nego farbanje kemijom). Da li da probam eksperimentirati s mješanjem Mullerove obične crvene kane s ovom crnom? Ima li netko iskustva s tim, a da joj je prirodna kosa kao i meni pepeljasto-blond?
Ili da se jednostavno vratim na Lush jer što je sigurno je sigurno?! (Kod Lusheve kane mi se ne sviđa cijena jedino ali preživjet ću)
Indigo isušuje, to je činjenica, manje od farbe naravno ali ipak isušuje. Meni je kosa znala biti suha i nakon Lusheve Caca noir i trebala joj je dodatna pažnja i puno ulja kad sam stavljala indigo. Ali boja mi je bila divna a kosa sjajna. Ja nisam pepeljasta već tamnosmeđa tako da nemam odgovora na taj dio ali preporučila bi miks indiga i kane uvijek rađe nego čisti indigo. Možeš raditi npr. miks mueller crne i crvene i dodati recimo par žlica kokosovog ulja unutra za njegu. Bit će jeftinije i lakše za pripremu od Lusheve kane a opet ćeš dobiti i malo njege.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:45   #1948
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
m@non i elvenpath- boje i kose su vam prekrasne!
nego,zašto kombinirate i boju i kanu?
šta prvo stavljate?
Hvala!
Ko mala sam bila prirodno auburn, ali mi je kosa s godinama potamnila do boje crne kave s crvenkastim odsjajem na suncu. Pošto želim biti više lisičje crvenkasto-riđasta, koristim i boju. Jer bez hidrogena i crvene boje kana mi ulovi samo vatreni crveni odsjaj na suncu, a u hladu sam jednostavno skoro crna. Također imam pjegice po licu i hazel oči i prilično bljedu put, pa mi nekako ta riđasta nijansa prilično prirodno pašee, evo jedne moje fotke očiju i pjegica (tad sam još i obrve farbla). Prošle godine sam bila baš riđa i koristila sam samo garnier 7.40, 9% hidrogen i svakih 6 mj kanu.
Sad sam prešla na malo tamniju i crvenkastiju nijansu, zbog manje vidljivog izrasta. A kanu koristim svaka 3mj jer mi je ljekovita, ljepo mi zagladi vlasi i daje sjaj izmučenoj kosi od farbanja, naravno crvena je i farba i kana, tako da zapravo imam slojeve crvene što na suncu izgleda puno raskošnije od obične boje za kosu.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫

Zadnje uređivanje Elvenpath : 10.01.2012. at 16:03.
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:20   #1949
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Indigo isušuje, to je činjenica, manje od farbe naravno ali ipak isušuje. Meni je kosa znala biti suha i nakon Lusheve Caca noir i trebala joj je dodatna pažnja i puno ulja kad sam stavljala indigo. Ali boja mi je bila divna a kosa sjajna. Ja nisam pepeljasta već tamnosmeđa tako da nemam odgovora na taj dio ali preporučila bi miks indiga i kane uvijek rađe nego čisti indigo. Možeš raditi npr. miks mueller crne i crvene i dodati recimo par žlica kokosovog ulja unutra za njegu. Bit će jeftinije i lakše za pripremu od Lusheve kane a opet ćeš dobiti i malo njege.
Hvala na savjetu, tako ću onda i probat idući put!
Baš me zanima kako će ispast; ako bude interesantna nijansa, uslikam!
Evo već drugi put perem kosu, i ovaj indigo još uvijek pušta plavu boju po meni, grozno
A za njegu obično jednom tjedno stavim kombinaciju čičkovo + maslinovo ulje, držim sat vremena, operem i isperem kosu, pokazalo se okej (puno manje mi ispada kosa od kad sam prešla na kaniranje, a i čičkovo ulje pomaže).. Glupo pitanje, ali.. gdje ima tog kokosovog ulja za nabavit?
Ivana-S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:57   #1950
Quote:
Ivana-S kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, tako ću onda i probat idući put!
Baš me zanima kako će ispast; ako bude interesantna nijansa, uslikam!
Evo već drugi put perem kosu, i ovaj indigo još uvijek pušta plavu boju po meni, grozno
A za njegu obično jednom tjedno stavim kombinaciju čičkovo + maslinovo ulje, držim sat vremena, operem i isperem kosu, pokazalo se okej (puno manje mi ispada kosa od kad sam prešla na kaniranje, a i čičkovo ulje pomaže).. Glupo pitanje, ali.. gdje ima tog kokosovog ulja za nabavit?
Nije glupo pitanje . Imaš ga u Kemigu u Bauerovoj, u onoj maloj apoteki u Staroj Vlaškoj (blizu Aromatice)... Postoji hladno prešano i rafinirano, ja za kosu koristim rafinirano.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:13   #1951
Dali je ko od vas pokusao u kanu dodati limunsku kiselinu-limuntus,onako malo umjesto limunovog soka?Dali bi to valjalo sta mislite?
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:22   #1952
Elvenpath jesi li tiii mozda pisala onaj receptic za pakungic neki u koji stavljas kane malo, pa ti osvjezi bojicuu malo, sad ga stvarno ne mogu naciii
__________________
Have no fear of perfection - you'll never reach it.
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:41   #1953
Mislim da je netko drugi.
Al ono kana, čaj, limun, žutanjak, jogurt, maslinovo ulje, cimet, klinčić svašta možeš nutra staviti prehrambenog, ovisi šta ti odgovara i natrackati na tikvu.
Meni da osvježi bojicu bit će sutra farba i hidrogen i to u nijansi volcano red
Kana mi je više za sjaj i ljekovitost, a vjerojatno na već farbanu crvenu kosu i daje neku boju, makar od kane mi je farba prošlog kaniranja izbljedila na riđe a bila je crvena za to krivim limun i kamilicu
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 09:30   #1954
Slikee, slikeee

Ma normalno je da se ispire na ridje, taj narancastasti odsjaj je uvijek tu.
Ja sam u jednom periodu kad sam vec bila prethodno kanirana, al je proslo preko pola godine, isla sam se farbati u neku bordo crveno-ljubicastu nesto, i bilo je super, izrast lijep, a dolje po duzini, narancasti odsjaj izbija haha zanimljivo jako
__________________
Have no fear of perfection - you'll never reach it.
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 00:42   #1955
jel se može ovakva boja postići kanom? ak da, na kakvu podlogu?
__________________
hey man heard your dad got got
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 11:57   #1956
Pozdrav žene, pisala sam već prije koji tjedan, al niko ništa nije odgovorio, možda sam preglupo postavila pitanje
Uglavnom, dobila sam mješavinu kane i cassie i fakat na njohvom sajtu imaš masu informacija, iako dosta nepregledan (hennaforhair.com), ali ono snađeš se nekako.
Ja nikako ne mogu naći informaciju s kojom tekućino da to pomješam; osim sa limunovim ili narančinim sokom - ali koju još tekućinu uvaliti, ne navode, a forum im je
Želim postići bakreno crvenu do mrkvaste, nije mi bitan ton, samo da ne bude pretamno. Svijetle sam puti, i kosa mi je nekad bila ful blond, al sad je mišje siva, osim po ljeti kad je puno svjetlija.
Nedavno sam stavila narančasti preljev na kosu i predobro se ispire. Jel mogu na njega šibnut kanu?
Ima neko da je koristio njihove proizvode? Ja imam taj ancient sunrise fire mix (henna and cassia 50:50)


Inače, svi prozivodi ima imaju upustva tipa ovog http://www.ancientsunrise.com/cassiakit/index.html osim tog mog mixa

Jel ja smijem taj link uvaljivat ovdje? Ne reklamiram ništa, samo sam htjela bit precizna
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 12:51   #1957
Quote:
naïveté kaže: Pogledaj post
jel se može ovakva boja postići kanom? ak da, na kakvu podlogu?
Linkovi ne rade.

Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
Ja nikako ne mogu naći informaciju s kojom tekućino da to pomješam; osim sa limunovim ili narančinim sokom - ali koju još tekućinu uvaliti, ne navode, a forum im je
Nedavno sam stavila narančasti preljev na kosu i predobro se ispire. Jel mogu na njega šibnut kanu?
S vodom. Možeš dodati malo limunovog soka ali i ne moraš. Previše ti može isušiti kosu. I možeš staviti preko preljeva, budući da se radi o čistoj mješavini kane i cassie.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:12   #1958
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Linkovi ne rade.
meni rade

no, ovakvu:



__________________
hey man heard your dad got got

Zadnje uređivanje naïveté : 16.01.2012. at 14:17.
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:22   #1959
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Linkovi ne rade.



S vodom. Možeš dodati malo limunovog soka ali i ne moraš. Previše ti može isušiti kosu. I možeš staviti preko preljeva, budući da se radi o čistoj mješavini kane i cassie.
Oo hvala ti puno na odgovoru
Znači, upoznata si sa tom cassiom? Ja prvi put čula za to, ali sam vidjela da su to kitovu za svjetliju kosu.

Inače, ni ja ne vidim linkove od naivete
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 14:26   #1960
ELVENPATH prekrasna si! I pjegice, i oči i sve.....
lelthora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.