Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2009., 19:11   #1
Question Mislite li da je normalno da dva mjeseca radite za platiti maturalac?

Ljudi je li to moguće?

Je li doista moguće da se u ovoj zemlji smatra normalnim da čovjek koji dobiva najčešću plaću u ovoj državi od 3.500,00 kn radi skoro PUNA DVA MJESECA da bi platio maturalno putovanje svog djeteta!

Dobili smo ovih dana neke ponude: od 2700 do 3700 kn.
To piše u prvom redu.
U drugom piše da se izleti plaćaju dodatno - pa sam to izračunala još 100-120 Eur - 750-1000 kn!
U trećem redu piše da se još obavezno mora doplatiti 280 kn za zadnje noćenje (!!!!!) - zašto to onda ne piše u prvom redu?!
Još dodati na to džeparac, barem 200 Eur - 1500 kn
još dodati na to barem 1000 kn, jer ćeš morati kupiti djetetu neku robu za to sve, nešto malo bolje od onog što ima za normalno!

Naravno, prošli smo iznos dvije plaće, ali neka....

Jel moguće da smo svi tako bogati da nam tolika lova ne predstavlja problem?

Ima još bolje pitanje, blliže istini:

Jel moguće da svi smatramo da je sasvim normalno da uzimamo kredit za 7-dnevno putovanje?

Jel doista nema kritične mase u ovom ispaćenom narodu koja će imati snage reći da tome treba doći kraj!
Šta se ne mogu djeca lijepo provesti na neki skromniji način?
Nije li cilj maturalca da budu skupa, da nešto vide, da se malo iznapijaju i malo možda s nekim povole, a ne da roditelji završe u sužanjstvu banaka?

Recite, šta mislite o tom?
Annie Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 19:20   #2
Evo ga ja iz svog osobnog iskustva:ja na svojh nisam ni išla upravo radi toga! i mogu ti reć iskreno da mi NIMALO nije žao.
Moji su bili u nekoj osrednjoj situaciji šta se love tiče i bilo je kao da će oni platit dio ( koliko mogu ) a ja ću cilo lito radit u kafiću da si zaradim za ostatak i džeparac. Uplatila sam prve 3 rate i malo popričala sama sa sobom:je li to vridno toga?!Naravno da NE.Povukla sam novce i otkazala moju rezervaciju-jedna od dvije u razredu.
Moj brat je ove godine maturant u istoj školi di san i ja maturirala prije 5 god-cili razred nije iša na ekskurziju jer je jednostavno preskupo i ljudi nemaju uvjeta da priušte ditetu 7 dana nečeg šta će otplaćivat dugo,dugo nakon toga.....
Da sam ja na mistu današnjih maturanta dogovorila bi se sa kolegama da odemo svi zajedno negdi za vikend,nać neki jeftini smještaj i provest se za puuuno manje novce jer ovo šta danas rade i naplaćuju za nekoliko dana u Španjolskoj i slično stvarno nema smisla!!
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 19:24   #3
normalno da nije normlano, ali dobro došla u kapitalizam. niti na zapadu ništa novo, niti ništa bolje.


nego moja generacija nije išla na maturalac jer u 3. srednje kad se išlo bio je rat, a u 4. poslijeratno vrijeme.

tako da smo se lijepo mi sami i razrednica i još dva razreda sa njihovim razrednicama organizirali i uplatili u jednom restorančiću u Zg noć sa malo klopice, puno cuge i jedan bend od 3 čalana i proveli smo se ludo i nezaboravno i jeftino.

e to su bila vremena
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:16   #4
Mislim da će puno prije nego što se povuče pitanje plaćanja maturalca, javiti se problem toga što nitko neće djecu željeti voditi na maturalac... Oni idu s lošim namjerama i u tome ih jedan - dva odrasla pratioca nikako neće sve i u svemu uspjeti spriječiti... A to je opasno. I nikome potrebno.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:46   #5
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Mislim da će puno prije nego što se povuče pitanje plaćanja maturalca, javiti se problem toga što nitko neće djecu željeti voditi na maturalac... Oni idu s lošim namjerama i u tome ih jedan - dva odrasla pratioca nikako neće sve i u svemu uspjeti spriječiti... A to je opasno. I nikome potrebno.

jel idu ubit nekog?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:56   #6
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post

jel idu ubit nekog?
Najčešće sebe...

Ide se prvi put:
a) opiti
b) napušiti
c) poseksati
d) sve od navedenog
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:59   #7
Moj maturalac je doša oko 5000kn, pa se vi čudite... I još plus đeparac i neke ulaznice koje, naravno, nisu mogle bit uključene u cijenu. Stvarno, nije normalno.
__________________
All that you can't leave behind
Stupsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:02   #8
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Najčešće sebe...

Ide se prvi put:
a) opiti
b) napušiti
c) poseksati
d) sve od navedenog
onaj tko ce to raditi na maturalcu, nije mu prvi put

ot: uzasne su cijene. ja nisam isla na maturalac ali sam isla na par tro- i cetverodnevnih putovanja u srednjoj koji su kostali nekakvih 700kn, prije jedno 6,7 (zar vec ) godina. bagatela naspram ovoga
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:03   #9
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Najčešće sebe...

Ide se prvi put:
a) opiti
b) napušiti
c) poseksati
d) sve od navedenog
i? to ne mogu doma radit?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:04   #10
Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Recite, šta mislite o tom?
mislim da treba imat muda rec ne.. ali jebg.sta ce selo rec'

ranih devedesetih kad sam bila u srednjoj...a spanjolska je postala hit destinacija...mi smo kolektivno odluchili(cijeli razred) i predlozili raski i roditeljima da mozemo mi i u rh na maturalac. Post ratno vrijeme...i otishli u Istru...koshtalo nas trecinu cijene, ako i toliko...a maturalnu zabavu i ples smo prekrizili isto kolektivno.Mi smo svi izashli zajedno u nas omiljeni kafic i zabavaljali se do jutra...

btw.dobre teme
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 30.09.2009. at 22:11.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:06   #11
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
i? to ne mogu doma radit?
Neki da, neki ne jer ne smiju van u sedmom razredu (ti zalupani, staromodni starci ih ne puste), ali novi je trend probati većinu tih stvari baš na maturalcu...
Jesam spomenula da idem na maturalac ovo ljeto? Već mi je sad kad se sjetim
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:15   #12
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Neki da, neki ne jer ne smiju van u sedmom razredu (ti zalupani, staromodni starci ih ne puste), ali novi je trend probati većinu tih stvari baš na maturalcu...
Jesam spomenula da idem na maturalac ovo ljeto? Već mi je sad kad se sjetim
čuj, za zapalit prvu pljugu ne moraš ić van, kao ni za popit pivu. a i poseksat se možeš danju.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:24   #13
naravno da je tolika cena nenormalna
ali maturalna ekskurzija nije obavezna....tako da
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:39   #14
Maturalci su uvijek koštali i mislim da se to djetetu treba platiti. Druga je stvar da li se nabijaju cijene preko mjere...to možemo vidjeti ako prosurfamo i vidimo koliko slično putovanje u prosjeku košta. Osim toga..ako imate dijete u srednjoj školi znači da dolazi maturalac...pa pobugu nemojte o njemu početi razmišljati mjesec dana ranije...znam da je puno, ali nije neočekivano i neka se prije počne malo spremat za to...pokrenula sam davno sličnu temu..konkretno bila je riječ kako napraviti da svi idu na izlete i ekskurzije ako im roditelji to nemogu platiti...ima tu raznih ideja i problema, ali ono što nikad i nikako nemogu shvatiti je da neko iz principa ne pošalje dijete ili se ne potrudi dovoljno da mu to omogući...tu mislim i na škole i na roditelje...maturalac je maturalac.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:49   #15
Ali malo tko danas od nas ima za maturalac, pa djeca i dalje idu...sviđaju mi se i one destinacije u RH...i slažem se da se za maturalac treba štedjeti prije, samo ja imam još fore.
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:53   #16
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Neki da, neki ne jer ne smiju van u sedmom razredu (ti zalupani, staromodni starci ih ne puste), ali novi je trend probati većinu tih stvari baš na maturalcu...
Jesam spomenula da idem na maturalac ovo ljeto? Već mi je sad kad se sjetim
Točno. S nama su, za to vrijeme, bili i profa i profesorica. Nitko se nije naroljao, jer su bili u dogovoru sa konobarima. Zapalila se cigareta, dvije, tri i otišlo se spavati. Big deal.

Ali ja sam mislila da se ovdje govori o srednjoškolskim maturalcima, ne osnovnoškolskim.

Međutim, u svakom slučaju, potpisujem katarinuos, nije maturalac nešto što te zatekne, poput curenja bojlera. Za to se može pripremati godinama unaprijed, bar znaš kad se ide.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 23:05   #17
eh osmoškolski, kad je to bilo

tu smo bili na Motovun-Brijuni
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 23:20   #18
ma treba dijete poslati na maturalac (srednjoškolski).. pa to je nešto posebno .. to se pamti
a o cijenama.. eh o tom je topic.. jest brate skupo je za prosječnu Rvacku obitelj....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 23:51   #19
moje dijete je radilo cijelo ljeto i zaradila je za maturalno putovanje i đeparac

znači,nisam ništa osobno potrošila osim -zabrinutosti-dok je u Barceloni i okolini
ona je cijelo ljeto radila u pizzeriji i čistila je apartmane

mislim da i drugi srednjoškolci također mogu zaraditi nešto novaca,nemoraju baš sve ,ali malo pomoći roditeljima dosta olakša

ovo je ljeto isto radila ii platila je upis na fax i nešto si je garderobe i sitnica kupila
__________________
Zvijezda gubi atmosferu i postaje bijeli patuljak.To će se dogoditi Suncu.Ali život na Zemlji nestat će mnogo prije toga!
stobrečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 05:31   #20
[QUOTE=katarinaos;22830934]Maturalci su uvijek koštali i mislim da se to djetetu treba platiti. Druga je stvar da li se nabijaju cijene preko mjere...to možemo vidjeti ako prosurfamo i vidimo koliko slično putovanje u prosjeku košta. Osim toga..ako imate dijete u srednjoj školi znači da dolazi maturalac...pa pobugu nemojte o njemu početi razmišljati mjesec dana ranije...znam da je puno, ali nije neočekivano i neka se prije počne malo spremat za to...pokrenula sam davno sličnu temu..konkretno bila je riječ kako napraviti da svi idu na izlete i ekskurzije ako im roditelji to nemogu platiti...ima tu raznih ideja i problema, ali ono što nikad i nikako nemogu shvatiti je da neko iz principa ne pošalje dijete ili se ne potrudi dovoljno da mu to omogući...tu mislim i na škole i na roditelje...maturalac je maturalac.[/QUOTE]

Na ovo gore što sam "pocrnila" se i računa....i to mi je ....Ono, fini način ucjenjivanja...jer znaju da će se roditelji odreć svega ako treba, da ne bude baš njihovo dijete ono koje ne ide na maturalac...A da je to sve otišlo u Honduras...po mom mošljenju je....Kakvo crno gledanje udaljenih destinacija....svatko tko je bio na maturalcu u npr.Pragu, Veneciji (ili neznam, bilo gdje, kao ono to im je životna prilika za pogledat taj grad)zna da od "gledanja" grada ništa...gledalo se tu nešto drugo - gore već spomenuto (Kako skrenut u krivinu)....A to se može činit i na nekoj jeftinijoj destinaciji...
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.