Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Vlada nakon 100 dana
odličan (5) 14 5.98%
vrlo dobar (4) 5 2.14%
dobar (3) 7 2.99%
dovoljan (2) 30 12.82%
nedovoljan (1) 58 24.79%
toliko je loše da nema tako niske ocijene 120 51.28%
Glasovatelji: 234. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 14:56   #2621
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Onda kao ministar zdravstva radi na tome da popravi odnos liječnika prema pacijentima, ili...
Mislim da je veci problem u ministarstvu prosvjete jer je hrvatsko obrazovanje tj. odnos prema maternjem jeziko toliko lose da Hrvati ne razumiju recenicu:
Nekad jedan svećenik u bolnici vrijedi više od 20 doktora jer svećenikov osmijeh, utješna riječ, ohrabrenje, beskrajno znače i bolesniku i obitelji



Za pocetak trebalo napraviti analizu na nacionalnoj razini da se vidi gdje je poslo po zlu da Hrvati nisu sposobni razumjeti najjednostavnije jezicne konstrukcije.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 25.03.2017. at 15:07.
u prolazu is offline  
Old 25.03.2017., 15:09   #2622
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1000 eura za novorđenu bebu!


ni e od eura vlada do sad nije podijelila
Vlada je valjda cula kritiku naroda preko medija kako je to losa ideja kako netreba dati nista, kako odakle pare......kako ima za bebe a nema za neprofitne medije...


.....pa vam je eto uslisla zelje!!


barem u ovom dijelu u kome se djeci daje sipak....
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 25.03.2017., 16:28   #2623
Vidim Šešeljevci paradiraju po Beogradu. Jel su se američke moralne vertikale oglasile o tome? Di je Pupovac, Anemični, Vučić i slični?
Tomo1972 is offline  
Old 25.03.2017., 17:58   #2624
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Vidim Šešeljevci paradiraju po Beogradu. Jel su se američke moralne vertikale oglasile o tome? Di je Pupovac, Anemični, Vučić i slični?
Amerikancima je milije guštati uz zvukove Karleuše i Cece, nego slušati Thompsona. John Kerry i ovaj njegov kolega su najveći fanovi balkanskih cajki. Da vidiš samo kako plešu kad im pustiš narodnu. Kažu da ih to opušta.
klokanovac is offline  
Old 25.03.2017., 19:47   #2625
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Vidim Šešeljevci paradiraju po Beogradu. Jel su se američke moralne vertikale oglasile o tome? Di je Pupovac, Anemični, Vučić i slični?
folklor za lokalnu javnost...toliko su nebitni pa nitko ni ne reagira na njih...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 25.03.2017., 19:50   #2626
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Vlada je valjda cula kritiku naroda preko medija kako je to losa ideja kako netreba dati nista, kako odakle pare......kako ima za bebe a nema za neprofitne medije...


.....pa vam je eto uslisla zelje!!


barem u ovom dijelu u kome se djeci daje sipak....
nije bas tako...svako novorodjeno dijete je dobilo za vratiti 12.000 eura...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 25.03.2017., 20:13   #2627
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
folklor za lokalnu javnost...toliko su nebitni pa nitko ni ne reagira na njih...
A kad kod nas isto to rade nebitni klaunovi iz A-HSP-a onda su svi na nogama. Proziva se KGK zašto nije osudila i komentirala njihovo paradiranje i slično.
Tomo1972 is offline  
Old 25.03.2017., 21:51   #2628
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
A kad kod nas isto to rade nebitni klaunovi iz A-HSP-a onda su svi na nogama. Proziva se KGK zašto nije osudila i komentirala njihovo paradiranje i slično.
razlicito povijesno naslijedje...
kgk je izgubila sponzore u jamerici...biti ce jos samaranja...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 25.03.2017., 22:33   #2629
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
A kad kod nas isto to rade nebitni klaunovi iz A-HSP-a onda su svi na nogama. Proziva se KGK zašto nije osudila i komentirala njihovo paradiranje i slično.
Ako cemo se usporedjivati i mjeriti sa Srbijom...

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01 koristeći Tapatalk
aspiriniks is offline  
Old 26.03.2017., 15:37   #2630
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
folklor za lokalnu javnost...toliko su nebitni pa nitko ni ne reagira na njih...
Jest da, više tisuća ljudi na mitingu u pol bijela dana dok kod nas 10-ak klaunova izazivaju svjetsko zgraženje, toliko nebitna stranka da su najjača opozicija u Srbiji dok kod nas niti jedna HSP stranka nije ni prešla cenzus.

A toliko su nebitni da su prije 2 godine spriječili rezoluciju o genocidu u Srrebrenici na koju su jedino Rusi stavili veto.
Bubochka is offline  
Old 26.03.2017., 18:27   #2631
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Jest da, više tisuća ljudi na mitingu u pol bijela dana dok kod nas 10-ak klaunova izazivaju svjetsko zgraženje, toliko nebitna stranka da su najjača opozicija u Srbiji dok kod nas niti jedna HSP stranka nije ni prešla cenzus.

A toliko su nebitni da su prije 2 godine spriječili rezoluciju o genocidu u Srrebrenici na koju su jedino Rusi stavili veto.
od sad lobiram za hsp...moramo ih ojacati...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 26.03.2017., 18:31   #2632
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
Ako cemo se usporedjivati i mjeriti sa Srbijom...

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01 koristeći Tapatalk

jos bi se trebao bojati ludog seselja i njegovih kretena...nisam se bojao
prije,a sada jos manje...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 26.03.2017., 20:06   #2633
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
od sad lobiram za hsp...moramo ih ojacati...
Slobodno.
Bubochka is offline  
Old 26.03.2017., 22:04   #2634
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nije bas tako...svako novorodjeno dijete je dobilo za vratiti 12.000 eura...
Svako dijete?

Djeca sisavaca i parazita ..a to su djeca sve one sile koja zive na racun drzavnog proracuna nece vratiti nikome nista nego ce samo jos dodatno uzeti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 26.03.2017., 22:42   #2635
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Jest da, više tisuća ljudi na mitingu u pol bijela dana dok kod nas 10-ak klaunova izazivaju svjetsko zgraženje, toliko nebitna stranka da su najjača opozicija u Srbiji dok kod nas niti jedna HSP stranka nije ni prešla cenzus.
.
Prosim fino,mi smo u EU i nismo na Balkanu da se tako ponašamo ili nismo u EU ali smo na Balkanu?
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 26.03.2017., 22:45   #2636
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Svako dijete?

Djeca sisavaca i parazita ..a to su djeca sve one sile koja zive na racun drzavnog proracuna nece vratiti nikome nista nego ce samo jos dodatno uzeti.
To će uzeti djeca ADZ-a.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 27.03.2017., 11:18   #2637
Oj stoko, oj stoko sitnoga zuba, što te javno prozvaše prije 20-tak godina, a ti stoko i dalje blejiš i paseš...

http://www.poslovni.hr/hrvatska/uz-l...oncernu-325934
U Vladi, čini se, ipak smatraju izglednim da će uskoro biti potrebe za aktiviranjem posebnog zakona
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 27.03.2017., 15:15   #2638
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Oj stoko, oj stoko sitnoga zuba, što te javno prozvaše prije 20-tak godina, a ti stoko i dalje blejiš i paseš...

http://www.poslovni.hr/hrvatska/uz-l...oncernu-325934
U Vladi, čini se, ipak smatraju izglednim da će uskoro biti potrebe za aktiviranjem posebnog zakona
Meni i dalje nije jasno što oni misle dugoročno dobiti protekcijom nesposobnih poduzetnika, jer Todorić se prema ovome pokazao nesposobnim, ne samo za vraćanje dugova, već i nesposobnim za donošenje pravih poslovnih odluka. I amater poput mene bi valjda shvatio da, ako tvrtka krene nizbrdo, da treba negdje srezati troškove, napraviti rekonstrukciju poslovnog modela i maksimizirati profit. To su osnove koje svaki poduzetnik mora imati.

Državni proračun od njega samog neće imati dugoročne koristi, ako ga zaštite, nadam se da to u vladi znaju, jer proračun se najviše puni od tvrtki koje donose profit i koje samostalno, bez uplitanja države u poslovanje donose odluke. Nema ni sada koristi, s obzirom na to da Agrokor ima dugovanje i prema državi. Duguje i kooperantima čak novce, a kukaju kako će kooperanti ostati upropašteni, ako se Agrokoru nešto dogodi. Znači ni oni nemaju koristi od njega, a cijeli cirkus Adria se radi oko toga.
klokanovac is offline  
Old 27.03.2017., 15:50   #2639
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Meni i dalje nije jasno što oni misle dugoročno dobiti protekcijom nesposobnih poduzetnika, jer Todorić se prema ovome pokazao nesposobnim, ne samo za vraćanje dugova, već i nesposobnim za donošenje pravih poslovnih odluka.
Ha gledaj, osim prodavačica i ostalih sitnozuba Agrokor je (uz INA-u i HEP) jedno od 3 glavna mjesta za političke uhljebe. Takvih mjesta imaš na stotine i među privatnim firmama (i malima i velikima) koje su u bilo kojoj relaciji sa državom/politikom. Bilo da se radi o javnim radovima, javnim natječajima, poticajima itd Tako da ako vidiš da političari nekoga protežiraju onda to u 99,99999 % slučajeva rade sa namjerom i uz protuuslugu s druge strane. Jedan tekst koji je dobar primjer:

1998. godine mi je ponuđen posao u odjelu Airbusa za pravne poslove. Došao sam na intervju i voditeljica odjela me zaista impresionirala. Obišli smo odjel i upoznala me s mojim potencijalnim novim kolegama. U jednom trenutku došli smo do čovjeka u ranim tridesetima poput mene koji nije bio baš prijateljski nastrojen. Nakon što je voditeljica otišla, rekao mi je: „Ah, ti si jedan od onih Hrvata“. Šokirano sam upitao što je time htio reći. Poprilično mi je bezobrazno objasnio da mu je bilo dosta nekvalificiranih Hrvata koji su tražili poslove u Airbusu otkako je Croatia Airlines od Airbusa kupio zrakoplove A319/320. Bio sam užasno bijesan – na njega, jer je Airbus pozvao mene na razgovor, a ne obrnuto, ali još više na menadžere Croatia Airlinesa i članove Vlade koji su kupoprodajni ugovor iskoristili kako bi progurali svoje nekvalificirane prijatelje i članove obitelji u Airbus.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...io/804048.aspx

Tako da je odgovor - misle spasiti uhljebnička mjesta svojim suprugama i raznoj rodbini i stoga zadnjih tjedana šire paniku da nestanak Agrokora znači smak svijeta.
Frasier is offline  
Old 27.03.2017., 20:12   #2640
Bravo majstori

Quote:
Iz odredbi članka 10 prijedloga zakona proizlazi da bi odštetu od države mogli zatražiti i domaći i inozemni vjerovnici, ali i sam Ivica Todorić
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...iv-rh/5818907/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.