Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 11:15   #161
HZZO ima pravilnike i propise. često apsurdne, za kažnjavanje LOM-ovaca, ali sumnjam da u njima ima stavka "pušta ljude preko reda i veze, pa se dugo čeka". Ako netko rikne u čekaonici, vjerojatno dobije bonus od HZMO-a.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:12   #162
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim, no;

Hrpa opisanih koji uđu "samo da pitaju" ostanu unutra petnaest minuta.

Dakle, to nije predavanje nalaza...

Ja sam bolničku čekaonicu uzeo samo za primjer , primjer kukavičluka tih 30 ljudi što se ne smiju se pobuniti na nekulturu drugih ljudi i bolničke uprave koja je dopustila kaos po bolnicama , a za taj kaos nitko ne odgovara i svi se prave "nije to moj posao" - a oni su direktno odgovorni i plaćeni za to.
__________________
Veni, Vidi, Vici
stupidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 05:41   #163
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ali onda to nije problem ljudi, več doktora koji to dopušta a bome i sestre koja vidi stanje pred ordinacijom.

Inače mi smo imali, problem jer je ambualnta bila u nekoj staroj vili pa bi VIP pacijenti ulazili s terase, ne bi ih se niti vidjelo, ali ih se čulo i osjetilo po vremenu

Ali opet problem je doktora koji si to dozvole a i sustava koji ne kažnjava takve pojedince

Da, dopuštaju. No, to su najčešče njihovi poznanici.

I to se sve zbiva kod doktora kod kojeg ne možeš doći ako se ranije ne naručiš.

Ono, ja sam tri dana prije morao znati da mi danas dijete bude bolesno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 05:44   #164
Quote:
stupidus kaže: Pogledaj post
Ja sam bolničku čekaonicu uzeo samo za primjer , primjer kukavičluka tih 30 ljudi što se ne smiju se pobuniti na nekulturu drugih ljudi i bolničke uprave koja je dopustila kaos po bolnicama , a za taj kaos nitko ne odgovara i svi se prave "nije to moj posao" - a oni su direktno odgovorni i plaćeni za to.

Heh.
Bolničke čekaone priča su za sebe.

To je ona nadrealna situacija u kojoj je svih 30 ljudi naručeno u 10 sati, doktor počinje raditi u podne a prvi dođe u ordinaciju onaj koji je u čekaoni od 7.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:25   #165
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da, dopuštaju. No, to su najčešče njihovi poznanici.

I to se sve zbiva kod doktora kod kojeg ne možeš doći ako se ranije ne naručiš.

Ono, ja sam tri dana prije morao znati da mi danas dijete bude bolesno.
A dobro, istini za volju sada odkako je ambulanta renovirana to se ne događa, jer nema više tog ulaza. U ordinaciju postoji samo jedan ulaz z čekaone.

A naručivanje pacijenata za ambulatni pregled, uopće neću komentirati. Kao ni nejavljanje na telefon
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:27   #166
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Heh.
Bolničke čekaone priča su za sebe.

To je ona nadrealna situacija u kojoj je svih 30 ljudi naručeno u 10 sati, doktor počinje raditi u podne a prvi dođe u ordinaciju onaj koji je u čekaoni od 7.
I famozno pitanje "Tko je zadnji?"

Najveći problem u našim bolnicama je organizacija posla. Jedino to. Kada bi se to riješilo, riješilo bi se 90% problema.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 11:45   #167
Imam poznanicu koja je doktorica opće prakse u ambulanti.
Kaže da su jednostavno pretrpani administracijom, birokracijom i popunjavanjem besmislenih papira, tj. klikanja po računalu. Prvih sat ili više vremena svakog dana kad dođe na posao troši isključivo na birokratske gluposti dok pacijenti vani pizde jer nikoga u to vrijeme ne prima pa ovi misle kako se ona i sestra unutra zajebavaju i tračaju a noge u zraku.
I kaj je najgore, to se s vremenom sve više pogoršava te se omjer utrošenog vremena na same preglede pacijenata i birokracije sve više pomiče na ovo drugo.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:27   #168
Ma evo kao netko tko je u toj struci(doduše još student, no krećemo se dosta po bolnicama) Problem je recimo što se sada u bolnicama sve digitalizira, ali i dalje imaš kartone(papir) pa imaš dvostruko posla.
Mi smo kao narod što se tiče birokracije užasni, znam da će oni koji žive vani reći svugdje je tako, ali mi to podignemo na jednu sasvim novu razinu.
To me podsjeća na srednju kada sam imao jednu bilježnicu za one lakše predmete tipa glazbeni,likovni, logiku.Kada je došao kraj godine pregledavali su nam bilježnice, pa sam sve morao prepisivati u nove.Radio sam dvostruki posao, dok ostala ekipa koja je imala jednu su bili opušteni.

Znači dvostruko sam se napisao, pošto sam žurio nije bilo baš lijepo napisano, nešto sam izostavio...Recimo slično je kod nas u zdravstvu, nema reda pa isto kao što sam se dvostruko mučio, a kvaliteta je bila lošija tako je naše zdravstvo mislim da se ponekad duplo radi više od onih vani, ali oni imaju koliko toliko uređen sustav da uz manje rada naprave više.

I da druga stvar, zaista ima sjajnog osoblja za koje imaš osjećaj da se radi o njihovo zdravlju, srdačni,pristupačni i imaju znanje.Međutim ima jako puno onih za koje su mi tete u referadi sjajne , umišljeni, bahati gdje ih puno misli da su popili svu pamet Svijeta.Zaista kod nas puno ljudi završi jako teške fakultete, uče po 10 godina punim tempom pa imaju dosta male plaće ili teško dolaze do posla.Neki jedva upadnu u med. školu završe te 4 godine i dobiju posao gdje imaju plaću oko 6 tisuća ili više ako rade na ponekim odjelima tipa kirurgija.
Time mi uopće nije cilj omalovažavati jer ih ima sjajnih sa velikim znanjem, neke sestre evo završavaju i magisteriji tu u Zg-u , pametne, dobre međutim ima dosta onih koji se iživljavaju nad pacijentima, nad drugim osobljem i gdje je toliko sredina rada narušena da je uopće grozno za radit.Po meni ne cijene to što za naš standard imaju visoka primanja, manju odgovornost jer je većina na doktorima i količina uloženog truda pogotovo one koje su završile srednju je daleko manja od mnogih zanimanja kod nas za koje se puno više radilo.

Primjer na Rebru, imao sam prošle godine taman vježbe i moji roditelji su isti dan išli na pregled, pa odmah kako to biva čim si iz daljeg susjed uskočio da mu se podigne dopler vratnih žila.Meni završe vježbe, zovu me nekako pokisli da nikako ne mogu pronaći, na šalteru su ih glatko otpili i rekli da oni to šalju doma bla bla bla...Ništa rekao još sam u kuti, fino imam klompe sad će sigurno kolegi pomoći (koliko sam samo naivan bio
Već pogađate, pomela me kao Bandić snijeg u Zagrebu

Naravno i meni je pukao film, ali izgleda kod nas na šalterima samo čekaju takve okršaje pošto ih svaki dan imaju po nekoliko mislim da su nenadmašivi u svađi.Naravno, nalaz nije kod nje šta bi ona trebala znati na kojem je odjelu da odem pogledat tamo ili tamo itd.

Ne znaš šta je gore što za običan nalaz u jednoj bolnici se ne zna gdje je u vremenu takve tehnologije kada u roku od par sekundi mogu saznat da je mala
Su Xing u osnovnoj školi Peking postavila rekord u skoku u dalje, ili to što smo se tamo svađali pred hrpom pacijenata ili to što su takve svađe uobičajene kako među osobljem tako i sa pacijentima dok dobar dio uživa šetat se hodnikom po kavu i gledat kako ih pacijenti gledaju kao bogove...

Da skratim, koliko je sustav kriv toliko je i naš mentalitet pogotovo ponašanje.Dovoljno je pogledati sabor i vidjet da u njemu ima preko 10 ili 15 doktora koji su se očigledno skrasili u politiku i pobjegli od zdravstva.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 17:55   #169
Jedno si točno rekao a to je, da se trenutno radi da posla. Digitalizacija je, ne baš na pola puta, ali negdje blizu toga. I dobro je da je tako. Da ljudi samo znaju kakav to kaos stvara u službama. Katastrofa.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:01   #170
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Imam poznanicu koja je doktorica opće prakse u ambulanti.
Kaže da su jednostavno pretrpani administracijom, birokracijom i popunjavanjem besmislenih papira, tj. klikanja po računalu. Prvih sat ili više vremena svakog dana kad dođe na posao troši isključivo na birokratske gluposti dok pacijenti vani pizde jer nikoga u to vrijeme ne prima pa ovi misle kako se ona i sestra unutra zajebavaju i tračaju a noge u zraku.
I kaj je najgore, to se s vremenom sve više pogoršava te se omjer utrošenog vremena na same preglede pacijenata i birokracije sve više pomiče na ovo drugo.
Vise je do toga da su informaticki nepismeni. Sestre su informaticki fosili, dok ni doktori opce prakse nisu nista bolji. Da dolaze preko natjecaja na posao, a on bi trazio i znanje na pc-u, toga ne bi bilo.
U suprotnom imas slucaj da je moja sadasnja doktorica kci bivse doktorice, i koja gle cuda jos uvijek nije izucila zanat slanja uputnica sestri.
How convenient.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 06:15   #171
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Vise je do toga da su informaticki nepismeni. Sestre su informaticki fosili, dok ni doktori opce prakse nisu nista bolji. Da dolaze preko natjecaja na posao, a on bi trazio i znanje na pc-u, toga ne bi bilo.
U suprotnom imas slucaj da je moja sadasnja doktorica kci bivse doktorice, i koja gle cuda jos uvijek nije izucila zanat slanja uputnica sestri.
How convenient.

istina.

Da samo vidiš kako moja doktorica nabada prstima po tastaturi... A nije stara.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:24   #172
A ne možeš im zamjeriti. Odrasle su na mehaničkoj pisačoj mašini gdje si trebao jako udariti jedno slovo da metalno slovo udari obojanu traku i boja se prenese na papir. Hej, malo razumijevanja!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:24   #173
I ja sam odrastao na takvoj pisaćoj mašini.
Štoviše, sam sam otipkao svoj diplomski rad na njoj.

Pa me to ne priječi da "svakim danom u svakom pogledu sve više i više napredujem"...

Znaš li zašto? Zato jer sam prisiljen.

A ona je, sa danom zaposlenja, dobila pravocrtan put do mirovine, učila u međuvremenu išta ili ništa.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:02   #174
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A ona je, sa danom zaposlenja, dobila pravocrtan put do mirovine, učila u međuvremenu išta ili ništa.
Ma i nije. Tjeraju amblante u koncesije, a ako nemaju puno pacijenata, moze to biti i put u zatvaranje. Kao jesi dio sistema, ali imas odgovornost privatnog poduzetnika. Mislim da su trenutno koncesije super za opcu praksu, a koma za sve koji imaju neke vece troskove materijala, ali tko zna kako ce biti u sljedecoj iteraciji.

Jedini stvarno sigurni su ekipa koja se uhljebi u HZZO ili zavode tipa Stampara: tijela koje nula doprinosi pacijentima i necijem zdravlju, ali lijepo lova ide njima od drzave, a obveze su lagane.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 05:55   #175
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ma i nije. Tjeraju amblante u koncesije, a ako nemaju puno pacijenata, moze to biti i put u zatvaranje. Kao jesi dio sistema, ali imas odgovornost privatnog poduzetnika. Mislim da su trenutno koncesije super za opcu praksu, a koma za sve koji imaju neke vece troskove materijala, ali tko zna kako ce biti u sljedecoj iteraciji.

Jedini stvarno sigurni su ekipa koja se uhljebi u HZZO ili zavode tipa Stampara: tijela koje nula doprinosi pacijentima i necijem zdravlju, ali lijepo lova ide njima od drzave, a obveze su lagane.

Kad si čuo da je neka ambulanta ostala bez koncesije?

Ja nisam, a nisam više u cvijetu mladosti...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:09   #176
Ja sam dakle kao obrtnik dobio potporu za samozapošljavanje prošle godine u točno određenom danu.

Potpora za samozapošljavanje ima svoju neku proceduru za dobiti ju. To je bitno zbog problema kojeg sam dobio. Postoji plan i troškovnik koji se ispunjavaju kako bi se dobila potpora. Ovaj troškovnik je planirani troškovnik i on označuje vaš plan kakvi bi vam trebali biti troškovi poslovanja. Opet ističem planirani troškovi npr: netko je u prošlosti možda planirao da Hrvatska postane samostalna država, no dogodilo se da je Hrvatska danas u stvarnosti kriminalna i mafijaška država. - karikiram.

I nakon što se prijavite za potporu, ispunite plan i troškovnik, ušli ste u krug potencijalnih ljudi koji bi mogli dobiti potporu. U zavodu za zapošljavanje sam dobio info da bih trebao dobiti potporu ( a to je vjerojatno iz razloga zbog toga što je bilo dosta novca iz sredstava EU pa i veća mogućnost za dobiti potporu. Ja sam otvorio obrt, aplicirao kao obrtnik za te novce i čekao da li ću dobiti iste. Bilo mi je sasvim svejedno, ali sam novac dobio.

Potpisuje se ugovor koji ima neke obveze. Ja sam sve obveze ugovora ispunio ALI danas dobijam poziv od HZZ-a da mi ne žele priznati dio izvješća kojeg sam na vrijeme dostavio o troškovima. Pozivaju se na planirani troškovnik (koji nema veze sa stvarnosti i stvarnim troškovima koji su nastupili) i na troškove koje sam ja prikazao na izvješću, i sad ovi HZZ politički lopovi idu u takav apsurd i ne žele mi priznati troškove iz izvješća jer nisu u korelaciji sa troškovima iz planiranog troškovnika.

Kakav bolesni nonsens, to je kao kad u kršćanskim državama, kreacionistima (kretencionistima) idete objasniti da to što u Bibliji piše da Bog postoji, ne znači da Bog postoji, već da bi se proglasila istinitost nečega i postojanost moraju postojati relevantni dokazi a ne samo natpis koji tvrdi da je to tako. Bolesno... društvo.... nacija.

Dakle ja sam 6 mjeseci prije početka rada planirao da će mi troškovi za opremu poslovnog prostora biti 5000 kn (jer vi ne možete znati koliki će oni točno biti i to je samo planirani troškovnik za dobiti novac) ali oni tvrde da s obzirom da sam u izvješću prikazao troškove za opremu prostora 10 000 kn, a da sam planirao i napisao u planiranom troškovniku iznos duplo manji (koji je napisan 3 mjeseca prije početka rada obrta) i da je po njima tu RAZLIKA OGROMNA od duplog iznosa. Ne žele mi priznati to izvješće i sad bi htjeli očito te novce nazad.

Bolesnici, lopovi, kriminalci iz Hrvatskih političkih kriminalnih organizacija. Upravo zbog ovoga je dijelom započeo građanski rat 1991 godine i ljudi su se međusobno poubijali. Dabogda im SVE novce koje zarade, ukradu, pokradu ili dobiju na bilo koje druge načine potrošili na liječenje bolesti djece, potomaka, borbu i ratove. Ovako nešto poput Todorića, neka završe pod Ruskom čizmom.

Da apsurd bude veći ja znam što me slijedi, na temelju Ugovora i zadužnice, blokirat će me da bi došli do para, koje sam ja pošteno dobio, pošteno utrošio i na vrijeme dostavio svu dokumentaciju. A kasnije me čeka sudska tužba koju ću ja morati pokrenuti jer se kriminalci iz političkih vrhova a koji rade u državnim upravama, žele domoć na raznorazne načine do novca i onda to rade OČITO, sa kriminalnom organizacijom EU protiv siromašnijeg dijela stanovništva. No, kako je Hitler dobio po repu 40ih, tako će svijeća izgorjeti i ovim "suvremenijim" Europskim fašistima.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 19:09   #177
Ovo što pričamo ovdje je sve sića prema poznatim koncesijskim ugovorima sa strancima, kojih smo do sada doživjeli dosta (Astaldi nije upiknuo niti lopatu na Autocesti Zagreb-Varaždin a odnio nam je na sudu 230 miljuna maraka za odštetu, da ne idemo dalje) i koji su duboko zavukli ruku u džep naše države, a da za uzvrat nismo dobili ništa ili jako malo!

Ova analiza prometnog stručnjaka govori sve o tome kako se kod nas radi:

http://www.monitor.hr/clanci/prometn...eograd/166139/

Samo da podsjetim da su Truci u Skoplju izgradili i pustili u promet novu zrakoplovnu luku jednake veličine i kapaciteta za manje od 2 godine od početka izgradnje pod znatno povoljnijim financijskim uvjetima što se tiče države Makedonije i grada Skoplja.

Sjetite se tih stvari kada nam sada uskoro dođu lokalni izbori i dobro razmislite jesu li pravi izbor i lijevi i desni ili netko sasvim treći?

Dobar primjer nestručnog upravljanja i loših ugovora je Zagrebački pročišćivač otpadnih voda, gdje je glavnu riječ opet vodila politika a ne struka! I tako bi mogli u nedogled, jer tako je po cijeloj državi, nestručni i u biti loši ljudi nam vode državu i lokalne zajednice, malo je tu stručnih i poštenih ljudi. Možete se svi izrugivati Pernaru, ali je jedini koji barem nešto priča i upozorava, a ostali se uhljebili i šute i guraju dalje isto kao i oni prije njih, samo pitam se dokle to može tako ići, što se ranije pokrenemo to bolje za nas sve. Perspektiva nam je ako se ne pokrenemo država staraca, sa milijun novo iseljenih mladih državljana RH.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 08:26   #178
Čudimo se ovim glupostima koje smo do sada ovdje navodili.

A najvći apsurdi se vide u ovom članku:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...una-stanovnika

Niti znamo koliko imamo osiguranika u mirovinskom sustavu, niti koliko u zdravstvenom, niti koliko stvarno ima glasača u RH.

Totalni kaos i krivi podaci na osnovu kojih državna administracija nešto planira i to danas u 2017 godini nisu u stanju povezati baze podataka i uskladiti stvarno stanje u njima.

Najbolji štos je da je pokojna majka od moje susjede primala mirovinu i to uredno svaki mjesec, a da nigdje u sustavu mirovinskog nisu imali podatke o njoj. Pitam se tko je i otkuda slao novce nekome na račun a nema ga u evidenciji?

Evo tako radi naša država i državna administracija i nitko ne poduzima ništa da se to konačno promijeni, da se podaci usklade i da znamo na čemu smo i kako dalje i to barem na osnovu točnih podataka.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 06:13   #179
Još jedan u nizu apsurda.

Roditelji moje supruge su, nakon smrti jednog od braće, naslijedili jednu manju šumu. Po jednu su naslijedila i ostala braća.
Nakon ostavinske rasprave, sin jednog od njih na katastru je prepisao SVE šume na svoje ime i prodao ih.



Vrijednost gotovo nikakva, ali, kako je to tehnički uspio izvesti?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:46   #180
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nakon ostavinske rasprave, sin jednog od njih na katastru je prepisao SVE šume na svoje ime i prodao ih.



Vrijednost gotovo nikakva, ali, kako je to tehnički uspio izvesti?
Vjerojatno se to moze srusiti na sudu.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.