Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 10:39   #881
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Znači ti si mišljenja da je Saucha upoznat s kradjom od strane npr. Zeljko i ekiie i pristao je potpisivati naloge u zamjenu za dio novaca? I onda je pisao po 15 putovanja na jednog čovjeka.
Meni je to nevjerovatno.
Tako su postupili i nasljednici?
Ili se njih lazirali, a samo Saucha je autentičan potpisnik?
Da, mislim da je pristao potpisivati u zamjenu za dio kolača, a potpisivali su iz istog razloga ovi prije njega, a i nasljednici.
E sad, metoda kojom se kralo je možda nama koji gledamo izvana izuzetno glupa i prozirna, ali, opet ponavljam, da više od 20 godina nitko tu nije apsolutno ništa čačkao i takva metoda je, iako možda izuzetno glupa, prolazila bez problema i nikom od njih vjerojatno nije bilo ni na kraj pameti da bi ih netko mogao išta pitati zbog toga. Jer postoje puno veći korupcijski problemi u državi koji su kao prioritetniji i nikom se ne da zajebavati s ovim. Jednostavno su se toliko opustili (jer je biznis bio toliko uhodan) da, koliko god to ludo zvučalo, nitko od njih nije očekivao da bi ikad itko mogao tu nešto pitati.

Jebiga, možda istraga pokaže nešto drugo, ali nekako mi se čini da, s obzirom na to koliko ona traje, da neće biti baš vjerodostojna jer toliko traje zato jer se pokušava nešto prikriti.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:45   #882
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Da, mislim da je pristao potpisivati u zamjenu za dio kolača, a potpisivali su iz istog razloga ovi prije njega, a i nasljednici.
E sad, metoda kojom se kralo je možda nama koji gledamo izvana izuzetno glupa i prozirna, ali, opet ponavljam, da više od 20 godina nitko tu nije apsolutno ništa čačkao i takva metoda je, iako možda izuzetno glupa, prolazila bez problema i nikom od njih vjerojatno nije bilo ni na kraj pameti da bi ih netko mogao išta pitati zbog toga. Jer postoje puno veći korupcijski problemi u državi koji su kao prioritetniji i nikom se ne da zajebavati s ovim. Jednostavno su se toliko opustili (jer je biznis bio toliko uhodan) da, koliko god to ludo zvučalo, nitko od njih nije očekivao da bi ikad itko mogao tu nešto pitati.

Jebiga, možda istraga pokaže nešto drugo, ali nekako mi se čini da, s obzirom na to koliko ona traje, da neće biti baš vjerodostojna jer toliko traje zato jer se pokušava nešto prikriti.
Nemoj se ljutiti, ali tvoja dijagnoza mi ne pije vodu. Ako se kralo prije i poslije, zar su oni svakog predstojnika isli zvati na tulum? Ili samo hednog? Ako nisu svakog znaci da se i bez njega moze. Nitko se nije bojao da ce neki predstojnik sve prijaviti? A ako se nekoga i stiti to zacijelo nije Saucha

Pizdariju koju su napravili hapsenjem nabrzinu zbog utjecaja na svjedoke, pa pressica koja daje ogromnu vaznost dogadjaju i nakon toga nijedno privodjenje je mrlja koju nece nikad isprati.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:48   #883
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ne znam što panga misli ali ja to stvarno cijelo vrijeme tako vidim.

zeljko: šefe, to se tako radi....
Mozes ti misliti, ali ako bez predstojnika ne ide onda su svi i prije i poslije bili upoznati. Kao sto sam napisala kolegi od ovog hapsenja nece se nikad oprat.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:48   #884
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, ali tvoja dijagnoza mi ne pije vodu. Ako se kralo prije i poslije, zar su oni svakog predstojnika isli zvati na tulum? Ili samo hednog? Ako nisu svakog znaci da se i bez njega moze. Nitko se nije bojao da ce neki predstojnik sve prijaviti? A ako se nekoga i stiti to zacijelo nije Saucha

Pizdariju koju su napravili hapsenjem nabrzinu zbog utjecaja na svjedoke, pa pressica koja daje ogromnu vaznost dogadjaju i nakon toga nijedno privodjenje je mrlja koju nece nikad isprati.
Hoćeš reći da Saucha nije znao što potpisuje? Diplomirani pravnik
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:53   #885
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da Saucha nije znao što potpisuje? Diplomirani pravnik
Nemam pojma. Od pocetka mi je sve skupa suludo. Ne vjerujem nikome, ali da je on zasad jedini uhiceni je sramota epskih razmjera.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:09   #886
Da, to je velika sramota, slažem se. Vidjet ćemo što će biti. Neka institucije rade svoj posao.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:25   #887
Jbt život opet ništa. Pressica premijer-Cviki i od onda krepala krava.

Nisi par dana mogao živit od riječi dnevnice.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:32   #888
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Jbt život opet ništa. Pressica premijer-Cviki i od onda krepala krava.

Nisi par dana mogao živit od riječi dnevnice.
sapunali su dasku "svrgnutima" pa su se i sami poskliznuli na istu ...na sveopće zaprepaštenje!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:13   #889
http://www.vecernji.hr/hrvatska/na-l...a-kuna-1158946

Quote:
Prema službenim podacima do kojih je tportal došao istražujući dobivenu informaciju, administrativna tajnica u Službi za nekretnine, graditeljstvo i zaštitu okoliša MORH-a Sanja Šprišić, tijekom više od osam godina, od 14. listopada 2004. do 28. studenog 2012. godine, nezakonitim je isplatama dnevnica i putnih naloga stekla više od 1,5 milijuna kuna (točan iznos je 1.551.963,80 kuna).

Lažirala je čak 942 putna naloga na temelju kojih joj je mjesečno u prosjeku isplaćivano oko 16.000 kuna, sve dok konačno 2012. nije otkrivena te je protiv nje podnesena kaznena prijava Državnom odvjetništvu.

Na početku suđenja je priznala krivnju, a tijekom postupka koji se vodio 2014. osuđena je za kazneno djelo prijevare na godinu dana zatvora i određeno joj je da novac mora vratiti. Prvostupanjskom odlukom Općinskog kaznenog suda kazna zatvora joj je bila zamijenjena radom za opće dobro, no Županijski sud u Zagrebu prihvatio je dio žalbe tužiteljstva i odredio da Šprišić mora ići u zatvor kako bi se postigao pravi smisao kazne. Drugi dio žalbe, onaj o povećanju kazne, Županijski sud nije uvažio, otkriva tportal.
Quote:
Tijekom postupka Šprišić je izjavila da žali zbog učinjenoga, da ju je sram zbog toga te da više nikada to ne bi učinila. Navodila je da je bila u teškoj životnoj situaciji jer je prolazila kroz dugotrajni proces razvoda braka te da je bila u financijskim problemima jer je otplaćivala kredite, ali da shvaća kako to nije opravdanje za njeno postupanje. Izjavila je i da želi nezakonito isplaćenih 1,5 milijuna kuna vratiti u proračun u roku od nekoliko godina te da to namjerava učiniti od prihoda koje ostvari njena tvrtka ili da će 'podići hipoteku na stan i realizirati kredit, odnosno prodati stan i tako namiriti dug'.

No iz sudskog spisa je vidljivo da je od 1,5 milijuna kuna koje je dužna vratiti u proračun, kroz više rata uplaćenih tijekom 2014. i 2015. vratila ukupno tek 8.700 kuna, s time da je zadnju uplatu, u iznosu od 1.500 kuna, izvršila 13. studenog 2015. godine. Od 2013. više ne radi u MORH-u nego ima svoju tvrtku, a 29. rujna prošle godine, zbog neplaćanja duga, u sudskom spisu stavljena je bilješka da se pokrene naplata. To je ujedno i zadnja bilješka u spisu.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:18   #890
stara priča, vukla se po svim novinama 2014. Sad se plasira kao nova vijest.Podcjenjuju se čitatelji,žalosno.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:47   #891
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
stara priča, vukla se po svim novinama 2014. Sad se plasira kao nova vijest.Podcjenjuju se čitatelji,žalosno.
ma zanimljivo je ispratiti kakve su posljedice ovakvog grabeža.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:11   #892
ili je netko namjerno pustio staru vijest ponovo u novine kako bi se povukla paralela tajnica- tajnica, a Saucha ispao Jozef K.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 12:56   #893
Prošlo je skoro dva mjeseca, a DORH i USKOK još uvijek ne mogu pronaći krivca između četvero direktno uključenih u zamračivanje putnih naloga, od kojih se barem za dvoje njih pouzdano zna da nisu uključeni ni u šta u 2016toj godini.

Hm.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 12:58   #894
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
ili je netko namjerno pustio staru vijest ponovo u novine kako bi se povukla paralela tajnica- tajnica, a Saucha ispao Jozef K.
Da, bez priče iz Morha oko Sauche je sve bilo jasno ko dan, on kriv, a premijer držao presicu jer mu bilo dosadno.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:34   #895
mene je zbunila Milanovićeva izjava u vezi dnevnica, rekao je da je to narkomanski modus.Ako je znao to, znao je i tko je u "narkomanskom modusu". Saucha je izjavio da ima disleksiju.Pa šta ja znam tko je u cijeloj priči Josef K.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:00   #896
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
mene je zbunila Milanovićeva izjava u vezi dnevnica, rekao je da je to narkomanski modus.Ako je znao to, znao je i tko je u "narkomanskom modusu". Saucha je izjavio da ima disleksiju.Pa šta ja znam tko je u cijeloj priči Josef K.
tko kaže da je znao?
samo je komentirao da je to "ovisnički modus" - pa jel bili putni nalozi , droga, kocka....
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:24   #897
Konstrukcija da se predstojnik ureda premijera uključio u uhodani biznis doslovno je nevjerojatna.

Ali pokazuje koliko je zapravo ogromno nepovjerenje "malog čovjeka" u bilo koga na bilo kojem položaju. Nažalost, nepovjerenje je opravdano, čak i ako je reakcija bizarna.

A kad je Milanović govorio o slučajnoj državi, onda su se "domoljubi" našli uvrijeđenima. Ovi dokazi o izostanku i najmanje kontrole trošenja državnih novaca u samom srcu državne vlasti (zamislite što se onda događalo prema periferiji!!!) krunski su dokaz da je Hrvatska u mnogo čemu država samo po tome što ima svoju zastavu, grb i himnu.

Apsolutno je sramotna razina neznanja i nebrige za upravljanje imovinom u državnom vlasništvu ili kontrolu trošenja državnih novaca.

Tek prije 3 godine dobili smo registar državne imovine i jedinstveni način obračuna plaća državnih i javnih službenika ... ej, praktično 25 godina od osamostaljivanja!!!

Ne samo slučajna država, prije sprdačina od države!
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:34   #898
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Konstrukcija da se predstojnik ureda premijera uključio u uhodani biznis doslovno je nevjerojatna.
Koliko sam pratio, nije se utvrdilo da je lažnih putovanja bilo prije sauche, već da su se nastavila nakon njega. Prema tome, ne postoji konstrukcija da se on u nešto uključio, već da je netko, tko je očito djelovao u dogovoru sa sauchom, pokušao nastaviti krasti dnevnice i nakon njegovog odlaska.

I mislim da nije ništa neobično to što situacija još nije razjašnjena. Iako se stvar čini banalna s ograničenim brojem osumnjičenika, pronevjere nisu lake za dokazati kada svaka osoba u lancu ima svoju verziju priče. Kontrolni faktor tada može predstavljati grafološko vještačenje, a ono neće baš uvijek sa potpunom sigurnošću u nekoga uprijeti prstom kao što je uprlo u sauchu. Vjerojatno zato i nema novih uhićenja - za potpise na nalozima iz 2016. se ne može s dovoljnom vjerojatnošću utvrditi od koga potječu.
Fall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:43   #899
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
***I mislim da nije ništa neobično to što situacija još nije razjašnjena. Iako se stvar čini banalna s ograničenim brojem osumnjičenika, pronevjere nisu lake za dokazati kada svaka osoba u lancu ima svoju verziju priče. Kontrolni faktor tada može predstavljati grafološko vještačenje, a ono neće baš uvijek sa potpunom sigurnošću u nekoga uprijeti prstom kao što je uprlo u sauchu. Vjerojatno zato i nema novih uhićenja - za potpise na nalozima iz 2016. se ne može s dovoljnom vjerojatnošću utvrditi od koga potječu.
a hebiga, onda odgovara onaj tko inače odgovara za obračune.
Tko je isplatio a bez valjane dokumentacije
moguće bu opalo na leđa - samo - službenicama koje to rade.
Nisu radile u skladu sa zakonom i ako se nisu na neki način zaštitile, sorry, nisu imale sreće
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:44   #900
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
Koliko sam pratio, nije se utvrdilo da je lažnih putovanja bilo prije sauche, već da su se nastavila nakon njega. Prema tome, ne postoji konstrukcija da se on u nešto uključio, već da je netko, tko je očito djelovao u dogovoru sa sauchom, pokušao nastaviti krasti dnevnice i nakon njegovog odlaska.

I mislim da nije ništa neobično to što situacija još nije razjašnjena. Iako se stvar čini banalna s ograničenim brojem osumnjičenika, pronevjere nisu lake za dokazati kada svaka osoba u lancu ima svoju verziju priče. Kontrolni faktor tada može predstavljati grafološko vještačenje, a ono neće baš uvijek sa potpunom sigurnošću u nekoga uprijeti prstom kao što je uprlo u sauchu. Vjerojatno zato i nema novih uhićenja - za potpise na nalozima iz 2016. se ne može s dovoljnom vjerojatnošću utvrditi od koga potječu.
Ne. Nije dokazano da je bilo nešto prije Sauche samo zato jer su Sauchi dostupni podaci bili samo za njegovog mandata i poslije pa je dokazao slijednost zlouporabe i nakon svog mandata.

Podaci od prije Sauchinog mandata nisu bili dostupni niti Sauchi niti ih je čini se itko tražio. Zašto DORH/USKOK nije tražio i te podatke, jednom kad je postalo jasno da je problem širi? Obrazac je vrlo jasan i jednostavan. Imamo li glupane i nesposobnjakoviće u DORHu/USKOKu?

Zašto nitko ne spominje odjel za unutarnju reviziju UZOPa koji je sve to morao kontrolirati? Tko je bio nadležan za unutarnju reviziju financijskih poslova UZOPa sve ove godine, koji je bio dužan reagirati?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.