Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 23:19   #81
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Gledajući Lisice shvatit ćete da malo nasilja ne škodi.
Najgluplji komentar koji sam ikad ćuo. Ne škodi onom koji napada i pobjedi nekog (iliti ga prebije). Da je tako, onda bi se i one tučnjave navijača bilo kojeg kluba, nakon utakmice, i poticalo.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 23:47   #82
Žao mi je što me niste razumjeli, film Lisice je doista remek djelo ondašnje kinematografije i ima dublju poruku nego što se to doima u prvi mah. Iako je snimljen prije skoro pola stoljeća vidimo da je način razmišljanja istovjetan današnjem, a likovi iz filma kao da sada hodaju saborom.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 01:50   #83
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...ve/952335.aspx

Quote:
"D.K. je to napravio. Bili su prije par godina u vezi, pa su prekinuli. Pa su se sudili kad ju je napao tu kod crkve. Stalno s njim problema. Misli ako tata ima novaca, da može sve i svašta. Koliko puta smo ga prijavljivali i ništa. I ja sam bila na policiji. Da bar otišao u zatvor. Ne bu ovo dobro.", rekla je šokirana majka.
Koliko takvih ima...znate li vi tko sam ja?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 06:13   #84
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Zasad nisam. Ne mogu samo tako poduzimati, jer ne mogu izlagati vlastito dijete riziku od još goreg tretmana ili mogućeg ispada/napada. Ako ga više ne bude provocirao s time, neću ništa poduzimati, ali ako bude, vidjet ću što ću?
Upravo tako.
Najveći problem u nas je nečinjenje Države.

Primjer.

U OŠ gdje je moja kći išla imali su u razredu jednog sličnog.

Problematična obitelj, nerad i nered, maltretiranje kolega iz razreda, izostajanje s nastave, ozlijeđivanje djece, krađe, maltretiranje i vrijeđanje učitelja... Nema čega nije bilo.

To je trajalo od prvog razreda.

Ne znam koliko je prijava protiv njega bilo; i školi, i inspekciji, i policiji, i CZZ.

Tek u sedmom razredu su ga "kaznili", i to na način da su ga premjestili u drugu školu. Ništa drugo.

Sad je jedan od najvećih propalica i nasilnika u gradu.

Naša "sreća" da su tako "brzo" reagirali bila je što mu je obitelj bez utjecaja.

Znam nekoliko sličnih koji su iz bogatih obitelji...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 07:59   #85
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Upravo tako.


U OŠ gdje je moja kći išla imali su u razredu jednog sličnog.

Problematična obitelj, nerad i nered, maltretiranje kolega iz razreda, izostajanje s nastave, ozlijeđivanje djece, krađe, maltretiranje i vrijeđanje učitelja... Nema čega nije bilo.
Ti u školstvu ne znam što sve trebaš napraviti da te izbace iz škole. Ima opomena razrednika,ukor razrednog vijeća,ukor pred isključenje i onda tek van. Do toga možeš napraviti svakakve gluposti. Ne možemo očekivati procesuiranje od strane države kad je ona odraz nepotizma čak i među profesorima.


Quote:
Znam nekoliko sličnih koji su iz bogatih obitelji..
Znam i ja ali pošto je to sin privatnika,najbolje je prošao a ima završenu osnovnu školu. U srednju upisan preko veze,nije mogao završiti. Tko još vjeruje državi gdje za čistača trebaš imati vezu ako se netko misli zaposliti u njoj? Sječam se vrtića još,do su bitke bile gotovo svakodnevne u predškolskoj grupi viđene u masnicama. Nasilje je kultura našeg društva od malena do smrti.

Zadnje uređivanje Detektor : 23.02.2017. at 08:09.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:17   #86
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Problematična obitelj, nerad i nered, maltretiranje kolega iz razreda, izostajanje s nastave, ozlijeđivanje djece, krađe, maltretiranje i vrijeđanje učitelja... Nema čega nije bilo.

To je trajalo od prvog razreda.

Ne znam koliko je prijava protiv njega bilo; i školi, i inspekciji, i policiji, i CZZ.

Tek u sedmom razredu su ga "kaznili", i to na način da su ga premjestili u drugu školu. Ništa drugo.
Sve je to zato što bi se primjerenom kaznom "narušila prava djeteta". To što on svakodnevno narušava prava druge djece da se obrazuju u miru nema veze.
Ova država i je tu gdje je jer su važnija prava svakog propalice nego mirnog građana.

U nenarodnom bi režimu školu završavao u popravnom domu.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:26   #87
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...ve/952335.aspx



Koliko takvih ima...znate li vi tko sam ja?
Primjer kakvih je uvijek bilo i bit će ti navodiš kao dokaz vala nasilja? Nešto kao ...toga nikad nije bilo, a gle sad? Ozbiljno?
I ne osuđuje se to? Pustit će čovjeka da odšeta?

Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Sve je to zato što bi se primjerenom kaznom "narušila prava djeteta". To što on svakodnevno narušava prava druge djece da se obrazuju u miru nema veze.
Ova država i je tu gdje je jer su važnija prava svakog propalice nego mirnog građana.

U nenarodnom bi režimu školu završavao u popravnom domu.
Možda i ne jer bi ga prije pa ručitelja "obradilo" pa bi se malo sredio.

Ovo je problem. Imam iskustva iz vremena kad se nije toliko pazilo samo na prava jedne strane.
Ni u jednom od tih vremena se nije uspjelo spriječiti da takvi primjeri uopće ne postoje.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:41   #88
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ni u jednom od tih vremena se nije uspjelo spriječiti da takvi primjeri uopće ne postoje.
Uvijek će postojati, ali bitno je u kolikoj mjeri. Ovo danas što se događa prevršuje svaku mjeru.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:43   #89
Ne, nego su ti više pred nosom. Mediji, razvlačenje i klikovi.

Statistički pokazatelji uglavnom govore drugačije.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:59   #90
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ne, nego su ti više pred nosom. Mediji, razvlačenje i klikovi.

Statistički pokazatelji uglavnom govore drugačije.
Zapravo, nije ni ključ u broju, ključ je (ne)sankcioniranju.
Kad čuješ većinu presuda za najgore zločine, počneš računati koliko ljudski život kod nas vrijedi.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:02   #91
Sudstvo nam je u komi, to istina. Kažem ja da su za većinu problema u svijetu pravnici krivi

No ima puno i toga da se nakon prvotnog vikanja i naslovnica sve stiša jednostavno zato jer nije više interesantno. Pa nikog više ni ne zanima što je na kraju bilo i tko je za što osuđen.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:07   #92
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
No ima puno i toga da se nakon prvotnog vikanja i naslovnica sve stiša jednostavno zato jer nije više interesantno. Pa nikog više ni ne zanima što je na kraju bilo i tko je za što osuđen.
Nemam pojma, znam samo da su obični, ofucano već zvuči, ali nema boljeg izraza, mali ljudi gladni pravde.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:08   #93
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Najveći problem u nas je nečinjenje Države.

Primjer.

U OŠ gdje je moja kći išla imali su u razredu jednog sličnog.

Problematična obitelj, nerad i nered, maltretiranje kolega iz razreda, izostajanje s nastave, ozlijeđivanje djece, krađe, maltretiranje i vrijeđanje učitelja... Nema čega nije bilo.

To je trajalo od prvog razreda.

Ne znam koliko je prijava protiv njega bilo; i školi, i inspekciji, i policiji, i CZZ.

Tek u sedmom razredu su ga "kaznili", i to na način da su ga premjestili u drugu školu. Ništa drugo.

Sad je jedan od najvećih propalica i nasilnika u gradu.

Naša "sreća" da su tako "brzo" reagirali bila je što mu je obitelj bez utjecaja.

Znam nekoliko sličnih koji su iz bogatih obitelji...
Vjerujem.. zato i kažem, nije to lako prijaviti, jer najčešće nema pozitivnog učinka, a ne želim dodatno potenicirati moguće rizike.. Još u ovakvoj klimi u zemlji.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:11   #94
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, znam samo da su obični, ofucano već zvuči, ali nema boljeg izraza, mali ljudi gladni pravde.
a kako to misliš točno? kakvi "mali ljudi"?

Pravosuđe definitivno ima problem kod gospodarskog i političkog kriminala i mnoge stvari se ne procesuiraju ili se procesuiraju traljavo (jer se radi o jednom zatvorenom krugu ljudi), ali ako govorimo o nekom klasičnom nasilju...ne vidim baš razlike između bogatih i siromašnih...

Recimo, bilo je puno povika zbog kazne malom Žužiću zbog prometne, ali to što je on dobio je u biti iznad prosjeka onoga što ljudi dobijaju za sl. prometna djela. To što mu je stari kvazi poduzetnik pa bi ljudi htjeli ne znam što - sasvim je drugi par rukava.

(da ne pričam da je ova teza o "valu nasilja" sasvim pretjerana i smješna. postoje točne statistike o kaznenim i prekršajnim djelima. RH je izuzetno sigurna zemlja...vjerojatno i najsigurnija u EU...)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:23   #95
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Vjerujem.. zato i kažem, nije to lako prijaviti, jer najčešće nema pozitivnog učinka, a ne želim dodatno potenicirati moguće rizike.. Još u ovakvoj klimi u zemlji.
Treba prijavljivati.
8 godina sam odradila u odborima i vijećima u školi, ubila se od reagiranja. Nije lako. Sustav je tako postavljen da su i nadležnima u školi vezane ruke za išta izvan procedure koja je spora i dugotrajna.
No iz vlastitog iskustva, najveći problem su roditelji. Ili su totalno nezainteresirani jer nije njihov problem i njima se ne događa (ne, nastavnica koja alkoholizirana dolazi na nastavu nije njihov problem, dijete koje maltretira druge a ne baš u tom momentu slučajno i njihovo dijete nije njihov problem ) ili pak traže pretjeranu reakciju. Većina ih izabere predstavnika roditelja na jedvite jade jer se nikom ne da s tim zezat, a kad taj predstavnik nekog vraga i poduzme izostaje podrška. Nije naš problem.
A čiji je?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:32   #96
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Sudstvo nam je u komi, to istina. Kažem ja da su za većinu problema u svijetu pravnici krivi

No ima puno i toga da se nakon prvotnog vikanja i naslovnica sve stiša jednostavno zato jer nije više interesantno. Pa nikog više ni ne zanima što je na kraju bilo i tko je za što osuđen.
Sudstvo nam je u komi i RH je postala pravnička, a ne pravna država.
Primjer mladog ubojice je tipičan kada imaš bogatog taticu.
http://net.hr/danas/crna-kronika/ovo...io-novinarima/

OVO JE SIN POZNATOG UGOSTITELJA OSUMNJIČEN ZA UBOJSTVO BIVŠE DJEVOJKE (18): Lani je Mercedesom pregazio oca osmero djece

Hronologija:
http://net.hr/danas/crna-kronika/na-...a-vukovarskoj/

Tijekom očevida 19-godišnjak je bio iznimno bahat prema fotoreporterima i novinarima zaprijetivši im tužbama ako njegova fotografija bude objavljena u medijima.

Doznajemo da je riječ o sinu vlasnika kafića “Metropolis” koji se nalazi u Ivanićgradskoj ulici, nedaleko od križanja na kojem se nesreća dogodila.

Policija je uhitila 19-godišnjeg Davida K.


A Metropolis je: http://www.poslovna.hr/lite/metropol.../subjekti.aspx
METROPOLIS UGOSTITELJSKI OBRT, VL. IVO KOMŠIĆ, ZAGREB, IVANIĆGRADSKA 54


OIB
Adresa Zagreb, Ivanićgradska 54


http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...0-kuna/389074/
Kafić i automat klub Metropolis u blizini je crkve, samostana i župe bl. Augustina Kažotića, što je kod dijela stanara Ferenščice stvorilo zbunjenost.

- Izađeš s mise i prvo što vidiš je vulgarna svjetleća reklama za kockarnicu koja radi do jutra. To ne bi trebalo biti tako. Evo, i ova pljačka je dokaz da je to leglo kriminala i nemorala - ogorčen je stanar zgrade u kojoj je Metropolis.

Sve donedavno u istoj je zgradi bio i klub Pasha, u čijem je podrumu policija pronašla ilegalno skladište švercane lažirane robe, nakon čega je lokal zatvoren, a vlasnici pozatvarani.

Vlasnik Metropolisa je Ivo Komšić, kojeg povezuju s članom Predsjedništva BiH Željkom Komšićem i gradonačelnikom Sarajeva Ivom Komšićem. Ova šira obitelj posljednjih je godina u Zagrebu investirala u nekretnine i ugostiteljske objekte.

Zaštitari su dobili signal i došli usred noći, ali nisu primijetili ništa sumnjivo

Iz bankomata Erste banke u sklopu kafića i automat kluba Metropolis u Ivanićgradskoj ulici na zagrebačkoj Ferenščici provalnici su u petak rano ujutro odnijeli 997.000 kuna. Provalu je primijetila čistačica M. A. koja je oko pet sati došla urediti lokal.

Neslužbeno doznajemo kako su zaštitari dobili oko 4 sata signal u centralni dojavni sustav da se nešto događa s bankomatom Erste banke u Ivanićgradskoj. Brzo su reagirali i u samo nekoliko minuta došli na mjesto događaja, ali izvana im nije bilo vidljivo ništa sumnjivo. Nisu primijetili da su provalnici obili stražnja vrata kafića i da su “radili” iznutra.


Također se istražuje verzija po kojoj su spretni lopovi imali suradnika “iznutra”, u banci ili kafiću, koji im je dojavio kada je bankomat pun i kada je najbolji trenutak za noćnu akciju.





Sin David Komšić je trebao biti u zatvoru jer je zgazio starca. Ali nije jer je tatica našao advokata koji je dokazao da sin pati od nesvjestica kao Horvatinčić.

Možemo se mi zajebavati koliko god hoćemo, ali je Horvatinčić oslobođen krivnje. A poginuli talijani su proglašeni krivima.

Zadnje uređivanje krena : 23.02.2017. at 10:47.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:55   #97
Spomenuh to još na početku - upravo ovakve stvari su ključ. I to se u uređenim zemljama ne događa (ili su teške iznimke). Em su nam zakoni i općenito preblagi, em je hrpa počinitelja zaštićena jer imaju tatice. Ili su oni sami tajkunčići. Ne treba čak ni bit neki veliki tajkun, dosta je da je tajkunčić. I vani će oni najveći i najutjecajniji ponekad izbjeći ruku zakona, ali kod nas su utjecajni i svi lokalni šerifi, vlasnici svake malo bolje birtijetine, ako ima lanac od tri dućana u Valpovu, Belišću i Kutjevu da ne pričam...

Količina nasilja je tu sporedna (osim ako je ekstremno velika ili mala - Hrvatska sigurno nije među gorim zemljama po tim pitanjima, mada neki debelo pretjeruju i s tim da je najsigurnija), bitan je osjećaj u društvu. A društvo će biti mirnije ako je bilo 10 zločina koji su svi riješeni i počinitelji osuđeni na pravedne kazne, nego ako je bilo 5 zločina od kojih su 3 neriješena a u 2 su kazne bile smiješne.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:02   #98
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
I to se u uređenim zemljama ne događa (ili su teške iznimke).
Griješiš. Pravo i pravda su dva pojma u svim zemljama, razlike su u finesama.
Već sama činjenica da su odvjetnici tržišna roba govori ti da oni s dubljim džepom bolje prolaze.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:12   #99
Najvaznija je rehabilitacija, da mladic postane koristan clan drustva.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:15   #100
mestar, odlaziš malo predaleko u branjenju neobranjivog...postoji velika razlika između točne tvrdnje da ne postoji utopijska zajednica u kojoj su svi isti - i tvrdnji u stilu "ma sve je to svugdje isto". ne, u normalnim zemljama ubojica dvije tinejdžerke ne dobija za kaznu školovanje u Švicarskoj. niti priliku da godinu dana nakon što usmrti oca osmero djece ubije i bivšu curu.

možda da ako mu je tata Trump ili Putin, ali ne ako mu je tata vlasnik opskurne kockarnice.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.