Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 12:05   #1
Zgodnoj ženi je teže pronaći posao nego lijepom muškarcu

E ovo je totalna istina!!! Gledam to oko sebe svaki dan....

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/b...ca/177054.html
taat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:11   #2
Pa, logično je. Ako su žene te koje odlučuju o njihovom izboru.

Ali kad muškarci odlučuju, zna se kako je.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:53   #3
meni je tu izgled tada pomogao,šef me primio,a ostala sam kod njega jer sam mu dokazala da nemam samo izgled
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:10   #4
Odlično napisan tekst, jaki argumenti, uvjerljivi dokazi. Potrebna inteligencija jednog šestogodišnjaka za složit ovakav članak. Sve čestitke.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:33   #5
Quote:
taat kaže: Pogledaj post
E ovo je totalna istina!!! Gledam to oko sebe svaki dan....

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/b...ca/177054.html
A kako je tek ružnim ženama.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:40   #6
pročitala i ja neku takvu studiju, da lijepe žene lošije prolaze po pitanju karijere, ali malo je bila bolje napisana od ovog članka.
članak je blesav, ali kužim poantu, i vidjela sam nekoliko puta takav jal na djelu.
iako, ne shvaćam tih nekoliko izdvojenih slučajeva kao pravilo
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:42   #7
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
A kako je tek ružnim ženama.
One se odmah zaposle, jer nisu nikom konkurencija. Osim kuhinjskim krpama. Zato su profesionalni kuhari uglavnom muškarci, jer nemaju sukob interesa.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:47   #8
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
One se odmah zaposle, jer nisu nikom konkurencija. Osim kuhinjskim krpama. Zato su profesionalni kuhari uglavnom muškarci, jer nemaju sukob interesa.
Zlatni savjeti za nezaposlene:
1. Prestanite s odlascima frizeru, kozmetičaru, pedikeru, zubaru.
2. Štedite na britvicama, voskovima, šamponima, sapunima, kremama, parfemima, teretani.
3. Ne štedite na hrani.

Do posla u samo tri koraka!

__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:54   #9
kolegice možda ne vole zgodne žene, ali šefovi vole, a muških šefova još ima dosta. a i njih se bogme nešto pita pri zapošljavanju.

ovakvi članci su mi glupi, jer naravno da je bolje bit zgodan nego ružan, bolje je bit inteligentan nego glup i bolje je bit bogat nego siromašan. (bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan kao siromah, kao što reče bob rock i te misli-vodilje se strogo držim).
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:01   #10
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Odlično napisan tekst, jaki argumenti, uvjerljivi dokazi. Potrebna inteligencija jednog šestogodišnjaka za složit ovakav članak. Sve čestitke.
ma, bullseye

je li ovo još jedan topic gdje kazujemo koliko smo lepi?
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:07   #11
ako sam dobro skužila, nezaposlena jesi, možeš si to uzet kao izgovor.
ja ne mogu
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:11   #12
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
ako sam dobro skužila, nezaposlena jesi, možeš si to uzet kao izgovor.
ja ne mogu
nešto nisam sigurna da mogu

ehm, tješenje na forumu: Nisam lijep, al' sam glup
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...

Zadnje uređivanje MelodyNine : 06.12.2010. at 15:17.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:15   #13
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ovakvi članci su mi glupi, jer naravno da je bolje bit zgodan nego ružan, bolje je bit inteligentan nego glup i bolje je bit bogat nego siromašan. (bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan kao siromah, kao što reče bob rock i te misli-vodilje se strogo držim).
Najvažnije je biti sretan. Sretan je statistički lakše biti ako si siromašan i glup. Novac nije garancija sreće, a statistički su najsretniji oni koji bi po našem vrlom mišljenju trebali najviše naricati. Inteligentne ljude je teže usrećiti nego glupe; pred glupanom samo padneš na pod i on se smije, a za nasmijati inteligenta trebaš si još, kajjaznam, izbiti oko.

Dakle, statistički je najbolje biti zgodan, glup i siromašan. A pogledamo li svijet oko sebe, vidjeti ćemo da su takvi ljudi seksualno najpoželjniji.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:38   #14
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Najvažnije je biti sretan. Sretan je statistički lakše biti ako si siromašan i glup. Novac nije garancija sreće, a statistički su najsretniji oni koji bi po našem vrlom mišljenju trebali najviše naricati. Inteligentne ljude je teže usrećiti nego glupe; pred glupanom samo padneš na pod i on se smije, a za nasmijati inteligenta trebaš si još, kajjaznam, izbiti oko.

Dakle, statistički je najbolje biti zgodan, glup i siromašan. A pogledamo li svijet oko sebe, vidjeti ćemo da su takvi ljudi seksualno najpoželjniji.
nemoj jebat, vrrrlete. meni su zgodni, inetligentni i bogati seksualno poželjniji od zgodnih, glupih i siromašnih.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:50   #15
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
nemoj jebat, vrrrlete. meni su zgodni, inetligentni i bogati seksualno poželjniji od zgodnih, glupih i siromašnih.
Ah ah ah.

Jasno sam napisao "statistički", a ne "prema Aryninom nahođenju", što govori o tvom nerazumijevanju pročitanog. Dakle, čak ako i sama jesi zgodna i bogata, što bi jedan zgodan, bogat i inteligentan dečko radio s tobom, pošto mu nudiš manje nego on tebi?
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:01   #16
Quote:
taat kaže: Pogledaj post
E ovo je totalna istina!!! Gledam to oko sebe svaki dan....

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/b...ca/177054.html
Zgodnim zenama je lakse se zaposliti, zato i jesu vecina u uredima...muski su vecinom sefovi i odgovara im da gledaju zgodne zene..i jos ukoliko ispadne prilika za nesto vise...oni ce to i pokusati...dakako neka znacajnija sposobnost, znaje ili strucnost se i ne ocekuje...

Na vecini natjecaja se ne trazi postavljanje fotografije...
COMMONWEALTH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:14   #17
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Ah ah ah.

Jasno sam napisao "statistički", a ne "prema Aryninom nahođenju", što govori o tvom nerazumijevanju pročitanog. Dakle, čak ako i sama jesi zgodna i bogata, što bi jedan zgodan, bogat i inteligentan dečko radio s tobom, pošto mu nudiš manje nego on tebi?

to moraš njega pitati - pitat ću ga ja, pa ću ti prenijeti.

ne, nisam ja previdjela spominjanje statistike, nego sam ti upravo zato rekla "nemoj jebat, vrrrlete", jer nije statistika život. jebo statistiku, zna se šta po statistici ljudi jedu i ostalo... i ti si statistički vjerojatno (ispod)prosječno inteligentan , a kad tamo... u stvari sam ja ta koja ti sa svojim raskošnim IQ-om podignem taj brojček do nivoa na kojem se više ne crveniš od srama. prema tome, budi malo kulturniji sa mnom, od koje imaš samo statističke koristi.


ako su statistički najsretniji oni koji bi trebali naricati, kak to da po recentnim istraživanjima hrvati spadaju u relativno nesretan i depresivan narod, trebali bi vriskati od sreće ?

ili smo to nenadjebivo inteligentni pa nas je teško usrećit?

aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:32   #18
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
to moraš njega pitati - pitat ću ga ja, pa ću ti prenijeti.

ne, nisam ja previdjela spominjanje statistike, nego sam ti upravo zato rekla "nemoj jebat, vrrrlete", jer nije statistika život. jebo statistiku, zna se šta po statistici ljudi jedu i ostalo... i ti si statistički vjerojatno (ispod)prosječno inteligentan , a kad tamo... u stvari sam ja ta koja ti sa svojim raskošnim IQ-om podignem taj brojček do nivoa na kojem se više ne crveniš od srama. prema tome, budi malo kulturniji sa mnom, od koje imaš samo statističke koristi.
Statistički i jesam ispodprosječno inteligentan, pošto statistički Hrvati imaju nešto niži IQ od 100, koji je kao statistički prosječan (ne brinite, sve je u redu, Srbi su gluplji od nas za cijeli bod).

Hvala što mi statistički dižeš kvocijent. Znam da ti nije lako.

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post

ako su statistički najsretniji oni koji bi trebali naricati, kak to da po recentnim istraživanjima hrvati spadaju u relativno nesretan i depresivan narod, trebali bi vriskati od sreće ?
To je zato što su Hrvati ipak nisu dovoljno siromašni. Srećom, naša potreba za neradom će nas uskoro dovesti do afričkih uvjeta života, pa ćemo i mi imati brdo side, sreće i veselja.

Dosta je bilo. I mi hoćemo živjeti kao Zimbabwe!
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 17:26   #19
Glavna teza više manje stoji, rekla bih, no ovo što piše u članku je glupost, bar po pitanju iskustava vezanih uz moju struku i iskustva. Ja dapače imam iskustvo da postoje žene koje, ako mogu, upravo zapošljavaju žene, jer znaju koliko je ženama teže probiti se u tradicionalno muškim područjima.

No problem lijepih žena nije u ženama koje ih hoće ili neće zaposliti, već prije bih rekla u muškarcima koji takve žene ne shvaćaju ozbiljno. Posebice ako se radi o "muškim" područjima. Ili pak, situacije u kojima lijepe žene dobiju posao, ali uz posao poslije dođu i nemoralne ponude, pa takva žena ima mnogo zaobilazniji i trnovitiji put od manje privlačne žene ili muškarca. Recimo, šef od nje "očekuje više" pa onda prvo ulazi u sukob sa šefom ako ne želi ispuniti njegova očekivanja, zatim šikaniranje, živciranje, traženje novog posla, teško dobijanje preporuka zbog otkaza itd.
Znam dosta konkretnih primjera no ne želim ih ovdje pisati, jer bi se i bez spominjanja imena neke osobe moglo prepoznati.

Postoji negdje članak koji sam pročitala, u kojem su uzorku apsolvenata ekonomije u SAD pokazali usporedno slike istih žena koje su na jednoj slici bile u ženstvenom izdanju (duga raspuštena kosa, ženstvna haljina s volanima i šarenim cvjetnim uzorkom itd.) a na drugoj u "muškom" ili "štreberskom" izdanju (kratka ili zategnuta kosa, naočale, sivi sako, kravata, hlače...). Pitanje je bilo, procijeniti iz slike koje žene su sposobnije za obavljanje datog posla, pod pretpostavkom da se jave na natječaj. Statističi značajno, odluka ja pala na slike mušobanjasto uređenih žena, iako se zapravo radilo o istim ženama. Što zapravo znači da postoji podsvjesna percepcija da žena, posebno ako izgleda kao žena, nije sposobna ozbiljno raditi svoj posao.

Tužno, ali istinito. U društvu još uvijek postoje velike predrasude
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 17:56   #20
Koje notorne gluposti.

pa pogledajte samo Oglasnik.
cirka 90% od i ono malo ponuđenih poslova šta ma;..'traži se zgodna/atraktivna konobarica/tajnica/sekretarica/prodavačica itd.' (Često je tu dodano - 'do 27 god')
Moj buraz je mlad i zgodan dečko, ali daaaaleko mu je teže naći posao nego isto tako zgodnoj i mladoj djevojci.
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.