Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2019., 18:55   #1
Anksioznost, panicni napadi i simptomi

Pozdrav svima.
Vec dugi niz godina patim od anksioznosti. Nikad se nisam ljecio, jer sam mislio, da cu ja to moci i da ce mi pomoci "misli pozitivno". No, to nije bila istina, jer trenutno sta prolazim to je neopisivo.

Prije 14 dana dozivio sam neki toplotni udar iz glave do stomaka i odmah sam se prepao sta je sad to. Pa bilo je 2-3 dana normalno i tako sam malo i zaboravio na to, onda se je ponovno pojavilo skoro pa svaki sat. Pomisljao sam, da imam tumur, da imam multiplu sklerozu, citao simptome po internetu...i cekao samo iduci simptom koji ce mi se desiti, da mi potvrdi to stanje.

U ponedeljak sam se konacno javio psihijatru i opisao situaciju i rekao mi je po opisanoj situaciji, da je problem u mom visokom kortizolu, koji je nadmasio granice i da je problem u nedovoljnom lucenju serotina.

Prosle panice napade sam rjesavao tako, da sam isao za svaki mali zig ili promjenu na tjelu ljekaru i kad su utvrdili, da je sve ok, meni je bilo lakse.

Ovog puta se nemogu nikako smiriti.

Danas sam isao u hitnu, jer me je gusilu u predjelu grla i nisam mogao ispravno gutati. Doktori su mi rekli, da na prvi test je sve ok ali eto ja sam jos dalje uvjeren, da nije ok, jer eto nemam nista crno na bjelo odnosno na papiru.

Od terapije koristim Trittico 75mg uvece i to cu danas da ukinem, a tako mi je rekao i danas na hitnoj, da ga smanjim ili da ga ukinem, jer ovi 10 dana mi se totalno manta u glavi, slabosti me obuzima, vrucina / ledeno prolazi kroz mene, nemam teka nikako vec od samog pocetka, izgubio sam 2kg, a na moju tezinu je to mnogo, jer sam sitne gradje.

Koristim i Cipralex tek 5ti dan i danas sam presao na 10mg doziranje.

Zar je moguce, da su tako jaki simptomi nedostatka serotina u tjelu? Doslovno osjecam da gorim iznutra od te neke napetosti, od straha, od muke, srce mi lupa ubrzano. Fakticki dozivljavam paniku iza panike.

Sta da radim dalje? Kako se boriti sa ovome? Ovo me je zadesilo potpunoma nespremnim i brine me ovo sve.
nusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 10:17   #2
Nusko pozdrav
Traži od dr opće prakse uputnicu za psihijatra, ovo što ti prolaziš, prolazio sam i ja davno, simptomi su se smanjili ,neki i nestali, ali većina je ostala.
Mislim da je kod tebe u pitanju anksioznost, ništa ti nije fizički, nego psihički, kreni što prije, i probaj u dogovoru sa psihijatricom krenuti i na psihoterapiju.
Inače, ja se liječim godinama i vijerujem da ti nije lako.
lonili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 10:21   #3
Koji su ti ostali simptomi? Meni je zoloft skorigirao vertigo, a simptomi svi početnog MS-a mi ostali. Fascikulacije, mravinjanje itd. Neka teža somatizacija i ništa ne pomaže.
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2019., 15:16   #4
Da se ponovno javim.
Ulazim u trecu sedmicu ali simptomi jos dalje ostaju, do duse ne svi ali najgora stvar je ta osjecaj vrtoglavice u glavi.

Dalje pijem Cipralex 10mg. Za spavanje sam dobio Seroquel 25mg.

Malo manje imam panicni napada odnosno zivim u nadi, da ce mi tablete pomoci.

Sa psihijatrom sam popricao na temu dali imam MS. Kaze 99% da toga nemam ali uradit cu MRI i da bude za 100%.

Krvna slika je uredna osim kortizola koji je povisen te vitamin D je na tacno 75nmol/L

Sta i kako dalje neznam vise ni sam.

Kakav jos test uraditi? Zivim u nadi, da ce mi te tablete pomoci ali nisam u to siguran.
nusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2019., 23:35   #5
Quote:
nusko kaže: Pogledaj post
Da se ponovno javim.
Ulazim u trecu sedmicu ali simptomi jos dalje ostaju, do duse ne svi ali najgora stvar je ta osjecaj vrtoglavice u glavi.

Dalje pijem Cipralex 10mg. Za spavanje sam dobio Seroquel 25mg.

Malo manje imam panicni napada odnosno zivim u nadi, da ce mi tablete pomoci.

Sa psihijatrom sam popricao na temu dali imam MS. Kaze 99% da toga nemam ali uradit cu MRI i da bude za 100%.

Krvna slika je uredna osim kortizola koji je povisen te vitamin D je na tacno 75nmol/L

Sta i kako dalje neznam vise ni sam.

Kakav jos test uraditi? Zivim u nadi, da ce mi te tablete pomoci ali nisam u to siguran.
Provjerite ponovno kortizol u urinu, to je hormon stresa i može biti uzrokom svih manifestacija koje osjećate.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 12:17   #6
Smile

Quote:
nusko kaže: Pogledaj post
Da se ponovno javim.
Ulazim u trecu sedmicu ali simptomi jos dalje ostaju, do duse ne svi ali najgora stvar je ta osjecaj vrtoglavice u glavi.

Dalje pijem Cipralex 10mg. Za spavanje sam dobio Seroquel 25mg.

Malo manje imam panicni napada odnosno zivim u nadi, da ce mi tablete pomoci.

Sa psihijatrom sam popricao na temu dali imam MS. Kaze 99% da toga nemam ali uradit cu MRI i da bude za 100%.

Krvna slika je uredna osim kortizola koji je povisen te vitamin D je na tacno 75nmol/L

Sta i kako dalje neznam vise ni sam.

Kakav jos test uraditi? Zivim u nadi, da ce mi te tablete pomoci ali nisam u to siguran.
Nusko pozdrav, malo filozofije " ni drvo nije izraslo u jednom danu ", za svaku psihijatrijsku bolest prije svega potrebno je vrijeme i strpljenje. Kod mene isto više prevladava anksioznost nego depresija. Kada sam počeo bolničko liječenje prije 8 g. uz Cipraleks ( Citram ) pio sam i 1mg Misara SR ( Heleks, Xanax ) na večer i mogu ti reći da mi je to strašno popravilo život, uz to sam pio i Lamal (antiepileptik ) kao stabilizator raspoloženja. E sad svi smo mi jedinke za sebe, i ono što je odgovaralo meni, ne mora tebi. U psihijatriji " pogađanje " terapije traje, jednostavno moraš razgovarati sa svojim psihijatrom i reći mu kako se osjećaš i koje nuspojave imaš od trenutnog lijeka. I ponavljam, budi strpljiv..
lonili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 17:45   #7
Da javim stanje.
Obavljeni vise manje svi nalazi. Nije MS, srce, pljuca, organi sve uredu. Krv uredu.

Kortizol je naravno povisen. Test na kusingov sindrom negativan...

I dalje pijem Cipralex, kojeg je psihijatar povisio na 15mg. Jos uvjek nemogu spavati bez Seroquela. Pokusao jednu noc ali bezuspjesno. Morao sam ga popiti oko 3-4h ujutru i tako sam bio zaklan do 12h.

Pocinjem i sa psihoterapijama odnosno imao sam vec svoj prvi sat, pa bas sam uzbudjen oko toga, jer nikako da shvatim sta znaci tacno psihoterapija i koliko to moze pomoci.

Svakako da imam volju i zelju, da se izvucem iz ovoga svega, jer zivot je previse ljep, da bi ga proveo u tugi i strahu.

Dali ima sta jos bolje za spavanje osim Seroquela, a da nestvara ovisnost. Doktor kaze, da je to dosta dobar ljek i da on ne stvara ovisnost ali ipak pitam i ovde.
nusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2019., 23:19   #8
Temelj za psihičku stabilnost se nalazi u crijevima; bez promjene u crijevima je gotovo nemoguće popraviti stvari u psihi/glavi/svijesti.
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 11:46   #9
Quote:
ben-hur kaže: Pogledaj post
Temelj za psihičku stabilnost se nalazi u crijevima; bez promjene u crijevima je gotovo nemoguće popraviti stvari u psihi/glavi/svijesti.
Možete li to malo proširiti tj. objasniti, jako me zanima ta tema
Apilado is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 22:21   #10
Quote:
Apilado kaže: Pogledaj post
Možete li to malo proširiti tj. objasniti, jako me zanima ta tema
Otić u knjižnicu po knjige GAPS-crijevno-psihološki sindrom; Crijeva vaš drugi mozak (tako se nekako zove), Crijeva sa šarmom itd., prolistat i krenut istraživati.

Na youtubu ima dosta materijala i predavanja na temu veze crijeva i mozga, konkretno bakterija i svijesti/ponašanja/metabolizma/raspoloženja.

Dokazi na životinjama s miševima gdje se promjenom mikrobioma sve promjeni kod životnje (npr dezorijentirane životinje dobiju orijentaciju, debeli miševi postanu mršavi i obrnuto...)

Tražiti iskustva ljudi koji su si sa fekalnom transplantacijom riješili teške psihološke bolesti.

Znati osnovne podatke da iz crijeva dolazi preko 90% serotonina, 50% dopamina, imunologija, sinteza vitamina pogotovo B skupine bez koje um /raspoloženje ne može biti funkcionalno održivo itd.

Zatim raditi istraživanja na sebi, uspoređivati s drugima itd.

Naći literaturu o istraživanjima na djeci koja nisu imala dovoljno razvijen mikrobiom (raznovrsvnost korisnih baktrija u crijevima) i koje su posljedice = uglavnom poremećaji svijesti, pažnje, konkretno autizam takva djeca imaju slab imunološki sustav , retardacije i intelektualna zaostalost i sl.

Crijevne bakterije su razvile prve neuronske mreže....

ima tu još toga; kad to sve otkriješ javi mi kako češ i dalje gledati na one koji to svijesno kriju od drugih i kako češ gledati uništene živote ljudi kojima to nitko nije rekao
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 23:58   #11
ae ne seri, bokte.
Pancho del toro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 17:40   #12
Davnih dana bila sam jako anksiozna i imala panične napade. Simptoma ko u priči, nije bilo raka kojeg nisam imala (umišljeno, naravno), srčani, moždani, MS... totalni hipohondor. Ugl, da skratim, pila sam eliceu, panični su ubrzo nesatli, anksioza se jako ublažila i nestala nakon nekih godinu dana. Ugl, treba vremena... Imaš na forumu na topicu psihologija, podforumu psihokauč temu anksioznost, možda će ti bit lakše kad vidiš koliko je tamo ekipe koja se osjeća isto kao i ti....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.