Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2011., 21:33   #141
Moj bolesnik je došao doma. Nisu nam rekli niti slovo kako s tom osobom. Niti riječi. Gleda u jednu stranu ...kako "vrattti " u normalu. Okrećemo je svakih dva sata na bok jedna, pa drugi , leđa..Majko mila što je to teško . Neki savjeti???
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:06   #142
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
Moj bolesnik je došao doma. Nisu nam rekli niti slovo kako s tom osobom. Niti riječi. Gleda u jednu stranu ...kako "vrattti " u normalu. Okrećemo je svakih dva sata na bok jedna, pa drugi , leđa..Majko mila što je to teško . Neki savjeti???
ja ne razumijem kako ti doktori samo sute....nama su u puli u bolnici dosta toga rekli i napravili....a i imali smo srecu pa nam je doktorica opce prakse prebomba zenska i stvarno se trudila pomoci nam, i pisat papire i sve zivo....

ljudi moji, raspitajte se SVE kod vaseg doktora ocpe prakse.....pitajte za patronaznu da vam dolazi doma (kupa, presvlaci, mjenja kateter - ni vrag da sve SAMI to radite bez da vam je itko pokazao???), za fizikalnu terapiju....jer kad bolnica otpusti pacijenta onda ga dok opce prakse dalje vodi, i njemu se treba dalje obratiti....

i da, znam koliko je tesko stalno okretat bolesnika i sve sto ide uz to...i nije toliko tesko, nis ti za tu osobu nije tesko napravit, ali na kraju dana stanes i vidis - u jbt, umorila sam se danas....ni lako, ne...znam....
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 23:04   #143
Moj bolesnik je doma 11 dana. I, prije par dana počeo je suhi kašalj. Ja budala poslušam i kupim Panatus , i dajem mu 4 puta ...dnevno. Ono, danas se je gušio ...povraćao čaj . Zovem doktoru, pregleda i kaže početak upale desnog krila pluča. Kupite fluimukan i prepiše sumamed..Kad je popio moj bolesnik F. ..kašalj , nit je mogaojesti kašastu hranu katastrofa. Ja ništa, uzmeme jogur i jede. U čemu je problem...Je li možda bolje bistra juha i bez F. samo puno čaja jer je problem kod gutanja. Možda hrana ili tekućina odu dolje u pluća. Daj pomagajte ja više niti jednom dokttoru ne vjerujem...Neourlog prepisao za tlak takve da joj ruši tlak do 90/60???istina leži , premještamo cijeli dan, posjednemo.. Daj pomagajte jer ću izluditi..
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 16:43   #144
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
Moj bolesnik je doma 11 dana. I, prije par dana počeo je suhi kašalj. Ja budala poslušam i kupim Panatus , i dajem mu 4 puta ...dnevno. Ono, danas se je gušio ...povraćao čaj . Zovem doktoru, pregleda i kaže početak upale desnog krila pluča. Kupite fluimukan i prepiše sumamed..Kad je popio moj bolesnik F. ..kašalj , nit je mogaojesti kašastu hranu katastrofa. Ja ništa, uzmeme jogur i jede. U čemu je problem...Je li možda bolje bistra juha i bez F. samo puno čaja jer je problem kod gutanja. Možda hrana ili tekućina odu dolje u pluća. Daj pomagajte ja više niti jednom dokttoru ne vjerujem...Neourlog prepisao za tlak takve da joj ruši tlak do 90/60???istina leži , premještamo cijeli dan, posjednemo.. Daj pomagajte jer ću izluditi..
ne znam sto se tice suhog kaslja, ali moj tata je imao uzasno puno katara i stalno je kasljao i to izbacivao van....i obavezno svaki dan smo mu juhu nosile i davale....i tekucine sto vise nek pije.....
a ovo u vezi tableta za tlak...zovi doktora opce prakse i razgovaraj u vezi toga ako te to jako brine...
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 23:44   #145
Ah katar. I mi se mučimo oko tog katara. Zašto se to uopće stvara. Kažu od ležanja. Ali jedan dan ga ima više drugi dan manje. Tata kašlje ali ne uspije to sve iskašljati van pa mu stalno pišti u prsima. Užas!Da li natko zna kako ga natjerati da to izbaci. Mi mu znamo dati vodu u usta i ako se zagrcne, jer još ne guta dobro, onda počne kašljati i to počne izlaziti. Da li postoji neki drugi način. Ako netko zna bila bih zahvalna.
MMK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 23:52   #146
Ah katar. I moj tata je pun katara. Da li netko zna kako se toga riješiti. On s kašljem ne može to sve izbaciti pa stalno u prsima pišti. Jede na sondu jer se kod hranjenja zagrcava. Ja mu znam u usta staviti vodu pa ako se zagrcne počne kašljati i onda katar počne izlaziti. Ali tog katara je neki dan više a neki dan manje. Ne znam zašto tako. Ako netko zna kako se osloboditi tog katara bila bih zahvalna.
MMK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:30   #147
Kolike su šanse za oporavak nakon dobivenog moždanog udara i oduzetosti lijeve strane tijela?!

Pozdrav!

Nakon koliko dana i kolike su šanse da se osoba nakon dobivenog moždanog udara oporavi jer joj je oduzeta cijela lijeva strana tijela?
Na toj strani osjeti dodire drugih osoba, ali sama nemože nikuda ni mrdnuti.
Prima infuziju da joj se taj tromb otopi.
Danas je treći dan nakon udara sa istim stanjem nepokretnosti lijeve strane tijela, a govor joj se polako oporavlja.

Zahvaljujem.
Veliki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 21:54   #148
Ej Veliki,... evo moj tata imao slično nešto, ako ne i isto... oduzeta lijeva strana i govor.. govor se popravljao iz dana u dan.. mislim da cca 5 dan je poćeo osjećati nogu.Iz našeg iskustva pomaci su vrlo spori, a sada opet sve je to individualno.On nije osjećao lijevu stranu tijela, nije pričao razgovjetno, nije mogao sjediti, ništa.... danas nakon 5 mjeseci, osjeća cijelu lijevu stranu tijela, normalno komunicira, može samostalno sjediti, ležati, dizati se, stajati na nozi, hodati uz pomoć držanja sa desne strane (naravno to nije hod "noramalan i zdrav", ali hoda) jedino što ne može sam pomicati ruku, ali vidimo u nazad par dana da može prstima lagano stisnuti nešto.on radi sa fizioterapeutom i trenutno je u fazi kada ga cijela lijeva strana boli, pretpostavljam da je to od aktivacije mišića... samo hrabro i sa puno strpljenja naprijed
miška is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 16:49   #149
Molim pomoć!
Da li se pomoću CT može vidjeti da Pudenz funkcionira i da je mozak u oporavku???? Ili bi trebalo napraviti MR?
Gdje u Zagrebu mogu naći dobrog (ali stvarno dobrog ) neurokirurga. Znam samo za doktora MIklića. Ima li tko ikakvog iskustva jer nisam još bila kod njega. Hvala
MMK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 14:17   #150
Dobar dan, prvi put sam s Vama i molim za pomoć. Moj jako jako dobar prijatelj doživio je moždani udar ima samo 49 godina jako je pazio na sebe svoju prehranu, odmor ali ipak se desilo nešto grozno doživio je moždani udar gdje mu je oduzeta desna strana i nemože govoriti tj samo ponavlja riječi kad mu ih govoriš. Lječnici su rekli da je to ishemijski udar i da mu je 2/3 mozga oštećeno. Mene jako zanima koliko se on može oporaviti, iako je oporavak što se tiče hoda dobar za sad sam uz pomoć štapa dođe bar do wc sam.Da li će ikad moći govoriti ?? Ako netko zna nekoga tko bi mu pomogao u oporavku govora molim Vas javite mi!
lemkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:38   #151
Quote:
lemkica kaže: Pogledaj post
Dobar dan, prvi put sam s Vama i molim za pomoć. Moj jako jako dobar prijatelj doživio je moždani udar ima samo 49 godina jako je pazio na sebe svoju prehranu, odmor ali ipak se desilo nešto grozno doživio je moždani udar gdje mu je oduzeta desna strana i nemože govoriti tj samo ponavlja riječi kad mu ih govoriš. Lječnici su rekli da je to ishemijski udar i da mu je 2/3 mozga oštećeno. Mene jako zanima koliko se on može oporaviti, iako je oporavak što se tiče hoda dobar za sad sam uz pomoć štapa dođe bar do wc sam.Da li će ikad moći govoriti ?? Ako netko zna nekoga tko bi mu pomogao u oporavku govora molim Vas javite mi!
Jeli bio u rehabilitacijskoj ustanovi (toplice)?. Da li će ikad moći govoriti ?? Bez preciznijih podataka,mogu reći,moguće je.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 09:11   #152
bio je u Krapinskim toplicama 4 tjedna više nije htio ostati, sad mu doma dolazi logoped i fizijatar. Što se tiče hoda to se polako oporavlja, al desna ruka jako slabo skoro ništa. Molim Vas za pomoć ako znate gdje mogu nabaviti kakav priručnik za afaziju, te mišljenje što može čovjek kojemu je oštećeno 2/3 mozga kakvi su mu izgledi za oporavak i vraćenje bar malo u ovaj svijet.
lemkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:01   #153
Quote:
lemkica kaže: Pogledaj post
bio je u Krapinskim toplicama 4 tjedna više nije htio ostati, sad mu doma dolazi logoped i fizijatar. Što se tiče hoda to se polako oporavlja, al desna ruka jako slabo skoro ništa. Molim Vas za pomoć ako znate gdje mogu nabaviti kakav priručnik za afaziju, te mišljenje što može čovjek kojemu je oštećeno 2/3 mozga kakvi su mu izgledi za oporavak i vraćenje bar malo u ovaj svijet.
Gledajte bez preciznijih podataka,mogu samo reći ,Moguće je.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 10:37   #154
Hvala Vam, što trebate od podataka ?
lemkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 10:47   #155
Ukratko ću vam opisati kako je to sve bilo : u večernjim satima prilikom tuširanja osjetio je da mu nije dobro te se srušio kad je došla hitna 12 puta su ga pokušavali oživiti u bolničkom hodniku bio im je skoro otišao, ali hvala bogu uspjeli su e, sad kreće prvo problem sa srcom, a onda nastupa moždani udar kako su opisali ishemija gdje se na slici vidi neka izbočina veličine jabuke vjerovatno kod te žile. smješten je na intezivnu kako slijedi sonda umjetna pluća i to traje oko tjedan dana, zatim sam počme disati i lagano mu uvode kašastu hranu, budući da je oštećena desna strana tijela desna ruka skoro mrtva, a noga kao što sam prije pisala rečeno je da će uz pomoć štapa i vježbi doći do toga da može čak i sam hodati, ali govor jako oštećen -afazija , slijede krapinske toplice u kojima nije htio biti više od četri tjedna, te ga sad pokušavamo nagovoriti /al jako teška osoba/ da opet ide na rehabilitaciju. Sve se nekako lagano oporavlja sve osim govora pa se svi pitamo kako mu pomoći i gdje ga odvesti tražimo savjete, ljude, priručnike -afazija !
lemkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 17:12   #156
Quote:
lemkica kaže: Pogledaj post
Ukratko ću vam opisati kako je to sve bilo : u večernjim satima prilikom tuširanja osjetio je da mu nije dobro te se srušio kad je došla hitna 12 puta su ga pokušavali oživiti u bolničkom hodniku bio im je skoro otišao, ali hvala bogu uspjeli su e, sad kreće prvo problem sa srcom, a onda nastupa moždani udar kako su opisali ishemija gdje se na slici vidi neka izbočina veličine jabuke vjerovatno kod te žile. smješten je na intezivnu kako slijedi sonda umjetna pluća i to traje oko tjedan dana, zatim sam počme disati i lagano mu uvode kašastu hranu, budući da je oštećena desna strana tijela desna ruka skoro mrtva, a noga kao što sam prije pisala rečeno je da će uz pomoć štapa i vježbi doći do toga da može čak i sam hodati, ali govor jako oštećen -afazija , slijede krapinske toplice u kojima nije htio biti više od četri tjedna, te ga sad pokušavamo nagovoriti /al jako teška osoba/ da opet ide na rehabilitaciju. Sve se nekako lagano oporavlja sve osim govora pa se svi pitamo kako mu pomoći i gdje ga odvesti tražimo savjete, ljude, priručnike -afazija !
Dijagnoza,status i terapija.Ovdje mi nema ništa korisnog.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:14   #157
Moždani udar

Meni je majka dobila moždani udar, 14.7 koji je počeo samo sa blažom afaziojom, ja sam zvao hitnu što sad mislim da nije bio dobar odabir i mama je došla u Vinogradsku bolnicu, i tamo je dobila neku terapiju i odmah 2 dan je potpuno bila oduzeta uključujući potpunu afaziju plegiju desne ruke i noge... tbila je na bolničkom liječenju samo 7 dana i po kratkom postupku opustili je van, rekli su da bi mamu premjestili u Novi Marof, gdje sam čuo od većine ljudi da ako ode tamo u roku par dana bi bila gotova.. pa sa platio privatno liječenje u Stubičkim toplicama, gdje također nisu vodili brigu o mami te je čak dehidrirala.. pa su je u komi bez pritiska doveli u bolnicu Bračak-Zabok, tamo su je vratili među žive, i kako nisam uspio dobiti slobodno mjesto u nekim drugim toplicama kao što su Krapinske ili Varaždinske opet nakon 10 dana mamu su vratili u Stubičke, i opet je išlo na gore, stalno je imala NG sondu preko koje su je hranili, i često joj je smetala jer bi je vadila van.. na kraju su joj ruku vezali?? i tamo je umrla prije par dana...

u kratko , Ministar Milinović se je pobrinuo da teški pacijenti mogu biti max 7-10 dana u Bolnici i onda mora VAN! toga nije bilo prije moja baka je bila po nekoliko mjeseci u bolnici.

žao mi je što sam taj prokleti 14 7 zvao hitnu, jer da je ostala kod kuće bez te terapije u Vinogradskoj možda ne bi ni došlo do pogoršanja i takvog tijeka..

Ne mogu vam preporučiti Stubičke Toplice... za bilo kakvu rehabilitaciju..
svaka čast jedino bolnici Zabok jer su mi pomogli mami ali zahvaljujuči naputku ministra također se rješavaju pacijenta u roku par dana...,

Vinogradsku bolnicu vam također ne mogu preporučiti, tamo su mamu skoro ostavili na cesti jer nisu imali prijevoz kad je trebala biti prebačena u Stubičke i vjerojetno je bila loša-kriva terapija

mojoj mami najveća hvala jer mi je pružila svu ljubav i podršku u mom životu i nadam se da joj je duša kod dragoga Boga i da joj je bolje nego nama ali siguran sam da neće biti tako ministru i svima koji se prema pacijenima ponašaju kao prema broju, stvari ili samo trošku kojeg trema smanjiti kako bi u blagajni ostala jedna penzija više!
tommycro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 11:40   #158
Quote:
tommycro kaže: Pogledaj post
Meni je majka dobila moždani udar, 14.7 koji je počeo samo sa blažom afaziojom, ja sam zvao hitnu što sad mislim da nije bio dobar odabir i mama je došla u Vinogradsku bolnicu, i tamo je dobila neku terapiju i odmah 2 dan je potpuno bila oduzeta uključujući potpunu afaziju plegiju desne ruke i noge... tbila je na bolničkom liječenju samo 7 dana i po kratkom postupku opustili je van, rekli su da bi mamu premjestili u Novi Marof, gdje sam čuo od većine ljudi da ako ode tamo u roku par dana bi bila gotova.. pa sa platio privatno liječenje u Stubičkim toplicama, gdje također nisu vodili brigu o mami te je čak dehidrirala.. pa su je u komi bez pritiska doveli u bolnicu Bračak-Zabok, tamo su je vratili među žive, i kako nisam uspio dobiti slobodno mjesto u nekim drugim toplicama kao što su Krapinske ili Varaždinske opet nakon 10 dana mamu su vratili u Stubičke, i opet je išlo na gore, stalno je imala NG sondu preko koje su je hranili, i često joj je smetala jer bi je vadila van.. na kraju su joj ruku vezali?? i tamo je umrla prije par dana...

u kratko , Ministar Milinović se je pobrinuo da teški pacijenti mogu biti max 7-10 dana u Bolnici i onda mora VAN! toga nije bilo prije moja baka je bila po nekoliko mjeseci u bolnici.

žao mi je što sam taj prokleti 14 7 zvao hitnu, jer da je ostala kod kuće bez te terapije u Vinogradskoj možda ne bi ni došlo do pogoršanja i takvog tijeka..

Ne mogu vam preporučiti Stubičke Toplice... za bilo kakvu rehabilitaciju..
svaka čast jedino bolnici Zabok jer su mi pomogli mami ali zahvaljujuči naputku ministra također se rješavaju pacijenta u roku par dana...,

Vinogradsku bolnicu vam također ne mogu preporučiti, tamo su mamu skoro ostavili na cesti jer nisu imali prijevoz kad je trebala biti prebačena u Stubičke i vjerojetno je bila loša-kriva terapija

mojoj mami najveća hvala jer mi je pružila svu ljubav i podršku u mom životu i nadam se da joj je duša kod dragoga Boga i da joj je bolje nego nama ali siguran sam da neće biti tako ministru i svima koji se prema pacijenima ponašaju kao prema broju, stvari ili samo trošku kojeg trema smanjiti kako bi u blagajni ostala jedna penzija više!
Stubičke tiplice su poznate po takvim stvarima. Puno bolje su Krapinske,moja baka je išla kod njih kad je operirala koljeno i bila je jednostavno oduševljena. I nju su htjeli u Stubičke ,ali ja nisam dao. Tako da se slažem s vama za ovo s Stubičkim.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 13:49   #159
Nemojte uspoređivati Krapinske toplice po liječenju glave ili koljena. Moj tata je bio u Krapinskim i nismo zadovoljni liječenjem. Tako da ne mogu pohvaliti, osim što su sestre bile spretne pri postavljanju sonde i nekoliko sestara koje su uvijek bile nasmiješene. ostalo sve ozbiljno, bez srca, da ne govorim ostalo...
MMK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 15:08   #160
@lemkica: preporucam ovaj prirucnik (narucite ga on line, za 2-3 dana stigne)...mi smo ga narucile za tatu ali njemu je logoped u krapinskim dosta pomogao i govor mu se sam poceo vracati...svakim danom sve vise...tako da po ovom prirucniku i nismo puno radile s njim....nije htjeo...smatrao je da sve zna od tih vjezbi i da to njemu ne treba
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.