Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2008., 13:35   #761
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
tonkica13 ne mogu te "ispratiti" na sud zbog prebrze vožnje. Da si preuzela poziv na sud na njemu najvjerojatnije pisalo sve da se moras pojaviti tad i tad i sve...no na kraju bi pisalo da se u nemogučnosti da dodješ sama možeš braniti pismenim putem. nema šanse da te bilo tko natjera da se pojaviš negdje zbog prebrze vožnje. Staljin je mrtav .

evo moj primjer. prije 2-3 godine vozio sam brzo. poslikali me. vidi se sve, da sam ja, brzo sam vozio, datum, registracija..kriv sam. napisao sam jednu žalbu. dobio sam doma da mi je žalba odbijena ne znam zašto . pa sam napisao drugu žalbu. i ta je odbijena svaki put je proslo 4-5 mjeseci. pa sam dobio poziv na sud. pazi da se ja zbog prebrze vožnje pojavim na sudu . svašta ko da sam zgazio nekog. zato na pozivu imas i mogučnost da se braniš pismenim putem. to sam napravio. od prekršaja je prošlo 3 godine. za mene rješena stvar. Sada po novome dolaze novi propisi i kako ce tada biti u praksi tek ce se vidjeti.

I da, ako te sudac proglasi krivim, odredi kaznu pa ne platiš. to je vec drugo. Da se ne bi neki fanatik istrčao sa rečenicom, da ti nitko baš ništa ne može prema ovome.

hvala puno na odgovoru..
ja sam se žalila na kaznu koju su mi dali i to je to.. nikada nisam dobila neki sudski poziv..
tako da se nemam namjeru pojavljivati na sudu..
a usto sam u međuvremenu promijenila mjesto stanovanja, tako da to više i nije u nadležnosti suda u zagrebu, nego moraju prebaciti slučaj u moje mjesto stanovanja, zar ne?
__________________
Čovjek uvijek nađe ono, što očekuje da će naći..
tonkica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 13:44   #762
nadleznost je po mjestu pocinjenja.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 15:16   #763
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
nemoj tako... ko da si ti sa 7 godina bio bolji...
6...
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 15:17   #764
Quote:
tonkica13 kaže: Pogledaj post
hvala puno na odgovoru..
ja sam se žalila na kaznu koju su mi dali i to je to.. nikada nisam dobila neki sudski poziv..
tako da se nemam namjeru pojavljivati na sudu..
a usto sam u međuvremenu promijenila mjesto stanovanja, tako da to više i nije u nadležnosti suda u zagrebu, nego moraju prebaciti slučaj u moje mjesto stanovanja, zar ne?
za banderu zavezat i oboje bicevat...a na svaku zalbu gurat krastavac u dupe....eh da je doktor Franjo Tudman ziv nebi vi ni pjesacku imali a kamo vozacku

a ti kec odi na cenera
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 17:49   #765
evo moram i ja nešto pitati, moja bliska osoba, moj nećak je lani u 6 mjesecu (2006 godina), bio zaustavljen od strane policije nakon što se vraćao kući iz vani. Kad ga je zaustavila policija ( i ja sam bila s njim) on je odbio puhati, jer su se policajci bili toliko jadni i bezobrazni, zaustavili su nas sa rotirkom ko najveće kriminalce, a i nije ništa potpisao. Tražio je da ga pošalju vaditi krv ali oni su se ponašali kao da nas ne čuju kao da nismo tu, napisali kaznu i otišli bez riječi. Ne kažem ja da on nije imao alkohola je nešto, ali ne previše, ali tražili smo da ide na analizu krvi a oni ništa. E sad mi smo odmah otišli nakon par dana kod sutkinje koja nam je poznanica gdje je on dao svoj iskaz i ona je napisala rješenje u kojem se on proglašava krivim i odredila mu 6 mjeseci bez dozvole, 5 kaznenih bodova, i 3000 kn kazne, hej stvarno previše, nema on odakle platiti, e to mu je rješenje došlo u 12 mjesecu 2006 god. i mi smo uložili žalbu i sad čekamo. Napisali smo da bar smanje novčanu kaznu dozvolu nismo ni spominjali. Sad nam je žao što smo otišli kod te sutkinje bolje bi bilo da smo čekali, ovako smo samo sve ubrzali. Ja se stvarno ne razumijem u te zakone, pa što mislite što može očekivati, može li tu ikako doći do zastare?
Da li da pišemo i dalje žalbe, ne znam....

Znam da će sad neki reći što nismo prije mislili, ali stvarno nismo znali da je zakon tako rigorozan za one koji odbiju puhati, jer da smo znali sigurno bi bo on pristao..
Molim vas ako možete pomoći savjetima...
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:15   #766
Quote:
krulesays(idiot) kaže: Pogledaj post
za banderu zavezat i oboje bicevat...a na svaku zalbu gurat krastavac u dupe....eh da je doktor Franjo Tudman ziv nebi vi ni pjesacku imali a kamo vozacku

a ti kec odi na cenera
e,da je on živ nebi svita više bilo
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:23   #767
help

ja jucer dobila kaznu... voznja pijana i poslije 11 (mlada vozacica) sad se namjeravam zaliti ali imam mnogo pitanja.... jel moze zalbu odvjetnik napisati jer ja to nis ne kuzim... i da on je meni dao tri papira i uplatnice i morala sam se potpisivati pa me zanima posto se nisam samo na jedan potpisala i to bas onaj za alkohol jel se mogu samo na taj zalit jer jedino to nisam priznala ili na sve? unaprijed hvala
Moniiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 01:05   #768
zar nitko nema nikakv savjet??
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 09:38   #769
Quote:
tonkica13 kaže: Pogledaj post
Dragi svi trebam savjet:
kako funkcionira zastara prometnih prekršaja (vožnja iznad ograničenja). Prekšaj je napravljen u 04. mjesecu 2006., žalba je predana u 8. mjesecu 2006. I od tada ništa. Tek prije 2 mjeseca dolazi policija na kućnu adresu da uruči rješenje. Međutim, ne uspijevaju jer sam na poslovom putu. i onda opet ovih dana dolazi policija da me "isprate" na prekršajni sud..Zar to mogu ukoliko mi nisu ni poslali rješenje? Ili mi ga probali uručiti. Što je sa zastarom? I što bih trebala napraviti?
Posalji mejl na [email protected], lik se dobro razumije u zastare pa ga pitaj sto gdje i kako. Ujednom ga i pitaj jel se to isplati jer njega su neke budale koje nemaju pametnijeg posla i budale koje guraju nos u tudje stvari prozvale zbog toga. Ja sam doduse nedavno poslao Hrvoju mejl ali mi jos nije odgovorio, mozda je na sluzbenom putu.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 09:44   #770
toliko je tema bilo o tim prekršajima.. i opet iznova neiscrpno... ne znam kako vam se da ljudi više odgovarati na uvjek ista pitanja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 09:46   #771
Quote:
Moniiii kaže: Pogledaj post
ja jucer dobila kaznu... voznja pijana i poslije 11 (mlada vozacica) sad se namjeravam zaliti ali imam mnogo pitanja.... jel moze zalbu odvjetnik napisati jer ja to nis ne kuzim... i da on je meni dao tri papira i uplatnice i morala sam se potpisivati pa me zanima posto se nisam samo na jedan potpisala i to bas onaj za alkohol jel se mogu samo na taj zalit jer jedino to nisam priznala ili na sve? unaprijed hvala
mrak.... ubij se još više od alkohola. Kaj ćeš se žaliti. Na što?! Bila si pijana, za volanom.

Molim te na kaj bi se ti žalila?! Na koju okolnost?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 10:26   #772
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
mrak.... ubij se još više od alkohola. Kaj ćeš se žaliti. Na što?! Bila si pijana, za volanom.

Molim te na kaj bi se ti žalila?! Na koju okolnost?
Baš tako! Na šta bi se žalila? Na nekvalitetan alkohol?
__________________
Drink coffee: do stupid things faster with more energy!
*Fay* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:49   #773
ako na cijeloj temi od 18 stranica ne mozes naci savjet, svaka cast.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:56   #774
pa nisu svi primjeri jednaki, zar je tako teško dati savjet, ako je hvala ne treba onda
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:56   #775
pa nisu svi primjeri jednaki, ali slicnosti ima i zakon je isti za sve te razlicite primjere.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 13:52   #776
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
pa nisu svi primjeri jednaki, ali slicnosti ima i zakon je isti za sve te razlicite primjere.
pa dobro mene je samo zanimalo da li žalbe šta vrijede s obzirom da je došlo riješenje da je kriv, eto samo to
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 14:08   #777
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
pa dobro mene je samo zanimalo da li žalbe šta vrijede s obzirom da je došlo riješenje da je kriv, eto samo to
O tome vrijede li ili ne vrijede je glupo pričat.
Vi napišite žalbu i čekajte odgovor suda. Tek tada ćete vidit jel vrijedilo ili ne

ps. Vidim da ste već napisali žalbu...Pa ok, ne možete ništa drugo nego čekat odgovor na to...
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 14:13   #778
a molim vas može samo jedno pitanje još, jel zastara teče od dana kad se dogodio prekršaj ( 6 mjesec 2007)ili od dana kad je došlo to rješenje (12 mj.2007)
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:04   #779
Zagreb parking

Radi se o prosirenju parking zona u Zagrebu. Prije negdje dva tjedna preselio sam se u stan i auto sam parkirao ispred stana, nije se naplacivalo. Prosle subote dosli su iz Zg parkinga i tu napravili 2. ZONU i od sad se placa. Ja to nisam znao, auto mi je stajao tamo, i tako sam dobio dvije kazne, ukupno 500 kuna. Jedan covjek iz susjedne ulice mi je rekao da se isto to njemu desilo i da je on to reklamirao tamo u Subicevoj ulici ali nije rekao na koji nacin. Cini mi se da im je rekao da jos nema automata pa su mu ponistili. Zanima me sta da kazem kad odem tamo na osnovu cega da se izvlacim?
Niko Nikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:46   #780
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
a molim vas može samo jedno pitanje još, jel zastara teče od dana kad se dogodio prekršaj ( 6 mjesec 2007)ili od dana kad je došlo to rješenje (12 mj.2007)
od pocinjenja prekrsaja (ne dogadjaju se oni sami ).
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.