Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 22:36   #61
ok ok to stoji.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 08:59   #62
uuuu, ja imam podosta aspekata na Asc- Bikić

Venus Square Ascendant
Sun Trine Ascendant
Mercury Trine Ascendant
Pluto Opposition Ascendant
Jupiter Opposition Ascendant

Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 11:30   #63
@ obican momak

Hvala puno na objasnjenju, osvrt ti je jako dobar! ) Tocno je da sam jako kontradiktorna u ponasanju, djelovanju, cak i razmisljanju koje je dosta eraticno, impulzivno, itd. Najveca " borba " kod mene je izmedju mojih emocija i zelje za slobodom, dakle, istovjetno osjecam potrebu za stabilnoscu, pripadanjem, dakle sve ono sto Venera ili Mjesec zele dok s druge strane, uvijek prevlada Uranovska zelja za slobodom, kao i odbojnost ili nelagoda prema bilo kakvoj vrsti pripadanja, obaveza i odgovornosti koje proizilaze iz veze.
Dakle, kod mene su emocije " bojno polje ". ))

Medjutim, kod mene je vise naglasen taj spomenuti pasivni princip jer se sve desava na nekoj dubokoj, unutarnjoj razini.

Tocno je da nisam zadovoljna nacinom kojim se predstavljam vani jer se zaista nekad sama sebi cinim " fake ". Procitala sam da ovakav osjecaj ili nezadovoljstvo moze uzrokovati Venera u kvadratu sa ASC.

Opet, puno hvala na brzom ( i detaljnom ! ) odgovoru )
plavi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 00:03   #64
moze li mi itko objasniti sto znaci to da cak 6 planeta sa AC tvore kvadrat

http://tinypic.com/view.php?pic=6t3iqh&s=4
malleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:32   #65
Mene zanima par pitanja o vezi mog ASC ili bolje reci u vezi njegovih vladara!ASC mi je u ribama (na zalost,posto preziram taj metiljavi znak) ,a vladari Ju i Ne se nalazi u Vodoliji u 12. kuci i u Jarcu u 10. kuci...Mene ovde pre svega zanima kome ja ovde dajem prednost Ju ili NE....iskreno govoreci meni ti tradicionalni vladari znakova kao sto su ribe,skorpije i vodolije nikako ne idu,jer ne razumem kako jedan konvecionalni Sa moze biti Tradicionalni vladar Vodolije,ili kako jedan pozitivni Ju moze biti vladar tajanstvenih i lazovskih riba...Zatim,2. stvar koja me zanima je sam polozaj ovih vladara Riba...Nedavno sam radila natalnu kod jedne zene astrologa koja je bukavlno govoreci rekla da je skoro katastrofalno imati vladara ASC u 12. kuci,a pogotvo sto je ta ista planeta i vladar 10. kuce-buducnost opet u 12. kuci...Dakle,zanima da li ja nesto mogu pozitivno da izvucem iz ovog Ju u 12. kuci ili je to bas tolikooooooo lose...isto tako rekose mi i da Ne u 10. kuci 0 MC nije bas sjajan,ali opet moram pitati da li i iz njega moze nesto pozitivno da se izvuce?
Kocka je bacena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:01   #66
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
No, zanima me šta se menja kad ona (ili bilo koja druga planeta) nije na ASC, već na kraju kuće recimo, ili kao kod mene, u znaku koji sledi za podznakom, a još je i uklještena? Koliko to menja stvari?
ASC predstavlja ćud, a aspekti na ASC se interpretiraju kao najkarakterističnije izražavanje osobe prema vanjskom svijetu. Također ASC govori i o mnogim drugim stvarima kao što je npr. slika koju drugima nudimo, sam identitet i pojedinčev pristup životu, životne poglede, fizički izgled i tijelo, cjelokupna pojava....

Što je planeta bila ona Venera ili neka druga udaljenija od ASC to je naravno i slabija njena veza s tom točkom, pa ga ona manje boji svojim utjecajem (kao i kod svake druge egzaktnosti u natalnoj karti ). Što se tiče pojma uklještenosti to je isto "fenomen" za sebe o kojem smo pisali na samom topicu. Zato se kod uklještenosti u 1. polju neke osobine koje se tiču uklještenog znaka i planeta koje su unutar njega razviju kasnije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 14:29   #67
Venus Sextile Ascendant, Mars Trine Ascendant
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 15:48   #68
ASC mi je u škorpiji...čitala sam u jednoj knjizi da ASC određuje izgled ali je hotovo i nebitan za to
osim u ovom slučaju, mom slučaju...kad je podznak škorpion
pisalo je da bili svijetli ili tamniji imamo intenzivan pogled i magnetičnost kojom privlačimo ljude k sebi
snaga volje, moć regeneracije nazovimo to tako i snaga su također karakteristike
jel su po tom pluton i mars glavni planeti u mojoj karti?

uvijek ispadam na prvi pogled umišljena i autoritativna
a nisam ni blizu toga
sam mi stvara probleme...
__________________
- If u don't like where u are, then change it. U are not a tree. -
ana xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:24   #69
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što je planeta bila ona Venera ili neka druga udaljenija od ASC to je naravno i slabija njena veza s tom točkom, pa ga ona manje boji svojim utjecajem (kao i kod svake druge egzaktnosti u natalnoj karti ).
Hvala lepo .

To mi i jeste bilo logično, ali me je zbunjivalo što se uvek kaže planeta na ASC ili u prvoj kući, a kod moje uklještene Vodolije to baš i nije primenljivo.

Lepo je znati da ću zbog uklještenosti biti još gora ''kad porastem''
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 20:45   #70
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Aspekti na ASC se interpretiraju kao najkarakterističnije izražavanje osobe prema vanjskom svijetu. A priroda aspekta (da li je skladan ili neskladan) govori o tome da li je to izražavanje stresno tj. u obliku pritiska (kvadrat), napeto (opozicija), poticajno (sekstil) ili pak postojano i prirodno (trigon).

MC pokazuju osobne sposobnosti prema kojima osoba "raste" tijekom svog života. Planete koje rade aspekte sa MC-om govore o tipu energije koja utječe na taj "rast" i načinu na koji se taj utjecaj odvija (aspekti). Tj. o vrsti i tijeku energije koja je važna za ostvarenje profesionalnih ciljeva, mjesta, statusa i opstanka individue u svijetu i društvu u kojem živi.
imam 4 aspekta d toga 3 neskladna ac kvadrat mars ,opozicija uran i neptun i jupiter sekstil

MC uran i neptun u sekstilu s mc ,trigonu s plutonom i opozicija sa suncem šta bi to trbalo značit
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 19:47   #71
joj, jučer pročitala rodni list, piše da sam rođena u 4:40h, a ja mislila u 23:30! tri godine analiziram kartu pogrešnu hehe...
no dobro, otkrila sam da mi je neptun u 12. u jarcu i konjukciji s uranom koji se tamo nalazi i ascedantom.....na ac-u mi je i saturn i sj. mjesečev čvor, obojica u konjukciji s ac-om,a u prvoj kući su mi merkur i sunce! sunce i merkur su oboje u ribama.... čudno...jako čudno i jako sam se iznenadila....
no, dogodilo mi se nešto čudno, naime našla sam se u svakoj točki opisa plutona u prvoj, kada sam mislila da mi je u prvoj a nemam ga tamo očito...kako je to moguće????? pluton mi se nalazi na kraju devete u konjukciji s mc....

uglavnom, sve sam pogrešno tumačila, dobro,većinu....planete su još uvijek u istim znacima i imam neke aspekte iste....ali svejedno.....sretna sam i razočarana pomalo istodobno.... sad sve ispočetka analizirati.... i da li je to dobro toliko imati planeta na Ac-u? I da li znači da sa suncem u 1. sam narcisoidna????
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 03:40   #72
Moj ASC u Strijelcu radi sextil sa Plutonom u 10 kuci u Vagi,trigon sa Mjesecom i Saturnom u 8 kuci u Lavu i konjukciju sa Neptunom u 12 u Strijelcu.Inace sam Jarac.
Pa ako moze objasnjenje za ove aspekte?
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 10:04   #73
Aspekti s ac-om su mi svi ili opozicija ili konjukcija, samo jedan sekstil s plutonom.
Opozicija jupiter, konjukcija saturn, konjukcija neptun, opozicija chiron i konjukcija sj. mj. čvor.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 14:38   #74
moze li mi netko reci postoje li dobri i losi aspekti?
cini mi se da sam negdje procitala da je kvadrat venere i asc-a loš, no u drugim tumacenjima tako ne vidim...
osim tog aspekta, imam i sekstile asc-a sa saturnom i mjesecom te trigon asc-a s merkurom.
papillon2906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 17:21   #75
a kako sam ja to riba u podznaku, a imam u prvoj kući i ovna.. šta taj ovan tamo radi?
jagodica_bobica is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 18:32   #76
Kako se tumači konjukcija neke planete iz 12. kuće s Asc?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 00:18   #77
... kako tumačiti trigon ASC i MC - a?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 01:51   #78
Jupiter kvadrat AS. Jupiter u 4-toj kuci, Skorpija. Kako se to manifestije na natus?
Gosini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 02:59   #79
U principu, dao bih prednost konjukcijama Asc s nekim od planeta. Na ovo ostalo gledao bih kao na sporedne elemente.
SilverJew is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 10:51   #80
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
a kako sam ja to riba u podznaku, a imam u prvoj kući i ovna.. šta taj ovan tamo radi?
ASC ili podznak kako ga nazivaš jest točka na točno određenom stupnju jer je taj stupanj vezan uz točan trenutak rođenja. Dok su polja područja života i različite su veličine i naravno mogu biti veća od 30º. Kako je iza ribe znak ovna tako tvoja prva kuća započinje znakom ribe, a nastavlja se ovnom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.