Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2013., 20:07   #241
Pozdrav! Molim vas za savjet.Prije par dana na prvom gin. pregledu receno mi je da imam jajnike nalik na policisticne,ali terapija nije potrebna zbog redovnih ciklusa,jedino ako ja zelim mogu uzeti kontracepciju,ali ja je naravno necu. Ciklusi su mi 28-30 dana,bolni prva 2 dana,i traju mi 5-7 dana.Za vrijeme ovulacije imam smedji iscjedak,ali gin kaze da to nije neki veci problem.Mjerim si bazalnu temp. i po tome ovulacije imam. Cula sam za evin m caj i odmah ga kupila da mi barem umanji menstrualne bolove.Cula sam da on moze rijesiti i ciste. Moze li mi on ikako poremetiti moje uredne cikluse ili ce ih svakako samo poboljsati?
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 21:22   #242
Sve pohvale Evinom čaju. Zadnja dva ciklusa su mi se jako produžila, menstruacija mi je kasnila deset dana,šta se prije nikad nije događalo, inače bi bilo par dana odstupanja.Uglavnom,pila sam ga jedan dan i evo stigla je. Nastavljam ga piti,ljekovit je i ukusan
papavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 13:21   #243
Dobar dan !
ovako imam jedan problem,dakle pijem caj od vrkute,radi ciklusai stvarno je dobar, ne mogu se zaliti,ali unaprijed tjedan dana, do dva tjedna, svaka dva do tri dana po noci me zna probuditi kao da mi pada secer, i plus k tome laganu vrtoglavicu....i jedan dan sam se srusila u nesvijest.....sad da li to moze biti od tog caja, jel sam citala da on snizava krvn tlak...pa vise neznam sta da radim....da li ima jos tko takvih smetnji.....sa vrkutom
nimfa2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 06:37   #244
Quote:
nimfa2005 kaže: Pogledaj post
Dobar dan !
ovako imam jedan problem,dakle pijem caj od vrkute,radi ciklusai stvarno je dobar, ne mogu se zaliti,ali unaprijed tjedan dana, do dva tjedna, svaka dva do tri dana po noci me zna probuditi kao da mi pada secer, i plus k tome laganu vrtoglavicu....i jedan dan sam se srusila u nesvijest.....sad da li to moze biti od tog caja, jel sam citala da on snizava krvn tlak...pa vise neznam sta da radim....da li ima jos tko takvih smetnji.....sa vrkutom
Gle,moguće je da je od čaja. Svi smo različiti pa tako i čajevi drugačije djeluju na nas. Ja imam samo jednu poteškoću,a to je da mi se jako spava kad popijem vrkutu,i onda moram malo odmoriti i poslije je sve ok.
__________________
Sreća je tamo gdje si ti
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 15:38   #245
pa i meni se nekako spava od nje, sva sam malaskava....pospana....ali koliko pomaze , toliko ima nuspojava.,..kaj da napravim, da ju nastavim piti ili da prekinem....neznam ni sama!
nimfa2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 14:04   #246
Cure molim vas, jesu li kome vrkuta i marulja spriječile divljanje hormona poslije prestanka pijenja pilula?
Čula sam jedno iskustvo na drugoj temi, zanima je ima li koga ovdje kome je pomoglo
-Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:27   #247
Lijep pozdrav svima
Čitam i čitam ovu temu no samo sam zbunjenija o raznih čajeva, a postajem polako očajna što se tiče ginekoloških problema pa se nadam da me možete savjetovati. Imam problema s izostankom menstrucije zbog policističnih jajnika i tankog endometrija, zbog čega ne dolazi do menstruacije duže vrijeme. Pila sam femisan a kapi dva mjeseca no bila sam na pregeldu i nikakav napredak ne se vidi, te doktorica kaže da neću dobiti menstruaciju zbog tankog endometrija. Mene zanima koji bi čaj meni preporučili, jer mi doktorica savjetuje uzimanje kontracepcijskih pilula što ja ne želim?
GlitterGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 23:41   #248
Pila sam čaj od vrkute 5 dana, i ciklus mi se smanjio sa 38 na 32 dana. I dalje nastavljam piti čaj (ne pijem ga redovito jer zaboravim), ali i dalje ima problema sa aknama. Lice mi se u zadnja tri mjeseca pretvorilo u katastrofu. Jeli ima netko savjet?
Bila sam kod gin s kojim nisam zadovoljna. Žena mi je rekla da smo ustanovili već prije godinu dana da imam blagi PCO
A to mi uopće nije nalgasila, samo je rekla da moram izvaditi hormone da mi da kontracepcijske. A to ne bih htjela piti.
ljeto30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 21:31   #249
pozdrav svima.....zanima me dal je bolje vrkutu mjesati jos s nekim cajem ili ju piti samu????
negdje sam procitala da na litru vode staviti po jusnu zlicu: vrkute, nevena, koprive i stolisnik....preliti vrelom vodom, pustiti da odstoji 20 min i to popiti kroz dan.....piti tri tjedna....za regulaciju ciklusa i cista na jajnicima.....

molim vas ako sam u krivu nek me netko ispravi i da mi savjet....
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 20:40   #250
evo malo da dignem temu

danas sam kod one tete na kvatriću uzela čaj za pcos. rekla je da je najbolje uzet mješavinu nevena, stolisnika i koprive.

smješala je ona to meni i rekla da idu dvije jušne žlice na litru vode, skuha se te poklopi na 15- 20 min.

e sad mene zanima, kak se uopće nisam sjetila pitat, dal ja to kuham i pustim da vrije ili samo prelijem vrelom vodom?
__________________
"zakaj si ti tak agresivno nastrojena" :D
ljubčiasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 18:46   #251
mjesec i po dana pijem čaj za zaštitu žena i vrkutu.. Neki dan sam uzela i evine kapi.. Je li to previše? Evine kapi sadrže konopljiku i vrkutu je li mi to previše vrkute?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 00:50   #252
Quote:
ljubčiasta kaže: Pogledaj post
evo malo da dignem temu

danas sam kod one tete na kvatriću uzela čaj za pcos. rekla je da je najbolje uzet mješavinu nevena, stolisnika i koprive.

smješala je ona to meni i rekla da idu dvije jušne žlice na litru vode, skuha se te poklopi na 15- 20 min.

e sad mene zanima, kak se uopće nisam sjetila pitat, dal ja to kuham i pustim da vrije ili samo prelijem vrelom vodom?
koja teta na kvatriću?
gdje uopće kupujete te čajeve u zagrebu, po kojoj cijeni? kantarionovo ulje me isto zanima... nova sam u svemu ovome, pa ne znam otkud krenuti
pila sam prije kontracepcijske, prije godinu dana prestala i mučim se s neredovitim ciklusima, pa sam se mislila prebaciti na čajeve. a i znaju me često uloviti upale, neće biti zgorega da probam to prvo ovako riješiti.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 02:52   #253
Quote:
ljubčiasta kaže: Pogledaj post
evo malo da dignem temu

danas sam kod one tete na kvatriću uzela čaj za pcos. rekla je da je najbolje uzet mješavinu nevena, stolisnika i koprive.

smješala je ona to meni i rekla da idu dvije jušne žlice na litru vode, skuha se te poklopi na 15- 20 min.

e sad mene zanima, kak se uopće nisam sjetila pitat, dal ja to kuham i pustim da vrije ili samo prelijem vrelom vodom?
Kopriva ti je inače čaj koji se treba duže kuhati na laganoj vatri. Stolisnik bi isto mogao sa koprivom. A neven možeš provjeriti kako se obrđuje pa na kraju dodati.

Za policistične jajnike vam je najbolje držati kilograme pod kontrolom i prehrana niskog glikemijskog indeksa. To drži hormone pod kontrolom. Takođe i vježbanje.
Sam čaj teško da će išta pomoći.
Kako sam shvatila kod pol. jajnika je ključan dihidrotestosteron, on puno toga poremeti. Mislim da utječe i na progesteron, te kortizol i povuče mnoštvo poremećaja (muški tip gubljenja kose, akne, debljanje, dijabetes, ciste na jajnicima, spontani, dlakavost... kod više žena simptomi se mogu razlikovati, možete imati sve druge poremećaje a čiste jajnike.

Njega se drži pod kontrolom i smanjuje njegovo neželjeno djelovanje sa sljedećim nadomjestcima.


Od biljnih dodataka za žene od velike pomoći su
-Saw Palmetto koju koriste muškarci za prostatu upravo zbog dihidrotestosterona da se smanji,
-te rusomača može oboriti taj hormon na pola,
-pa konopljika (ona Vitex agnus),
-kopriva smanjuje dihidrotestosteron, takođe se može i tinktura na tjeme nanositi
-ulje žutog noćurka,
-ulje bučinih koštica oralno(isto preko jetre u pola smanji dihidrotestosteron), može se nanositi i na tjeme glave kod opadanja kose
-zeleni čaj,
-avokado
-cink i b-vitamini, posebno biotin
-omega 3
-čaj od metvice drastično smanji dihidrotestosteron.....

Mislim da su ekstrakti biljaka puno učinkovitiji od čajeva.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 18:11   #254
stolisnik, neznam gdje ima za kupiti ja imam prirodne zalihe, dobar za pms i bolove i sve ostalo vezano uz bljak temu.
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:09   #255
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
stolisnik, neznam gdje ima za kupiti ja imam prirodne zalihe, dobar za pms i bolove i sve ostalo vezano uz bljak temu.
Ima za kupiti u biljnim ljekarnama. Ja ga isto pijem i jako sam zadovoljna.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:19   #256
Pozz. Tjedan dana pijem cajnu mjesavinu vrkute i stolisnika... Radi visokorizicnog hpv-a, a s terapijom sam pri kraju. Uz to vec 8mj radimo na bebi. Pa me zanima ima li tko iskustvo s tom mjesavinom. Cula sam da je dobra za zecece. I neki kazu da nije pozeljno zasladiti ali meni je pregorko pa stavim malo meda. :-O
marazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 13:41   #257
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.....zanima me dal je bolje vrkutu mjesati jos s nekim cajem ili ju piti samu????
negdje sam procitala da na litru vode staviti po jusnu zlicu: vrkute, nevena, koprive i stolisnik....preliti vrelom vodom, pustiti da odstoji 20 min i to popiti kroz dan.....piti tri tjedna....za regulaciju ciklusa i cista na jajnicima.....

molim vas ako sam u krivu nek me netko ispravi i da mi savjet....
Ja osobno pijem vrkutu i stolisnik, radi hpv-a i zaceca,ali cula sam da je to mjesavina za sve probleme s gin strane. Jos cekam odg da i ja budem sigurna ako netko ima iskustva
marazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 00:15   #258
Quote:
papavera kaže: Pogledaj post
Sve pohvale Evinom čaju. Zadnja dva ciklusa su mi se jako produžila, menstruacija mi je kasnila deset dana,šta se prije nikad nije događalo, inače bi bilo par dana odstupanja.Uglavnom,pila sam ga jedan dan i evo stigla je. Nastavljam ga piti,ljekovit je i ukusan
Gdje ste kupili evin caj?

moja mjesecnica nimada nije bila redovita, nekad dode za 30 dana, nekad 50 :-(
Ginekolog mi maze da ce se uskladiti..

bi taj caj bio dobar da probam? Ili nesto drugo?
Zabrinuta sam :-(
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 11:06   #259
Quote:
marazg kaže: Pogledaj post
Ja osobno pijem vrkutu i stolisnik, radi hpv-a i zaceca,ali cula sam da je to mjesavina za sve probleme s gin strane. Jos cekam odg da i ja budem sigurna ako netko ima iskustva
Ja pijem kombinaciju vrkute i stolisnika i jako sam zadovoljna. Menge mi dolaze u dan doslovno. Ali ja sam to počela piti nakon jake upale jajnika i jajovoda i bolova u donjem dijelu leđa koji nisu prestajali ni nakon popijenog antibiotika. I zbilja od kad to pijem nema bolova.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:20   #260
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ja pijem kombinaciju vrkute i stolisnika i jako sam zadovoljna. Menge mi dolaze u dan doslovno. Ali ja sam to počela piti nakon jake upale jajnika i jajovoda i bolova u donjem dijelu leđa koji nisu prestajali ni nakon popijenog antibiotika. I zbilja od kad to pijem nema bolova.
Ja s mengom hvala Bogu nemam problema... A sta se tice virusa cekam sljedeci tjedan da odem kod ginicke pa budem znala... Pa nakon toga ocekujem veliki +
Nadam se da ce i meni pomoci kao tebi...
marazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.