Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 17:17   #61
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Za plodnost su najbolji vrkuta, marulja i macina trava, bilo pojedinačno, ili u bilo kojoj kombinaciji. Sad sam u uredu, a bilježnica mi, naravno doma, pa kad se vratim (znači, negdje poslje 19.00), prepisat ću nešto konkretnije.
Joj i ja sam čula da je macina trava odlična za reproduktivni sustav žena. Pričala mi je frendica da joj je stara riješila miome na maternici tim čajem, nakon godina svako malo odlazaka na kiretaže. Rekla mi je da je neka bakica u Brodu, nakon što je vidjela da je sva onako blijeda i slabokrvna, odmah skužila o čemu se radi i donjela joj na vrata kutijicu sa macinom travom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 21:03   #62
Moja nona nije imala pojma da postoji tamo neki sindrom policističnih jajnika, njoj je sve to bila upala.

Evo za početak jednog čaja koji se pije kod boln menge: stolisnik, komorač i marulja se pomiješaju u jednakim dijelovima, dvije žlice te smjese se prelije sa 3 decilitra kipuće vode, pokriti i ostaviti 10 minuta, piti više puta na dan po šalicu. Čaj je izuzetno gorak zbog marulje, pa kome je po volji može zasladiti s pravim medom.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 21:22   #63
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Moja nona nije imala pojma da postoji tamo neki sindrom policističnih jajnika, njoj je sve to bila upala.

Evo za početak jednog čaja koji se pije kod boln menge: stolisnik, komorač i marulja se pomiješaju u jednakim dijelovima, dvije žlice te smjese se prelije sa 3 decilitra kipuće vode, pokriti i ostaviti 10 minuta, piti više puta na dan po šalicu. Čaj je izuzetno gorak zbog marulje, pa kome je po volji može zasladiti s pravim medom.
....hm...budem probala...znam da su sva tri za neplodnost i za žene...al za tu koombinaciju još nisam čula...budem probala......
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 21:42   #64
Stolisnik imam kod kuće, domaći što mi baka suši. Znači još bi trebala nabaviti ovo dvoje.

Inače kod mene kad otvoriš element možeš birati koji ćeš čaj, imam ih hrpetinu. Nekako više volim si pokušati pomoći prvo sa travicama pa ako ne ide onda krkam tablete.
Meni je recimo stolisnik dušu dao za želudac. Kad me uhvati želudac moram popiti nešto od tableta za želudac, al sam skontala da mi nekad stolisnik sto puta bolje pomogne nego tablete.

I inače dosta curki pije vrkutu i marulju kad pokušavaju ostati trudne (ima čak i tema na trudnicama o ovim čajevima) i dosta ih je s njima uspjelo izregulirati cikluse.
Jebiga, sam je bed kod nekih od tih trvčica to što su gorke ko sam vrag i što ih je odvratno za piti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 12:22   #65
Marulja je gorka kao što kažeš, ali vrkuta nije, ona jednostavno nma baš neki okus. Ali neki od ljekovitih biljaka, bijeli jasen, naprimjer, imaju okus raskošniji od bilo kojeg kofeinskog čaja.

Ipak, bez obzira da nema bašneki okus, ja bi toplo preporučila vrkuta čak i onima tko nema nikakvih tegoba, kao profilaksu. Tu biljku svaka žena bi trebala imati u kuhinjskom ormariću.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:24   #66
Ja je imam i baš mi je OK za piće, ne bi mi smetalo ni da je užasno gorko
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:53   #67
bok svima...jos sam nova na forumu ..pa malo citam u vezi cajeva ..danas sam uzela u biljnoj ljkarni macinu travu-marulju da probam..jer me muce poli.jajnici i neredoviti menzis....znam da ucinak nije dok ne prode neki perijod..ali me samo zanima kad mjesate marulju i vrkutu dali jos koji caj sa njima mjesate ili svaki pojedinacno koristite......unaprijed hvala ...)
ti-na is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 01:22   #68
nisam probala al dobr ati je i kaadulja...to namjeravam početi piti....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 08:49   #69
Quote:
ti-na kaže: Pogledaj post
bok svima...jos sam nova na forumu ..pa malo citam u vezi cajeva ..danas sam uzela u biljnoj ljkarni macinu travu-marulju da probam..jer me muce poli.jajnici i neredoviti menzis....znam da ucinak nije dok ne prode neki perijod..ali me samo zanima kad mjesate marulju i vrkutu dali jos koji caj sa njima mjesate ili svaki pojedinacno koristite......unaprijed hvala ...)
Ja mješam 2 dijela vrkute s jednim dijelom marulje, ali ja nemam poli, već sam imala jednu cistu od 2,5 cm.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 12:15   #70
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
nisam probala al dobr ati je i kaadulja...to namjeravam početi piti....
S kaduljom treba biti jako oprezan. Više od 2 dl dnevno se ne preporučuje, jer je u većoj dozi toksična.
Moram priznat da nisam čula za kadulju da pomaže kod ginekoloških problema. Meni je baka davala kad sam imala bronhitis.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 13:52   #71
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
S kaduljom treba biti jako oprezan. Više od 2 dl dnevno se ne preporučuje, jer je u većoj dozi toksična.
Moram priznat da nisam čula za kadulju da pomaže kod ginekoloških problema. Meni je baka davala kad sam imala bronhitis.
Nadovežem se na upozorenje za oprez sa kaduljom: ne smije se kuhati i ne smije stojeti u vručoj vodi više od 5 minuta, jer onda otpušta toksine.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 22:40   #72
Quote:
ti-na kaže: Pogledaj post
bok svima...jos sam nova na forumu ..pa malo citam u vezi cajeva ..danas sam uzela u biljnoj ljkarni macinu travu-marulju da probam..jer me muce poli.jajnici i neredoviti menzis....znam da ucinak nije dok ne prode neki perijod..ali me samo zanima kad mjesate marulju i vrkutu dali jos koji caj sa njima mjesate ili svaki pojedinacno koristite......unaprijed hvala ...)
Meni je vise strucnjaka za ljekovito bilje reklo da je vrkuta bolja za policisticne jajnike,neredovite menstruacije i anovulatorne cikluse.Ja redovno pijem caj od vrkute,ali s prirodnim pripravcima treba biti strpljiv,treba vise vremena da bi se vidjelo njihovo djelovanje.
irena1512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:47   #73
stolisnik na sto nacina?

poslali su me ovamo da pitam za ovaj caj, je li ga netko pio i zna li djeluje li?

imam neredovitu mjesecnicu, ali nisam nikad pila cajeve. vidim da cesto spominjete stolisnik, ali u raznim kombinacijama, pa sam zbunjena
__________________
vodi me u bosnu da vidim piramide
ucviljena kuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:51   #74
Ja stolisnik pijem kad mi je jako muka ili kad me boli želudac i fantastičan mi je, pomogne mi nekad bolje nego tablete za želudac.

A čitala sam da je odličan i za jajnike, tako da mislim da se s njime nemože pogriješiti.

Edit: a za neredovite menge možda bi bile bolje vrkuta i marulja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:57   #75
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja stolisnik pijem kad mi je jako muka ili kad me boli želudac i fantastičan mi je, pomogne mi nekad bolje nego tablete za želudac.

A čitala sam da je odličan i za jajnike, tako da mislim da se s njime nemože pogriješiti.

Edit: a za neredovite menge možda bi bile bolje vrkuta i marulja.
ali opet ne znam, sami vrkut i marulja, ili sa stolisnikom?
__________________
vodi me u bosnu da vidim piramide
ucviljena kuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 22:06   #76
Evo ako ti se baš da čitati na trudnjačama ima posebna tema o vrkuti i marulji pa si tamo malo pogledaj: Vrkuta, marulja & Co.

Inače Begi je ovdje pisala da je pila vrkutu i marulju zajedno u odnosu 2:1, probaj možda tako.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:54   #77
Pitanje

Vitex Agnus Castus

Hej curke, imam pitanje, ne znam smijem li ja uzimati konopljiku?

Pronašla sam ovo na netu: ''Konopljika ne sadrži hormone – njeno djelovanje se temelji na smanjenju lučenja prolaktina putem dopaminergičkih neurona, čime uspostavlja ravnotežu progesterona i estrogena u menstrualnom ciklusu - smanjuje estrogen, FSH i prolaktin, a povećava progesteron.

Uporaba konopljike je indicirana za tretiranje slijedećih tegoba:

• PMS
• polimenoreja
• oligomenoreja
• bolne mentruacije
endometrioza
• mastalgije
• PCOS - sindrom policističnih jajnika
• fibrocistične promjene u dojkama
ženska neplodnost
• akne uzrokovane hormonalnim disbalansom

Kontraindikacije: konopljika se ne koristi kod osoba koje koriste oralne kontraceptive i hormonsku nadomjesnu terapiju. Treba ju izbjegavati tijekom trudnoće i dojenja.''


Dakle, ja bih je pila zbog endice, ali i zbog toga da mi pomogne pri začeću. Međutim, s obzirom da sam na terapiji Duphastone-om, po ovome gore ispada da ju ne bih smjela uzimati?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 10:01   #78
Mislim da je ne bi trebala uzimati dok god piješ nešto od hormonske terapije. Ja mislim da je čak ni ja ne bi smjela piti jer pijem hormone za štitnjaču.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 10:42   #79
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Vitex Agnus Castus

Hej curke, imam pitanje, ne znam smijem li ja uzimati konopljiku?

Pronašla sam ovo na netu: ''Konopljika ne sadrži hormone – njeno djelovanje se temelji na smanjenju lučenja prolaktina putem dopaminergičkih neurona, čime uspostavlja ravnotežu progesterona i estrogena u menstrualnom ciklusu - smanjuje estrogen, FSH i prolaktin, a povećava progesteron.

Uporaba konopljike je indicirana za tretiranje slijedećih tegoba:

• PMS
• polimenoreja
• oligomenoreja
• bolne mentruacije
endometrioza
• mastalgije
• PCOS - sindrom policističnih jajnika
• fibrocistične promjene u dojkama
ženska neplodnost
• akne uzrokovane hormonalnim disbalansom

Kontraindikacije: konopljika se ne koristi kod osoba koje koriste oralne kontraceptive i hormonsku nadomjesnu terapiju. Treba ju izbjegavati tijekom trudnoće i dojenja.''


Dakle, ja bih je pila zbog endice, ali i zbog toga da mi pomogne pri začeću. Međutim, s obzirom da sam na terapiji Duphastone-om, po ovome gore ispada da ju ne bih smjela uzimati?
..o tome sam ja baš jučer,prekjučer pričala sa Zorro na Wannabe zboru.....i ona je pitala svog ginekologa.....(ona ti također ima endo i pije hormonsku terapiju) i rekla da su tp gluposti...da joj je ginekolog dopustio to....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 10:56   #80
Dopustio joj je?

Mislim da ću i ja za svaki slučaj pitati svoju gin. Vidim da je dosta cura imalo pozitivno iskustvo s tom tinkturom pa bih i ja htjela probati, ali me malo frka kad sam ovo pročitala.

Malo me to kopka jel:
- u drugoj fazi ciklusa mi s ovulacijom prirodno raste progesteron
- pijem Duphastone u 2. fazi ciklusa pa mi i on povećava razinu progesterona
- ako bih uzimala konopljiku, ona isto povećava razinu progesterona.

Bojim se da to nije malo previše

U svakom slučaju hvala na savjetima curke
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.